Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 31
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ранко Панић прва жртва режима Тадић-Дачић  (Pročitano 24095 puta)
15. Avg 2008, 23:04:58
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
mob
Qtek 小米
Ranko Panic koga je policija svirepo pretukla na mitingu SRS 29. jula u Beogradu preminuo je sinoc na Urgentom centru. Prema svedocenju njegove zene Panica su policajci sutirali u stomak od cega mu je puklo debelo crevo. Posle dve operacije pre desetak dana pao je u komu iz koje se nikada nije probudio. Podsecam da je vlast razbijanje mitinga nazvala "brilijantnom policijskom akcijom".



    Njegova majka i supruga poslednjih dana u vise navrata su zahtevali da se otkriju imena policajaca koji su ga tukli a ove je tekst iz Glasa javnosti

    Sudbina Ranka Panića iz Mladenovca u rukama lekara Urgentnog centra u Beogradu

    Divljački pretučen na mitingu!

    Prema rečima majke Smilje, njen sin nije išao na miting da se bije niti išta lomi, o čemu svedoči i jedna javno objavljena fotografija, ali je zaradio takve povrede da mu je sada i život u opasnosti

    BEOGRAD/MLADENOVAC - Ranko Panić (41) iz Mladenovca nije huligan niti narkoman, ali, kako tvrdi njegova majka Smilja, u velikoj je opasnosti da ga glave košta nedavno prisustvo na beogradskom Svesrpskom saboru podrške Radovanu Karadžiću!

    Naime, lekari Urgentnog centra u Beogradu ulažu maksimalne napore da se posle operacije debelog creva njegovo stanje stabilizuje, jer su se pojavili i znaci srčanih problema, pa je zbog toga i dalje na intenzivnoj nezi u šok sobi na B odeljenju. Za sada niko od lekarskog tima nije spreman da sa sigurnošću kaže kako će teći njegov oporavak, pa je zbog toga i ponajviše uplašena majka Smilja.

    - Molim vas, šta da vam kažem, kad mi nije ni do kakve priče i kad ni sama ne znam šta ću ni kuda ću... Ma, svi dobro znaju kakav je moj sin i kakvo je on bio dete. On na taj miting nije otišao da se bije, niti da išta lomi, jer uopšte nije takav po svojoj prirodi i zato mi nije jasno kako mu se sve to dogodilo...

    Ni majka pouzdano ne zna šta se desilo sa njenim sinom, koji je već deveti dan u šok sobi. Može samo da pretpostavlja da je on jednostavno žrtva nesrećnih događaja, odnosno da se našao na pogrešnom mestu u pogrešno vreme i da prosto nije mogao da izbegne nesreću. Nevoljno, rezignirana što se eto neko setio posle toliko dana da je upita za zdravlje sina, ipak sumnjičavo dodaje:


    - Ne znam kako se sve tačno odigralo i kako je moj sin povređen, ali i na fotografiji koja je objavljena u jednom dnevnom listu sutradan posle mitinga i tuče u centru Beograda jasno se vidi moj sin kako mirno stoji, dok su drugi goli do pojasa divljali i tukli se sa policijom! Lepo se vidi visok dečko u duksu i farmerkama, bez i najmanjeg pokreta ili želje da se tuče sa policijom ili s bilo kim drugim...

    Pa, znate li bar neki podatak, kako je nastradao?

    - Mučim sebe danima što i ja nisam bila tu, jer bi možda sve bilo drugačije, ali, koliko sam saznala, on se iz tog sveopšteg haosa koji se dešavao te noći u centru Beograda - nekako izvukao i krenuo kući u Mladenovac. Valjda je trpeo bolove od udaraca koje je dobio!? I onda se iste noći vratio nazad pravo u Urgentni centar, gde je odmah zadržan. Hitno su mu operisali debelo crevo, koje je izgleda bilo puklo i takav je išao do Mladenovca i nazad opet do Beograda...

    Majka ne želi publicitet i zbog toga nije bila razgovorljivija, ali se iskreno nada da će na videlo izaći i ko je i zbog čega na ovaj način divljački pretukao njenog sina i time mu možda ostavio doživotne posledice.

    O tome kakav je on zaista čovek samo je kratko prozborila:

    - On je završio Pedagošku školu, ali je kao i mnogi njegovi vršnjaci, posao dobio van svoje struke. Idite, pitajte u našoj mlekari kakav je on zaista čovek. Oni će vam sve najbolje reći o njemu.

    I
    UZORAN RADNIK MLEKARE U MLADENOVCU

    Svetlana Vukadinović, supruga vlasnika mlekare „Granice“ iz Mladenovca, za Glas je potvrdila da Ranko Panić radi kod njih već nekoliko godina i za njega ima samo reči hvale.
    - Suprug i ja smo se vraćali sa službenog puta u vreme kada je održan miting. Bili smo prosto iznenađeni, uostalom, kao i svi zaposleni kada smo čuli šta se dogodilo sa Rankom. On je primeren radnik, sa njim u fabrici niko nikad nije imao nikakvih problema. On, inače, radi kao magacioner, znam da je izbegao ovde tokom rata u Hrvatskoj, a i učestvovao je u njemu. Živi sa suprugom. Ne mogu da kažem šta je radio na mitingu i da li se tamo našao slučajno, samo znam da on uopšte nije incidentna ličnost niti nekakav huligan - izjavila je Vukadinovićeva za naš list. M. P. Č.+


IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 27
OS
Linux
Browser
Mozilla
Бог да му душу прости.  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 27
OS
Linux
Browser
Mozilla
Мада он није прва жртва, ако ћемо рачунати тројицу ''отпораша'' из Пожаревца на које је ''под сумњивим околностима'' налетео камион, само пар дана по Дачековом ступању на дужност министра полиције.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1209
Zastava Nediceva Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 6030
Тадић и Дачић су одговорни за убиство. Хоће ли на суд?
IP sačuvana
social share
На овоме свету могу да кажем што се дешава то није истина...мислим на овоме свету, што бих нагласио..да...пропаганда, што већина кажу, о овоме..није истина.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone 3Gs
Тадић и Дачић су одговорни за убиство. Хоће ли на суд?

To da on nije ucestvovao u neredima cenite na osnovu iskaza njegove majke koja tvrdi da je on divna osoba koja ne bi to ucinila?
Kapiram ja da neko misli da su policajci namerno tukli neduzne demonstrante, ali nekako mi je nejasno da su se okomili na coveka koji je samo to posmatrao a ne na one koji su ucestvovali u neredima.. uozbiljite se..
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
LG Frizider
Kokota vidi se da je policija brutalna, nema razloga da budes pristrasan, policija je ubila coveka i tu nema spora....da je toliki mangup i probisvet ne bi ga toliko ni bili, takvi se obicno izvuku....zasto te vesti nema u medijima?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1209
Zastava Nediceva Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 6030
Немој ти мени држати лекције да се уозбиљим. Ово је убиство, а одговорност неко мора да сноси. Риба смрди од главе.
IP sačuvana
social share
На овоме свету могу да кажем што се дешава то није истина...мислим на овоме свету, што бих нагласио..да...пропаганда, што већина кажу, о овоме..није истина.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2490
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
                  Када се учествавало у оним демонстрацијама све је било због борбе за демократију и тада су били демонсранти када је исто тако рушено и паљено а у демократији то сада раде хулигани . Нека му бог душу прости  а ваљда ће актуелна власт да пронађе ко га је претукао и изведе га пред лице правде .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone 3Gs
Kokota vidi se da je policija brutalna, nema razloga da budes pristrasan, policija je ubila coveka i tu nema spora....da je toliki mangup i probisvet ne bi ga toliko ni bili, takvi se obicno izvuku....zasto te vesti nema u medijima?

Zasto te vesti nema u medijima? To se i ja pitam.. posto nema ni pravog izvora, zaista ne znam da li se ovo uopste dogodilo.
Policija je bila brutalna - jeste. S razlogom. Napadnuta je od strane mase razularenih.. ajde, "demonstranata".. Bilo je puno povredjenih policajaca.. Mene zanima sta je tu radio covek koji nije ucestvovao u napadima na policiju, a nije novinar? Stajao i gledao, trazio bolje mesto? Jasno je da se neko moze naci na pogresnom mestu u pogresno vreme, ali vi branite coveka na osnovu iskaza njegove majke (koja cak nije ni bila tamo) koja kaze da je on dobar covek.. Eno, i Legijina isto kaze za svog, a siguran sam da bi i majka Dennis Radera (BTK, poslednji "cuveni" americki serijski ubica) rekla isto za njenog decaka..
Ako vec zelite nekom da sudite i presudjujete, trebace vam malo vise dokaza...
Takodje.. Osoba koja je dozivela rupturu debelog creva ne moze da se vozika 30tak kilometara... trpela bi nesnosne bolove i imala tesko unutrasnje krvarenje.


Немој ти мени држати лекције да се уозбиљим. Ово је убиство, а одговорност неко мора да сноси. Риба смрди од главе.

Ja tebi niti mogu, niti pokusavam da drzim lekcije. Ali ako hocemo da odrzimo neki nivo diskusije ovde, onda bi bilo lepo da se razgovara u nekim realnim granicama a ne tako. Mozes da me poslusas, ne moras...daje sliku o tebi, ne o meni.. licno mi ne smeta, cak, stavise, prilicno je zabavno..

Ni u jednoj drzavi se ovo ne bi okarakterisalo kao ubistvo. U najgorem slucaju "preterana upotreba sile pri samoodbrani" ili tako nesto..
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
LG Frizider
Citat
Jasno je da se neko moze naci na pogresnom mestu u pogresno vreme, ali vi branite coveka na osnovu iskaza njegove majke (koja cak nije ni bila tamo) koja kaze da je on dobar covek.. Eno, i Legijina isto kaze za svog, a siguran sam da bi i majka Dennis Radera (BTK, poslednji "cuveni" americki serijski ubica) rekla isto za njenog decaka..
Ma majka je to  Smile Moj komentar nema veze sa iskazima njegove majke, a ima veze sa brutalnolscu policije koje nas podsecaju na izvesna vremena (ti si tad bio mnogo mali  Smile )
Citat
Ni u jednoj drzavi se ovo ne bi okarakterisalo kao ubistvo. U najgorem slucaju "preterana upotreba sile pri samoodbrani" ili tako nesto..
Kad cujem tu zakonsku frazu prevrne mi se stomak........to ce neko strucniji da objasni, mada mnogi zakoni kaznjavaju suspenzijom doticne manijake maskirane u "preterane siledzije pandurske"............to za unutrasnje krvarenje; pa desavalo se da posle sudara ljudi budu poslati kuci iz urgentnog a on sutradan umre od posledice unutrasnjeg krvarenja, covek se isto vece vratio u urgentni tako da nema potrebe za cinizmom.........nije mi uopste jasno odakle dolazi ta potreba da toliko opravdavas nasilje policijsko, kad svi znamo da si ti cvece i pcelice i prolece........to sto se ne slazes sa protestima nema veze sa ovim slucajem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 31
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.