Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 982 983 985 986 ... 999
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kosovo i Metohija ~ Sve ili nista ~ Reagovanja u svetu ~ Vase misljenje 2  (Pročitano 1139965 puta)
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
Citat
САД ће остати уз нас

niko nece da voli nekog drugog vise nego sebe...

eto odlicne prilike da se su upoznaju sa tom cinjenicom...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Nikolić: Srbija je spremna da pošalje vojsku na Kosovo


Predsednik Srbije Tomislav Nikolić izjavio je danas da je Srbija spremna da pošalje oružane snage na Kosovo i Metohiju, ako srpsko stanovništvo u pokrajini bude ugroženo.

"Ako budu ubijani Srbi, da", rekao je Nikolić na pitanje da li je Srbija spremna da pošalje svoju vojsku na Kosovo i Metohiju i dodao da bi bila poslata i policija i da bi bio spreman da ide i on sam, što mu, kako je rekao, ne bi bilo prvi put.

Nikolić je posle sednice Saveta za nacionalnu bezbednost, održane u Generalštabu Vojske Srbije, rekao da Srbija ne želi sukob i da nikoga neće napasti, ali da kao država i po ustavu ima obavezu da štiti svoje gradjane.

"Dok sam ja na funkciji (predsednika), trudiću se da ni sa kim ne ratujemo, ali ako to ne bude moglo da se izbegne, preuzeću odgovornost za sve odluke koje budem doneo", rekao je Nikolić.

On je naveo da je Srbija još spremna da jučerašnje dogadjaje tumači kao provokaciju, jer ne želi nikakav sukob.

Nikolić je, medjutim,  ocenio da je jučerašnji dan protekao na ivici sukoba i da je slanje specijalnih jedinica Kosovske policije ROSU na sever Kosova gde se očekivao dolazak voza iz Beograda bio znak da Priština želi sukob.

"Oni (ROSU) se ne bi izvukli juče sa Jarinja, ali je pitanje da li bi vi danas izveštavali sa sednice Saveta za nacionalnu bezbednost ili sa frontova", rekao je Nikolić novinarima i zatražio da se Evropska unija i SAD izjasne o izjavi kosovskog premijera Ise Mustafe u kojoj im on zahvaljuje zbog podrške.

Nikolić je ocenio da dok se to ne raščisti, ne može biti reči o nastavku briselskog dijaloga Beograda i Prištine, da je to njegov savet i da misli da se s premijerom Aleksandrom Vučićem saglasio o tome.

Predsednik Srbije je odbacio tvrdnje da je slanje tog voza na relaciji Beograd  -  Kosovska Mitrovica na kom se nalazila poruka da je Kosovo Srbija predstavljalo provokaciju Beograda i rekao da se to ne razlikuje do tvrdnji Prištine da je Kosovo nezavisno.

"To je političko delovanje i ne možemo to da rešavamo tako što ćemo da pošaljemo minere da miniraju prugu", rekao je Nikolić i dodao da je državno rukovodstvo Srbije intenzivno razgovaralo s predstavnicima medjunarodne zajednice, a da će se on u utorak sastati sa ambasadorom SAD u Beogradu.

Sednica Saveta održana je posle najnovijeg zaoštravanja u odnosima Beograda i Prištine, pošto juče u Kosovsku Mitrovicu nije stigao voz iz Beograda zbog mogućnosti izbijanja sukoba.

  Arbanasi su svima u regionu popeli na glavu jer ne umeju da žive normalno sa komšijama. Treći balkanski rat je neminovan.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Тачи: Надамо се да је Србија научила лекције


Председник Косова Хашим Тачи написао је на свом Твитер налогу поводом заустављања воза на линији Београд - Косовска Митровица, да се нада да је Србија извукла поуку из своје провокације када је послала воз на Косово.

"Надамо се да су научили лекције из ове провокације. Добри суседи не ометају једни друге екстремистичким потезима, они разговарају", написао је Хашим Тачи, преноси РТК 2 на српском језику.


 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
svasta bi reko..ali bolje je da sutim  Smile
« Poslednja izmena: 17. Jan 2017, 01:15:16 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
 Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
SAD: Kosovo ima pravo da upravlja svojom granicom


Portparolka ambasade Sjedinjenih Američkih Država (SAD) na Kosovu Mišel Šon izjavila je da SAD poštuju pravo Kosova da brine o svojoj granici, čime je podržala delovanje institucija Kosova i slanje specijalnih snaga na prelaz Jarinje kako bi zaustavili ulazak voza koji je iz Beograda krenuo za Kosovo.

"SAD su priznale Kosovo kao nezavisnu i suverenu državu 2008. godine i mi poštujemo pravo Kosova da odlučuje ko i šta prolazi preko njegove granice", kazala je Šon za Koha ditore i dodala da je SAD drago što u subotu nije bilo sukoba na gradnici.

Portparolka je kazala da SAD snažno podržavaju dijalog kojim posreduje EU kao "najbolji način da se unapredjuju odnosi Kosova i Srbije".

Putnički voz iz Beograda krenuo je u subotu ka Kosovskoj Mitrovici, ali je to izazvalo negativne reakcije u Prištini, pa je dan pre toga ministarka Edita Tahiri zatražila od EU da zabrani njegov ulazak na Kosovo, jer kako je ocenila, Beograd na taj način pokušava da destabilizuje Kosovo.

Kosovski predsednika Hašim Tači ocenio je da je dolazak tog voza na Kosovo u suprotnosti sa kosovskim Ustavom zbog čega je naredio da se vozu po svaku cenu zabrani ulazak na Kosovo.

Voz koji je prvi put iz Beograda krenuo direktno na Kosovo posle skoro dve decenije bio je dizajniran slikama fresaka iz srpskih svetinja na Kosovu, koje su pod zaštitom UNESKO-a, a na njemu je na dvadesetak jezika pisalo "Srbija je Kosovo".

Voz nije stigao na Kosovo, jer se situacija iskomplikovala nakon što je objavljen snimak da je na prugu postavljen eksploziv zbog čega su u Donje Jarinje stigle specijalne snage Kosovske policije ROSU.

Prema rečima premijera Srbije, mudrošću Beograda voz je iz Raške vraćen u Beograd, čime su izbegnuti i sukobi i žrtve.

Premijer Kosova Isa Mustafa zahvalio je medjunarodnoj zajednici i SAD na podršci.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Nikolić: Slanje vojske na Kosovo zaključak je Saveta


Predsednik Srbije Tomislav Nikolić izjavio je da je rekao da će poslati vojsku na Kosovo, jer je to zaključak Saveta za nacionalnu bezbednost.

"Mi ne zveckamo oružjem, već na tu ravan prebacujemo ukoliko bude bio ugrožen srpski narod na Kosovu i Metohiji... Srbija će da odbrani Srbe na Kosovu i Metohiji. I tu postoji saglasnost Vlade i predsednika. A to što sam rekao da ćemo poslati vojsku su zaključci Saveta za nacionalnu bezbednost", rekao je Nikolić za dnevni list Kurir.

On je ocenio i da je EU trebalo da reaguje kada je, kako je naveo, "skoro minirana pruga i kada nije dozvoljeno da prodje srpski voz", a ne na njegove izjave.

"Pa ako Johanes Han kaže da ja ne gledam u budućnost i da je budućnost Srbije nezavisno Kosovo, onda nemamo o čemu da razgovaramo. Onda je on prevara za sva vremena. I to što radi EU je prevara", rekao je Nikolić.

Upitan da li ovo ima veze sa izbornom kampanjom, Nikolić je rekao da još nije ni kandidat i o toj situaciji govori jer mu je stalo do života Srba na Kosovu.

"Ako napadnu Srbe i počnu egzodus i ubijanje, hoće li Srbija da ćuti? Ja takvoj Srbiji ne bih bio predsednik", rekao je Nikolić.

On je rekao da postoji dogovor po kome Srbija neće koristiti svoje pravo iz Rezolucije 1244 da pošalje 1.000 vojnika na Kosovo, ako Rosu jedinice ne idu na sever.

"Mi smo obećali usmeno, za Rosu smo potpisali dogovor. Pogazili su dogovor i sad imamo adut za razgovore u Briselu, gde treba da tražimo garancije da Rosu nikada neće doći, da će poštovati sporazum, jer onda imi poštujemo svoja obećanja da nećemo zahtevati od UN da omogući pristup oružanih srpskih snaga koje bi čuvale verske objekte i srpsku baštinu", rekao je Nikolić.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Призрен, притвор због јакне са оцилима


Основни суд у Призрену одредио је притвор од 30 дана Бранимиру Глигоријевићу из села Новаке, јер је носио маскирну јакну са ознаком "четири С". Оптужен је за лажно представљање као службено лице, сазнаје РТС. Реч је о једном у низу притисака на тамошње Србе последњих дана.

Бранимир Глигоријевић је ухапшен испред капије Манастира Светих Архангела код Призрена.

 Према изјавама очевидаца, управљао је мотокултиватором, којим је радио на претовару дрва за огрев за потребе манастира. Ставили су му лисице и одвели га у полицијску станицу.

Полиција је саопштила да је Глигоријевића ухапсила зато што је на себи имао униформу са ознакама српске војске. Медији на албанском су оценили да је реч о провокацији.

Кога је то Глигоријевић провоцирао на манастирском имању?

"Никаква провокација није била од стране мог сина Бранимира. То је чисто више политички, није то случајно. Све је то веза. Од Харадинаја, моста, преко Митровице, воз... Углавном, то је једна политичка слика на КиМ, политичко-безбедносна слика тога како живе управо Срби и остале мањине", каже отац Бранислав Глигоријевић.

Бранимир Глигоријевић је изведан пред суд. Јакну су му одузели, али је остао у маскирном комбинезону.

"То је радна униформа, у овом моменту, зимском, хладном, када је човек кренуо да ради и нашао је ту униформу да га заштити од хладноће. Никаква појава, намера да некога провоцира", каже представник Срба у Општини Призрен Спаса Андрејевић.

Могућа судска казна за дело које се Глигоријевићу ставља на терет може бити новчана или максиманалних годину дана затвора.

"Ако будемо и за оваква, лака или најлакша дела притварали, онда Срби немају шта да траже на Косову, осим да им се за свако дело примени судски притвор", каже адвокат Живојин Јокановић.

Одбрана Глигоријевића на одлуку о једномесечном притвору, има право жалбе пред Апелационим судом.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 982 983 985 986 ... 999
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.