Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Napredovanje U Web Programiranju  (Pročitano 12472 puta)
25. Avg 2008, 00:43:03
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 58
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Pozdrav Svima

       Jednostavno sam doshao do zakljuchka da samostalno uchenje web programiranja mozhe da donese veoma dobre rezultate,a da se za to ne utroshi bash puno vremena. Pocheo sam prije dvije nedelje da ulazim polako u web programiranje i trenutno pochinjem da uchim JavaScript. Ishao sam nekako redom po W3C standardu sa njihovog sajta. Preshao sam HTML,XHTML i CSS,a za sledecji nivo odnosno JavaScript sam se odluchio po preporuci ljudi koji se (bar se tako chinilo) razumeju u web programiranje. Neki mi preporuchuju da je sledeci Ajax na redu,poslije JavaScript-a pa PHP itd. Sva ova pricha oko mog 'opismenjavanja' u web programiranju je krenula jer sam zheleo svoj (originalan) sajt bez upliva tudjih skripti,templejta itd. I to ne zbog toga da bih ga prodao,zaradio neki novac na tom sajtu ili se pravio vazhan pred bilo kim. To mi je bio jednostavno nachin da izrazim svoju kreativnost na najjeftiniji mogucji nachin. Poshto nisam zanatlija u real-world-u,ova virtuelna zanatlijska opredeljenost mi dodje kao relaksacija ili ti hobi. Bio sam odushevljen prvim rezultatima odnosno kada sam napravio svoju prvu web prezentaciju. Medjutim kako je vrijeme odmicalo ja sam sve vishe upoznavao sa mogucjnostima recimo XHTML-a ili CSS i uvijek mi se prethodno napravljena stranica chinila mnogo ruzhnijom od one koju napravim kasnije. Izdvajam par sati dnevno da prochitam odredjeno poglavlje vezano za odredjeni jezik,a poslije par dana pravim svoju verziju sajta u koju smestim ono sto sam nauchio. Medjutim da bih napredovao sto bi rekli sa elanom,i bez gubljenja motivacije zelim da potrazhim par savjeta vezano za web programiranje. Evo shto me sada interesuje:

1. Koji je redosled web programskih jezika najpraktichnij a omogucjava maksimalno izvlachenje snage pri kreiranju web prezentacija?
2. Kada i sa kojim programskim jezikom se zavrshava taj 'zacharani krug' uchenja web programiranja?
3. Poslije kojeg vremena i predjenog gradiva sebe mozhesh nazvati profesionalcem u oblasti web programiranja?
4. Gdje mogu da provjerim da li moja web prezentacija (dizajn,praktichnost,funkcionalnost) 'vredi' za pogledati?
5. Da li je pozheljno imati mentora (neko ko ce pratiti napredovanje) ili nije pozheljno?
6. Gdje pronacji mentora?
7. Da li savjetujete da besplatno 'pravim' sajtove (recimo u CSS i XHTML-u posto sam njih savladao) na trazhenu temu zainteresovanih i tako napredujem?
8. Ukoliko u buducjnosti dodje do toga da izaberem 'pravljenje'web prezentacija kao dodatni posao kako se najbolje afirmisati (kako proveriti da li znam)?
9. Da li je W3C School dovoljna (poshto mi se chini da nije)?
10. Imam jedno 40-ak knjiga u pdf formatu (sve biblija do biblije) o web programskim jezicima,da li je gubljenje vremena chitati sve to i uchiti ili jednostavno ih poslije nauchenih osnovnih stvari po potrebi prelistavati i trazhiti odgovor na odredjeni  problem?
11. Koji su vashi savjeti vezano za web napredovanje?

     Poshto neka pitanja medjusobno iskljuchuju jedno drugo ne morate na svako odgovoriti. Vecj izaberite na koje bi pitanje mogli dati ozbiljan odgovor i onda napishite svoja iskustva vezano za njih. Nadam se da nisam promashio podforum i da je moj post prilagodjen temi. Ako nije obrishite pa cju trazhiti bolje sledecji put. Web Development sam pretrazhio chitav,a ovo ostalo nisam tako da je vrlo mogucje da sam pogrijeshio. Od skoro sam chlan i vidim da je dosta ozbiljnih pitanja veoma detaljno razradjeno pa sam odluchio da se obratim za savjete ovdje i nadam se da ce neko iskusniji naci vremena da odgovori na neka od pitanja . Unaprijed hvala. . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone 6s
Citat
1. Koji je redosled web programskih jezika najpraktichnij a omogucjava maksimalno izvlachenje snage pri kreiranju web prezentacija?
XHTML/HTML i CSS su ono sto se mora znati savrseno.
Ostalo zavisi od toga sto zelis..
Osnove javascript-a su pozeljne.
Ako planiras da koristis gotova resenja onda i osnova PHP-a, ako hoces da pises od nule onda taj deo sa PHP/SQL moras ozbiljnije shvatiti.
Kad naucis osnove videces sta ti odgovara najvise... da li neki framework ili ti to ne treba...
Citat
2. Kada i sa kojim programskim jezikom se zavrshava taj 'zacharani krug' uchenja web programiranja?
Nikad, ni sa jednim.
Uvek ima nesto novo.
Citat
3. Poslije kojeg vremena i predjenog gradiva sebe mozhesh nazvati profesionalcem u oblasti web programiranja?
Stvar licnog izbora... svet je pun ljudi koji to govore bez ikakvog znanja i iskustva...
Po meni, pravi trenutak za to je onda - kada si siguran da uz svoje znanje i sposobnost googlanja mozes posao obaviti kvalitetno.
Citat
4. Gdje mogu da provjerim da li moja web prezentacija (dizajn,praktichnost,funkcionalnost) 'vredi' za pogledati?
Googlaj... postoji mnogo review foruma i galerija po netu...
Citat
5. Da li je pozheljno imati mentora (neko ko ce pratiti napredovanje) ili nije pozheljno?
Kao i uvek u zivotu, pozeljno je imati nekog kome se mozes obratiti za savet.
Citat
6. Gdje pronacji mentora?
Na to pitanje ne postoji univerzalan odgovor.
Citat
7. Da li savjetujete da besplatno 'pravim' sajtove (recimo u CSS i XHTML-u posto sam njih savladao) na trazhenu temu zainteresovanih i tako napredujem?
Savetujem da pravis besplatno template-ove, a kasnije i skinove za razne gotove skripte... ovladaces jos nekim znanjima a imaces i free promociju.
Citat
8. Ukoliko u buducjnosti dodje do toga da izaberem 'pravljenje'web prezentacija kao dodatni posao kako se najbolje afirmisati (kako proveriti da li znam)?
Imas top temu koja se bavi zaradom.
Citat
9. Da li je W3C School dovoljna (poshto mi se chini da nije)?
Ne postoji "dovoljno".
Citat
10. Imam jedno 40-ak knjiga u pdf formatu (sve biblija do biblije) o web programskim jezicima,da li je gubljenje vremena chitati sve to i uchiti ili jednostavno ih poslije nauchenih osnovnih stvari po potrebi prelistavati i trazhiti odgovor na odredjeni  problem?
Biblije su u principu bacanje vremena. Nisu lose ako ti nesto konkretno treba, ali to mozes na zvanicnim sajtovima mnogo brze i lakse naci.
Knjige koje se bave resavanjem konkretnih problema i situacija su korisne.
Citat
11. Koji su vashi savjeti vezano za web napredovanje?
Top teme.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 58
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Ok i hvala na odgovorima,nego da li se nekome razlikuje misljenje od SerbianFighter-a povodom nekog pitanja?
« Poslednja izmena: 25. Avg 2008, 14:53:12 od pebas »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 58
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Izgleda da nema niko nishta da doda na odgovore SerbianFightera.

Josh samo jedno pitanje upucjeno moderatorima i administratoru sajta.Da ih ne smaram sa PM postavicju ga ovdje pa kada stigne neko od njih neka odgovori.

Prochitao sam pravila foruma i nisam siguran  da bi otvaranje topica tipa:"besplatne web prezentacije" bilo u suprotnosti sa istim.Ali bolje da pitam nego da 'popijem' opomenu ili zid.U okviru tog topica bih ponudio besplatno kreiranje web prezentacija u xhtml/css na odredjenu temu ili izradu template-a za nekog iskusnijeg ko nema vremena da dovrshi neki svoj projekat.Za pochetak u xhtml/css.Kasnije bih prezentacije upotpunjavao drugim 'jezicima',a sve to kao vjezhbanje i praksu za svoje napredovanje.Da li je to dozvoljeno ovdje?
« Poslednja izmena: 26. Avg 2008, 14:41:54 od pebas »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone 6s
Mali oglasi, vec nekoliko ljudi je nudilo slicne stvari...
Kao sto rekoh, to nije najsrecnija varijanta, al kako hoces...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 58
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Zakljuchio sam da jedino kada pishem code stalno dok uchim najbrzhe napredujem,ako samo teoretski radim nema vajde.
Opet cju iznova praviti neke svoje prezentacije na HD-u,nema mi druge.
Naravno necju nesrecjne varijante,vjerovacju tvom iskustvu i necju pokushavati na taj nachin.
Probacju drugachije da se snadjem...ne mogu pobjecji od !#$%^& google-a nema shanse izgleda  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone 6s
Ja sam lepo napisao:
Savetujem da pravis besplatno template-ove, a kasnije i skinove za razne gotove skripte... ovladaces jos nekim znanjima a imaces i free promociju.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 58
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Znam,znam...na taj savjet sam i mislio u ranijem post-u ali metod sam izgleda promashio.Izgleda da treba da napravim prvo neshto pa da uploadujem negdje na free i tako vjezhbam i promovishem svoj rad,jesam li sada ukapirao?
« Poslednja izmena: 26. Avg 2008, 15:20:24 od pebas »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 328
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia e51
javi gde mozemo da vidimo template koji si uradio
IP sačuvana
social share
Super IDEJA
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 58
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Ok,evo napravicju neshto ovih dana pa cju dati link da pogledate.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.