Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 359 360 362 363 ... 368
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zanimljvosti iz TV, Pozorisnog i Filmskog sveta ~ Nova Tema!  (Pročitano 648568 puta)
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Свечано отворен 10. „Кустендорф“


Министар културе и информисања Владан Вукосављевић, филипински режисер Лав Дијаз и послављени редитељ Емир Кустурица отворили су синоћ у сали „Проклета авлија“ у Дрвенграду 10. Међународни филмски и музички фестивал „Кустендорф“.

Кустурица је уручио прошлогодишњем победнику Венецијанског филмског фестивала “Награду за будуће филмове”, након што је приказан четрдесетоминутни филм о претходним издањима “Кустендорфа”.

„Дирљиво је гледати себе уназад, али интересантније је питање шта ће бити у будуће када смо већ довели све највеће ауторе. Решење је да чекамо оне који су овде победили да постану велики и врате се“, рекао је Кустурица.

 Свечано отворен 10. „Кустендорф“

Кустурица је уручио прошлогодишњем победнику Венецијанског филмског фестивала “Награду за будуће филмове”, након што је приказан четрдесетоминутни филм о претходним издањима “Кустендорфа”.

„Дирљиво је гледати себе уназад, али интересантније је питање шта ће бити у будуће када смо већ довели све највеће ауторе. Решење је да чекамо оне који су овде победили да постану велики и врате се“, рекао је Кустурица.
Извештај Снежане Стаменковић Јојић
Your browser does not support the video tag.

Подсетио је да су фестивал покренули у „уметничко невреме, у првим годинама технолошке револуције када су се отворили нови прозори и начини за гледања филмова и у томе је страдао филм“.

Кустурица је нагласио да је срећан што постоје људи који негују ауторски филм и који долазе на Мећавник и побуђују наду код будућих аутора, додавши да је идеја о великим ауторима била идеја водиља у његовом стваралаштву.

Министар Вукосављевић је приметио да Кустурица, читавим својим опусом, „Кустендорфом“ и Мећавником шаље снажну поруку свету како би тај свет требало да изгледа „као свет слободе, инспирације, талента, уметности и културе, без реклама, агресивног капитализма, поробљавања“.

Вукосављевић је констатовао да у Дрвенград долазе млади аутори да се сретну са својим идолима, идолима квалитета и талента, и истакао да свако од њих може постати нови, модерни Хамлет.

„Тај нови Хамлет може наћи у историји филма неку лобању и питаће се чија је била, да ли Фелинијева, Куросаве, Висконтија, Бергмана, оних који су учинили филм оним што јесте или неког холивудског продуцента који свет плаши агресијом и силом. Нека тај Хамлет сам одлучи о томе и да пронађе инспирацију на Мећавнику“, рекао је министар.

Он је уверен да се из “колевке” на Мећавнику може родити део спаса културе.

„Желим да ова енергија траје и сија читавим светом. Верујем да ће успети у томе, а сви они који покушавају да запрљају оно што су људи талентом направили, желим да брзо умру мушки“, рекао је Вукосављевић.

На отварању је изведен игроказ о снимању филма у режији Милана Нешковић, са Дуњом Кустурицом у главној улози.

Након тога Кустурица је заједно са "No Smoking Orchestra" и „Новосадским биг бендом“ засвирао музику из својих филмова.

Свечаном отварању присуствовали су кинески редитељ Ђие Лиуа, фински режисер Анти Јокинен, руски писац, сценариста и глумац Захар Прилепин, чланови жирија и амбашадор Русије у Београду Александар Чепурин.

До 19. јануара за награде Златно, Сребрно и Бронзано јаје такмичиће се филмови младих режисера из 19 земаља.

На програм ће бити филмови У кревету са Викторијом редитељке Жустин Трие који ће представити глумица Виржин Ефира, Цвеће зла Јокинена, Де Лан, Ђие Лиуа, Душа на струни Џанга Јанга. Ретроспектива великана посвећена је сценаристи Гордану Михићу.

IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Preminuo autor "Egzorcista" Vilijam Piter Bleti


Vilijam Piter Bleti, autor romana "Egzorcist" koji je doživeo veliki uspeh 1971. godine i dve godine kasnije adaptiran za film, preminuo je u 90. godini, izjavio je reditelj filmskog ostvarenja Vilijam Fridkin.




Njegova supruga izjavila je da je pisac bolovao od raka.
 
Bleti je bio američki književnik i scenarista, najpoznatiji po horor romanu "Egzorcist" (Isterivač djavola), koji je preradio u scenario za istoimeni film i za koji je 1974. osvojio Oskara za najbolji adaptirani scenario. Film je pored deset Oskara dobio i četiri Zlatna globusa i nagradu BAFTA.
 
Posle uspeha tog filma, usledili su nastavci ali nijedan od njih nije doživeo ni približan uspeh kao originalni film, priča o mladoj devojci opsednutoj demonom, kojeg dva katolička sveštenika pokušavaju da isteraju putem rituala egzorcizma.
 
Knjiga je prodata u 13 miliona primeraka u SAD. Iako je loše prošao kod književnih kritičara, smatra se jednim od najvećih horor romana svih vremena.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Budimpešta postaje evropski Holivud


Velike filmske zvezde Rajana Goslinga, Toma Henksa, Harisona Forda postalo je uobičajeno sresti u Budimpešti koja postaje Holivud Centralne Evrope zbog poreskih olakšica i uvođenja visoke tehnologije za međunarodna snimanja.


Harison Ford kupuje bicikle, Hju Džekmen džogira, a Tom Hanks se divi "najlepšem gradu iza San Franciska".
 
Budimpešta i njeni stanovnici ove godine ugostili su niz holivudskih ambasadora.
 
Najnoviji gost je glumac Rajan Gosling koji je više meseci snimao nastavak "Blade Runnera" u jednom od studija glavnog grada Mađarske.
 
U nemilosrdnoj konkurenciji evropskih glavnih gradova koji žele da privuku reditelje, Mađarska je jedna od prvih zemalja nekadašnjeg komunističkog bloka koja je 2004. usvojila veoma povoljan sistem poreskih podsticaja i subvencija. Danas je to jedan od najkonkurentnijih sistema u Evropi koji nudi vraćanje 25 odsto troškova koje su uložile strane produkcije.
 
Strane i mađarske produkcije donele su zemlji 271 milion evra 2016. godine, a prema vladinim podacima 105 miliona 2011. godine.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
mob
Motorola 
  Beti Vajt (Betty White) danas puni 95 !


  Da ,da,jedna od istinskih preostalih zvezda Holivuda je rođena 17.januara 1922 ! Tamošnja štampa odaje joj počast starijim piš-klipom :


     https://vid.me/e/kPMQ?stats=1
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Del Boj: Prostakluk je svuda, ljudi mešaju uspeh sa novcem i slavom


Legendarni Dejvid Džejson, omiljeni Del Boj iz kultne serije "Mućke" nije previše zadovoljan time u kom smeru je otišla industrija zabave, pa ni društvo uopšte.

Kolega Roni Barker mi je dao najbolji savet u karijeri. Rekao mi je da smo mi glumci sopstvena moneta, koju moramo pametno da trošimo. Njegove reči su me držale na zemlji dok je moja karijera bila na najvišoj tački tokom Mućki. Za mene nije bilo mnogo žena ili skupih kola. Držao sam glavu nisko, radio sam svoj posao, nikada nisam želeo da budem zvezda. Nisam imao vremena za to. Samo sam hteo da budem dobar u onome što radim i da održim dobre standarde. To morate da imate", kaže Del Boj.
 
Kako dodaje, danas se sve vrti oko novca i slave. "Postao sam glumac da bih bio glumac. Želeo sam uspeh, a to je različito od novca i slave. Sada živimo u drugačijem svetu, gde ljudi mešaju te stvari. Zvali su me u rijaliti emisije, ali iako su ponude novčano primamljive, uvek kažem ne. Novac ne sme da ti bude motivacija", kaže Džejson.
 
Uprkos statusu i u Velikoj Britaniji, i u ostatku sveta, "Mućke" nisu svojim zvezdama donele bogatstvo kao neke od modernijih serija. "BBC nas nikada nije tretirao kao prvu ligu. Sitkom su uvek bili na nižim granama kada govorimo o televizijskom biznisu. Nikada nismo imali novca o kome su ljudi pričali", rekao je Del Boj.
 
Inače, jedan od razloga zašto ga danas ne viđamo u velikim projektima, već uglavnom u ozbiljnim delima jeste to što se gnuša prostakluka. "Danas je to svuda. U komedijama na televiziji ljudi stalno psuju. Stalno. To me izluđuje. Ne gledam ni scenario ako je pun psovki", kaže Del Boj.
 
Legendarni glumac kaže i da smatra da su društvene mreže loš izum čovečanstva. "Poslao sam samo dve SMS poruke u životu, a klonim se Tvitera. Čitao sam koliko to izaziva stresa, mislim da nije zdravo", rekao je Del Boj.
 
Što se povratka "Mućki" na male ekrane tiče, Del Boj kaže da se to neće desiti.
 
"Nemamo scenaristu. Kada bismo imali nekoga kao što je Džon Salivan, mi bismo to uradili", kaže on.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Umro Migel Ferer

Poznati holivudski glumac, Migel Ferer, čovek koji je izvlačio maksimum iz svake uloge koja mu je bila poverena, bilo da je u drami, akciji, komediji ili nekom drugom žanru, umro je u svojoj 61. godini od raka grla.
Rođen je u Santa Moniki, i u mladosti se više bavio muzikom. Ona mu je i pomogla da dobije prvi glumački posao. Njegov prijatelj, Bil Mami, angažovao ga je za ulogu bubnjara u TV seriji “Sunshine” i tako je sve počelo.
Sledile su uloge u serijama “Magnum P.I.”, “CHiPs”, “T.J. Hooker”, “Miami Vice”, “Twin Peaks” za čiji je ribut takođe trebalo da bude jedan od glavne ekipe.
Poznat je i po ulogama na velikom platnu u ostvarenjima kao što su “Star Trek III: The Search For Spock”, “RoboCop”, “Iron Man 3”, “Hot Shots! Part Deux” i mnogim drugim.
Poslednji projekat na kojem je radio bila je popularna serija “NCIS: Los Angeles”.

Njegov rođak, Džordž Kluni rekao je povodom smrti glumca: “Migel je načinio svet svetlijim i smešnijim i njegov odlazak se oseća duboko u našoj porodici. Volimo te Migel. Uvek ćemo te voleti”.

izvor prolog

  Ode tiho još jedna.

  Počivaj u miru.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Poznata glumica pati od anksioznosti: "Pre svake dodele nagrada imam napad panike"


Glumica Dženifer Lorens otkrila je da pati od anksioznosti i da joj to stvara problem posebno onda kada su javni nastupi u pitanju.

"Bojim se kad sam u velikoj masi ljudi. Pre svake dodele imam blaži napad panije", rekla je Dženifer.

Nervoza zaista ume da je savlada, pa se tako već dva puta dogodilo da na dodeli Oskara padne pred kamerama. Zbog toga često vodi svoje prijateljice sa sobom kako bi se osećala smirenije.

Ona je već ranije govorila da je simptome počela da oseća još u osnovnoj školi, ali i da joj gluma pomaže da se nosi sa strahovima.

Plavokosa lepotica trenutno promoviše film "Putnici" u kome igra glavnu ulogu.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Петиција против Поланског као домаћина доделе „Цезара“


Oдлуку да контроверзни режисер Роман Полански буде изабран за председавајућег доделе „Цезара“ тамошња министарка за женска права Лоранс Росињол оценила је као „изненађујућу и шокантну“. Покренута је и петиција да се поништи та одлука и изабере други председавајући жирија 42. доделе француских Оскара.

Избор 83-годишњег Поланског за домаћина доделе „Цезара“ показује „равнодушност у погледу злодела за које је он оптужен и својеврсно банализовање силовања“, рекла је француска министарка Лоранс Росињол за радио Франс култур, преноси АФП.

Романа Поланског САД кривично гоне већ скоро 40 година због силовања 13-годишње девојчице у Лос Анђелесу, подсећа француска агенција.

Росињолова је истакла да је „изненађујуће и шокантно да случај силовања има тако мали значај у животу једног човека“.

Одлука да се Поланском укаже част да председава свечаној додели „Цезара“ разгневила је женске групе, а многе су путем друштвених мрежа позвале на бојкот тог догађаја који ће преносити телевизија.

Петиција којом се позива на поништење одлуке о именовању Поланског за председника жирија 42. доделе „Цезара“, која ће бити одржана у Паризу 24. фебруара, до петка је прикупила више од 42.000 потписа.

Међутим, Француска академија филмских уметности и технологија поздравила је Поланског као „незаситог естету“.

IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Prepoznajte GLUMICU?!


Iza brade krije se poznato lice...




Glumica Mišel Rodrigez objavila je fotku sa snimanja novog filma, u kom tumači ulogu muškarca.
Povezane vesti

    Luđa od Bera Grilsa!
    Bila sa manekenkom...
    ...ali ne i koleginicom

Rodrigezova se fotkala praveći grimasu, sa bradom i brkovima, a pokazala je da je za potrebe snimanja morala i da "zalepi" grudi.

U pitanju je film "(Re)Assignment", u kom Mišel tumači muškarca koji je plaćeni ubica. Priča počinje kada zla doktorka (Sigurni Viver) odluči da ga nauči lekciji tako što će mu na silu promeniti pol.

"Film je neobičan, snimljen u stilu stripa ili grafičke novele", rekla je zvezda serijala "Paklene ulice", prvog "Avatara" i drugih filmova.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Води доделу Оскара за „само“ 15.000 долара


Водитељ ноћног шоу-програма телевизије Еј-Би-Си Џими Кимел открио је да му је плата за вођење овогодишње доделе Оскара 15.000 долара.

Реч је о изненађујуће ниској цени, пише Гардијан, с обзиром на то да је прошле године садржај вреће с поклонима добродошлице за госте те свечане доделе износио 232.000 долара.

„Нисам сигуран да ли је то требало да објавим“, рекао је Кимел у емисији The Kevin & Bean Show. „Нико ми није рекао да не објавим. Верујем да су онда они сами криви“, додаје комичар.

Претходних година, Кимел је био домаћин програма који следи након званичне доделе, коју преноси ТВ Еј-Би-Си.

Додела Оскара, 89. по реду, одржава се 26. фебруара.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 359 360 362 363 ... 368
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.