Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pedofili u božjoj kući  (Pročitano 10334 puta)
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Ne moze se naravno svaka nepravda ispraviti na ovom svetu. Problem je sto se zlodela koja deluju da su pod okriljem jedne ili druge crkve mnogo detaljnije zagledaju od drugih zlodela. A problem su naravno pojedinci.

U danasnje vreme, popularno je pljuvati po tradicionalnim hriscanskim crkvama, tek reda radi. Ne kazem da neko od diskutanata ovde to radi, samo hocu da kazem da dok se jedno zlostavljanje desi od strane lica u vezi sa crkvom, sto drugih, slicnih zlostavljanaj se dese a da ih niko ne proprati jer ih nisu izvrsila lica pod okriljem crkve...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
@koni
Naravno, nisi me razumeo... Ono sto sam htela da  kazem je  da su krivi i oni koji su na polozaju i u situaciji da sprece nesto, a to ne ucine... Niko tebe ne proziva... Niko ne proziva obicnog vernika... Prozivam one koji su znali sta se desava i cutali... Jel to jasno... Odgovornost nadredjenih postoji svuda, pa i u crkvi kao i u  bilo kojoj drugoj ljudskoj zajednici...

@marniko
Citat
U danasnje vreme, popularno je pljuvati po tradicionalnim hriscanskim crkvama, tek reda radi. Ne kazem da neko od diskutanata ovde to radi, samo hocu da kazem da dok se jedno zlostavljanje desi od strane lica u vezi sa crkvom, sto drugih, slicnih zlostavljanaj se dese a da ih niko ne proprati jer ih nisu izvrsila lica pod okriljem crkve...

To apsolutno nije tacno.... Novine su pune slucajeva dece koje su zlostavljali roditelji, rodjaci, porodicni prijatelji, ili potpuni neznanci... Ovo je jedan od retkih slucajeva i u posebno je u centru paznje zbog okolnosti u kojima je ucinjen, posto se crkva smatra odgovornom organizacijom na koju vecina ljudi gleda sa pijetetom... Da Karitas nije povezan sa crkvom, opet bi izrazila istu reakciju...  Odgovornos mora da postoji... Kaznjeni moraju da budu, kako sam pocinilac, tako i ljudi koji su mu direktno ili indirektno pomagali tom licu... Sad, sto cu oni u vezi sa crkvom, to apolutno nije moj problem... Pred zakonom su svi isti...


I da.. ne mogu da ne priupitam... Da li biste tako reagovali da je npr. u pitanju Hare Krisna, Mormoni ili Munova crkva, ili je "napad" na sekte opravdana stvar?
« Poslednja izmena: 08. Jul 2005, 22:18:32 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Ja bih prvi napao i SPC da se desi nesto slicno tamo a da bude provereno. Tu nema razlike ko kome verski pripada, pravila mora da budu jasna. Jedino sam hteo da kazem da se veca galama u novinama digne. Mislim da su novinari krivi za to.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Ja bih prvi napao i SPC da se desi nesto slicno tamo a da bude provereno.
Desilo se. Ilarion u manastiru Hopovo.. mada je to eto usamljen primer.

Inace, kompletna politika crkve prema braku mora pod hitno da se menja jer to kako je sada moze samo da dovede do jos mnogo mnogo ovakvih primera.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
@Anea

'I da.. ne mogu da ne priupitam... Da li biste tako reagovali da je npr. u pitanju Hare Krisna, Mormoni ili Munova crkva, ili je "napad" na sekte opravdana stvar?'

Žalosno što to pitaš. Potpuno bih isto odgovorio. Cijela zajednica ili ustanova nije kriva zbog zločina jednog čovjeka. Vrijedi za sve jednako.

@SF

Nije kriva politika Crkve prema braku zbog toga što netko ima bolesne nagone.

Baš sam neki dan naišao na slučaj... Žena na benzinskoj srela nekog tipa... dobar auto, dobar posao, pristojan čovjek... izašla s njim... malo po malo veza. Ona ima četvero djece koje su očevi napustili... Jedan dan zbrisala ranije s posla da bi dočekala dečka i našla u sobi kako seksualno zlostavlja predzadnje dijete - dečkića... htio je najmlađe - curicu, ali se ona ispovračala po njemu... Tko je kriv? Dijete, žena, posao, zajednica, Crkva, država ili netko treći? ...
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
SF, nisu problem ljudi kojima je dozvoljen brak tipa svestenici, a nasi monasi retko krenu takvim uvrnutim stazama, zato sto niko nije monah na silu. Vece probleme ima katolicka crkva jer kod njih niko ne sme da se zeni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
@marniko82

Nije mi jasan tvoj post. Pojasni, molim te.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Hteo sam reci da je veca sansa naci ljude koji krse pravila u katolickoj nego u pravoslavnoj crkvi samim tim sto pravoslavni svestenici (koji predstavljaju u % daleko najveci broj crkvenih lica) smeju da se zene a katolicki ne, samim tim je na katolickim svestenicima veci teret. Pritisak medija je veci pa i cesce cujemo o tome ako neki katolicki svestenik uradi nesto sto ne bi trebao!

Sa druge strane, monasima tj kaludjerima i ne treba brak jer se oni sami odlucuju na svoj zivot bez seksa i u 99% slucajeva tu nema problema.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Nije kriva politika Crkve prema braku zbog toga što netko ima bolesne nagone.
Dovoljno dugo nekom blokiraj prirodne nagone pa ce se stvoriti neprirodni.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Ne nuzno svakom ali ima i onih koji pokleknu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.