Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 02:17:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Smrt  (Pročitano 9014 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Smrti se ne bojim. Kada bih se bojao onda bi verovatno vodio uspanicen zivot. Pazio na svaki pokret,svaki svoj gest da me ne bi doveo u smrtnu opasnost. Jer najgore je kada je covek opsednut, fobican, to onda dovodi do ozbiljnih poremecaja i bas tada neki nekontrolisan postupak moze biti i apsurdan. Trudim se da uopste ne mislim na smrt. Jer posle toga sta god da je siguran sam da i ako postoji drugi zivot da ga nisam svestan od ovog oblika kakav sad jesam. Jedino se bojim pacenja. Napr uhvate talibani pa te muce ili si tesko bolestan pa te mnobo boli, onda bi verovatno i prizeljkivao smrt. A za slucaj kada bi znao da mi predstoji jos jedan vremenski period do kraja zivota ponasao bih se potpuno prirodno. Sta vise ne bi mi palo napamet da kao opljackam banku i da ostatak provedem u zejebanciji ili po*ebo bi sto vise riba ili sl. samo bih svoj zivot tada mnogo vise cenio i sa mnogo vise ljubavlji bi podario osobama koje su mi dragi u zivotu i kojima sam ja drag.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Vau, kako depresivno shvatanje zivota... ne smrti, vec zivota... Smrt je kraj prirodnog toka... Mi pocinjemo da umiremo od trenutka rodjenja... nestajemo, ali opstajemo...
A, zivot je nesto drugo... pored svih tih teskih trenutaka, postoje i lepi... da se nisi rodila, ne bi osetila ljubav, ne bi videla zalazak sunca, osetila vetar na licu i u kosi, ne bi znala sta je cvece i sta su ptice, sta znaci prijateljstvo i jos mnogo, mnogo stvari koje cine nas svakodnevni zivot Smiley Ne bi osetila tu silu koja je jaca od bilo koje u univerzumu i tu neizrecivu srecu jer znas da postojis... I mozda smo svi mali mravi, zrna peska u okeanu vremena, ali svako zrno ima sansu da postane biser, a taj biser mozda si bas ti...
Ja se licno ne bojim smrti, ne verujem u zgrobni zivot, realnija mi je reinkarnacija, ali ni to ne uzimam zdravo za gotovo... Ono cemu se nadam je da smrt kad dodje po mene nece biti previse bolna, a ono cega se najvise plasim je to sto cu povrediti ljude koje volim, jer sam znam kakav bol i praznina nastane kada izgubis nekoga voljenog... Ali, vreme zalecuje rane..
Kada bi mi ostalo godinu dana, ne bih radila nista sta sada ne radim... zivela bih svoj zivot kao sto ga i sad zivim: uzivam u svakom danu od trenutka kada se probudim do trenutka kada zaspim...
Reci nekome da umire je nepotrebno... ljudi to jednostavno osete... jedino je razlicitim ljudima potrebno razlicito vreme da prihvate tu cinjenicu... bar je takvo moje iskustvo...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Smrti se ne bojim. Kada bih se bojao onda bi verovatno vodio uspanicen zivot, pazio na svaki pokret,svaki svoj gest da me ne bi doveo u smrtnu opasnost. Jer najgore je kada je covek opsednut, fobican, to onda dovodi do ozbiljnih poremecaja i bas tada neki nekontrolisan postupak moze biti i apsurdan. Trudim se da uopste ne mislim na smrt. Jer posle toga sta god da je siguran sam da i ako postoji drugi zivot da ga nisam svestan od ovog oblika kakav sad jesam. Jedino se bojim pacenja. Napr. uhvate te talibani pa te muce ili si tesko bolestan pa te mnogo boli, onda bi verovatno i prizeljkivao smrt. A za slucaj kada bi znao da mi predstoji jos jedan vremenski period do kraja zivota ponasao bih se potpuno prirodno. Sta vise ne bi mi palo napamet da kao opljackam banku i da ostatak provedem u zajebanciji ili po*ebo bi sto vise riba ili sl. samo bih svoj zivot tada mnogo vise cenio i sa mnogo vise ljubavlji bi prilazio osobama koje su mi dragi u zivotu i kojima sam ja drag.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


I just realized, i am the ow in the word now

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 11892
Zastava Beograd
mob
Apple Iphone XR
Citat: Anea
Vau, kako depresivno shvatanje zivota... --------->> nije depresivno..samo me je par puta navelo da razmisljam o tome sta sve ostavljam za sobom...ako vec renkarnacija postoji...kontam ako voda isparava kruzi..zasto tako nebi bilo i sa ljudskom dusom..ali nama od toga neostaju ni secanja to je ono sto me uzasava....
"A, zivot je nesto drugo... pored svih tih teskih trenutaka, postoje i lepi... da se nisi rodila, ne bi osetila ljubav, ne bi videla zalazak sunca, osetila vetar na licu i u kosi, ne bi znala sta je cvece i sta su ptice, sta znaci prijateljstvo i jos mnogo, mnogo stvari koje cine nas svakodnevni zivot Smiley"---------->> ok slazem se..ali sta mi sve to nakon svega vredi...what is teh point... a ina svaki taj lep trenutak dodje hiljadu ruznih...valjda treba ziveti za te lepe...
" Ono cemu se nadam je da smrt kad dodje po mene nece biti previse bolna, a ono cega se najvise plasim je to sto cu povrediti ljude koje volim, jer sam znam kakav bol i praznina nastane kada izgubis nekoga voljenog... Ali, vreme zalecuje rane.."---------->>hteli nehteli...time ih povredimo...moja tetka je imala psa 13 godina...volela ga je vise od svega...posto je star nije vise mogao  ni da hoda poceli su da mu otpadaju nokti..dlaka...po ceo dan je lezao u svojoj fotelji...tu je i uginuo..umro je od raka vilice (i oni imaju ljudske bolesti...Smile pre 2 godine mi je umro deda njen otac...mnogo joj  tesko..neznam kako da joj pomognem..sta da joj kazem..strasno je da gledas ljude kako pate...ali mi tu nemozemo bas nista da ucinimo...mene su moji kasno dobili..otac mi ima 63 godine..ima secer pusi po 2-3 pakle dnevno..drogira se sa lekovima...znam da nece docekati neku duboku starost..ali razmisljam kako ce meni biti jednog dana bez njih..nezelim to da osetim...osecam se bespomocno...lek protiv smrti nepostoji...jednostavno sa tim moramo da se pomirimo...
 :|
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 779
Zastava Sovjetski savez
mob
Motorola E 550
Ako malo bolje pogledate zivot shvaticete da je smrt n svakom koraku... vi prakticno svakog dana mozete da poginete... moze sutra da vas zgazi tramvaj (jezik pregrizo, da se pomerim s mesta  itd.) Smile E sad! Ako bi sada svaki cas razmisljali o tome zivot bi nam bio obavijen depresijom i fobijama i verovatno ne bi smo izlazili iz sobe, e u tom slucaju bi nam bolje bilo da nas je zgazio gore pomenuti tramvaj   Ali covek ne treba i ne sme tako da razmislja, jer jednom se zivi, i to treba maksimalno ikoristiti... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 02:17:09
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.