Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 07:03:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Intuicija...  (Pročitano 9705 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 55
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
Nokia 
Čuj pitanje, da li postoji Smile

I naravno da pozitivno utiče na ljude.... negativno je kad je ne poslušaš i onda ti bude krivo.... ili nešto još gore Smile

Ja se dosta oslanjam na intuiciju... ali po nekad mi se dešava da se usled nekih jakih emocija blokira intuicija i da u tim trenutcima donesem pogrešnu odluku


Ovo se i meni desava ali skroz isto.
Zao mi je sto nisam poslusala svoju intuiciju kad sam se udala za pogresnog coveka!Ne znam sta mi bi,treba je slusati uvek!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Citat
Zao mi je sto nisam poslusala svoju intuiciju kad sam se udala za pogresnog coveka

uhh, kako ovo  bolno zvuci

 Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia 
onda je super intuicija kad igramo sa racionalnostom i intuicijom mešanog strategiu...al i onda smo uspešnije samo sa malom od toga kad ne bi smo igrali.... Smile
onda ipka je intuicija je brzopletni opis našeg motivacije...ž
meni nikad nije javio intuiciju kad sam saželio neki ženu Smile ja volim žene Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Da li verujete u intuiciju?
Da li mislite da intuicija pozitivno ili negativno utice na odluke, ljude?
Koliko na vas utice?
Zenska intuicija...?
Da.
...
do jaja
vrh brate. Nemam puno iskustva sa zenama (.)(.) ali sam cuo kad stariji i iskusniji pricaju o tome.  Smile Cekaj, sta znaci intuicija?

 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 
Postoji, pozitivna je i nekad korisnija od racionalnog glasa koji nam nesto nesto kaze..

Chak stavise...Zeznula sam se sto sam nebrojeno puta posla onako kako mi je razum rekao, a ne taj unutrasnji osecaj, upravo tu intuiciju..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone 6s
U intuiciju?
Verujem u sebe i svoje odluke... i stojim iza njih.
Mozda neki to zovu i tako Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


useli se u moje srce,necu ti naplacivati kiriju...

Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 5530
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia N95 8GB
intuicija...
ma jok...
slazem se sa ovim sto kaze serbianfighter... Smile
IP sačuvana
social share
ako voleti znaci ziveti...onda voleti tebe znaci ziveti vecno....

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Po meni intuicija je neka mesavina razuma i osecanja, mozda i sedmo neistrazeno culo. Uvek treba poslusati intuiciju jer, bar u mom slucaju, nikad ne omane, za razliku od samo razuma ili samo osecanja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Imao je Frojd simpatična zapažanja o intuiciji... Da se radi o nesvesno procesiranim informacijama koja naviru u svest, pa nam izgledaju iracionalno, a zapravo se ključ krije u nesvesnom...
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Čak i instinkt može da zavara

Kod odlučivanja o važnim pitanjima često je veoma bitan unutrašnji osećaj.Osećaji leže u stomaku, tamo gde su smešteni čuveni „leptirići". Naučna istraživanja mozga potvrdila su da je „mozak u stomaku" usko povezan sa mozgom u glavi, ali 90 odsto aktivnosti odvija se u pravcu od stomaka ka mozgu.



Pošto unutrašnji osećaji počivaju na iskustvu ranog detinjstva, važno je da čovek svoja opažanja usavršava, da ga unutrašnji osećaj ne navede na tanak led.
Unutrašnji glas može da da uputstva, koja su u detinjstvu bila važna, ali iznova treba da se procene. Rano doživljeni stresovi su urezani u mozak i stomak i takve poruke određuju se iz stomaka čitav život. Na primer, iskustvo dugo pretrpljenog straha u detinjstvu ostavlja duboke tragove ne samo u glavi već i u „mozgu stomaka“. Ali strah, koji smo kao dete imali, ne moramo imati kao odrasla osoba. Kako možete vaše unutrašnje osećaje ispravno da tumačite i donesete prave odluke, savetuje bečki psiholog, Julija Umek:
Uzmite ovaj primer kao osnovu: Treba da donesete određenu odluku i vaš „mozak u stomaku“ kaže „nemoj to da uradiš“.

Držanje tela
Ostanite nepomični u stavu u kojem se trenutno nalazite, kao u dečijoj igri, kada nakon izrečene odgovarajuće reći ostanete nepomični. Sada opišite vaše držanje tela. Da li je to uplašeno držanje, zgrčeno ili napeto? Ili ste imali potrebu da ustanete i hodate? Šta Vam govori to držanje? Kada još zauzmete takvo držanje?

Promena držanja
Svesno promenite držanje. Sednite opušteno ili hodajte nekoliko koraka gore dole ili plešite. Pri tom je važno da ste veoma svesni šta radite.
Sećanje na detinjstvo
Promenjeno držanje tela omogućava da se oslobodite nepotrebnih unutrašnjih osećaja koji Vas koče. Proverite da li Vas ta situacija u kojoj treba da donesete neku odluku podseća na detinjstvo. Napišite sve čega se u tom trenutku sećate bez ikakve analize ili vrednovanja.

Tumačenje slika
„Poslušajte“ unutar sebe koje slike nastaju u Vašoj glavi, kada napisana sećanja pročitate. Vaš mozak u stomaku ne govori rečima, već u slikama i metaforama. Protumačite te slike: na šta Vas te slike podsećaju, ko ili šta je na tim slikama, ko ili šta se uopšte ne pojavljuje na slikama? Šta Vas plaši? Ocenite ta osećanja iznova.

Kritičko posmatranje osećanja

Imajte hrabrosti da kritički posmatrate osećanja. Mi smo od malena naučili da budemo „pametni“, da promišljeno delujemo i racionalno razmišljamo. Saznanja u naučnom istraživanju pokazuju da su osećanja prilikom delovanja veoma važna, jer ona ocenjuju naša ranija iskustva.

Izvor: Ekstravaganca
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 07:03:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.