Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Veslanje na Olimpijskim igrama 2008  (Pročitano 18939 puta)
28. Jul 2008, 00:40:08
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 22144
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia 6260 Slide
Veslanje na Olimpijskim igrama 2008


Veslanje na Olimpijskim igrama održat će se od 9 do 17 Avgusta u Shunyi Olympic Rowing-Canoeing Park.

Takmičenja:

  • Single Sculls Men
  • Pairs Men
  • Double Sculls Men
  • Fours Men
  • Quadruple Sculls Men
  • Eights Men
  • Double Sculls Lightweight Men
  • Fours Lightweight Men
  • Single Sculls Women
  • Pairs Women
  • Double Sculls Women
  • Quadruple Sculls Women
  • Eights Women
  • Double Sculls Lightweight Women




Raspored


09.08.2008:


10.08.2008:


11.08.2008:


12.08.2008:


13.08.2008:
14.08.2008:


16.08.2008:


17.08.2008:
IP sačuvana
social share
     
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone 3Gs
Takmičari oduševljeni Šunji parkom

PEKING, 4. avgusta 2008. - Veslači koji će učestvovati na Olimpijskim igrama puni su reči hvale za park Šunji u Pekingu gde će se održavati takmičenja u tom sportu.

Takmičari u veslanju i kanuu zadovoljni su zbog blizine navijača jezeru što bi, prema njihovom mišljenju, moglo da značajno doprinese dobroj atmosferi.

"Prelepo je. Veslanje nije baš prepoznatljivo po sportu interesantnom za gledanje, ali bi atmosfera sa tribinama postavljenim ovako blizu trebalo da bude zaista dobra", rekao je Kanadjanin Kamerun Silvester o tri kilometara dugom jezeru pored kojeg su postavljene tribine dugačke 500 metara.

Park Šunji ima i odvojeni prostor za zagrevanje, mada vremenski uslovi nisu najpovoljniji za takmičenje.

"Toplo je i vlažnost je velika, ali se polako navikavamo", dodao je Silverster, dok je Britanka Olivija Vitlam ocenila da je veslanje na Sunji parku slično veslanju kroz saunu.

Većina posada, ipak, već se aklimatizovala na uslove.

"Staza je fantastična. Osećaj je sjajan i atmosfera bi trebalo da bude odlična", kazao je Irac Ričard Arčibald, koji se spremao na severu Italije.

"Zaista je impresivno. Ovo je vrhunska staza, najbolja koju sam video", istakao je Francuz Pjer-Žan Peltije, koji se na Šunji parku takmičio i na prošlogodišnjem svetskom juniorskom prvenstvu.

Problem bi mogao da bude smog, pošto vidljivost danas nije bila ni 1.000 metara. To znači da navijači koji imaju sedišta blizu finiš linije ne bi mogli da vide oko polovine dužih trka.

Britanski trener Fil Rauli, koji sprema Kolumbijca Rodriga Ideusa, primetio je da bi posao veslačima posao mogao da oteža i promenljiv vetar.

 (Beta-Rojters)
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 22144
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia 6260 Slide
Veslači žele medalju i finale

Srpska veslačka reprezentacija nada se jednoj medalji i još jednom finalu na Olimpijskim igrama u Pekingu.

Dvojac bez kormilara Nikola Stojić – Goran Jagar kandidat je za medalju, dok bi Iva Obradović u skifu bila zadovoljna i plasmanom u finale. Stojić, kojem su ovo treće uzastopne Igre, nada se boljem plasmanu u odnosu na Sidnej i Atinu, kada je uspevao da stigne do petog mesta.

"Kad smo pre dve godine počeli da se spremamo za Peking, želja nam je bila bolji rezultat nego na Igrama u Sidneju i Atini, gde smo osvojili peta mesta. Jagar i ja smo dosta radili u poslednje dve godine i u Pekingu nam je cilj jedna od medalja", rekao je Stojić agenciji Beta.

Stojić je dodao da je dvojac sa Jagarom spoj mladosti i iskustva.

"Jagar je dosta mlađi od mene, mogu da mu pomognem i verujem da mu moje iskustvo znači. U čamcu sam ja taj koji donosi odluke, što njega rasterećuje i može da pruži svoj maksimum", zaključio je Stojić.

Goran Jagar istakao je da ne oseća strah od debija na Olimpijskim igrama, već pozitivnu tremu.

"Kao i svakom sportisti san mi je bio da odem na Olimpijske igre. Naša ambicija je jedna od medalja i verujem da je sjajan osećaj kada čuješ svoju himnu, a sve oči su uprte u tebe", naveo je Jagar.

Takmičarka u skifu Iva Obradović rekla je da joj je prvi cilj plasman u polufinale.

"Ova godina mi deluje prilično neverovatno. Prošle godine bila sam 14. na Svetskom prvenstvu i Olimpijske igre delovale su daleko. Našla sam, ipak, snage da se kvalifikujem. Strpljiva sam, prvo da uđem u polufinale, a onda je i finale realan cilj", poručila je Obradovićeva.

Selektor veslačke reprezentacije Srbije Nebojša Ilić rekao je da je nerealno davati bilo kakve prognoze za takmičenje kao što su Olimpijske igre.

"Plan je da napravimo što bolji rezultat. Na poslednje dva olimpijska takmičenja naš dvojac je bio peti. Uradili smo sve što je potrebno za najviše moguće rezultate, a Igre će pokazati koliko dobro smo radili", objasnio je Ilić.

Ilić je dodao je da je plasmanom u Peking srpska veslačka reprezentacija potvrdila visok rejting u svetu.

"Našem veslanju Olimpijske igre donose kontinuitet, jer nam je ovo treće uzastopno učešcje. Tako potvrdjujemo medjunarodni i domaći rejting. To je ujedno i velika motivacija za mlade koji dolaze", zaključio je Ilić.

Obradovićeva će 9. avgusta u 13.50 voziti trku u skifu, dok će Stojić i Jagar istog dana u 16.10 nastupiti u trci dvojaca bez kormilara.

Izvor: B92
« Poslednja izmena: 08. Avg 2008, 14:26:39 od Enis - Mafija »
IP sačuvana
social share
     
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Aries
Pol
Poruke 42390
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.50
Veslanje 9. avgust:

07.50 - 08.50 - Kvalifikacije žena u skalu, samcu
08.50 - 09.50 - Kvalifikacije muškaraca u skalu, samcu
09.50 - 10.10 - Kvalifikacije ženskih dvojaca
10.10 - 10.40 - Kvalifikacije muških dvojaca
10.40 - 11.00 - Kvalifikacije žena u dubl skulu
11.30 - 12.00 - Kvalifikacije muškaraca u četvercu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone 3Gs
Iva Obradovic se u skifu plasirala u cetvrtfinale, uskoro bi trebali da veslaju i Jagar i Stojic..
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
4 sekunde sporije od prvoplasirane u kvalifikacionoj grupi. Jel to veliki zaostatak s obzirom da je rana faza takmichenja?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone 3Gs
Mislim da nije, ovde se islo na plasman, bez nekog bespotrebnog forsiranja jer je Iva imala prednost vecu od 6 sekundi u odnosu na trecu takmicarku tako da je drugu polovinu trke mogla da vozi opusteno, cuvajuci se za dalje takmicenje..
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Da bila je mozda i veca razlika. Dobro je ako je na plasman. Mislio sam da se gleda vreme.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Jagar i Stojic lagano proshli dalje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone SE 2020
Da, da... svaka cast...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.