Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 08:21:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Misteriozna smrt bebe  (Pročitano 1432 puta)
16. Avg 2008, 08:10:26
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Danijela Radić i Nenad Uran iz Starčeva kod Pančeva tvrde da beba koja je umrla na Institutu za majku i dete u Beogradu nije njihova

PANČEVO - Roditelji Danijela Radić (18) i Nenad Uran (18) iz Starčeva kod Pančeva, koji su obavešteni da im je beba umrla na Institutu za majku i dete, odbijaju da je sahrane jer sumnjaju da je to njihovo dete. Tvrde da mrtva beba koju su im pokazali nije imala karakterističan beleg na glavi koji je imao njihov Marko, niti istu boju kose, kao i da je njima nepoznato dete bilo znatno duže i teže od njega.

Danijela je 30. jula u pančevačkom porodilištu rodila zdravu bebu od 3.185 grama težine i 50 santimetara dužine.

- U porodilištu sam ležala četiri dana i onda su me sa bebom najnormalnije otpustili kući. Beba i ja smo posle 24 sata dobili temperaturu, ali samo su njega primili u bolnicu. Moje razdvajanje od bebe obrazložili su time da bi moja temperatura mogla dodatno da ugrozi njeno zdravlje. Prvi rezultati koje mi je preneo doktor Prodanović bili su da je kod Marka u pitanju “bezopasna bakterija u mokraći”, ali da je bolje da ostane naredne nedelje u bolnici. Odlazimo u posetu i zatičemo veselu i zdravu bebu, pa prosto letimo od sreće - priča Danijela.

Iznenadne komplikacije sa zdravljem bebe Marka za roditelje i najbližu rodbinu i dalje su, kako kažu, ostale pod čudnim okolnostima.

- Dok smo čekali da se Marko oporavi i da ga dovedemo kući, u Zdravstvenom centru Pančevo saznajemo da naše dete uopšte više nije tamo, već da je noću, zbog povraćanja sukrvice, hitno prebačeno u beogradski Institut za majku i dete. Pozivamo tamo odmah izjutra, ali nam saopštavaju da je naš Marko umro. Otkud, kako? Doktor Prodanović ga je obišao dan pre toga i dete je bilo živo i zdravo. Samo 12 sati nakon toga ono umire u Beogradu jer su mu otkazali bubrezi i jetra. Saznajemo i da se, kad je detetu pozlilo, čekalo vozilo Hitne pomoći više od tri i po sata da bi ga u Beograd odvezli polumrtvog - tvrdi otac Nenad.

Prema kasnijim saznanjima roditelja, u beogradskom Institutu za majku i dete bili su očajni, kad su videli, navodno, u kakvom im stanju po ko zna koji put iz pančevačke bolnice dopremaju bolesnu decu.

- Novi šok je tek usledio jer leš te bebe uopšte nije odgovarao izgledu našeg Marka. On je rođen sa malim ožiljkom na glavi. Dve crte kod temena. Nije bilo ni osipa na obrazu koji se jasno video pre toga, nosić je bio mnogo veći, kosica nije bila te boje. To telo bilo je i mnogo teže i duže od Markovih proporcija. I Danijela i ja smo istovremeno uzviknuli gde je naše dete, ovo ni ne liči! Platili smo odmah DNK analizu 37.000 dinara, ali i posle nje su ostale dileme. Čujemo da preko ruske ambasade može da se izdejstvuje novo superveštačenje, jer, dok se ne utvrdi istina, ne nameravamo da sahranjujemo tuđe dete - ogorčeno priča Nenad, otac nastradale bebe.

Direktor Tricakov: Jos rano za ocene


Dragutin Tričković, direktor beogradskog Instituta za majku i dete, vrlo je nervozno prihvatio razgovor na temu sumnji roditelja o smrti bebe Marka.
- O tome ne želim ni da pričam, to neko pokušava da montira nepostojeći proces. Uostalom, sve se može dokazati sudsko-medicinskom obdukcijom, kao i DNK testom. Zato je mnogo rano tvrditi tako opasne stvari dok se sve detaljno ne proveri i ne dokaže.

"Deda" zvao lekare

Roditelji stradale bebe saznali su privatnim putevima od osoblja Instituta za majku i dete da se o zdravlju Marka raspitivao neko ko se predstavio kao detetov “deda”, ali tvrde da se tog dana nijedan deda, ni po ocu ni po majci deteta, nije javljao. To je samo još jedan od detalja, kako tvrde najbliži umrlog deteta, koji potkrepljuje njihovu sumnju da je njihova beba ustvari ukradena i zamenjena.



Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 08:21:18
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.