Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Palm Treo 750 WM 6.0  (Pročitano 7137 puta)
25. Avg 2008, 12:08:27
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 841
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy 3
Nakon promene više modela mobilnih telefona, po prvi put nakon E61 (prve ljubavi), i nakon par izleta, srećom kratkotrajnih, u moj posed je došao moj novi PPC-Palm Treo 750. Evo kraćeg review-a ali nemojte biti strogi, ovo mi je prvi put. 
Sam aparat na prvi pogled deluje veoma kvalitetno i skupoceno. Ono što prvo uočim na novom telefonu je kvalitet izrade. Na sreću on je vrhunski, dakle nema škriputavih i krckavih zvukova, sve je na svom mestu, utegnuto u mikrometar, što je i tipično za Palm.




Kao što primećujete, Treo sasvim dobro naleže u ruci, nešto je veći od standadnih telefona i dosta teži-154 grama. Visok je 112 mm, širok 58 a debljina je pozamašna i iznosi 20 mm. Ono što je takodje tipično za Palm jeste displej kvadratnog oblika, 240x240 pixela, dijagonale 2.6“. Prikaz na ekranu je zadovoljavajući, dakle nije sjajan, i tačno u nekim aplikacijama nedostaje tih 80 pixela u dužini ekrana, naročito prilikom odabira Today Plugin-ova. U pitanju je 3G, EDGE aparat, sa Samsungovim procesorom od 300 Mhz sa grafičkim akceleratorom. Ima 128 MB RAM-a i 64 MB ROM-a.



Sa leve strane aparate nalaze se Infrared port i prostor za mini SD karticu kapaciteta do 4 GB, u mom slučaju je to 2 GB. Sa desne strane nalazi se Volume klackalica i programibilni button, u mom slučaju je to kamera. Ono što je takodje iznenadjenje za mene je jačina zvuka u zvučniku. Bolje od ovog nema, verujte mi, sagovornika čujem besprekorno čak i punom kafiću, nema seckanja i šuštanja, i pritom je ton na otprilike 80%. Fenomenalan rezultat.



Sa gornje strane nalazi se General/Vibrate prekidač koji nudi mogićnost lakog prelaska iz normalnog u tihi, vibrirajući profil. I to je preneseno iz ranijih Palm aparata poput Trea 650. Sjajno! Sa donje strane nalaze se 2.5 mm ulaz za slušalice, Pop Port ulaz, i ulaz za punjač. Primećujete da nema 3.5 mm ulaza, nema mini USB ulaza kao i običnog ulaza za punjač već se na tom mestu nalaze rešenja od pre nekoliko godina. Minus! Zvuk preko slušalica je dobar, nije sjajan i neće zadovoljiti većinu zaljubljenika u muziku.



Na qwerty tastaturu zaista nemam nikakvih zamerki. Odziv tastera je dobar, niskog su hoda. Možda se oni sa krupnijim prstima neće snaći u početku, ali je nešto kasnije kucanje poruka pravo zadovoljstvo. Bolja qwerty tastatura je jedino na E61, tako da se ova tastatura može uporediti sa recimo tastaturom Blackberry Curve. Iznad tastature a ispod ekrana se nalaze 6 dugmića sa 5-to smernim D-padom koji je odličan. Uz Option dugme( dole levo, skroz belo) i pritiskom na Start dugme mozete postaviti bilo koju aplikaciju dok u defaultu dolazi opcija da se prilikom dužeg držanja Ok buttona stvara prečica ka Task menageru. Zgodno zar ne? Dakle Treo je prava mešavina Smartphona i PPC, jer se sve što se radi olovkom može uraditi i jednom rukom preko D-pada. Bukvalno sve. Onda je brzina kretanja kroz menije zagarantovana.



Ispod poklopca se nalazi Litijum jonska baterija kapaciteta 1200 mAh, što je dovoljno za dva dana intenzivne upotrebe, kažem to otprilike, jer je meni često na poslu prikačen na USB, tako da se baterija i tada puni pa ne mogu sa sigurnošću da utvrdim vreme trajanja baterije. Iznad se nalazi 1.3 mpx kamera koja pravi veoma loše fotke i još gore video zapise. Mislim da je čak i moja 6600 pravila bolje fotke od Trea. Ne razmišljajte mnogo o kameri prilikom kupovine ovog modela, uštedećete vreme. Tu je i Word mobile snimak fotoaparatom, a slede i screenshot-ovi sa samog telefona.
Toliko od mene za sada. Zanimljivo je da nisam naišao na brdo loših review-a na netu a tiču se Trea 750, naprotiv bilo je pregršt onih dobrih. Svi se slažu u jednom a to je da ovaj proizvod Palm kompanije zaista ima nešto specifično u sebi čime šarmira svoje kupce. Vrlo je interesantan i neobičan. Mene je šarmirao.

Do sledećeg susreta, Luckyyy.





IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3051
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
HTC Bravo
Fenomenalan review! Smile Smile Smile Oduvek sam želeo da posedujem neki Palm uređaj, najviše mi se dopadao upravo Treo 750, a sada već razmišljam o novom Palm Treo Pro. Ko zna, možda jednog dana bude moj. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 841
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy 3
Hvala Way:

Nakon  mesec i nesto dana koriscenja, ja jos uvek ne znam kako da namestim parametre za MMS. Od ovih iz call centra naravno da nema nista. Ali Ok, ja ionako nikad nisam koristio ovu uslugu tako da...
Sto se parametara za GPRS tice, tu je situacija jasnija.
APN = gprswap
Username = mts
Password = 064 

P.S. ovaj Palm aparat je poznat i pod imenom HTC Cheetah, tako da je veoma jasno ko je u stvari proizvodjač aparata. Ali nije neka novost da tajvanska kompanija proizvode aparate za druge: Od novijih aparata HTC stoji iza Palm Trea Pro ili recimo SE Xperia! (slazeme se sa wayfaringpilgrim: Treo Pro ce biti odlican proizvod!)
« Poslednja izmena: 26. Avg 2008, 06:56:10 od luckyyy »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
posjedujem palm treo 500 smarphone,može li se negdje skinuti instalacioni cd,i ako postoji negdje nekakvo uputstvo za upotrebu pošto mi je ovo prvi smartphone
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Apple iPhone
Probaj ovde  Smile
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
hvala za informaciju postoji li mogućnost ili stranica za prevod,nisam puno pregledao ima li postupak aktiviranja interneta,outlocka. u svakom slučaju hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Apple iPhone
Za prevod imas Google Translate  Smile
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
hvala puno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Apple iPhone
Nema problema Smiley
Sva dalja pitanja postavi ovde - Windows Mobile Smartphone - caskanje!
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
može li mi neko,poslati podešavanja za mail i internet,za mtel republike srpske.našao sam yu podešavanje.trebalo bi mi korak po korak jer se nesnalazim baš najbolje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.