Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 09:22:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Moj rad iz istorije za kraj II razreda  (Pročitano 8961 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Vrlo je bitno da u nekim stvarima budes konkretan, precizan, jasan.. agonija bombardovanja je trajala 78 dana sto je 2.5 meseca, a ne cetiri, Aleksandra su ubili VMRO-ovci, dakle nacionalisti Makedonije bez nekog uticaja Hrvata, bar zvanicno ne, posle Ace, Juga je prosla kako je prosla samo zbog jednog momenta, a to su Martovske demonstracije, koje je trebalo po svaku cenu izbeci.. u svim drugim kombinacijama Juga bi bolje prosla.. i da je odlucno rekla (istorijsko) Ne Nemackoj i da su se slozili svi na nekom referendumu da ih treba pustiti da prodju i idu dalje jer mi tu protiv njih nemamo sta traziti.. ovo je ubedljivo najgora kombinacija bila...
Sto se tice same slepe vere naroda prema liderima.. u zemlji poput ove to je normalno.. svako ko prica bajke koje su dovoljno realne da izgladneli i izmuceni narod poveruje dobro ce proci.. on the other hand.. u normalnoj drzavi narod ni ne razmislja kad ce izbori i ko je na vlasti .. ovde si ko hendikepiran kad ne znas bar 60 poslanika...
Sto se kraljveve uloge tice, on nakon sto je otisao sem kod sake cetnika (a i kod njih pitanje koliko) nije imao nikakvog uticaja na zivot ovde...
Zemlja je pocela da propada i pre titove smrti, da truli iznutra, ali to nije smelo da se pokaze... dovoljno da truli da kad matori umre bude vuklan koji treba svaki cas da pukne...
Zaboravio si da napomenes bitno stvar.. mozda i kljucnu za nasu danasnju situaciju.. u vreme krize i strana u odnosima sa istocnjacima tile je sve sto je vredelo iz srbije i ostalih istocnih delova zemlje preselio u hrvatsku i sloveniju, tako su oni dobili sve dobre fabrike a mi ostali golje...
I jos jednu.. Tito je u toj zemlji spojio 2 naroda od kojih je jedan pobio skoro 1 000 000 pripadnika onog drugog par godina ranije... svaka zrtva pre ili kasnije bude osvecena.. to tako ide...
A i da budem iskreni kao ljudi... Velika Srbija jeste jedna od stvari koje su bile krive, ali druga je svakao bila Nezavisna, Etnicki cista, Republika Hrvatska.. Po istoj logici po kojoj Srbi nisu mogli dobiti krajinu nisu ni hrvati.. kad je to pa bilo u njihovom sastavu? Vojna Krajina je jos u vreme Austroaugara bila naseljena Srbima, a hrvatska od 13tog veka pa do 1991 nije bila samostalna zemlja... ali eto...
Rat se i zove rat zbog toga sto 2 strane ratuju, a rat ovakve vrste je sto se zlocina tice prilicno ravnopravan, da nije tako to ne bi bio rat, to bi bio cisti masakr i u tom masakru bi imao Srbiju na celoj teritoriji SFRJ, a to nije bilo tako. Ko je tu koga napadao a ko koga branio, ostaje da se vidi kroz 40-50 godina, jer se i onako sve mladje od 50 godina ne smatra materijalom kojim se treba baviti istorija, za realno sagledavanje ipak je potrebno da se prasina slegne i stvori neka vremenska distanca.

Bombardovanje.. Turci.. pa.. s obzirom na to koliko je Albanaca preslo iz Albanije na Kosovo na sve ilegalne nacine i sta su sve radili.. vrlo je umesno reci da su nas Turci ponovo napali... Ne opravdavam ni na koji nacin ono sto je Sloba uradio.. ali... ne znam kako bih se ja osecao u njegovoj kozi.. verovatno ne bih nikakvu odluku doneo sam.. pitao bih narod pa sta kazu.. jer kako se uvek kaze nakon predsednickih izbora u SAD , danas je pola amerike nezadovoljno.

O Djindjicu imas moje misljenje na drugim temama.. jako sam ga cenio, ali ono sto mu se desilo, sam je sebi zakuvao nazalost, imamo tema na kojima o tome mozemo, recimo [Kad ce Srbija uci u EU?]

Petljas kompjutere gde im nije mesto.. vrlo je bitno da mi za svetom u 90% stvari kasnimo oko 10 godina, a sto se kompjutera tice nekih 4-5, tako da u principu nismo tako losi...

Dobar si ti.. imas ok rezone.. ali moras biti mnogo konkretniji za dalje, bar sto se ovakvih referata tice.. za skolu je ovo ekstra.. ali za tebe, ako te istorija zanima, i ako se slucajno njome mislis ozbiljnije baviti.. mnogo konkretnije to mora.. ja sam slicne tekstove, doduse sa tacnijim podacima pisao iz srpskog, ali iz istorije.. 2 strane beleski za predavanje od 15 minuta.. nema da omane neki datum ili ime Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3592
Ok hvala na argumentima   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Sanjar, najveci na svetu celom...

Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 63
Jedna "zamerka"- atentata na kralja bi bilo, ako pitas makedonce iz onog vremena...Inace, text je dobar i nije samo za pozitivnu, vec za vecu pozitivnu ocenu! Smile
IP sačuvana
social share
"Ja sam lud samo kad duva severni vetar. Kad duva jugo umem da razlikujem jastreba od caplje."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
A jel to bio rad na zadatu temu, referat neki ili cisto ti onako napisao?
Nisam ja to imao ni u osnovnoj ni u srednjoj u toj nekoj formi...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Rad nije los, kapiram sta si zeleo da kazes, ali cini mi se da si neke stvari isuvise simplificirao.
Pre svega, smeta mi ovo "najstariji" narod, sto je uopste nelogicna sintagma. Mozemo govoriti samo o drzavotvornosti, tj kada je koji narod uspeo da se ujedini i stvori drzavu, a ne koji je pre nastao, a cini mi se da je upravo to u pitanju. Ovako se moze zakljuciti da su Italijani stariji od Srba, sto je, slozices se, glupost.

Pominjes ubistva vladara. OK, bilo ih je. Ali ne samo ovde. Nekada je to bilo uobicajena stvar u celoj Evropi. Tada nije bilo izbora, ostavke, impeachmenta, izglasavanja nepoverenja. Vladar koji nije odgovarao se jednostavno proterivao iz zemlje. Ili ubijao. "Svako vreme ima svoje obicaje".

Sto se tice ubistva Radica u skupstini, i to si pojednostavio. Kao sto znas, ubistvu je prethodila zucna rasprava u kome je radikalski poslanik Punisa Racic izvredjan i ismejan od strane dela hrvatskih poslanika. Daleko od toga da je reakcija Racica opravdana, ali vec tada je animozitet izmedju Srba i Hrvata bio prevelik da bi se mirno preslo preko toga.
Citat
Srpski poslanik, četnik -dobrovoljac kod Vojvode Vuka, Puniša Račić, nije mogao da otrpi uvrede koje su stizale iz političke klupe hrvatskog seljačkog demagogaStjepana Radića i njegovih korteša. Kad je sa govornice pomenuo srpsku krv, koja se za Kraljevinu prolivala, Hrvat Pernar zlobno je dobacio: "Pa izračunajte koliko ste litara krvi prolili pa da je platimo!" Račić je izvukao pištolj... Pucnji Puniše Račića 20. juna 1928. označili su kraj jugoslovenske ideje.
http://www.srpsko-nasledje.co.yu/sr-l/1998/08/article-05.html

A ovo nema apsolutno veze sa istinom:
Citat
Da nisu ubijeni hrvatski predstavnici u Beogradu sigurno ne bi bilo atentata u Marseju.

No, o tome ces tek uciti u IV godini.

Sve u svemu, rad nije los, osim tih par stvari.  Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3592
A jel to bio rad na zadatu temu, referat neki ili cisto ti onako napisao?
Nisam ja to imao ni u osnovnoj ni u srednjoj u toj nekoj formi...

Profesor je trazio da napisem kaze bilo sta pa sam napisao...

A vi ste pogresno protumacili ono NIJE KORISCENA LITERATURA...Mozda sam ja pogresno napisao...Time sam hteo da kazem da nisam ubacio nikakav text iz neke knjige naravno da sam pre toga prelistao sve potrebne knjige i knjizice...Eto toliko...
P.S. Za ovaj rad sam dobio 5(zakljuceno)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
P.S. Za ovaj rad sam dobio 5(zakljuceno)
To uopste nije bitno za raspravu. I ja sam imao razne ocene iz raznih predmeta, izmedju ostalog iz FPS-a sam obe godine imao 5 a veze ga obe godine nisam imao i 90% ljudi u mom razredu se satiralo da bi imalo pozitivnu jer je jedan od najtezih predmeta u skoli, posebno kod profana koji su meni predavali.
Ovde uopste nije upitna ocena, ti si izuzetno pametan decko i tu nema sta da se raspravlja, istorija u srednjoj je extremno laka i uz malo mozga i malo procitanih knjiga ako ne naletis na sadistu mozes lako da imas ocenu koju zelis..

Citat
Time sam hteo da kazem da nisam ubacio nikakav text iz neke knjige naravno da sam pre toga prelistao sve potrebne knjige i knjizice...Eto toliko...
1. Koriscenje literature ne podrazumeva copy/paste, nego konsultacije sa njom, dakle ako si bilo sta korisito prilikom rada to treba da navedes radi verodostojnosti podataka.
2. Da si i procitao ono sto si "naravno prelistao" ne bi napravio toliko sitnih gresaka, jer oni koji takve knjige pisu ih obicno ne prave, posevno ne oko tako banalnih stvari.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Tacno, da si naleteo na kretena, mogao bi da ti da cistog keca samo zato sto se ne slaze sa tobom, kao npr moj prof. filozofije sto se nije slagao sa mnom jer nisam podrzavao Slobinu politiku...

A koriscenje literature je bitno, kao i navodjenje citata ako pomenes originalne autore (ako to ne uradis vodi se kao kradja intelektualne svojine).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3592

Citat
Time sam hteo da kazem da nisam ubacio nikakav text iz neke knjige naravno da sam pre toga prelistao sve potrebne knjige i knjizice...Eto toliko...
1. Koriscenje literature ne podrazumeva copy/paste, nego konsultacije sa njom, dakle ako si bilo sta korisito prilikom rada to treba da navedes radi verodostojnosti podataka.
2. Da si i procitao ono sto si "naravno prelistao" ne bi napravio toliko sitnih gresaka, jer oni koji takve knjige pisu ih obicno ne prave, posevno ne oko tako banalnih stvari.

Kontam ja sta si time hteo da kazes.Ali ja nisam kriv sto postoje greske u udzbeniku iz Istorije za 8 razred i za 4 razred srednje skole...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ako su to ovi novi udzbenici iz njih nisam ucio, ako pak nisu, stari su bili sasvim zadovoljavajuci za 80% potreba, onih 20% treba ipak prelistati literaturu koja se bavi konkretnim problemom, referati se ne pisu uz pomoc uzdbenika, nego strucnih leksikona, encikopedija i sl stvari.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 09:22:00
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.