Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Devojcica stradala pred roditeljima!  (Pročitano 1711 puta)
18. Jul 2008, 09:37:21
Veteran foruma
Legenda foruma


i sirom otvorenih ociju ne vidim nista...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 35384
Zastava Tamo negde
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Nokia N95 8gb
Kristina Todorović (3) iz Radinca poginula kada se otrgla od majke i oca i podletela pod „opel" koji je vozio Jovica Stanojković (42)

[S]
S

Crna tačka... Na putu Radinac - Vranovo i prošle godine nastradalo je jedno dete

Trogodišnja Kristina Todorović iz Radinca kod Smedereva poginula je naočigled svojih roditelja na putu Radinac - Vranovo! Nesreća se dogodila kada se Kristina, koja je sa roditeljima krenula u posetu rodbini, iznenada otrgla majci koja ju je držala za ruku i podletela pod „opel kadet" koji je vozio Jovica Stanojković (42) iz Vučaka. Mala Kristina preminula je od teških povreda glave i grudnog koša.

Nesreća se dogodila u sredu oko 17 časova, na putu Radinac - Vranovo, poznatijem kao Carigradski drum. Otac Jovica, majka Mirjana, nesrećna Kristina i jedna njihova rođaka krenuli su u posetu rodbini, koja živi dva kilometra od njihove kuće. Nameravali su da idu taksijem, ali pošto taksija nije bilo, rešili su da stopiraju. Stao im je vozač „mercedesa" Mateja Popović.

- Stao sam porodici sa dve devojčice. Pošto sam krenuo prema Požarevcu, nije mi bio problem da ih povezem. Kada smo došli do kuće njihovih rođaka, zamolili su me da stanem. Iz mog auta izlazili su jedan po jedan. Kada su svi izašli, taman sam dao žmigavac da krenem, kada sam čuo strahovit udarac, a potom i zapomaganje majke! Okrenuo sam se i video devojčicu kako leži na putu. Vrlo brzo je poplavela, videlo se da joj nema spasa... - priča i dalje uznemiren zbog prizora kom je prisustvovao Mateja Popović.

Tužilac odlučuje o postupku

Zapisnik policije i istražnog sudije sa uviđaja ove nesreće biće prosleđen tužilaštvu u Smederevu, koje će odlučiti da li postoje osnove za pokretanje krivičnog postupka protiv Jovice Stanojkovića, vozača „opel kadeta".

Biljana Stanojković, supruga vozača „opel kadeta" koji je udario nesrećnu devojčicu, kroz suze govori da je njen muž vozio polako, ali da je mala Kristina bukvalno izletela ispred njih!

- Išli smo polako, vozili smo neku staklenu ambalažu u kolima. Devojčica se odjednom stvorila ispred kola! Suprug je kočio, ali džabe... Ovo je strašno - priča uplakana Biljana.

Prema rečima istražnog sudije Dragana Rogana, devojčica se na desnoj strani kolovoza istrgla majci koja ju je držala za ruku i naglo potrčala na suprotnu stranu puta, na kojoj se nalazi kuća rođaka kod kojih su krenuli.

- U tom trenutku na nju je naleteo „opel kadet". Teško povređenu Kristinu i njene roditelje vozilo koje je naišlo odmah je prevezlo u smederevski Zdravstveni centar, gde je i pored napora lekara da je spasu nakon 20-ak minuta podlegla povredama glave i grudnog koša - rekao je istražni sudija.

Press nezvanično saznaje da vozač „opel kadeta" Jovica Stanojković nije bio pod dejstvom alkohola i da je teško podneo nesreću.

Radinac, najveće selo u Smederevu, zavijeno je u crno. Meštani samo pričaju o pogibiji male Kristine.

- Bili smo da izjavimo saučešće. Stvarno je strašno... Ovim ljudima ništa gore nije moglo da se desi. Od bola ne mogu da se pokrenu - priča prijatelj Mirjane i Jovice, koji osim nastradale Kristine imaju i osmomesečnu bebu.

[S]
S

Devojčica se odjednom stvorila ispred naših kola! Suprug je kočio, ali džabe... Biljana Stanojković, supruga vozača  „opel kadeta"

Žitelji Radinca su tužni, ali i revoltirani jer deonica starog Carigradskog druma na kojoj je stradala mala Kristina već godinama predstavlja crnu saobraćajnu tačku. Kako saznajemo, nekoliko sati pre nesreće žitelji Radinca nameravali su da, u znak protesta što niko godinama ne rešava ovaj problem, blokiraju put Radinac - Vrnovo, koji ima karakter regionalnog puta, ali su na insistiranje čelnih ljudi sela ipak odustali.

- Savet mesne zajednice Radinac je do sada nebrojeno puta upućivao zahtev nadležnima da tu postave ležeće policajce. Ova deonica Carigradskog puta i prošle godine odnela je jedan dečji život. Svaki put nam kažu da tu ne mogu da se postave ležeći policajci jer je to regionalni put. Šta nas briga za to, mi nećemo da naša deca stradaju - rekao je predsednik Saveta MZ Radinac Milovan Kostić.

Kritična deonica starog Carigradskog puta jedna je od crnih smederevskih saobraćajnih tačaka, između ostalog, i zbog neposredne blizine Železare. Žiteljima tog dela sela ne preti samo opasnost od automobila, koji se kreću i brzinom od 100 kilometara na čas, već i od teretnih kamiona, koji rudu, sirovine i robu dovoze i odvoze iz Železare.



Izvor: Press
IP sačuvana
social share
"Vlast i vlasnistvo se mogu razdovjiti na izvesno vreme, ali nikako zauvek jer ce vlasnistvo, shvativsi koliko je razdvajanje bolno, odmah kupiti vlast ili ce vlast osvojiti vlasnistvo a time i bogatstvo."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
SonyEricsson K610i
Tužno  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Samsung S8
 Smile
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Sreca je jedini udarac koji me je promasio...

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 10305
Zastava u mom svetu bez patnji,lazi i bola....
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
mob
SonyEricsson w350
stvarno tuzno...  Smile zao mi je male devojcice....
IP sačuvana
social share
I sve sto mogu i znam i kada osetim kraj iz sebe bar imam to sto bi svako pozeleo. I svaki svoj dan ja dobro pamticu znam, jer znam da prosla sam i sada spavam mirnim snom...
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


i sirom otvorenih ociju ne vidim nista...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 35384
Zastava Tamo negde
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Nokia N95 8gb
Poginula pretrčavajući ulicu

SMEDEREVO - Trogodišnja devojčica Kristina Todorović iz Radinca poginula je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila na regionalnom putu u selu Vranovu kod Smedereva. Do nesreće je došlo prekjuče oko 17 sati, kada se devojčica otrgla od majke, potrčala preko ulice i podletela pod točkove putničkog vozila „opel kadet“, kojim je upravljao Jovica Stanojković (42) iz naselja Vučak u Smederevu. Tom prilikom devojčica je zadobila teške povrede glave i grudnog koša, od kojih je ubrzo preminula na urgentnom odeljenju Zdravstvenog centra „Sveti Luka“ u Smederevu.

Prilikom uviđaja policije i istražnog sudije utvrđeno je da je devojčica neposredno pre nesreće izašla iz „mercedesa“ kojim se sa roditeljima i još jednim detetom dovezla u Vranovo kod rođaka, koji žive na samo nekoliko kilometara od kuće porodice Todorović. U nestrpljenju da što pre pređe ulicu i uđe u dvorište svojih rođaka, devojčica se otrgla od majke i pokušala da pretrči ulicu, ali je istog trenutka podletela pod „opel“ koji se kretao iz pravca Smedereva. Kako nezvanično saznajemo, vozač „opel kadeta“ u trenutku nesreće nije bio pod dejstvom alkohola. Prema pričama nekih očevidaca, iako ovaj deo Carigradskog druma predstavlja crnu tačku u Vranovu i Radincu, vozač „opela“ nije se kretao prevelikom brzinom. Oni navode da su vozač i njegova supruga, koja je sedela na mestu suvozača, teško podneli stradanje devojčice. Nakon završenog uviđaja zapisnik sa mesta nesreće biće dostavljen opštinskom javnom tužilaštvu, koje će odlučivati o tome da li će protiv vozača „opela“ biti pokrenut krivični postupak.



Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
"Vlast i vlasnistvo se mogu razdovjiti na izvesno vreme, ali nikako zauvek jer ce vlasnistvo, shvativsi koliko je razdvajanje bolno, odmah kupiti vlast ili ce vlast osvojiti vlasnistvo a time i bogatstvo."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 6300
 Smile jadna devojčica.. tužna porodica  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
pa kako se istrze i to pravo pod kola Smiley 1
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
Uzas i samo uzas ne zna covjek sta bi drugo rekao
« Poslednja izmena: 20. Jul 2008, 00:25:18 od sasaborg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.