Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Video sharing sajt,dosta ulaganja...dali se isplati krenuti?  (Pročitano 4567 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Ovaj forum trenutno radi na dva servera + jedan kao backup, ali broj tu uopste nije vazan. Za ova dva servera mogao sam uzeti vise od 20 jakih masina. Stvar je u tome da dobra masina nije isto sto i server.
Ne bi mogao da guras video hosting / sharing na hosting paketu jer gotovo ni jedan host ne moze da ti ponudi ono sto je potrebno da to radi sa iole vecim brojem posetilaca. Stvar je prosta - ti neces potrositi bandwith, mozda ni prostor, mozda ce ti uciniti da imas sve od software-a, ali to prosto ne moze da radi Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 168
Zastava Indjija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
SonyEricsson w810i
Ovaj forum trenutno radi na dva servera + jedan kao backup, ali broj tu uopste nije vazan. Za ova dva servera mogao sam uzeti vise od 20 jakih masina. Stvar je u tome da dobra masina nije isto sto i server.
Ne bi mogao da guras video hosting / sharing na hosting paketu jer gotovo ni jedan host ne moze da ti ponudi ono sto je potrebno da to radi sa iole vecim brojem posetilaca. Stvar je prosta - ti neces potrositi bandwith, mozda ni prostor, mozda ce ti uciniti da imas sve od software-a, ali to prosto ne moze da radi Smiley


S;azem se sa tobom da je bitna jacina masine a ne broj servera.ali se ne slazem da obican host paket od 10gb prostora i 100gb bandwitha ne bi mogao da izdrzi neki konstantan rad sa 50 ljudi on line non stop...naravno dokle god je to dovoljan prostor za upload fajlova.a da bi dostigaop tako nesto da imas 50 ljudi non stop online treba ipak neko vreme da prodje.posle toga moze da se predje na neki dedicated za 150$ i to da gura jos par meseci i onda ako je stvarno sajt popularan i donosi neku zaradu od reklama onda opet nije problem za nekoliko sati preci na neku jos jacu masinu.
Neka jaka dedicated masina od samog pocetka je cisto bacanje para...to pricam za sve one koje zele da zapocnu nesto vece.lako je preseliti se sa jednog servera na drugi.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud srbin je proklet jednom ga ubijes on hoce opet
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Nije nimalo lako preseliti se sa jednog servera na server... jedna je stvar kada to moras... sasvim druga kada zbog neke male cifre sebi pravis problem dok se sajt jos razvija...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 168
Zastava Indjija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
SonyEricsson w810i
Selio sam se ove godine nekoliko puta jer sam pvo imao mali vps pa malo veci pa jedan dedicate pa sad dva u drugoj firmi.sto se tice samog transfera fajlova nije problem mada moze biti problem osvezavanje name servera ali ni to nije toliko strasno ako ostavis stari server da radi uporedno sa novim.
Ipak se opet ne bih slozio sa ovim
Citat
sasvim druga kada zbog neke male cifre sebi pravis problem dok se sajt jos razvija...
Ipak nije mala cifra.lako je tebi pricati kad imas razvijen forum i redovan prihod od foruma.a ne verujem da si i ti imao dedicated server od 300-500-1000$ prvog dana kada si instalirao ovaj forum kad si mu ti bio jedini clan.
Po toj prici svaki blog treba da ima svoj dedicated,jer sta ako jednom nagrne poseta pa se potrosi bandwith....takvi sajtovi kojima je potreban dedicated ipak treba da radi mesecima cak i godinu dana da bi mozda imao potrebu da se predje na neki takav dedicated.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud srbin je proklet jednom ga ubijes on hoce opet
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 6s
Preseljenje sajta nije ni mali ni jednostavan posao. Ja to radim vec 9 godina, ti si to radio par puta sa sajtovima beznacajne velicine. To jeste ozbiljan posao, i ozbiljan problem. Moze da se radi i otprilike i daj sta das, ali stvarno o takvim kombinacijama ne zelim da pricam. To je isto kao kad neko kaze da je neurohirurgija jednostavna, otvoris, iseces, zatvoris...

Nekom ko planira nesto iole ozbiljno da radi, neki jeftiniji dedicated server nije stavka koja predstavlja veci problem u budzetu. Bez ulaganja se ne pravi novac, bez dobrog plana i zdrave osnove se ne pravi kvalitetna prica. Prihodi ovog sajta su i sada nedovoljni da pokriju sve rashode, ali to ne znaci da ce korisnici dobijati losiju uslugu zbog toga.

Mnogo je neozbiljnije sajt seliti tri puta za godinu dana, nego u startu srediti sistem koji moze da izdrzi vise.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 168
Zastava Indjija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
SonyEricsson w810i
Ok,slazem se sa tobom sa vecim delom odgovora ali opet nepotrebno i rizicno ulaganje nikom ne treba ljudi krpe kraj sa krajem trude se da naprave neki sajtic a nemaju kintu ni domen da registruju iz tog razloga kazem da ako nek vec ima odlicnu ideju i dobru volju da se posveti odredjenom projektu moze da pocne sa nekim manjim ulaganjem pa polako kada sajt stekne iole popularnost tada ce se vec poceti slivati neki novac od reklama i adsensa ili nekih drugih vidova zarade.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud srbin je proklet jednom ga ubijes on hoce opet
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 6s
Ne postoji nepotrebno i rizicno ulaganje ako neko ima znanje, plan i volje da ga sprovede...
Rizicno je ulaganje kada neko hoce time da se bavi a ne zna nista... u toj varijanti svaki cent je verovatno bacen.

Ako ne mozes da izguras ono sto zelis, bolje nadji nekog ko ce ti pomoci, nego da gubis vreme pokusavajuci da ni od cega napravis nesto.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 168
Zastava Indjija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
SonyEricsson w810i
polako imam ja strpljenja i znam sta hocu.poslednjih par poruka su bile obican razgovor o tome kako se moze startovati a ja vec imam neka ozbiljnija resenja.Hvala na odgovorima
« Poslednja izmena: 01. Okt 2009, 23:40:54 od view »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud srbin je proklet jednom ga ubijes on hoce opet
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 864
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Apple IPhone 3GS,
Ja samo mogu da ti kazem da ozbiljna aplikacija na dedicated-u ja pravim dosta drugacije nego na sharehostu jer imas mnogo vise mogucnosti pogotovu sto se tice backup-a, statistike ,cashiranja sto iskreno na obicnom hostu ne mozes da odradis i je razlog zasto ti covjek skrece paznju.
Isto tako javlja ti se veliki problem optimizacije tacnije nekome ce aplikacija bolje raditi na share hostu nego nekome da dedicated serveru... nekazem da je share lose resenje cak i na godaddy-u mozes da izvuces neki blog sa 50k posjeta dnevno Smiley ali jednostavno ozbiljan i veliki proekat mislim da je jako neprofesionalno zapocinjati sa nekim share hostom pogotovu kad se radi o vide sharing sc i iskreno mislim da i vps mali za to

Doduse mozda bi nesto mogo izvuci sa vise share hostova samo ne znam kakva bi struktura te aplikacije izgledala
zakupis FFmpg media host on je sa 5GB Disk 100GB transfera nesto oko 10$ mjesecno zatim uzmes jedan da ti sluzi za datu videa to je 250GB Disk Neograniceno protoka na 100Mb/s konekciju nesto oko 30$/mjesecno i uzmes jedan za skriptu na SPEED paketu 5GB Disk 500GB transfera na 1Gb/s .... oko 30$/mjesecno
Zvuci sasvim suludo cak i meni ali   Smiley ali mislim da bi cak moglo da radi sasvim dobro ... ovo mi je palo na pamet jer trenutno hostujem kod jednog provajdera sto nudi sve ove pakete i iskren da budem vise sam nego zadovoljan brzinom servera... opet sve ovo dobijas u kompletu sa jednim jakim serverom i jos puno toga ali pocetni kapitaj le potreban malo veci ali se kasnije isplati jer je odrzavanje puno jeftinije nego zakupljivaje masina
dakle
10 x 12 = 120$
2 x 30 x 12 = 720$
to je opet oko 800$ na godisnjem nivo

U svakom slucaju razmisljaj da ti skripta mora biti malo naprednija i otvorena za prosirivanje i da napravis sistem za jednostavan beckup je na velikoj kolicini to jeste stvarno veliki problem i a sitnig gresaka koje mozs nesvjesno da napravis u samoj skripti da ti posle ne moze da radi na drugom serveru moze biti mali milion... znam iz sopstvenog iskustva jer sam imo dosta neprespavanih noci...

U svakom slucaju stari zelim ti puno srece i da uzpijes ... I naravno da zaradis koji dinar da nas vodis na pivo i burek Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.