Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 18:30:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako otići u Ameriku i kako početi  (Pročitano 839959 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 261
OS
Mac OS X v: 10.11.1
Browser
Safari 601.2.7
mob
Nokia E72
Nemojte da radite ono što se zove glupost. Ne falsifikujte, ne muljajte. Sve se može na ovaj ili onaj način završiti legalnim putem. Budimo ljudi iako smo Srbi. Posle se ljudi čude kad nam ukinu vize ili nam ne daju da odemo preko grane.



Jedna ispravka jednog predhodnog posta
Citat
Treća mogućnost je da upišete neke studije i prebacite se na J1 vizu.   Ako ste našli dobar posao i dobro zarađujete ovo nije tako loša varijanta jer uz studentsku vizu vi imate pravo da radite.

Ako upišete studije, prebacujete se na F1 vizu a ne J1. Sa F1 vizom nemate pravo da radite osim ako vam taj koledž to ne odobri. Čak i ako vam odobre to su minimum broj sati sa kojima nećete zaraditi ni za hleba što bi se reklo.

Evo i mene posle dužeg vremena Smiley
Pre svega veliki pozdrav za Brata Saleta osnivača ove teme i mog pravog prijatelja u tudjini Smiley

Mala dopuna za F1 vizu sa kojom sam ja bio u US.
Sa ovom vizom imate pravo ograničeno da radite do 10 sati nedeljno, ali je opcija ok za dobijanje SSN što je najveća drama za dobijanje u US.
Ako ste sa ovom vizom, nećete zaraditi neku lovu, ali je polazna stepenica za dobijanje SSN, a onda su vam svi ostali poslovi otvoreni.
AKo dodjete sa ovom vizom, od prvog dana kukajte da bi radili i najgore poslove za par dolara na sat, kako bi vas angažovali. Čim vam i jedan dolar trebaju uplatiti oni vam daju papir sa kojim idete i tražite na osnovu njega SSN da bi vam uplatili lovu. Jednom kad dobijete SSN on važi za ceo život i AMerika Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 261
OS
Mac OS X v: 10.11.1
Browser
Safari 601.2.7
mob
Nokia E72
E ovako, treba mi vase misljenje, neka svi napisu sta misli ko da je najbolje. Zavrsavam fax sad (nije neki poseban) uglavnom gledao sam da idem na internship preko nekih agencija, ali mi je sve to nesto bzv. Nasao sam neku agenciju u USA (ne znam koliko je sigurna), 3800$ je za 12, a 4200$ za 18 mjeseci. Nije mi engleski perfektan, ali znam dosta, znam da se sporazumijem, normalna neka konverzacija, tako da mislim da bi to bio problem za internship ovaj. A sad mi recite, mogao bih naci oko 5000-6000e da se zaputim u USA, sad ne znam kako mi je bolje, da idem preko ovoga internshipa, pa da rizikujem, ili nekako drugacije, zanima me ima li neko dobru ideju sto se ovoga tice? Da li internship ili nesto drugo na neki drugi nacin, kad vec imam pare?

Samo budi malo precizniji, da li ti oni plaćaju 3800 za 12 meseci ili mesečno?
internship je praksa u kompanijama koja po pravilu nije plaćana ili ti daju neku sitnu lovu, ako im je baš frka, a nije. SVrha je da ti kada završiš internship dobijaš preporuke za dalje poslove i oni to pametno naplaćuju tako što te izrabljuju. Moj drugar je bio u KPMG na intership u us i sada radi u Amsterdamu u istoj firmi, tako da to ima smisla, ali samo ako imaš love da se finansiraš sve vreme dok si na praksi, To što si ponosno rekao da imaš pare i to 5000-6000 dolara, je isto kao kad bi neko iz donjih hadzića rekao imam pare (50-60 eura) i odoh za Beograd da preživim godinu dana. Pričitao si na forumu da se ljubi ubiše da zarade 2000-4000 dolara, a i to im je malo da normalno žive. Uz veliku sreću to što bi poneo teško da bi te okrpilo više od mesec dana, max 2, jer čak i za rentiranje gajne daješ depozit i čim udješ u Us nastaju troškovi, od banalnih osnovne hrane, prevoza itd.
predlog:
Odmah poradi na Engleskom i bez prestanka uči dok ne odeš tamo, dobro pročitaj ceo ovaj forum, naći ćeš sigurno opciju koja ti odgovara. Najbolja varijanta ti je WnT, a internship je opcija kada si već tamo duže vreme, zaradiš malo love, jer je us jedina zemlja gde na mozak, koji definitivno imaš u kombiniciji sa obrazovanjem, možeš zaraditi ozbiljnu lovu. Onda kad si u lovi možeš da potrošiš 4-6 sati besplatnog rada u internship programu, ali i tu traži firme slične industriji koju si studirao, kako bi se i u praski usko specijalizovao za posao koji znaš da radiš. U us poslodavce interesuje samo koliko im love praviš, sve ostalo ih ili manje ili uopšte ne interesuje. E onda ti je satnica od 25usd pa naviše i ulaziš u pravu lovu sa napredovanjem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows
Browser
Chrome 46.0.2490.86
Pozdrav, da li neko zna sta se desava ako izgubis SSN karticu? ja trenutno nisam u SAD,ali bih isao ponovo.  imam id card i driver licence drzave Ilinois.  ali sam negde zagubio ssn, da li je moguce uzeti novu karticu? imam dokument od ssn sluzbe kod sebe.  Ako neko ima iskustva, bio bih mu zahvalan.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.73
Mozes da ides da trazis da ti izdaju novu Smile A ako se cimas mozes i da platis nekome da ti odradi 'falsifikat' Smile Al to moze ako znas broj napamet Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.71
Pozdrav svima!
Imamo samo pitanje da li imam sansi za j-1 vizu ako sam 4. god drzavnog fakulteta, 1. godine sam bio budzet, 2,3,4. godine samofinansiranje. davao sam ispite kako sam stizao uglavnom da uhvatim 37 espb za prolaz u narednu godinu.
preneo sam iz prve 2 ispita, iz druge 4 iz trece 8 ispita.. Da li imam sanse za vizu ili da ne bacam dzaba 400-500$ na agencije i viziranja.. jako mi se svidja program i hteo bi kao spasioc da radim, kasnije da obidjem ny i miami poa nazad da se zavrsava ovaj fax.. hvala na odgovoru unapred
« Poslednja izmena: 18. Dec 2015, 00:42:08 od ale93ksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6837
OS
Windows 7
Browser
Chrome 48.0.2564.103
Добио сам посао сервера 9.75 на сат + бакшиш + овертајм. Хотел Лејкфронт у Енкориџу. Понудили су ми да будем интерн менаџер ал одбио сам. Чуо сам да су провизије у банкама фиксне тамо, око 50 долара. Планирам да шаљем мојима паре, мислио сам да ћу често, ал овако ћу да сузим на месечно слање. Ако неко зна неку банку која има мање провизије или уопште неки други начин слања нек напише.
« Poslednja izmena: 09. Feb 2016, 01:51:20 od Џеј Џеј Окоча »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


905. члан форума по реду!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1636
Zastava Bresno Polje, Trstenik, Rasinski okrug, Srbija
OS
Windows
Browser
Chrome 51.0.2704.103
mob
HTC One M9
Ima li neko ovako iskustvo sa americkom ambasadom?
Dobio sam kao student americku turisticku vizu na 3m, dobio ulazak 6m ali ostao mesec ipo, sve regularno. Kada sam se zaposlio apliciram za drugu vizu, daju mi na 3 godine, odem jednom 3,5m, drugi put 6m, oba puta sam dobio ulazak 6m. Drugara sam imao tamo, koji je nazalost preminuo ove godine ali kada sam isao tamo odlazio sam kod njega i putovao sa njim po americi. Ove godine, pre mesec dana apliciram za H2B hteo sam da odem da radim malo posto kao turista to nisam mogao i bivam odbijen, sta vise ponistava mi se turisticka viza. Planiram da odem na odmor krajem ove godine u USA pa sam razmisljao da ponovo apliciram za turisticku vizu, ima li neko ovakva iskustva, da li i koliko treba sacekati izmedju aplikacije, ima li to veze ili zavisi od konzula? Da li mi je pametno da ponistim pasos sa ponistenom turistickom vizom pre sledece aplikacije?
IP sačuvana
social share

"Potreban nam je novi socijalni konsenzus, odlaganje svih sporova i sukoba, zavrtanje rukava, uvođenje reda" Dr. Zoran Djindjic
Pogledaj profil WWW Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows 7
Browser
Chrome 51.0.2704.103
svakako ponisti pasos.
posto nema sanse da je NSA sistem koji kosta zilion zilijardi dolara negde evidentirao da si odbijen za vizu po imenu i prezimenu mestu rodjenja itd, vec samo po broju tvog pasosa, a i to eventualno...
Smile
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


905. члан форума по реду!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1636
Zastava Bresno Polje, Trstenik, Rasinski okrug, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Chrome 52.0.2743.82
mob
HTC One M9
Taj sistem koji kosta zilion zilijardi dolara nije pokazao da sam imao turisticku vizu nego je konzul video slucajno dodajuci mi pasos i papir da nisam dobio vizu
IP sačuvana
social share

"Potreban nam je novi socijalni konsenzus, odlaganje svih sporova i sukoba, zavrtanje rukava, uvođenje reda" Dr. Zoran Djindjic
Pogledaj profil WWW Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


905. члан форума по реду!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1636
Zastava Bresno Polje, Trstenik, Rasinski okrug, Srbija
OS
Linux
Browser
Chrome 50.0.2661.94
mob
HTC One M9
Da li je neko imao iskustva da je bio u USA, pa je probao da dobije drugu vizu i odbili su ga, pa je posle pokusao ponovo za b1/b2 i da su mu odobrili. Moja firma zeli da me posalje u USA na sajam masina za obradu metala, dobio sam pozivno pismo, firma mi je izdala dokumenta da me salje ba sluzbeni put i da ce finansira isti ali se ja nikako ne libim da zakazem intervju u ambasadi jer se plasim da ne budem odbijen ponovo?
« Poslednja izmena: 07. Avg 2016, 20:47:37 od kirov »
IP sačuvana
social share

"Potreban nam je novi socijalni konsenzus, odlaganje svih sporova i sukoba, zavrtanje rukava, uvođenje reda" Dr. Zoran Djindjic
Pogledaj profil WWW Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 18:30:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.119 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.