Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 12:02:36
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Smrt  (Pročitano 9013 puta)
09. Sep 2003, 21:59:16
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2012
Zastava
mob
Nokia 
Bojite li se smrti? Zasto?
Ako se bojite, cega se tacno bojite? Smrti, umiranja, da necete uraiti sve sto ste planirali u zivotu....?
Sta biste radili kada bi znali da imate jos godinu dana zivota?
i na kraju: kako biste rekli nekom drugom da umire? (tj, kako bolesnicima reci istinu?
IP sačuvana
social share
..::_Cotidie est deterior posterior dies_::..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
Mnogo sam razmisljala o tome... Neznam dali se bojim smrti,stvarno neznam...
Sta bi uradila kad bih imala jos 1 god zivota? Neznam ni to ... Mislim da bi tu godinu provela u okruzenju ljudi koje volim i koji me vole...
Reci nekome da umire...hmmm mnogo teska pitanja postavljas kumo! Neznam  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1717
Ne bojim se smrti. Samo ponekad kada sam sretna i kada mi je zivot lep, pomislim da bi bilo steta kada bih sada umrla.
Kada bih imala jos godinu dana da zivim opljackala bih banku i otisla u Mexiko da zivim i punom parom prozivim ostatak zivota.
Mislim da nikome ne bih mogla da kazem da ce uskoro umreti. Zavisi sve od toga dali sam sa tom osobom bliska ili ne.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Au Arijana, o cemu ti razmisljas...

Da li se bojim, hm, ne bojim se smrti, bojim se samo prerano da umrem, iznenada, to se bojim, da ne stignem da uradim sve sto sam htela i zelela (da znam da nikada necu sve stici ali ajd, ne bih volela da mi se desi pre 50 da odem na 'onaj svet)

Kad bih znala da imam jos godinu.... trudila bih se da uradim sve ono sto sam donekle planirala a nikada nisam imala vremena, verovatno bi spakovala jedan ranac i krenula na put oko sveta, ili makar do Italije, Spanije i Francuske.

kako reci nekom da umires....uf... verovatno bih cekala do poslednjeg trenutka da kazem, ne bih volela da osetim sazaljenje. A kako reci bolesnom da umire... e tu nema lakog nacina... jednostavno skupis petlju i kazes
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ne bas... za smrt mi je svejedno, bojim se bolesti i onoga sto uz to ide...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2012
Zastava
mob
Nokia 
Citat: SAnja
Au Arijana, o cemu ti razmisljas...



Sigurno nije najugodnija tema, ali to ipak ne znaci da smrt nije oko nas, i da nas ne ceka sve  jednog dana...
IP sačuvana
social share
..::_Cotidie est deterior posterior dies_::..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1138
Zastava VAljevo
mob
Nokia 5100
Iskreno sam pre nekoliko dana razmisljo o tome. Razlog razmisljanja je bio bol u kolenu i luda sala kolege koji me iz zezanja pitao: "Sta bih radio da ti kazu da ces uskoro da umres?"
Pa sam ozbiljno i razmisljao. Vise sam se uplasio bolesti, nepokretnosti i nepokretnosti do kraja zivota. Svasta coveku pada na pamet. Ali se smrti nebojim. Ozbiljno kazem. Nvidim tu nista strasno. Samo je strasan nacin na koji covek umre. Nesreca, prirodna smrt, mucenje, ko zna sta jos ...
Tako da mi je tad i bilo u glavi kako provesti kraj zivota. Najbolja ideja koja mi je bila u glavi je maximalno iskoriscavanje na odmor obilazak jos jednom dragih ljudi i sta ja znam video bih vec.
A kako nekome reci da umire. Neko mora i to da kaze.
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
Citat: Arianna
Bojite li se smrti? Zasto?
Ako se bojite, cega se tacno bojite? Smrti, umiranja, da necete uraiti sve sto ste planirali u zivotu....?
Sta biste radili kada bi znali da imate jos godinu dana zivota?
i na kraju: kako biste rekli nekom drugom da umire? (tj, kako bolesnicima reci istinu?


Da bojim se!

Zato sto volim ovaj svet i uzivanje u njemu i previse volim svog sina pa da pomislim da treba da ga "napustim"!
Bojim se te "ne" svesti kada nista ne znas ne osecas i kada prosto napustas svoje materijalno telo i ma koliko oni pricali da je lepo na onom svetu meni je lepo i na ovom svetu, volim njegove lepote i uzivanje u njima.

Kada bih znala da imam samo jos godinu dana (Has ve Halila) zivota mislim da bih tu godinu provela najbolje sto bih mogla i umela sa svojim voljenima.

Bolesnima nikada ne bih mogla reci da umiru i ne bih volela da i sama budem u takvoj situaciji, jer smatram da ne moze svaki covek da se izbori sa tim saznanjem, ima ih koji mogu ima i koji ne mogu ali mislim da mi ne mozemo znati ko moze, a ko ne i mislim da ne treba reci.. ma ne znam ne daj BOZE nikome!!!
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Citat
jer smatram da ne moze svaki covek da se izbori sa tim saznanjem, ima ih koji mogu ima i koji ne mogu ali mislim da mi ne mozemo znati ko moze, a ko ne i mislim da ne treba reci



i mislim da ne treba reci se odnosilo na to da ne treba reci onome ko to ne bi mogao da podnese ili na sta?!

I sama si rekla da bi to svi drugacije podneli. Ali zar ne mislis da je malo surovo da kad neko umire a ti da mu ne kazes?! Zar ne bi voleo da zna koliko mu je jos ostalo od zivota i da ako moze ucini da prezdravi?! Zamisli sebe u toj situaciji, da ti neko tako nesto ne kaze?!!??!?!?!
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
Probala sam da zamislim sebe u obe situacije i da mi ne kazu i da mi kazu i iskreno vise mi se svidelo da ne znam jer ja sam jedna od onih koja bi verovatno te poslednje dane zavrsila i pre srmti od bolesti pre bih umrla od straha, nervoze placa i slicnih stresova koje covek sa tim saznanjem dobija.

Mozda i treba reci ali opet mislim da sve mnogo vise zavisi od osobe same.
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 12:02:36
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.