Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: manipulacija Excel podataka  (Pročitano 1329 puta)
19. Avg 2008, 11:04:06
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 76
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Apple iPhone
Hellow
Kao prvo nadam se da sam temu otvorio u pravoj kategoriji, ovo mi je bilo najlogocnije... Smiley
E ovako, imam jednu veliku Excel tabelu i kojoj ima mnogo podataka, izmedju ostalog i Ime, Prezime.

U nizu "Ime, Prezime" se nalazi recimo:

Jelena, Karleusa
Ivana, Jordan
Zeljko, Joksimovic
...

E sada, potrebna mi je funkcija ili makro sa kojom bih mogao da odstranim Prezime sa zarezom, tako da u tom redu mi kasnije ostaje samo Ime...

Znaci ako je pisalo "Jelena, Karleusa", potrebna mi je funkcija sa kojom dobijam samo "Jelena", znaci funkcija koja brise zarez i sve posle zareza.

To sve radim sa Excelom 07, pa nisam siguran da li to mogu da odradim sa nekakvom funkcijom u Excelu ili treba da se pravi Makro?

Ako neko ima nekakvih saveta kako to da odradim bio bih mu zahvalan...

PozZz za sve  Smile
IP sačuvana
social share
You hit me, we hit you
Edit by Belgrade: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 62
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
Rešenje je upisano u prva tri reda sa navodnicima kako bi se videle formule. A u druga tri reda rešenje je normalno upisano i kao što vidiš radi. Objašnjenje sledi:

Komanda =find(a1, ", ") traži string ", " (zarez pa prazno) u okviru polja A1, a zatim daje broj slova od kojeg počinje ovaj string. U slučaju "Jelena, Karleuša" ovaj string počinje na sedmom slovu. Zato je rezultat sedam što vidiš u polju b5.

Komanda =REPLACE(A1; B1;B1+20; " ") zamenjuje sve od sedmog do dvadeset sedmog slova sa ništa, tj. ova komanda briše zarez i sve posle njega. Komanda polazi od zadatog stringa u A1, zatim određuje početak i kraj onoga što se menja. U našem slučaju polazimo od sedmog karaktera pa menjamo sve do 27 karaktera (može bilo koji broj umesto 20, samo da je veći od dužine prosečnog srpskog prezimena). Zamena se vrši sa " ", tj. sa ništa, tj. briše se.

« Poslednja izmena: 23. Avg 2008, 21:21:52 od brodoplovac »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 76
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Apple iPhone
Rešenje je upisano u prva tri reda sa navodnicima kako bi se videle formule. A u druga tri reda rešenje je normalno upisano i kao što vidiš radi. Objašnjenje sledi:

Komanda =find(a1, ", ") traži string ", " (zarez pa prazno) u okviru polja A1, a zatim daje broj slova od kojeg počinje ovaj string. U slučaju "Jelena, Karleuša" ovaj string počinje na sedmom slovu. Zato je rezultat sedam što vidiš u polju b5.

Komanda =REPLACE(A1; B1;B1+20; " ") zamenjuje sve od sedmog do dvadeset sedmog slova sa ništa, tj. ova komanda briše zarez i sve posle njega. Komanda polazi od zadatog stringa u A1, zatim određuje početak i kraj onoga što se menja. U našem slučaju polazimo od sedmog karaktera pa menjamo sve do 27 karaktera (može bilo koji broj umesto 20, samo da je veći od dužine prosečnog srpskog prezimena). Zamena se vrši sa " ", tj. sa ništa, tj. briše se.


Eeee hvala, funkcionise, spasio si me... thx Smiley
Nasao sam i drugo resenje, ides na Data --> Text in Cells i tamo mozes izabrati da odvaja na onim mjestima gdje se nalaze zarezi, ali i ovo tvoje resenje je super

U medjuvremenu pojavio se jos jedan manji problem, znas mozda kada hocu da snimim makro, snimam ono sto radim...
E cilj tog makra je da kad otvorim excel fajl i kada pokrenem taj makro da refreshuje moju dinamicnu tabelu i da mi pokaze aktuelne podatke sa servera, zatim sam snimio da otvori novi Sheet, tj. novi list i tamo kopira tu tabelu, zatim tamo se odrade razne stvari, kao ovo sa imenom, nekakva formatiranja itd.

Eee sve to funkcionise ali ono refresh ne, u VB sam stavio taj refresh na pocetku da se odradi a zatim da kopira, ali nikada ne uspije da refreshuje na vrijeme, tako da uvijek kopira praznu tabelu, i tek nakon toga kad se vratim da vidim pocetnu tabelu tek onda je odradjen refresh.

Pokusao sam da radim i sa wait funkcijom, da cekam recimo 10s, i tek onda da pocne sa kopiranjem tabele, ali i to nece...
Eee sada moguce je da je problem do Refresh, posto ja kad stisnem Refresh pojavi mi se kao nekakav dialog jeste sigurni, i onda stisnem OK, moguce da ga tu koci... Ali ta tabela se ipak refreshuje, ali prekasno...

Drugi problem je da mi treba nekakva String funkcija ili nesta slicno, koja bi recimo iz reda "E" sve tekstove ograniclina na 10 slova, oni tekstovi koji imaju vise bili bi skraceni na 10 slova...

Pa ako neko ima nekakvu ideju, dobro bi doslo, ako ne... Nem veze, snaci cu se vec nekako, nadam se da nije predug text za citanje Smiley

PozZz
IP sačuvana
social share
You hit me, we hit you
Edit by Belgrade: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 62
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
Za skraćivanje teksta na 10 slova koristiš komandu "LEFT". Na primer komanda =left(e2; 10) će skratiti string iz polja E2 na prvih 10 znakova.
Ovo ostalo nemam pojma.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Nema budaka bez motike^^

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
[left][pre]
Pozdrav svima, imam problem oko zadavanja funkcija.  Kako da  zadati funkciju za zadatak tipa : Ukoliko je prolaznost veća od 80%, podesiti da se automatski ispisuje zelenom bojom, a ako je manja od 50% - crvenom bojom, ili Ukoliko je radnik proizveo više od 300 kom, dobija i bonus od 5000 din. , a ukoliko je proizveo manje od 200 kom. , dobija kaznu tj.  umanjenje plate za 1000 din. Molim ako neko moze da u sto kracem roku odgovori.  Unapred hvala
[/left][/pre]
IP sačuvana
social share
Guru
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Nema budaka bez motike^^

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Pozdrav svima, imam problem oko zadavanja funkcija.  Kako da  zadati funkciju za zadatak tipa : Ukoliko je prolaznost veća od 80%, podesiti da se automatski ispisuje zelenom bojom, a ako je manja od 50% - crvenom bojom, ili Ukoliko je radnik proizveo više od 300 kom, dobija i bonus od 5000 din. , a ukoliko je proizveo manje od 200 kom. , dobija kaznu tj.  umanjenje plate za 1000 din. Molim ako neko moze da u sto kracem roku odgovori.  Unapred hvala
IP sačuvana
social share
Guru
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.