Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 18:06:28
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta je giht?  (Pročitano 9176 puta)
27. Jun 2005, 09:58:31
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Šta je giht?

Giht spada u grupu metaboličkih obolenja, a posledica je taloženje kristala soli mokraćne kiseline u zglobove (i oko njih), bubrege i druga tkiva. Mokraćna kiselina kod ljudi nastaje razlaganjem purina i predstavlja poslednju stepenicu njihovog metabolizma. Bolest se manifestuje u vidu bolnog zapaljenja i otokom pojedinih zglobova, najčešće palca, stopala, mada mogu biti zahvaćeni skočni zglobovi, kolena, ređe i drugi zglobovi.

Ako bolest duže napreduje, mokraćna kiselina se taloži u potkožnom tkivu, zglobovima i drugim tkivima, što je posledica nastanka potkožnih i koštanih tofusa, a to postepeno dovodi do deformacije i destrukcije zglobova i okolnog tkiva. Zapaljenje zglobova se javlja u vidu napada. Između napada, ako se nije razvio hronični giht, bolesnik se oseća zdravim.

Ovo obolenje mora da bude pod kontrolom reumatologa i da se pored primene lekova u ishrani uzimaju namirnice bez purina (iznutrice, crevna mesa, alkohol) i kontroliše telesna težina. Uočeno je da ova bolest može da bude udružena sa hipertenzijom, dijabetom, hipertrigliceridemijom. Lečenje gihta traje ceo život.
Dr Ksenija Maid


Giht i mleko

U "Dženeral hospital" iz Masačusetsa, SAD, urađena je studija na 47.150 ispitanika i došlo se do zaključka da se redovnim uzimanjem mleka i mlečnih proizvoda može za 50 odsto smanjiti rizik za pojavu gihta. Utvrđeno je i da svakodnevno uzimanje mesa povećava rizik za pojavu ovog oboljenja za 21 odsto, a i veće količine morske hrane povećavaju rizik za 7 odsto.

Prilikom ispitivanja utvrđeno je da pojedine vrste povrća nemaju nikakav uticaj na nastanak gihta, iako se ranije smatralo da imaju (karfiol, spanać, pasulj, grašak, bob).
Dr Ksenija Maid
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
da li mi neko moze reci cime se moze izleciti giht tj smanjiti bolove a a ne budu lekovi jer se ne smeju uzimati zbog zeludca znaci neszo prirodno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Ako trebate pomoć oko zdravlja pitajte!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N97
Ja ne znam za prirodne lijekove ali znam da moji pacijenti odlicno reagiraju na terapiju s  lijekom protiv bolova i kortikosteroidom.
Najbitnija stvar kod gihta je pridrzavanje higijensko-dijetetskog rezima, da sad ne objasnjavam koji je to jer svi koji boluju od te bolesti siguran sam da znaju
IP sačuvana
social share
Doktori imaju jednu veliku prednost; kada naprave grešku, oni je jednostavno pokopaju.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 18:06:28
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.