Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 01:33:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hrvatska sledeća država koja ulazi u EU  (Pročitano 19834 puta)
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1544
Zastava Zagreb-Rijeka
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Citat: Raven_Claw3190900
EU ne razmatra skoro prosirenje, tako da, ako bude uopste primala nove clanice, primice citav region, dakle Hrvati, ulazite zajedno sa istocnim barbarima... Smile
  Smile
Razočarati ćete se, u svojim predviđanjima i prognozama - kao i puno puta do sad ...


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3215
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Citat: zemunac22

Do tada će valjda biti "lociran" i isporučen i Mladić, tako da ja očekujem ipak kolektivan ulazak u uniju Hrvatske, Srbije, CG, možda i Makedonije. Godina 2012 orijentaciono.
Smile
Do sada od tebe sam čitao realne/objektivne komentare; očito nisi upućen ... eventualnom "isporukom" traženog spomenutog junaka - tek stupa na snagu SSP, koji ste nedavno potpisali
Prosjek trajanja pristupa EU je 8-10 godina - vi ste tek na početku, mi pri kraju predpristupnih pregovora
Stvarno živiš u oblacima ako izjednačavaš dosadašnji napredak pojedinih zemalja - i predviđaš kolektivni ulazak

No dobro, svak ima pravo da misli i sanja što hoće.

Dragi moj Dinamo-ZG, vaš napredak nije takav kako priča Sanader. Daleko ste vi od završetka pregovora, tek pre par dana je Rupel najavio da će Slovenija odblokirati pregovore o ribarstvu, ali to ne znači da vam u toku pregovora neće slovenci praviti začkoljice.

Još vi u pregovrima niste ni blizu kraja, kao što vidiš iz priložene tabele, do sada ste završili samo dva poglavlja od 35. Skoro ste dobili nezadovoljavajuću ocenu iz tekuće reforme pravosuđa, a i vaš izvestilac Svoboda barata godinom 2011-2012.

Pusti Sanaderove nerealne snove i 2009. godinu.  EU sigurno neće kršiti sopstvene zakone samo zbog Hrvatske. Trenutno ne postoji pravni osnov za dalje proširenje EU, i tu RH nije izuzetak.

Ono što tebi verovatno nije poznato,po svim procenama naši pregovori će trajati znatno kraće, 3-4 godine, jer nemamo problema sa zaštitom ribolovnog pojasa ili nekonkurentnom poljoprivredom. Pošteno, i naše pravosuđe je još uvek pod političkom kontrolom, kao i kod vas, ali mi smo reforme počeli još u vreme vlade Đinđića, tako da taj proces traje već godinama, iako nismo zvanični kandidati (još uvek).

Kao što vidiš, čim smo se otarasili Koštunice, stvari u Srbiji se rešavaju brzinom svetlosti.

Kad svemu tome dodaš neplanirani problem oko ratifikacije Lisabonskog sporazuma, tako da sam ubeđen da će Srbija i Hrvatska zajedno ući u EU. Osim ako nam ne postave uslov da priznamo "Republlike e Kosoves". Onda će te vi ući sigurno pre nas, jer ste vi već priznali Kosovo. Smile

Hrvatska je imala ogromnu prednost nad Srbijom, ali kao što vidiš, vaši su se pregovori zakomplikovali i odužili, a mi ćemo probati da vas stignemo i prestignemo. Nema ljutiš, to ti je tzv. regata, nigde ne piše da čamac koji povede trku na kraju pobeđuje.  Smile

Pozdrav druže, ostaj mi zdravo i dobro.



Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
080618_PREGLED_STA... (152.54 KB)
IP sačuvana
social share
Nacionalizam je, pre svega, paranoja.  ~  Danilo Kiš (1935 - 1989)

Patriotism is the last refuge of a scoundrel.  ~  Samuel Johnson
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Citat: Raven_Claw3190900
EU ne razmatra skoro prosirenje, tako da, ako bude uopste primala nove clanice, primice citav region, dakle Hrvati, ulazite zajedno sa istocnim barbarima... Smile
  Smile
Razočarati ćete se, u svojim predviđanjima i prognozama - kao i puno puta do sad ...



Ja se nadam da mi necemo ni uci, molim Boga, mada to ne zavisi od nas... Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1544
Zastava Zagreb-Rijeka
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
 Smile
@zemunac
Živi bili pa vidjeli tu Srpsku brzinu svjetlosti rješavanja pregovora s EU

Ne, nisam Sanaderov fan i nikad mu nisam previše vjerovao; ono što pričam su informacije iz (gotovo) prve ruke; najbliži član moje obitelji je u "poslovima" oko ulaska u EU
BTW. malo ti je zastarila tablica, puno toga nije spomenuto

Nema ljutnje, regata tj. trka je u toku ... kladionica još otvorena
« Poslednja izmena: 22. Jul 2008, 17:09:16 od Dinamo-ZG »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
pa necemo ni jedni ni drugi skoro uci Wink mi pogotovu  Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
SonyEricsson k800i i D820
Kao prvo...Hrvatska jeste sljedeca koja ulazi u EU...to je fakt koji se prica ovdje u EU od svih zvanicnih politicara i drzavnika...

Kada ce uci to je neminovno, Lisabonski ugovor nece mozda izgledati kao ovo sto je ponudjeno Irskoj, ali ce stupiti na snagu najkasnje do 2010 godine...

@zemunac

Nisu Sanaderovi snovi ono sto on prica nego je veoma velika vjerojatnost da do kraja 2009 Hrvatska zavrsi oko pregovora i zatvori sve svoje pregovore...
Upravo jucer je Brüssel bio zadovoljan oko Brodogradnje i reforme koje ce se voditi po tome, takodje preostaje nam poljuprivreda i korpucija,sudstvo...

Oko Hrvatske nema ni ti jedna drzava koja se protivi ulaskom Hrvatske u EU, sto je totalna razlika u vezi Srbije,Makedonije i Bosne...

Danas je Oli Rehn na njemackom TVu ovdje rekao, da je ovo veliki korak Srbiji sto je ucinila, ali oni i dalje ocekivaju Mladica u Haagu...

pocetak 2012 je realan datum kada ce Hrvatska uci u EU, a Srbija negdje oko 2016-8.



Evo malo:

10. Juli 2008 

he debate conveyed the message that the EU, after it takes Croatia on board, will need a period of "internal consolidation". Tellingly, the name of candidate country Turkey was almost absent in the text of the report, due to be adopted today (10 July). In fact, it was cited only in the context of establishing a Union of the Black Sea, whereas ongoing accession negotiations were not even mentioned.

Indeed, both in the text - recently adopted by the Parliament's Foreign Affairs Committee on the basis of a report by Elmar Brok (EPP-ED, Germany) (EurActiv 26/06/08) - and in the discussions, more space was dedicated to the Eastern neighbours. MEPs from Eastern Europe strongly advocated for the EU accession of Ukraine in particular.

Elmar Brok said the EU needed to develop "something between the European neighbourhood policy and full-fledged membership". Then, on this basis, in each individual case it would be possible to envisage full membership, he explained.

Enlargement Commissioner Olli Rehn reacted to this, saying that with regard to the Western Balkans and Turkey, the Union should not impose any new intermediate stages. This would only "create doubts" among the countries already to the path to accession. 

"The EU keeps its word," added Rehn.

Belgian MEP Veronique De Keyser (PES) said the report was not a strategy for enlargement, but rather a "defensive strategy". She warned of the risk of an "introverted approach" by countries in the Western Balkans and Turkey, where disappointment could breed hostility toward the Union.

Adrian Severin MEP (PES, Romania) was even more outspoken and said that in the absence or real enlargement perspective, countries like Ukraine and Moldova could gravitate toward Russia.

"We have competitors. Our digestive system is too slow," Severin stated.

Izvor: http://www.euractiv.com/de/erweiterung/parlament-erwagt-enge-beziehungen-anstelle-erweiterung/article-174119

Tu vam mnogo toga pise tko gdje stoji...
« Poslednja izmena: 22. Jul 2008, 21:24:40 od tiger2005 »
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
SonyEricsson k800i i D820
There Is No Reason Why Croatia Should Not Enter EU
Luc Van den Brande said that rejection of the Lisbon Treaty is no reason against Croatian EU accession.
Izvor: http://www.javno.com/en/croatia/clanak.php?id=162402

ZAGREB, CROATIA – During the meeting of the Work group for Croatia, president of the Committee of the Regions Luc Van den Brande pointed out that Croatia has accomplished significant progress on its path towards the European Union.

- since the beginning of the negotiations between Croatia and the European Union, 20 chapters were opened and two have already been closed – Van den Brande reminded, who came to Zagreb after a similar work group in Warsaw and the European Forum in Austria. HE believes that the rejection of the Lisbon Treaty at the referendum in Ireland is not the reason to stop the EU expansion and that the Croatian EU accession process must be continues. His solutions for overcoming the EU crisis are new negotiations on the Lisbon Treaty and further ratification of the Treaty.

Van den Brande was welcomed in Croatia by president of the Association of Cities Vojko Obersnel and president of the Croatian Association of Counties Bozo Galic.
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34612
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
LG Frizider
Citat
Luc Van den Brande
A koji je on faktor? Flamanski mrsimud........
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
SonyEricsson k800i i D820
Citat
Luc Van den Brande
A koji je on faktor? Flamanski mrsimud........
president of the Committee of the Regions
...
To je taj...uglavnom cim je iz EU onda je faktor!
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
LG Google Nexus 5
samo mi nije jasno, zasto to tek sad govore ... zasto to nisu govorili kad su rumunija i bugarska usle u eu???

kakva je razlika izmedju hrvatske u vreme kad su bugari usli u eu i hrvatske sad????

hmmm, ah da u medjuvremenu je situacija u srbiji onakva kako odgovara zapadnoj evropi ...

pa cekaj, da li to evropa stagnira hrvatsku da zajedno sa srbijom udje u eu ili mi se cini?? ma nije moguce!!!!
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 01:33:33
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.136 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.