Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 362 363 365 366 ... 368
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zanimljvosti iz TV, Pozorisnog i Filmskog sveta ~ Nova Tema!  (Pročitano 646018 puta)
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Од „Династије“ до проблема са опијатима и полицијом


Линда Еванс, која је глумила Кристл Карингтон у култној серији „Династија“, осамдесетих година је уживала у статусу мегазвезде. Сада има 74 године и проблеме са опијатима.

Као и многе њене колеге, Линда није одолела пороцима којих је око ње било у изобиљу. Упркос томе што је дуго успевала да успешно прикрива свој проблем, сада се појавио снимак њеног хапшења због вожње под дејством опијата.

Полиција ју је зауставила јер су приметили да кривуда друмом. Претрагом аутомобила пронашли су таблете за болове за које није имала рецепт.

Иако се правдала да их пије због болова у леђима, полицајци су добили добар увид у њено стање када им је уместо возачке дозволе на увид предала кредитну картицу.

IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
TVORCI SOUTH PARKA: Stvarnost je postala smešnija od animacije, ne možemo da se nosimo s Trampom


Kreatori popularne animirane serije Trej Parker i Met Stoun kažu da je ono što se dešava u stvarnosti smešnije od bilo čega što oni mogu da smisle

Animirana serija "Saut Park" parodirala je predsednike Bila Klintona, Džordža Buša mlađeg i Baraka Obamu, ali kada je reč o Donaldu Trampu, kreatori serije Trej Parker i Met Stoun nisu sigurni da mogu da se nose sa tim.

"Već sada je teško, jer je satira postala stvarnost. Zato je jako teško šaliti se oko svega, a poslednju sezonu završili smo pre mesec i po. Zaista smo se trudili da ismejemo ono što se dešava, ali nismo uspeli da pratimo", rekao je Parker u australijskom TV šou "7.30".

"Ispalo je da je ono što se stvarno dešava smešnije od bilo čega što bismo mogli da smislimo. Zato smo odlučili da odustanemo i pustimo ih da prave svoju komediju, a mi ćemo svoju", objasnio je Stoun. "Ljudi nam stalno govore nešto kao: 'Oh, pa vi momci imate tako dobar materijal'. Kao da treba da budemo srećni zbog svega što se zbiva, ali ne znam da li je baš tako. Ne bih rekao."
 
Ovo nije prvi put da kreatori "Saut Parka" imaju tako mračnu reakciju na fenomen Trampa, koga su u svojoj seriji parodirali stvaranjem lika gospodina Garisona.

U jednom letošnjem intervjuu, Stoun je objasnio da postoji velika razlika između protivljenja političkoj korektnosti u komediji kao što je "Saut Park" i argumenata protiv političke korektnosti (PK) koji se iznose kako bi se opravdala Trampova bezobrazna retorika u kampanji.
 
"Kada je reč o komediji, tu možemo da se identifikujemo i imamo najviše simpatija prema anti-PK snagama", rekao je Stoun za Valčer. "Ne u razgovoru sa ljudima ili kandidovanjem. To je drugačiji standard. Postoje sranja koja ne govorite ako se kandidujete za predsednika, a koja Kartman sme da kaže u okviru satiričnog crtaća. Kada čujem političare ili Donalda Trampa da kaže 'politička korektnost', pomislim: "To nije isto sranje o kome govorimo dok pišemo. U animiranim filmovima u pitanju je satira, a ti stojiš u odelu na sceni i želiš da glasam za tebe.' Znate, to su različiti standardi."

IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Џон Севиџ о Србији: Свака ноћ овде ми је као бродвејски мјузикл


Амерички глумац Џон Севиџ и део екипе новог филма „Повратак“ посетили су Скупштину Србије, а угледна холивудска звезда је том приликом изјавио да му је драго што је у „младој“ земљи чија је историја ипак дужа од америчке.

Севиџ је истакао да му је драго што упознаје земљу порекла многих својих пријатеља, и да у Србији види младе и енергичне људе који траже прилику за себе.

Овде ми је свака ноћ као бродвејски мјузикл, осећам велику енергију заједништва“, пренео је познати глумац своје утиске о Србији, у изјави новинарима у парламенту.

Лазар Роквуд, амерички глумац пореклом из Сомбора, захвалио је својим америчким пријатељима који су дошли и нагласио да су њихове пословне посете Србији сада већ прерасле у љубав.

Истакао да је екипа филма „Повратак“ једна од најбољих са којом је радио у животу, и да му је велика част да игра улогу која је писана посебно за њега.

Роквуд је рекао да је први пут у згради парламента, наводећи да је у његово време у то здање долазио Тито.

„Ја сам био Титов пионир и ово је за мене нарочито лепа успомена“, рекао је глумац.

Народни посланик Жика Гојковић рекао је да му је част што људима који су обишли готово цео свет може да покаже једну од најлепших здања у Србији, посебно истакавши да су се познати глумци одрекли великих хонорара да би снимали у нашој земљи.

Гојковић је са генералном секретарком парламента Светиславом Булајић био домаћин филмској екипи, у којој је био и сценариста и редитељ филма Предраг Јакшић.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Мила Кунис о Холивуду: Вређана сам и маргинализована


Холивудска глумица Мила Кунис открила је да јој је прећено окончањем каријере пошто је одбила да позира полугола за мушки часопис. „Никада више нећеш радити у овом граду“, биле су, како каже Кунисова, речи продуцента којег није желела да именује.

Филмска звезда је у отвореном писму написала да је током каријере било доста тренутака када је била вређана, гурана у страну, плаћана мање, креативно игнорисана и дискриминисана због свог пола.

„Схватила сам да ако као жена хоћу да успем у овој индустрији, морам да играм по правилима дечака. Што сам старија постајала и што сам дуже радила, све више сам схватала да је све то лаж. Још горе, била сам саучесник у томе“, истакла је глумица.

Присетила се још једног случаја када је, током пословног састанка, један мушки продуцент представио својим колегама као „будућу Ештонову жену и мајку његовог детета“.

„Свео ме је на мој однос са успешним мушкарцем и моју способност да рађам децу. Игнорисао је читав стваралачки допринос мене и мог тима, који није био безначајан. Одмах смо се повукли из пројекта“, навела је Кунис.

Према њеним речима, више неће ћутати.

„Доста ми је компромиса. Посебно када се њима компромитујем. Од сада, када год доживим сличне коментаре, суочићу се са њима директно и учинићу све како би прекинула такво понашање“, истакла је глумица.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Preminuo Dekster, tvorac inspektora Morsa


Pisac Kolin Dekster koji je stvorio lik inspektora Morsa, oksfordskog detektiva zaljubljenog u muziku, preminuo je danas u 86. godini.



Pisac je umro u svojoj kući u Oksfordu, saopštila je izdavačka kuća Pen Mekmilan.
 
Dekster, koji je studirao klasične jezike na Univerzitetu Kembridž, bio je nastavnik i autor udžbenika pre nego što se posvetio pisanju romana.
 
Dekster je u romanu "Poslednji autobus za Vudstok" 1975. godine prvi put predstavio lik inspektora Morsa, mrzovoljnog detektiva zaljubljenog u klasičnu muziku i ukrštenice.
 
Lik inspektora Morsa u istoimenoj televizijskoj seriji od 1987. do 2000. godine igrao je Džon To, a ime inspektora Morsa dugo nije bilo otkriveno publici.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Kokan Mladenović za 021: Stvari polako izmiču kontroli


"Mislim da je vreme da se upozori na to da stvari polako izmiču kontroli. Kroz predstavu pokušavamo da upozorimo da nam se sprema još jedno zlo, mada u našoj zemlji nikada nije bilo preterane vajde od blagovremenog upozorenja", kaže reditelj Kokan Mladenović za 021.rs pred večerašnju premijeru predstave "Jami Distrikt" u "Firchie Think Tank studiju" u Kineskoj četvrti.


Istorija na "ovim prostorima" neretko predstavlja teret, umesto činjenice. Potežu se rasprave o tome koje je pleme starije, a kada se na to doda i pronalazak koji menja istoriju ne balkanskog, nego svetskog podneblja, onda se dobija rat. Iz ovih, ali i još nekih razloga, nova predstava Kokana Mladenovića, po tekstu Milene Bogavac, "Jami distrikt" opisana je i kao "predstava o najstarijoj naciji na svetu".
 
Publika će imati priliku da učestvuje u rolerkoster istoriji, da gleda uspon nacionalizma, njegovo preživljavanje u svetu visoke tehnologije i na kraju - samouništenje. Radnja je smeštena u oblast Jamena koja se nalazi na tromeđi Srbije, Bosne i Hercegovine i Hrvatske. Kao nebrojeno puta do sada, razlog za sukob biće istorija.
 
"Mi smo uvek okrenuti ka prošlosti, gotovo da nismo sposobni da napravimo budućnost. Nama je Jamena distrikt taj fenomen da se tu nađe nešto što pomera istoriju ljudske vrste samo povod za novi besmisleni rat na Balkanu. Danas su na delu, ne iste politike, nego bukvalno isti ljudi koji su devedesetih napravili ogromno krvoproliće na prostoru bivše Jugoslavije, i mi se pribojavamo da tom ratnom retorikom koja se pojačava, da sa tim ljudima na čelu ove tri države, nije nemoguće neko novo ratno ludilo", priča za 021.rs Mladenović.
 
Kreatori "Jami distrikta" su odlučili da se svima koji zagovaraju nove ratne sukobe narugaju i poruče im da ovog puta neće proći. I dok krajem 80-ih nacionalističkim politikama na Balkanu nije bilo prepreka, reditelj poručuje da bi ovog puta pametni ljudi trebalo da stave do znanja da neće dozvoliti isti scenario, a ne da ponovo popuste.
 
Ipak, kroz predstavu se provlači i apsurd, nagon za odbranu nacionalnog identita radi potonjeg korporativnog porobljavanja. Pošto je istorijsko nalazište od neprocenjive vrednosti uništeno, a dosta ljudi ubijeno, oni koji su preživeli moraju da igraju majmune, odnosno praistorijske ljude, za korporaciju koja je na 99 godina zakupila zemljište ne bi li napravila zabavno-naučni park.
 
"Ako insistirate tako rigidno na fenomenu nacije na kraju završite kao majmun za nečiji korporativni interes. Prosto, korporacije su uspele da budu nadnacionalne, uspele su da u zakonska akta uđu klauzule koje njima odgovoraju i koje im donose profit. Za mene i ekipu koja ja radila ovu predstavu, uvek je tužno da nešto kao što je nacija, boja kože, tako suštinski negativno utiče na naš život", zaključuje poznati reditelj za 021.rs.
 
U predstavi glume Isidora Simijonović, Jelena Graovac i Nina Nešković, tekst je napisala Milena Bogavac, dok je za originalnu muziku bio zadužen Marko Grubić. U predstavi sviraju Džemal al Kisvani i Marko Grubić iz benda "Vroom". Početak je u 20 časova.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Poznati glumac otkrio zašto je oteo i pretio grupi ljudi


Glumac Semjuel Džekson otkrio je jedan neobičan detalj iz svog privatnog života.

Naime, priznao je da je davne 1968. godine, nakon smrti njegovog idola Martina Lutera Kinga, držao grupu ljudi kao taoce.

Tada je bio student na fakultetu gde su u upravi uglavnom bili belci, što je glumcu smetalo. To je želeo da promeni, pa je članove uprave zatvorio i pretio im oružjem. Interesantno je da je među taocima bio i otac Martina Lutera Kinga, jer je bio u upravi.

"Ubrzo nakon toga sam izbačen sa fakulteta", rekao je Džekson.

On je tada optužen za nezakonito ponašanje, ali je uprava pristala da zaposli više Afroamerikanaca. Njegova majka rešila je da ga pošalje u Los Anđeles, jer je strahovala da ga neko može ubiti. Tako počinje Džeksonova glumačka karijera.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Омаж Деби Рејнолдс и Кери Фишер


Сећање на мајку и ћерку глумице Деби Ренолдс и Кери Фишер одржано је на гробљу у Холивуду у присуству рођака, пријатеља и обожавалаца.

Током двосатне церемоније одржане на гробљу Форест Лон било је суза, али и смеха, приказиване су фотографије, видео-клипови и причане анегдоте.

Син и брат две глумице Тод Фишер рекао је да су се окупили са циљем да се обожаватељима пружи пријатељски поглед на његову мајку и сестру, наводећи и да је његова мајка мрзела да присуствује комеморацијама.

Стотине обожавалаца, неки обучени у костиме из Ратова звезда, сатима су чекали да би могли да дођу на гробље, а многи су носили наруквице на којима је писало „Деби и Кери заувек у нашим срцима“.

Трупа из плесног студија „Деби Рејнолдс“ извела је плес као омаж за филм Singing in the Rain, којим се прославила са само 19 година.

Кери Фишер, глумица и писац, позната по улози принцезе Леје у серијалу Ратови звезда умрла је 27. децембра у 60. години од последица срчаног удара. Њена мајка Деби Рејнолдс, позната глумица златног доба Холивуда, умрла је дан након смрти ћерке, у 85. години.

Тод Фишер је подсетио на последње тренутке своје мајке и поновио њену изјаву да жели да буде са ћерком. Међу звездама присутним церемонији били су глумац Ден Акројд и певач Џејмс Блант, који је посебно за ту прилику компоновао песму под насловом Ту сам да те пустим да одеш.

Ден Акројд је прочитао текст о Кери Фишер, са којом је био верен током 1970-их пре њене удаје за глумца и композитора Пола Сајмона. Он је испричао анегдоту како јој је спасао живот када се гушила са једним прокељом.

Фотомонтажа са сликама које приказују моменте из каријере и приватног живота две глумице приказана је уз музику из серијала Ратови звезда композитора Џона Вилијамса. Током церемоније се појавио и чувени робот Ар-Ту-Ди-Ту из поменуте популарне франшизе.

Две глумице сахрањене су једна поред друге.

Друге славне личности такође су сахрањене на том гробљу код Холивуда, као што су глумица Бети Дејвис, пијаниста Либераче, звезда немих филмова Бастер Китон и други.

IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Дуго путовање Белог Боре до Кана


Беким је отишао код Саше Петровића и објаснио му да има обавезу у позоришту, али да би волео и да ради на овом филму. Међутим, Петровић му је одговорио : „Онда не долази у обзир, ћао... готово”!



Филм „Скупљачи перја” је положио све испите, а доказ да је то заиста тако јесте његова дуговечност.

Као што нисмо били равнодушни онда када се овај филм појавио, тако нисмо ни данас, када знамо да су „Скупљачи перја ”положили све испите на који су излазили, каже Бранка Петрић један од сведока онога времена, односно периода када је  пре пола века настао филм Александра Саше Петровића „Скупљачи перја” о животу Рома у Војводини.

–Недавно сам поново гледала филм „Скупљачи перја”, толико у њему има свежине и оригиналног и свега што уосталом треба да има свако велико уметничко дело. Можда га је неко сада гледао тек први пут, али осећај је исти. Наравно гледајући данас ово остварење, присетила сам се  плејаде великих глумаца којих више нема, од Рахеле Ферари,  Мије Алексића, Миће Томића, Бате Живојиновића..., каже Бранка Петрић и додаје:

–Ту је, свакако, за мене на првом месту Беким Фехмиу. Када је Беким добио понуду од Саше Петровића да снима филм, односно да тумачи Белог Бору Перјара, нас двоје смо били младић и девојка. Било је то време када сте морали да се одлучите да ли ћете да радите за позориште или филм, односно да будете слободан уметник.

Беким Фехмиу је, присећа се наша саговорница, дао отказ у матичном Југословенском драмском позоришту, али је имао још неку законску обавезу да до одређеног временског периода игра у својим представама. Десило се, сазнајемо, да је у  тренутку када му је Петровић понудио да раде „Скупљаче перја”, Беким већ био почео рад на представи „Прљаве руке”, у режији Боре Драшковића на сцени ЈДП-а. Беким је, сећа се његова супруга Бранка Петрић, тим поводом отишао код Саше Петровића и објаснио му да има обавезу у позоришту, али да би волео и да ради на овом филму. Међутим, Петровић му је одговори: „Онда не долази у обзир, ћао... готово”! Настала је деликатна ситуација будући да је Беким већ био прочитао сценарио и почео да учи ромски језик. Ипак, одговорио је Петровићу: „У реду, нема улоге” и поклонио је сценарио „Супљача перја“ редитељу Бори Драшковићу.

–После недељу дана Бекима поново позове Саша Петровић и каже му да је, ипак, добио улогу. И Беким креће са припрема за почетак снимања: ја јурим по граду, налазим шампоне за потамњивање косе... Међутим, поново га позива Петровић са молбом да га разуме, односно да сматра да би Белог Бору боље одиграо прави Ром, тачније чувени Сличенко, певач и глумац уз Mосковског ромског позоришта, и да су већ послали своје људе у Моску да са њим разговарају. Наравно, да је то за Бекима био велики шок, међутим то је јако добро поднео. Истог тренутка је отишао да пошиша зулуфе, купили смо нови шампом да му се коса посветли. На срећу нису нашли Сличенка и Саша Петровић  поново долази код Бекима са питањем да ли би ипак хтео да игра неку малу улогу у „Скупљачима перја”, а то је Бели Бора и тако је све кренуло. Беким се, прича наша саговорница, максимално посветио спремању лика Белог Боре. Ипак,  успео је да дође и са представом „Прљаве руке“ до премијере.

–Било је то, уједно, доба „Авала филма” и њеног пуног сјаја, великих копродукција, али и у таквој ситуацији је било тренутака када је екипа била на клацкалици: да ли ће снимање морати да стане, или ће бити потпуно прекинуто, јер нема довољно новца. На питање Саше Петровићево шта да раде, екипа се једногласно сложила  да појединачно скупе колико могу новца, прича Бранка Петрић уз напомену:

–Ново узбуђење уследило је када је филм „Скупљачи перја” одабран за Кан. Тим поводом отишли смо код Александра Јоксимовића да му осмисли свечано одело, а сви смо се сложили да то не треба да буде смокинг. Тако је и било, од листера петролеј боје, чувени кројач Кадрија му је сашио одело, имао је и лептир машну. Сећам се имала сам златну минђушицу, наследство још од моје маме, коју смо пришили на реверу Бекимовог сакоа и са великим узбуђењем смо га испратили у Кан.

Бекиму  Фехмиу, сазнајемо, у ЈДП-у најпре нису хтели ни да дозволе да путује у Кан због обавеза у ансамблу. Коцкице су се ипак сложиле, а Беким се вратио дан-два раније да би статирао у представи „Иванов”.

–Сви смо га дочекали као морепловца који се после дугог прекоокеанског пута вратио кући, као рецимо када данас Ђоковић победи и нација се идентификује са њим. А онда је Рада Ђуричин која је у то време једина имама свој стан направила пријем. Нису „Скупљачи перја” били наш први филм који је виђен у Кану, али је прво наше остварење које је имало три звезде: Оливеру Вучо, Бату Живојиновића и Бекима Фехмиу праћено правим гламуром. Многи су веровали да је Беким заиста Ром, не верујући да је образовани, школовани глумац.

У то време није било жуте штампе, али Бранка Петрић је често освитала као актер текстова у којима је знало да пише и како се  потукла са Ширли Меклејн... Добијала је и писма са речима: „Бранка држи се, нећеш бити остваљена. Не брини се ништа”! Са  друге стране, каже, неки су навијали и да буде остављена.

 –Без обзира што смо живели у социјалистичкој земљи, у глумачкој школи смо били и те како припремљени за будућу професију да када се појавимо били где у свету знамо без комплекса да се понашамо како треба. Тада није било дилеме да ли смо део Европе, то се једноствано подразумевало, закључује Бранка Петрић.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Председник филмске федерације: Архив Југословенске кинотеке један од најзначајнијих у Европи


Ерик ле Роa, председник Светске федерације филмских архива, оценио је након посете Архиву Југословенске кинотеке да је та установа једна од најзначајнијих у Европи, са једном од највећих филмских грађа.

Ле Роa је посетио Архив поводом 120 година од приказивања првих филмова снимљених у Београду и Србији и навео да му је драго што постоји међународна сарадња на конзервацији филмова.

„Желим да похвалим стандарде конзервације филмске грађе који су савршени. Уверен сам у трајност и очуваност целокупне филмске грађе јер сам видео да у Архиву поред филмова имате и плакате, сценарије и осталу евиденцију везану за филмску грађу“, истакао је председник Светске федерације филмских архива.


Управник Архива Југословенске кинотеке Александар Ердељановић казао је да је Андре Каре 1896. године снимио пет филмова у Београду од којих су два приказана, али се данас воде као изгубљени.

Најавио је да ће Архив покушати да пронађе изгубљене материјале за Београд и Србију тако што ће сарађивати са Светском федерацијом филмских архива.

Директор Југословенске кинотеке Југослав Пантелић рекао је да је 120 година од тренутка када је у Београду настао и приказан први филм, датум који нас обавезује да се присетимо значаја, важности и очувања филма.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 362 363 365 366 ... 368
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.