Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 23:28:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jeftiniji internet ?  (Pročitano 7560 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 68
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
U Kraljevu ima 128/16 flet za 350 din mesecno  Smile
ja bih inace hteo 10mb/s za 20 evra flet a ne da dobijamo ovakve gluposti


malo sam guglao i evo sta sam dobio:

Monopol na tržištu interneta u Srbiji
Autor: E.B. | 30.08.2008. - 06:04
Monopol na tržištu interneta u Srbiji

Predsednik Upravnog odbora Republičke agencije za telekomunikacije (Ratel) Jovan Radunović ocenio je da je internet u Srbiji skup zato što samo dve kompanije provajderima prodaju pristup internetu i nameću im visoke cene.

Iz toga što u Srbiji ima oko 170 internet operatera može se izvući pogrešan zaključak da u okviru tog tržišta postoji konkurencija, kazao je Radunović u intervjuu agenciji Beta. Radunović je dodao da su cene kod „Telekoma“ nekoliko puta više nego u okruženju, a da drugi operater „Verat“ nema veliki tržišni udeo. On je najavio da će problem biti rešen kada se usvoji pravilnik o međunarodnom povezivanju, koji će operaterima omogućiti da se direktno povežu sa stranim mrežama i internet nude korisnicima i drugim provajderima.
Za to je zainteresovano devet operatera koji imaju dobru infrastrukturu, a usvajanje pravilnika i početak njegove primene očekuje se ove godine, kazao je on.

Kako je pala cena ADSL-a
Operateri su se žalili na visoke cene interneta kod „Telekoma“, pa je Ratel, kako je naveo, predložio „Telekomu“ da snizi cene. „Telekom“ nije snizio cene, ali je operaterima za isti novac dao dva puta veći kapacitet, što je, prema Radunovićevim rečima, dovelo do pada cene interneta, pre svega ADSL-a, ali ne u dovoljnoj meri.
 
blic


i komentar na to:
kobilje |  Subota, 30 Avgust 2008. 16:07h

Pozdrav svim citaocima Blica,samo sam hteo da pojasnim malo oko cena koje su van Srbije.Ja zivim u Svajcarskoj koristim ADSL od 5000 Kbps sa neogranicenim protokom, i placam mesecno 49.CHF ili oko 2300 Dinara,a nameravam za iducu godinu da promenim i pocnem koristiti ADSL od 20000 Kbps.koji kosta 68 CHF ili oko 3200 Dinara mesecno.U Srbiji koliko sam video ADSL od 1536 Kbps kosta oko 2800 Dinara pa vi uporedite sami razliku u cenama a o zaradama ovde i u Srbiji da i ne govorimo.Ah da,da ne zaboravim jos cenu telefonskog razgovora za Srbiju, poziv za Svajcarsku iz Srbije kosta 48 Dinara po minuti,a odavde za Srbiju placam 3.5 Rapi ili 1 Dinar i 65 para sto znaci da ja placam jedno 29 puta manje nego kad neko iz Srbije zeli da nazove Svajcarsku, mozda bi i u Srbiji bilo jeftinije kad bi se ukinuo monopol,ali to se nazalost nece desiti u skoro vreme zahvaljujuci nasim nesposobnim ``Ekspertima``koji su na vodecim funkcijama jer to nije u njihovom interesu a za gradjane ih nije briga.

komentar
« Poslednja izmena: 06. Okt 2008, 14:36:17 od konstantinlaza »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


I spent my whole childhood growing...what a waste!

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2133
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia N95 8GB
U Kraljevu ima 128/16 flet za 350 din mesecno  Smile
ja bih inace hteo 10mb/s za 20 evra flet a ne da dobijamo ovakve gluposti

ih,pa sta da radis sa tih 16 upload.....nista....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Bla,bla

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 9
OS
Windows 98
Browser
Mozilla 1.0
mob
Nokia 6630


Pozdrav svim citaocima Blica,samo sam hteo da pojasnim malo oko cena koje su van Srbije.Ja zivim u Svajcarskoj koristim ADSL od 5000 Kbps sa neogranicenim protokom, i placam mesecno 49.CHF ili oko 2300 Dinara,a nameravam za iducu godinu da promenim i pocnem koristiti ADSL od 20000 Kbps.koji kosta 68 CHF ili oko 3200 Dinara mesecno.U Srbiji koliko sam video ADSL od 1536 Kbps kosta oko 2800 Dinara pa vi uporedite sami razliku u cenama a o zaradama ovde i u Srbiji da i ne govorimo.Ah da,da ne zaboravim jos cenu telefonskog razgovora za Srbiju, poziv za Svajcarsku iz Srbije kosta 48 Dinara po minuti,a odavde za Srbiju placam 3.5 Rapi ili 1 Dinar i 65 para sto znaci da ja placam jedno 29 puta manje nego kad neko iz Srbije zeli da nazove Svajcarsku, mozda bi i u Srbiji bilo jeftinije kad bi se ukinuo monopol,ali to se nazalost nece desiti u skoro vreme zahvaljujuci nasim nesposobnim ``Ekspertima``koji su na vodecim funkcijama jer to nije u njihovom interesu a za gradjane ih nije briga.

komentar

Citat
Kod nas nesto da pojeftini? Smile Smile Smile
Pa telekom nikad nece dobiti konkurenciju jer ne godi drzavi.Samo ne znam kako se svajcarcima isplati ta cena neta i telefona samo ovde se nista ne isplati.E da,objasnjenje telekoma:"U drugim drzavam je veca obavezna pretplata i zbog toga je jeftiniji internet i telefonske usluge."E sad kakve to veze ima sa fabrikom marmelade-nemam pojma.Ja koristim kablovski net.I zasto bi mi oni dali jeftiniji net ako placam tu "pretplatu" telekomu?Oni sebi uzmu pare,a ovi nista nedobiju od toga...
A sa druge strane i treba da povecavaju cene kad se niko nebuni.Secam se da su skoro u Italiji bili masovni protesti zbog poskupljenja testenina! Smile Verovali ili ne!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Samsung Galaxy IIs
Citat
Pa telekom nikad nece dobiti konkurenciju jer ne godi drzavi.Samo ne znam kako se svajcarcima isplati ta cena neta i telefona samo ovde se nista ne isplati.E da,objasnjenje telekoma:"U drugim drzavam je veca obavezna pretplata i zbog toga je jeftiniji internet i telefonske usluge."E sad kakve to veze ima sa fabrikom marmelade-nemam pojma.Ja koristim kablovski net.I zasto bi mi oni dali jeftiniji net ako placam tu "pretplatu" telekomu?Oni sebi uzmu pare,a ovi nista nedobiju od toga...

E pa vidis u Svajcarskom telekomu ( i ostalima ) ne postoje direkcija za fotokopiranje, direkcija za kuvanje kafe, direkcija za nabavku kafe, direkcija za podelu kafe, direkcija za pauze, direkcija za .... zaposljavanje rodja,zema i surnjaja.

IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Bla,bla

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 9
OS
Windows 98
Browser
Mozilla 1.0
mob
Nokia 6630
Ma lopovi. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 323
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
LG 
To kod nas nece skoro... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 431
OS
Windows 2003
Browser
Opera 9.52
mob
Qtek 2020i
nadajmo se od januara...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3334
Zastava
OS
MacOS X
Browser
Mozilla rv:1.9.0.3)
mob
Alcatel LOL
ma prvog aprila 100%  Smile i to ADSL2+ 24/1 mbit za samo 2000din  Smile
« Poslednja izmena: 07. Okt 2008, 19:39:58 od sakingsny »
IP sačuvana
social share
o yeeeee
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Samsung Galaxy IIs
ma prvog aprila 100%  Smile i to ADSL2+ 24/1 mbit za samo 2000din  Smile

i to 2036 kada FTTH  bude sasvim normalna stvar
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6809
Zastava Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 525.1
mob
Nokia Neka stara nokia
jebes to ovo,ja moram da se preselim van srbije
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 23:28:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.