Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 14:07:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 60 61 63
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Strah od crne rupe kod Ženeve  (Pročitano 69216 puta)
Jet set burekdzija

Intel Core 2 Quad Inside

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5400
Zastava Belgrade City
OS
Windows 7
Browser
Safari 534.50
mob
Apple iPhone 7 Plus
Ako sam dobro razumeo danas u 4 prezentuju rezultate.
Prenos ce biti ovde: http://webcast.cern.ch/
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Samsung XYZ1004
Citat
To se zove putovanje kroz vreme.

To se zove senzacionalizam  Smile Kad naucnik pokusava da objasni nesto prostim recnikom, pa ljudi svasta pomisle  Smile

Ako se nesto krece brzinom vecom od c, to znaci da golim okom ne bi mogo da vidis kad je krenulo, vec bi prvo video da je stiglo na odrediste Smile ..zato sto, sve sto vidis, vidis zato sto se svetlost odbija od stvari i dolazi do tvog oka, a kad bi se nesto kretalo briznom vecom od svetlosti, onda dok svetlost stigne do tvog oka i ti uspes da nesto registrujes na tacki A, to je vec stiglo do tacke B i ti imas utisak da je to "stiglo pre nego sto je i krenulo"  Smile

Ja generalno mislim (i vrlo je moguce da nisam u pravu  Smile ) da su se oni iiskenjali za medalju, cisto da ne bi ispalo da je CERN jedno veliko bacanje para u bunar i da bi dobili jos koju milijardu za nastavak istrazivanja.....ali sa druge strane, mnogi naucnici (izmedju ostalih i Tesla) su smatrali da Ajnstajn lupeta gluposti i da brzina svetlosti nije najveca u prirodi,,,,tako da, videcemo, u svakom slucaju zanimljiva desavanja u CERN-u  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Evo ja se javljam da testiram "paradoks oca"
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.22
Citat
To se zove putovanje kroz vreme.

To se zove senzacionalizam  Smile Kad naucnik pokusava da objasni nesto prostim recnikom, pa ljudi svasta pomisle  Smile

Ako se nesto krece brzinom vecom od c, to znaci da golim okom ne bi mogo da vidis kad je krenulo, vec bi prvo video da je stiglo na odrediste Smile ..zato sto, sve sto vidis, vidis zato sto se svetlost odbija od stvari i dolazi do tvog oka, a kad bi se nesto kretalo briznom vecom od svetlosti, onda dok svetlost stigne do tvog oka i ti uspes da nesto registrujes na tacki A, to je vec stiglo do tacke B i ti imas utisak da je to "stiglo pre nego sto je i krenulo"  Smile
da a se je tipom koji putuje tom brzinom on tek ne vidi nista  Smile verovatno ce udariti u zid  u prvih par minuta
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple 
Hajde bre,

Kad ce vec jednom da naprave procep izmedju beskrajnog broja mogucih paralelnih Univerzuma ,
Zamisli nadjemo zemlju na kojoj su samo dinosaurusi pa ih budemo lovili do iznemoglosti i resimo problem hrane
i gladnih na svetu ,ili raselimo ovih 7 milijardi ljudi po verzijama zemlje gde ljudi ne postoje.
Ili se svi preselimo u svet koji nam najvise odgovara po drustvenom /politickom ili religijskom uredjenju .
Na primer svet gde jos uvek postoji robovlasnistvo ili svet gde je Hitler pobedio drugi svetski rat,
ili svet gde svaki covek ima po sedam zena kao u starom zavetu ili svet u kom imaju tehnologiju da putuju do drugih zvezdanih sistema relativno brzo i jeftino.

E masta radi svasta..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.51
Скини све сезоне Sliders, па гледај до миле воље.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
i i resimo problem hrane

Hrane već ima dovoljno ali nema para.
Pardon... deset najbogatijih ljudi ima više nego dovoljno para za to... ne ne čekaj...
Ma to nije za ovu temu ne obazirite se na mene.
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
Browser
Nokia 070
mob
Samsung 
Duh me preteče. Sliders serija urađena na foru putovanja paralelnim dimenzijama. Ona na početku nije bila toliko loša (istina nije ni nešto bog zna šta) ali su je kasnije totalno usrali, pa sam batalio da je gledam.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Intel Core 2 Quad Inside

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5400
Zastava Belgrade City
OS
Mac OS X (iPhone)
Browser
Opera 10.54
mob
Apple iPhone 7 Plus
CERN: "Možda smo primetili Božju česticu"

Naučnici Evropske organizacije za nuklearna istraživanja (CERN) okupljeni oko Velikog hadronskog sudarača (LHC) u Ženevi saopštili su danas da su prvi put detektovali "nagoveštaj prisustva Higzovog bozona" (“Božje čestice”), svetog grala savremene fizike.

Naučnici kažu da su dva eksperimenta u Velikom hadrnskom sudaraču pokazala nagoveštaj prisustva Higzovog bozona iste mase, što je, kako prenosi BBC, među njima izazvalo "porast uzbuđenja".
 
Oni ipak dodaju da nemaju dovoljno podataka da bi mogli da tvrde da je došlo do otkrića.
Grafički prikaz sudara čestica u LHC-u
Ukoliko bi se ispostavilo da je Higzov bozon zaista pronađen, bilo bi to najveće naučno otkriće u poslednjih 60 godina.
 
Ovu česticu, čije se postojanje pretpostavljalo samo u teoriji, ali nikad nije otkrivena, daje atomima masu. Naučnici okupljeni oko LHC se nadaju da će usled sudaranja protona izuzetno velikim brzinama doći do energetske eksplozije čiji će rezultat biti stvaranje Higza. Istraživači LHC-a koji rade na dva eksperimenta, pod nizovima ATLAS i CMS, predstaviće danas dokle se stiglo u potrazi za Higzovim bozonom na javnom seminaru.
 
- Ovi rezultati zasnivaju se na analizi znatno više podataka nego što je predstavljeno na konferenciji koja je održana letos, što je dovoljno da se napravi značajan napredak u potrazi za Higzovim bozonom, ali to ipak nije dovoljno da bi se izvukao zaključak o njegovom postojanju ili nepostojanju – navode u saopštenju naučnici CERN-a.
 
Ako su naučnici otkrili da je postojanje Higza dokazano, navodi se u tekstu koji je objavljen na sajtu “Live Science”, to bi moglo imati dalekosežne posledice u fizici. Radi se o jedinoj čestici, koja je predviđena teorijom u fizici, koja još nije eksperimentalno otkrivena. Njeno otkriće bi pomoglo da potvrdi standardni model fizike elementarnih čestica, kao i da se "popune" neke od preostalih praznina u razumevanju univerzuma.

Blic.rs

Sad je bila konferencija na CNN-u
« Poslednja izmena: 13. Dec 2011, 16:58:31 od zare88 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
"Mozda smo primetili..."  lepo, lepo,   mozda cu i ja sada izaci iz kuce da pazarim nesto za klopu danas!
Mozda im zelim mnogo uspeha u radu. Mozda im svaka cast!  Mozda Smile mozda Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 60 61 63
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 14:07:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.