Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 01:52:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako pomoći prijateljci s psihozom?  (Pročitano 6627 puta)
25. Avg 2008, 21:54:26
Hronicar svakodnevice


bolje imati tri čiste nego četiri svoje biste

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 717
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
SonyEricsson k310i
Moja najbolja prijateljica ima problem koji smo nas dve same pokušale da rešimo,ali ne uspeva.Priča je malo zapetljana,ali suština je otprilike ova:Devojka se leči kod psihijatra,ja sam joj predlagala da kaže sve svojoj doktorki,ali ona nikako ne ume da zatraži razgovor u četiri oka,već je njen otac uvek prisutan.Ona ima dečka,to je duga veza,međutim ta veza je sad u krizi,on se izgleda hladi,a ona bi (bar ja mislim) želela da ostanu zajedno,no sada je roditelji ucenjuju:ili će ostati s njima,ili,ako ode s njim,oni će je se odreći,neće više hteti da znaju za nju.Tu postoji i neka njena sumnja da  je dečko lovac na miraz(nije to neko bogatstvo,njoj se tako čini.).
Međutim,najvažnije je da u porodici postoji nasilje koje vrši otac,bilo pretnjom bilo fizički.I ona o majka ga se boje.Obraćanje policiji bilo je potpuno jalov trud.Ja ne znam koliko je to bilo često,ali po njenim rečima,ja bih rekla da ima i fizičkog i psihičkog pritiska(tj.pretnje i strah).
Ona ne sme ništa da kaže ako je otac samo pogleda,rekla mi je da oseća da je kontrolišu,naročito otac.Moj sud o njenim roditeljima je sledeći - majka joj je dobra i malo više brižna,a njen otac mi deluje zaista kao neka vrsta kontrolora.Čini mi se i da je čovek malo senilan,ali nisam sigurna jer nisam lekar.Ja kad odem kod nje,nema teorije da nas dve sedimo same u njenoj sobi i pričamo,već moram da se  "družim" i s njenim roditeljima.
Ja sam je nagovarala da,iako otac ide s njom kod lekarke,ona zatraži da priča s njom nasamo,ali ona izgleda ne može,ne ume to da uradi.
Znam da bi bilo najbolje kad bih je nagovorila da sve to kaže doktorki,koja je prati i zna celu priču,ali njen je strah izgleda veliki.Možda se ona plaši u smislu:šta će biti kad dođem kući"Nevolja je što je sad i njena veza u krizi,inače bi bilo dobro da ode s tim čovekom i da živi svoj život.
I sad -- kako ja njoj da pomognem ? Kako da je "nateram " da kaže sve to doktorki ? Šta bi u stvari bilo najbolje da se učini?
IP sačuvana
social share
ne možeš reći ništa toliko besmisleno a da to već nije rekao neki filozof.(lat.izr.)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
a zasto ide kod psihijatra, za pocetak (kako se ispoljava ta psihoza)  Smile
 
« Poslednja izmena: 25. Avg 2008, 22:45:52 od machakz »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia 
pa mislim ako je devojka slobodno ide kod psihiateru. bar malo i oni će raditi bez naročitijeg sadizmu Smile može se tako pokazati te lekar sebe kao da je kreativan, i nije bosanski partizan Smile

inče u poslednji vreme i moj otac je postao neki kontrolor, mislim zbog tog emocionalnog šteta što naneju na sirotog umu u neku zajednicu(mislim da je vernički). ili ni ne znam gde. ja tako radim protiv toga da negiram njegovu psihotični ispoljavljanju.
Ili moguće je i to da je nešto u fazonu porodični terapiju, na Wazlawikov teoriji. Da ne sebe mrzim nego mog ocu Smile Svakako je sranje i jadno.
« Poslednja izmena: 25. Avg 2008, 23:45:13 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ne znam.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Tel.Me Your.Number
Glasovi? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


bolje imati tri čiste nego četiri svoje biste

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 717
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
SonyEricsson k310i
a zasto ide kod psihijatra, za pocetak (kako se ispoljava ta psihoza)  Smile
 
Pa,ne znam tačno koja je vrsta psihoze.Uglavnom,izgleda je imala neke strahove,agresiju prema roditeljima,pričala mi je da je imala neke nasilne porive mimo svoje volje.Baš glasove i halucinacije nije imala,ili bar ja za to ne znam,ali mislim da mi ne bi krila .Mislim da je i emotivno preosetljiva.Pokušavam da je ubedim da to kaže lekarki,mislim na ovu konkretnu situaciju.Znate,nekako nisam 100% sigurna da li ona nešto ne preuveličava,mislim,koliko je kritična,mada je ona prilično razumna devojka,inteligentna je,a njeni roditelji su primer odnosa popustljiva majka - otac tiranin. Meni se čini da ona nema snage da se malo i sama bori za sebe.Stvarno bih volela da nađem načina da joj pomognem,uz pomoć vas ljudi sa foruma  Smile
Ona stalno traži neke okolne ili čak volšebne načine rešavanja svega toga,izgleda da baš i ne veruje u moje nagovore u stilu - reci lekaru,pozovi sos telefon(mada kad već ide kod psihijatra...),porazgovaraj otvoreno s ocem itd. Mislim da se unapred predala,i pušta da joj roditelji podrivaju i to samopouzdanja  što ima.Dodatno i ljubavni jadi,koje ona čini mi se vidi kao gubitak svake nade,i da,rekla bih,čeka limun,što se kaže,tj.misli da će neko čudo rešiti stvar.
« Poslednja izmena: 26. Avg 2008, 21:14:29 od PticaZu »
IP sačuvana
social share
ne možeš reći ništa toliko besmisleno a da to već nije rekao neki filozof.(lat.izr.)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 19882
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
KOje je ona godiste?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


bolje imati tri čiste nego četiri svoje biste

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 717
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
SonyEricsson k310i
Prešla tridesetu,da ne idemo sad na matični broj itd  Smile   :[115]:mislim da je to dovoljno.
« Poslednja izmena: 26. Avg 2008, 21:24:57 od PticaZu »
IP sačuvana
social share
ne možeš reći ništa toliko besmisleno a da to već nije rekao neki filozof.(lat.izr.)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 19882
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
pa ne znam, treba da presjece to roditeljsko tj. ocevo tutorstvo jer je odavno odrasla i svjesno treba da se nosi sa problemima. Znam da je tesko i roditelji su jedni ali oprostice kad vide da je ona sretna, ako su iole sabrani i normalni..

I taj decko da ne osjeca bilo sta prema njoj ne bi bio s njom tolike godine, toliko maminih i tatinih princeza ima a on, pretpostavljam,  zreo i mudar...prema tome... a i sta je sad miraz? Valjda dobra kola, velika kuca i kredit u banci????

Nek se trgne, napusti sve i ode za svojom srecom, muzem, djecom...sta ce kad ostari i onako je  u lijepim godinama (ruku na srce) ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


bolje imati tri čiste nego četiri svoje biste

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 717
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
SonyEricsson k310i
Kad dođe kod mene daću joj da pročita ovaj tvoj post,mazzuljice,mislim da će joj se dopasti!  Smile
IP sačuvana
social share
ne možeš reći ništa toliko besmisleno a da to već nije rekao neki filozof.(lat.izr.)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 01:52:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.