Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:45:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Viza za Sloveniju... Dokumentacija, pitanja, saveti...?  (Pročitano 10373 puta)
18. Jul 2008, 09:19:05
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 47
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Ovako...
trebalo bi krajem avgusta/pocetkom septembra da odem 10-ak dana u Sloveniju, pozvao me prijatelj u goste...
Imam zakazano 5. avgusta u slovenackom konzulatu da podnesem dokumentaciju zajedno sa zahtevom za izdavanje vize...

zdravstveno osiguranje "delta generalli" za 15 dana mi traze u turistickim agencijama oko 20E u dinarskoj protivrednosti.. da li je to ok cena?

Da li ja da zalepim sliku na zahtev za vizu, ili da ih samo spajalicom spojim, i ostavim osoblju u konzulatu da to uradi?

traze mi uverenje sa posla da sam u stalnom radnom odnosu, zajedno sa prosecnim primanjima... Da li to o prosecnim primanjima da izvadim u racunovodstvu i da prilozim kao prilog uz uverenje o stalnom radnom odnosu?.. Traze i overenu fotokpiju radne knjizice i pasosa...
Pasos sam fotokopirao, radnu knjizicu isto... ZBUNJUJE ME ONAJ deo o overavanju (treba da bude overeno i ono @#$@#% uverenje) ... STa to ustvari znaci.. Da svaki dokumenat ima pecat i potpis?...  GDe da overim fotokopiju pasosa (ako uopste treba da se overi). Napominjem da sam u stalnom radnom odnosu, i da sve to mogu relativno brzo da obezbedim, ali me zbunjuje to oko overavanja, jer se plasim da ako nesto propustim.. da ce me odbiti ili terati da donesem, a posto ne zivim u Beogradu, ko ce da se maltretira i vozika 100 puta ... Dosta mi je sto moram jednom da dodjem da predam dokumenta i jos jednom za 10ak dana da uzmem vizu (ako mi je odobre...)

hvala unapred na odgovorima...

dodatak:
u vezi putovanja, posto idem samostalno, a ne preko turisticke agencije.. Zvao sam Lastu.. ima 2put dnevno autobus do Ljubljane.. i povratna karta je oko 4500-5000 dinara... Kad budem (ako) imao vizu u pasosu, jer nije nikakav problem sto autobus prolazi kroz hrvatsku ili Madjarsku (ne znam vec kojom rutom tacno ide).. tj jer ne trebam nista da vadim  dodatno za prolaz kroz druge zemlje da bih stigao do Slovenije, tj. da li je dovoljan za put pasos sa slovenackom vizom i autobuska karta??
« Poslednja izmena: 18. Jul 2008, 09:21:47 od xw0lf »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zasjace palaci antike tarace cakulace sjore....

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 828
Zastava Montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia N82
Zdravstveno osiguranje cijena ok
Samo spoji spajalicom pusti njih da lijepe
Uvjerenje o stalnom radnom odnosu neka ti izda firma a u istom moze da ti izda koliko ti je prosjecna plata plus pecat i potpis firme.
Ovjeravanje knjizice, pasosa znaci da podjes u opstinu, sud, notar ne znam kako ti je lakse sa originalom i fotokopijama da ti udare pozadi pecat i to ti je ovjerena kopija. Meni nikad nisu trazili ovjerena kopija pasosa i radne knizice ali ako pise ovjeri lakse ti je...
IP sačuvana
social share
Zasjace palaci, antike tarace, cakulace sjore, zije gracijane, svi oridjinali i sve karampane doci ce na festu za nas Kotorane
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
u vezi putovanja, posto idem samostalno, a ne preko turisticke agencije.. Zvao sam Lastu.. ima 2put dnevno autobus do Ljubljane.. i povratna karta je oko 4500-5000 dinara... Kad budem (ako) imao vizu u pasosu, jer nije nikakav problem sto autobus prolazi kroz hrvatsku ili Madjarsku (ne znam vec kojom rutom tacno ide).. tj jer ne trebam nista da vadim  dodatno za prolaz kroz druge zemlje da bih stigao do Slovenije, tj. da li je dovoljan za put pasos sa slovenackom vizom i autobuska karta??

Ide se preko Hrvatske, a za nju ti ne treba viza Smiley

Sto se tice overe, trebaju ti tri primerka + dokument na uvid... dva su za tebe, jedan za njih... odes u najblizi sud ili opstinu, raspitas se na info pultu kolika je naknada, uplatis naknadu (prvi i opstenski sud u Bgd traze 65 dinara po listu), odneses na salter i oni ti lupe pecat... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ambasada Slovenije nikada nije trazila overene kopije, proveri to malo bolje. Jedino sto mora biti overeno je garantno pismo/pozivno pismo (u SLO notar overava).

Zakazivanje razgovora za vize ili eventualna pitanja: 0800 13 14 15

Dokumenta potrebna za dobijanje vize

- zahtev za izdavanje vize (u potpunosti ispunjen štampanim latiničnim slovima i potpisan)

- važeći pasoš i fotokopija personalne strane pasoša i svih upotrebljenih strana

Pasoš mora važiti još najmanje 3 meseca po isteku važnosti tražene vize. U slučaju da važeći pasoš traje kraće od godinu dana potrebno je priložiti i stari pasoš na uvid

- 1 fotografija za dokumente (jasno vidljivo lice, dimenzije 3,5x4,5 cm)

- polisa međunarodnog komercijalnog zdravstvenog osiguranja koja pokriva period važenja tražene vize, sa minimalnim pokrićem 30.000 eur

- potvrda o zaposlenju sa naznačenim primanjima, funkcijom i radnim stažom u preduzeću. Potvrda mora da bude datirana, sa jasno vidljivim potpisom odgovornog lica i pečatom

- overena fotokopiju radne knjižice ili obična fotokopija sa originalom na uvid, kao i M obrazac (to se dobija u kadrovskoj sluzbi).

- original garantnog pisma

- 35 EUR.

Originale nosis radi uvida, a fotokopije ostaju u dosijeu za vizu.
S obzirom da nisi iz Beograda, predlazem ti da pozoves naznaceni broj i da jos jednom sve proveris sa operaterom koji ce se javiti, a isto tako mozes posetiti i njihov site.

Jos nesto, s obzirom da si vec zakazao razgovor, na kucnu adresu ti je poslat koverat sa obavestenjem o zakazanom terminu, blanko zahtevom koji moras popuniti, kao i dodatni list papira na kome pise sta moras dostaviti od dokumentacije kao i ko je oslobodjen placanja 35 EUR, kao i obavestenje da se moras javiti na salter 3 sa naznakom u kojoj se to ulici nalazi.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 47
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
napisi mi ti tu ulicu.. konzulata, za svaki slucaj da ne pogresim pa umesto u konzulat, odem u ambasadu  Smile

M obrazac... sta koji $%@$%@#$.... sta je to?   gde se to vadi? u zavodu za zaposljavanje, ili kod personalnog referenta u mom preduzecu?  Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ulicu i broj ces, kao sto vec rekoh, procitati u dopisu koji ce ti (ili ti je vec) uputila ambasada, s obzirom da si rezervisao termin, bar tako si naveo.

"- overena fotokopiju radne knjižice ili obična fotokopija sa originalom na uvid, kao i M obrazac (to se dobija u kadrovskoj sluzbi)."

Onaj ko ti bude pripremio potvrdu o zaposlenju sa naznacenim primanjima, spremice ti i prethodno navedeno  Smile

IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 47
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
ma problem je sto nisam jos dobio taj dopis/koverat/pismo od ambasade, a kad sam zvao da reklamiram, rekli su mi da zahtev za aplikaciju vize mogu skinuti sa njihovog sajta (sto sam i uradio), a ostalo mi u sustini i ne treba , vec samo da dodjem u zakazano vreme na salter koji su mi rekli (idioti!)...

ukratko, rekli su mi da cekam jos, ali i ako ga ne dobijem, kao "nije smak sveta"...  nego da skinet sa neta, odstampam i popunim....   
zato pitam,  i koliko znam, ne ide su u ambasadu, tamo idu diplomate, nego u konzulat... a mislim da ambasada i konzulat slovenije nisu na istim adresama, pa da se ne zajebem  Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Njihov koverat moras dobiti, jer je to potvrda tvoje rezervacije termina. Tacno je da obrazac zahteva mozes skinuti sa njihovog site-a, kao i da na samom site-u mozes pogledati spisak ostalih potrebnih dokumenata (sve sam ti napisala). Pozovi broj koji sam ti napisala, ne budi lenj.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 47
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
ma zvao sam taj 0800
od tuda i kazem...
rekli su mi da mi taj koverat kao i ne treba....
ako skinem obrazac sa neta i dodjem 5 minuta pre zakazanog vremena na dati salter

idioti jedni neorganizovani.. Ovo naglasavam, jer sam saznao da  na 0800- broju rade nasi ljudi iz telekoma.. a u samom konzulatu na poslovima obrade i izdavanja viza ne rade slovenci vec , naravno, srbi.. koji su se tu zavukli preko veze ...

zato sam i iznerviran prilicno, sto se verovatno i vidi iz prethodnih recenica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone SE 2020
Molim da ubuduce postavljate pitanja u novoj temi:
http://forum.burek.com/index.php/topic,364884.0.html
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:45:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.065 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.