Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 14:19:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Salate  (Pročitano 103889 puta)
05. Sep 2008, 10:45:53
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0



Nova krompir salata

Sastojci

600 grama barenog krompira
300 grama narendanog svežeg korena celera
1 čaša pavlake
2 ekstra kisela mleka
100 grama majoneza
1 veza sitno seckanog peršunovog lista

Način pripreme

Obariti i ohladiti krompir u ljusci. U dublji sud sipati pavlaku, mojonez, kiselo mleko, so i biber i dobro umešati, tako da se dobije homogena smesa. Zatim dodati sitno naseckano lišće peršuna, narendan krompir i narandan celer. Sve sastojke dobro izmešati i hladiti u frižidru bar 1 sat. Može da bude i samostalan obrok, mada odlično ide uz ribu, kao i uz drugo hladno pečenje.

Vreme pripreme: 30 minuta




Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0


Džumbus salata

Sastojci

100 grama suvih paprika
100 grama mladih kopriva
50 grama mladog crnog luka
50 grama mladog belog luka ili 2-3 čena belog luka
so, sirće i ulje po ukusu

Način pripreme

Suve paprike usitniti i skuvati u malo vode (ali samo da omekšaju i upiju vodu, "popare se"), a zatim ocediti. Koprive posebno probariti u malo ključale vode i procediti. Luk sitno iseckati, dodati papriku, koprivu, a zatim začiniti solju, sirćetom i uljem po ukusu.

Ovo je stari srpski recept, već, čini se, davno zaboravljen, a salata je zdrava, dekorativna i izuzetno ukusna.

Vreme pripreme: 30 minuta
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0


Sočna pica salata

Sastojci
pola pakovanja obarene testenine (pužići, mašnice)
pica kečap (količina po ukusu - salata treba da bude sočna)
origano (trećina kesice)
na kocke sečena praška šunka (oko 200 grama)
krupno izrendan dimljeni sir (oko 200 grama)
seckan list celera, malo ulja i soli

Način pripreme
Sve sastojke izmešati. Ukoliko želite posnu salatu, izostavite sir i šunku.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Potrebno je :

1.   1 velika konzerva mladoga
      kukuruznog zrnja
      (ili svježi, kuhani mladi kukuruz),
2.   1/2 krastavca, 1 glavica luka,
3.   2 crvene jabuke,
4.   3 rajčice, 6 žlica ulja,
5.   4 žlice limunova soka ili octa,
6.   sol, papar, zdrobljeni češnjak,
7.   mljevena paprika, kozalac,
8.   krbuljica, ružmarin, kopar.


Konzervirano kukuruzno zrnje ocijedimo. Luk izrežemo u tanke kolutiće, a neoguljeni krastavac u ploške. Neoguljene jabuke izrežemo u četvorine i izvadivši im pretine i sjemenke, u tanke ploške.

Rajčice izrežemo u osmine i izvadimo im sjeme. Od ulja, začina i mirišljivog začinskog bilja pripravimo preljev za salatu. Sve sastojke pomiješamo, začinimo ih preljevom i ostavimo da neko vrijeme odstoje.

Prije nego što salatu poslužimo, promiješamo je i po okusu još začinimo.

Vrijeme pripremanja 15-20 minuta.

turbo-kuvar.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Gurmanska salata od boranije

Potrebno je :

1.   1/2 kg. boranije,
2.   glavica crnog luka,
3.   3 čena belog luka,
4.   200 g. dimljene mesnate slanine,
5.   so, biber, peršun,
6.   vinsko sirće, ulje.

Boraniju očistiti, dugačku iseći napola, pa je dinstati na malo ulja i vode, koliko je potrebno da ogrezne. Kada omekša, začiniti je po ukusu solju i biberom i posle nekoliko minuta ocediti.

Slaninu iseći na manje komade i kratko propžiti u suvom tiganju, da porumeni, pa je zajedno sa masnoćom koju je pustila sipati preko boranije.

Dodati sitno  iseckan crni i izgnječen beli luk i peršun, začiniti po ukusu vinskim sirćetom i staviti u činiju za služenje.

turbo-kuvar.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Salata od spanaća

Mlado lišće spanaća oprati i ostaviti jedan sat da stoji u slanoj vodi. Zatim spanać dobro od vode ocediti, staviti u zdelu za salatu i preliti razblaženim sirćetom ili limunovim sokom i preliti maslinovim uljem.

Isto tako može se praviti salata od drščica starijeg spanaća, koje se očiste od korena, zatim se stave u zdelu, posole i preliju sirćetom i uljem, pa služe kao svaka druga salata.

turbo-kuvar.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Salata sa piletinom

Potrebno je :

1.   1 pečeno pile,
2.   1 glavica zelene salate,
3.   15-ak maslina,
4.   20 dag skuhanog graška,
5.   20 dag skuhanih mahuna,
6.   šaka skuhanog kukuruza(iz konzerve),
7.   nekoliko rajčica, nekoliko oraha,
8.   nekoliko tvrdo kuhanih jaja za ukras.

za umak :

1.   3 dl kiselog vrhnja,
2.   1 tvrdo kuhani žutanjak,
3.   2 žlice senfa,
4.   1 dl ribanog sira,
5.   sol, limun,
6.   mljevena crvena paprika.

Piletinu očistite od kože i kostiju, pa narežite na pladanj. Okružite listovima zelene salate, složite sve ostale sastojke.

Za umak pomiješajte u vrhnje sir, protisnuti žutanjak, senf, sol i papriku, po ukusu zakiselite limunovim sokom.

Umak poslužite posebno, da ga svatko na tanjuru doda salati.

turbo-kuvar.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Topla salata sa prelivom od piva



Pripremanje ovog jela se sastoji iz šest postupaka:

1. Krompir u ljusci skuvajte u zasoljenoj vodi.
2. Za salatni preliv, na dve kašike zagrejanog maslinovog ulja, propržite luk, dodajte pivo i šećer. Pustite da provri, pa kuvajte oko 5 minuta.
3. Dodajte senf i sve zajedno izmešajte u električnoj mešalici uz lagano dodavanje preostalog ulja.
4. Skuvani krompir ogulite i izrežite na kriške.
5. Topli krompir pomomešajte s lukom, peršunom i prelivom od piva. Po potrebi dodajte so i biber.
6. Poslužite toplo ili na sobnoj temperaturi


Potrebno za 6 osoba:

1,2 kg krompira
80 g iseckanog luka
2 kašike iseckanog peršuna
so
biber

Za salatni preliv:

7 kašika maslinovog ulja
80 g iseckanog luka
150 ml premijum svetlo pivo 
½ kašikice šećera
1 kašika senfa

virtualnigrad.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Tuna salata s testeninom, paprikom i kukuruzom



Sastojci

crvena paprika
kukuruz šećerac
kiseli krastavci
tunjevina u konzervi
testenina
pavlaka
majonez
Način pripreme

Iseckati crvenu papriku i kiseli krastavac sitno, pomešati sa tunjevinom i slatkim kukuruzom. Dodati prokuvanu testeninu i sos od pavlake i majoneza (može i gotovi sos za salate).



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Specijaliteti - Salate sa mesom



Mešana salata
Za 4 osobe: 400 g kuvane junetine iz supu, veća glavica zelene salate, kašičica sušenog origana, veći paradajz, glavica luka, 4-5 zelenih maslinki, 2 crvene ljute papričice, 1 dl vinskog sirćeta, 1 dl maslinovog ulja, soja sos, so i biber.
Još toplu kuvanu junetinu bogato prelijte soja sosom i ostavite da se ohladi. Zelenu salatu operite, razdvojite listove, iscepkajte ih prstima i raposredite u veću posudu za salatu. Prelijte mešavinom sirćeta i maslinovog ulja, posolite, pobiberite, pospite origanom i dobro promešajte. Dodajte paradajz isečen na tanke kriške, kolutove luka, maslina i ljutih papričica i tanko isečene komade mesa. Ponovo promešajte i ako je potrebno dodajte još malo preliva od maslinovog ulja i sirćeta.

Sa testeninom i ribom
Za 4 osobe: 200 g testenine, 200 g smrznute zelene boranije, 200 g "čeri" paradajza, 200 g tunjevine iz konzerve, 50 g slanih inćuna, 2 jajeta, kašika kapara i 100 g crnih maslina. Za preliv: 1 dl maslinovog ulja, 0,5 dl vode, limunov sok, biber i kašičica suvog začina.
Suvi začin rastvorite u vodi, dodajte limunov sok, maslinovo ulje i biber i sve snažno promešajte. Posebno skuvajte testeninu, boraniju isečenu na manje komade i jaja. Kada se ove namirnice skuvaju procedite ih i ostavite da se ohlade. Jaja oljuštite i isecite na kolutiće, maslinama izvadite koštice i izgnječite ih viljuškom. Tunjevinu procedite i stavite u veću činiju za salatu, dodajte inćune, kapare, kuvanu tetsteninu, boraniju, prepolovljene paradajze, kolutove jaja i zgnječene masline. Sve prelijte salatnim prelivom, dobro promešajte i servirajte.

Jagnjetina sa sočivom
Za 4 osobe: 800 g jagnjećeg mesa bez kosti, 250 g cvekle, 250 g sočiva, manja glavica crvenog luka, 100 g mladog spanaća, 1,5 dl maslinovog ulja, 2 kašike vinskog sirćeta, kašika sušenog origana, so i biber.
Sočivo uveče potopite, a ujutro kuvajte dok ne omekša. Ohladite, procedite i ostavite sa strane. Cveklu oljuštite, isecite na kolutove i kuvajte dok ne omekša. Ocedite, sačekajte da se ohladi i iseckajte na trake. Jagnjeće meso takođe iseckajte na trake, posolite, pobiberite i pospite origanom. Ovako začinjeno meso kratko propržite u vrelom ulju. Izvadite iz tiganja, položite u pleh obložen kolačarskim papirom i pecite još 5 minuta u rerni zagrejanoj na 200 stepeni. Pečeno meso izvadite na tanjir, umotajte aluminijumskom folijom i ostavite da odstoji 10 minuta. Za to vreme na vrelom ulju izdinstajte sitno iseckani luk, dodajte cveklu, sočivo i spanać, nalijte vinskim sirćetom i dinstajte 5 minuta. U posudu za salatu rasporedite meso, dodajte toplu mešavinu od cvekle, sočiva i spanaća, sve pažljivo promešajte i odmah servirajte.

Avokado sa piletinom
Za 4 osobe: 2 veća pileća filea, 200 g pirinča, 2 veća zrela avokada, konzerva crvenog pasulja, konzerva paradajza "pekato" u komadima, glavica zelene salate, 2-3 grančice celera, so, biber, maslinovo ulje i vinsko sirće za salatni preliv.
Na vrelom ulju pecite pileće filee 5-10 minuta. Izvadite iz tiganja i ostavite sa strane da se ohlade. Pirinač skuvajte "al dente" u slanoj vodi, procedite i ostavite da se ohladi. Avokado oljuštite, uklonite košticu i isecite na kockice. Ohlađeni pirinač sipajte u veću činiju za salatu, dodajte isprani i oceđeni pasulj, paradajz isečen na kockice, zelenu salatu isečenu na tanke trake, sitno iseckane grančice i listove celera, piletinu isečenu na trake i kockice avokada. Posolite, pobiberite, prelijte maslinovim uljem i vinskim sirćetom i servirajte.

Krompirom sa tunjevinom
Za 4 osobe: 650 g krompira, 4 kašike maslinovog ulja, 1 dl vinskog sirćeta, 4 paradajza, 200 g tunjevine iz konzerve, 200 g smrznutog graška, šaka mladih listova spanaća, veza bosiljka, so, biber i vinsko sirće.
Krompir oljuštite, isecite na kocke i kuvajte u slanoj vodi, pazeći da sasvim ne omekša. Ocedide i ostavite sa strane da se ohladi. Tunjevinu procedite, dodajte ohlađeni krompir, paradajz isečen na kockice, grašak koji ste prethodno 5 minuta kuvali u ključaloj slanoj vodi i listove spanaća koje ste prstima iscepkali. Posolite, pobiberite, dodajte sitno iseckani bosiljak, maslinovo ulje i vinsko sirće. Sve pažljivo promešajte i servirajte.



Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 14:19:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.