Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Video sharing sajt,dosta ulaganja...dali se isplati krenuti?  (Pročitano 4568 puta)
25. Avg 2008, 18:31:28
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 168
Zastava Indjija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
SonyEricsson w810i
Hteo bih da pokrenem jedan video sharing sajt poput youtube.e sad nasao sam skriptu za sajt koja mi se mnogo svidela i kosta oko 400$,stvarno vredi te pare i mislim da ima dosta mgucnosti za zaradu.skripta je na fazon youtube-a ali se i razlikuje dosta i stvarno je posebna sa dosta funkcija.
interesuje me dali se isplati pokretati takav sajt na neki massive hostingu kao dreamhost,yourbigsite.com,sevrveage...ili ni za pocetak da se ne zalecem bez dedicated ili virtual servera?
IP sačuvana
social share
Srbin je lud srbin je proklet jednom ga ubijes on hoce opet
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone 6s
Ne isplati se.
Bandwith je preskup, hostovi kakve si nabrojao to ne dozvoljavaju, a dedicated server za tako nesto mora da ima link od barem 100 MBit sto je minimum 1000$ mesecno.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 168
Zastava Indjija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson w810i
pa zar ove firme sto iznajmljuju dedicated ne reklamiraju da vec imaju 100 mbit/s po svakom serveru?raspitivao sam se za cene,ulaganje u pocetku je oko 300e+svaki mesec oko 100e i to mi ne izgleda strasno.interesuje me dali sa toliko ulaganja sa jednim dedicated serverom dovoljno da se izdrazi neko vreme i da se nesto zaradi na takav nacin?
gledam ove social network sajtove i vidim da jedan po jedan samo padaju,pretpostavljam zbog bandwitha?ne bi zeleo da mi se tako nesto desava pa da moram jos dosta da ulazem a zarada nikakva.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud srbin je proklet jednom ga ubijes on hoce opet
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone 6s
Citat
pa zar ove firme sto iznajmljuju dedicated ne reklamiraju da vec imaju 100 mbit/s po svakom serveru?
Isto tako reklamiraju i to koliko bandwitha dobijes, ni jedna za te pare ne reklamira ne mereni bandwith na 100 mbit linku.
Citat
raspitivao sam se za cene,ulaganje u pocetku je oko 300e+svaki mesec oko 100e i to mi ne izgleda strasno.
Samo bandwith je 1000$ mesecno. On u samom startu nije neophodan, ali vrlo brzo postaje.
Citat
interesuje me dali sa toliko ulaganja sa jednim dedicated serverom dovoljno da se izdrazi neko vreme i da se nesto zaradi na takav nacin?
Da je tako, zar ne bi bilo barem 20 ljudi koji to rade?
Server u principu nije problem, sve sto je zahtevno je konverzija filmova, ovo ostalo u principu se ni ne oseti ako je napisano kako treba, ali protok svakako jeste problem.
Citat
gledam ove social network sajtove i vidim da jedan po jedan samo padaju,pretpostavljam zbog bandwitha?
Babe i zabe...
Social network sajtovi propadaju zato sto su naduvani mehur od sapunice koji jednom mora puci Wink
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 168
Zastava Indjija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
SonyEricsson w810i
hvala na odgovoru.mislim da cu odustati od ove ideje.ako je vec takva situacija sa bandwithom onda nije vredno ulagati vreme i novac.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud srbin je proklet jednom ga ubijes on hoce opet
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Moj licni tekst :-?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3589
Zastava Oreskovica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Apple iPhone 4
Imao bih samo jednu korekciju, a vezana je za cenu 100mbit/s linka koja je:

Unlimited Bandwidth (100 Mbps Uplink)     $ 2000 mesecno

Moguce je da moze da se nadje i jeftinije ali za ovo znam da je kvalitetno Smiley
IP sačuvana
social share
Pozdrav, Nenad ® !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone 6s
Moze da se nadje od 1000 pa na vise... ali da... kod onih koje bi preporucili je to 2000.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 168
Zastava Indjija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
SonyEricsson w810i
mislim da bi trebalo dosta vremena da se to isplati ako se uopste i isplati.hvala
IP sačuvana
social share
Srbin je lud srbin je proklet jednom ga ubijes on hoce opet
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 864
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Apple IPhone 3GS,
Ovako posto trenutno mucim muku oko toga gdje zakupiti masinu naisao sam na neki malo zanimljiv dc http://hosting-ie.com/
nesto veoma zanimljivo jesu cijene http://hosting-ie.com/content/view/15/48/
eto cisto da se pogleda,

@view buraz nemoj tako lako da pdustajes od toga sto oces, cisto probaj nesto i vjerujmi za tu neku malu cijenu sto platis naucices dosta
E sad da ti dam malu ideju a da te ne kosta puno,

Ne znam kakav si sa php-om ali moze lako da se izradi cms, cak mozda i taj mozes da editujes, ali da video fajlove koje postavljas hostujes na You Tube i imas veoma lijep flv player koji ti omogucava da preuzimas video fajl sa You tube a da se ne vidi logo,
i tako stedis bandwidth i mozes sa nekim dobrim hostom fino da radis,
dakle sto ti treba:
flv player - http://www.jeroenwijering.com/?item=JW_FLV_Media_Player (moja preporula do sad je bio besplatan)
php youtube uploader ( ovo je mozda malo nelegalno pa necu postavljati, ali lako ga moze pronaci na wares sajtovima, skripta zauzima oko 2KB)
i treba ti jos cms, mozes sam da uradis, mozes da platis da ti neko uradi, ima i gotovih resenja koja mogu da se nadju od 150$

tako da moja ti je preporuka ako si osmislio nekakav zanimljiv nacin rada portala nemoj da odustajes, probaj mozda prodje i dobro zaradis, mozda puknes ali ponovo naucices sogurno nesto


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone 6s
Cene u pomenutom primeru uopste nisu zanimljive jer lepo pise da je trafic nemeren, a za te pare to da radi kako treba nije moguce.

Sto se tice navedenog resenja za video host... to je zaista odvratno.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.