Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Udes autobusa "Laste" u Hrvatskoj: dvoje poginulih - šestoro povređenih  (Pročitano 13780 puta)
16. Jul 2008, 08:52:21
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
BEOGRAD - Dve osobe su poginule, a šest je povređeno u saobraćajnoj nesreći koja se jutros dogodila na autoputu Split - Beograd, kod Nove Gradiške, kada se autobus saobraćajnog preduzeća "Lasta" zapalio.

Generalni direktor "Laste" Velibor Sovrović je rekao RTS-u da je do saobraćajne nesreće došlo oko 4.50 sati, kada je autobus tog preduzeća udario u bankinu, što je dovelo da požara.

On je kazao da su povređeni putnici smešteni u bolnicu u Novoj Gradiški, kao i da je "Lasta" poslala autobus po njih.

Uviđaj je u toku, a prema rečima Sovrovića, u toku su razgovori sa konzulima kako bi putnici mogli nesmetano da pređu granicu, jer su im u nesreći izgoreli pasoši.

Izvor: RTV
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone SE 2020
Rano jutros dogodila se nesreća na autoputu kod Nove Gradiške
Dvoje mrtvih u zapaljenom autobusu Laste
Autor: Blic online | Foto: Novagradiska.com | 16.07.2008 - 08:20



Dve osobe su poginule, a najmanje šest je povređeno u autobusu beogradskog prevoznika Lasta koji se zapalio jutros pre 5 sati na autoputu Bregana - Lipovac kod Nove Gradiške.

Do nesreće je došlo kada je autobus kod Nove Gradiške udario u zaštitnu ogradu zbog čega je na autobusu pukla guma. Iz, za sada nepoznatih razloga, došlo je do požara. Lastin autobus je putovao na relaciji Split-Beograd.
Generalni direktor Laste Velibor Sovrović, rekao je da su u nesreći poginuli jedan stariji muškarac i devojčica, pošto nisu stigli da izađu iz vozila koje je bilo u plamenu.



Jedan od očevidaca izjavio je da su ekipe policije i vatrogasaca stigle na lice mesta više od pola sata nakon što se nesreća dogodila, dodaje B92. U trenutku nesreće u autobusu su bile 34 osobe.

Na intenzivnoj nezi tri osobe
Na odeljenju intenzivne nege u bolnici u Novoj Gradiški nalaze se tri osobe povređene u jutrošnjoj saobraćajnoj nesreći. U najtežem stanju je Viktorija Vujčević (68), koja ima teške opekotine, rekao je Tanjugu lekar anesteziolog bolnice u Novoj Gradiški Miroslav Vidović. Ona će u toku dana biti prebačena na dalje lečenje u Zagreb Jasmina Šuput i Radojka Stevančević imaju manje opekotine.



Stigao Lastin autobus, uskoro prevoz putnika u Beograd
U Novu Gradišku je stigao Lastin autobus kako bi prevezao u Beograd putnike koji nisu povređeni u jutrošnjem saobraćajnom udesu autobusa, rekao je Tanjugu generalni direktor Laste Velibor Sovrović. On je rekao da se povratak putnika u Beograd očekuje posle 12 sati.
Generalni konzul Republike Srbije u Vukovaru Bojana Ristić otišla je na mesto nesreće.
Prema rečima direktora Laste, mnogim putnicima su dokumenta izgorela, pa su iz te kompanije kontaktirali konzulat u Zagrebu, koji će putnicima izdati potvrde kako bi mogli da pređu granicu.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Nema vise Djure Jaksica,salveta i poema...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6650
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
mob
SonyEricsson w700
Strasno... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
Nakon udesa na autoputu Beograd - Zagreb zapalio se Lastin autobus kod Nove Gradiške
Poginulo dvoje putnika



Hitna pomoć stigla odmah, vatrogasci nakon pola sata: Gašenje požara


Zagreb, Beograd - Dvoje putnika je poginulo, a osam ih je povređeno u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila juče ujutro oko pet časova na autoputu Zagreb-Beograd kod Nove Gradiške. Autobus beogradskog autoprevoznika Lasta, na relaciji Split - Beograd udario je u zaštitnu ogradu na autoputu, nakon čega se zapalio rezervoar sa gorivom, a vozilo je potpuno izgorelo. Poginuli su Jelena Berdon (1992) iz Beograda i Miroslav Veljković (1932) iz Niša. U bolnicu je, odmah posle nesreće, primljeno šest državljana Srbije i po jedan državljanin Hrvatske i Švajcarske.

Slična nesreća u avgustu prošle godine

Beograd - U sličnoj nesreći prošle godine, 10. avgusta, kada se autobus sa putnicima iz Srbije prevrnuo na autoputu kod Karlovca, dve putnice su poginule na licu mesta, a 43 osobe su povređene, od toga 13 ih je imalo teške, a pet lakše povrede. U autobusu su bila 44 putnika, dva vozača i domaćica puta. Jedna od povređenih, Zdravka Nedeljković, preminula je šest dana kasnije u niškom kliničkom centru, zbog teške povrede slezine, koja nije primećena u bolnici u Karlovcu. Članovi porodice su bili ogorčeni zbog načina na koji je Srbija reagovala, jer su teško povređenu morali sami, privatnim automobilom da prevezu od Karlovca do Niša. Lekari u karlovačkoj bolnici ocenili su prethodno da Zdravka nije životno ugrožena i da može da putuje. Vozač tog autobusa Duško Olivari je na prvoj sudskoj raspravi u februaru ove godine kazao da se smatra krivim i da je verovatno zadremao, te je kroz plač izrazio saučešće obiteljima poginulih i svim povređenim putnicima. Poslednja sudska rasprava OIIVARIJU 26. maja je otkazana, jer se optuženi nije pojavio zbog psihijatrijskog postraumatskog lečenja. On je optužen da je upravljajući autobusom sa 46 putnika na mestu ograničenja brzine od 40 kilometara na sat, u trenutku nesreće vozio najmanje dvostruko brže od dopuštenog, zbog čega se autobus prevrnuo. A. R.
Viktorija Vujčević (40), koja je zadobila teške opekotine na 40 odsto kože, prebačena je na Traumatološku kliniku u Zagrebu, dok su Radojka Stevančević i Jasmina Šuput zbog lakših opekotina i oštećenja disajnih organa zadržane na intenzivnoj nezi bolnice u Gradiški.

- Sledi podnošenje krivične prijave protiv vozača autobusa autoprevoznika Lasta, zbog krivičnog dela izazivanja saobraćajne nesreće sa smrtnim ishodom - rekla je za Danas Kata Nujić, portparolka policijske uprave Brodsko - posavske županije, navodeći da je vozač priveden. Istražni sudija brodsko-posavskog Županijskog suda odlučiće o tome hoće li vozač biti zadržan u pritvoru, ili će biti pušten da se brani sa slobode.
U gašenju vatre i spasavanju putnika učestvovale su dve ekipe novogradiških vatrogasaca.
Nepovređeni i lakše povređeni putnici prevezeni su drugim Lastinim autobusom u Beograd. Putnici kojima su u nesreći uništeni dokumenti u dogovoru s nadležnim državnim organima Hrvatske pušteni su da se vrate u Beograd. Konzul Srbije u Zagrebu Davor Trkulja rekao je da su se te osobe uputile u Srbiju odmah nakon dozvole istražnog sudije.
Putnici svedoče da je autobus najpre udario u zaštitnu ogradu, a potom se zapalio i u potpunosti izgoreo.

Kako je u izjavi za Danas rekao Velibor Sovrović, generalni direktor Laste, nakon ukazane pomoći u bolnicama su zadržana samo tri putnika i vozač koji ima opekotine obe ruke. Sovrović je dodao da je možda reč o tehničkom kvaru, a najverovatnije je pukla jedna od guma. Takođe, on nije isključio ni ljudski faktor.

Direktor saobraćaja Laste Vladimir Vinš potvrdio je priču putnika da se vozilo zapalilo tek nakon što je pukla guma i autobus udario u branik . Zbog tog udarca prvo se zapalio rezervoar autobusa, a zatim je vozilo u potpunosti izgorelo. Vinš je pohvalio reakciju vozača koji je uspeo da spreči prevrtanje autobusa na desni bok i tako omogući da većina putnika napusti zapaljeno vozilo. Inače, izgoreli autobus je marke "daf berkhol", proizveden je 2004. godine i do nesreće je prešao oko 580 hiljada kilometara, što je za ovakve drumske krstarice relativno malo.
Lastin mini-autobus sa dvadesetak nepovređenih i lakše povređenih putnika stigao je juče oko 17 časova na beogradsku stanicu. U bolnici u Gradiški zadržan je vozač Igor Janković koji ima opekotine trećeg i četvrtog stepena, a drugi vozač Vladimir Kandić i nekolicina putnika su se vratili bez ikakvih povreda. U autobusu je bilo i državljana SAD i Kanade.
- Osetio sam jak udar, a plamen je odmah buknuo. Samo smo nekoliko putnika i ja bili budni, dok su ostali spavali. Češali smo se stotinak metara o ogradu, a kada smo se zaustavili, neki momci su razvalili prednja vrata da izađemo. Iskakali smo i kroz otvore na podu. Na nesreću, nastradali su bili na sredini autobusa i nisu uspeli da izađu - priča Branko Budimir, jedan od putnika.
On naglašava da je hitna pomoć stigla za nekoliko minuta, dok je vatrogascima trebalo oko pola sata. On dodaje da su se na graničnom prelazu zadržali dok je došao konzul, ali i da je bilo problema sa državljankom SAD kojoj je čak traženo 70 evra da bi bez dokumenata prešla u Srbiju.
- Za nesreću sam saznala preko televizije, jer je snimila moju rođaku pa sam znala da je dobro. Trebalo je, međutim da snime i ostale putnike da olakšaju svim porodicama - kaže naša sugrađanka koja je u Beogradu čekala svoju rođaku Nedu Lukić.
Najpotresnija slika na glavnoj Lastinoj stanici bio je razgovor majke nastradale Jelene i njenog supruga. Majka je kroz suze objašnjavala da je plamen odjednom krenuo i da je istrčala iz autobusa, kao i da je mislila da je njena ćerka pre nje izašla napolje.

Putnici Lastinog autobusa stigli u Beograd posle saobraćajne nesreće u kojoj su poginule dve osobe
Najavljena krivična prijava protiv vozača

Beograd - Nepovređeni putnici u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila juče ujutro oko pet časova na autoputu Zagreb-Beograd kod Nove Gradiške, stigli su oko 17 časova u Beograd. U udesu Lastinog autobusa na relaciji Split - Beograd stradali su Jelena Berdon (1992) iz Beograda i Miroslav Veljković (1932) iz Niša dok je u bolnici zbrinuto šest državljana Srbije i po jedan državljanin Hrvatske i Švajcarske. Viktorija Vujčević (40) koja je zadobila teške opekotine na 40 odsto kože, prebačena je na Traumatološku kliniku u Zagrebu, dok su Radojka Stevančević i Jasmina Šuput zbog lakših opekotina i oštećenja disajnih organa zadržane na intenzivnoj nezi bolnice u Gradiški, kao i vozač Igor Janković koji ima opekotine trećeg i četvrtog stepena. Putnici svedoče da je autobus najpre udario u zaštitnu ogradu, a potom se zapalio i u potpunosti izgoreo. Hitna pomoć je brzo stigla dok su vatrogasci počeli sa gašenjem tek pola sata nakon nesreće.

Iz Laste kažu da je najverovatniji uzrok udesa i požara guma koja je pukla nakon čega je autobus udario u branik pored puta.
Policijska uprava Brodsko-posavske županije najavljuje podnošenje krivične prijave protiv vozača autobusa Laste zbog krivičnog dela izazivanja saobraćajne nesreće sa smrtnim ishodom.

Izvor: Danas
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
Dva života odnela buktinja

NOVA GRADIŠKA - Sve se dogodilo munjevito. Čulo se udaranje i požar je brzo zahvatio autobus. Zatim je usledila - eksplozija. Pokušala sam da izađem iz autobusa, kosa mi je gorela, a nadisala sam se i otrovnog dima.

Radojka Stevančević, iz Beograda, teško ležeći u krevetu Odeljenja intezivne nege u Novoj Gradišci, priseća se kako je preživela u buktinji autobusa beogradske „Laste“, koji se u sredu oko pet sati, zapalio na autoputu Zagreb - Lipovac, nedaleko od Starog Petrovog Sela, u Hrvatskoj.

U požaru, koji je pod još nerazjašnjenim okolnostima zahvatio autobus sa 37 putnika na redovnoj linijni Split - Beograd, poginule su dve osobe - Jelena Berdon (16) iz Boleča i sedamdesetšestogodišnji Miroslav Veljković (76) iz Niša. Istovremeno, šest putnika je teže i lakše povređeno.
Reporteri „Novosti“ na mestu udesa zatekli su stravičnu sliku. Od modernog turističkog autobusa ostala je samo izgorela olupina. Putnici, koji nisu povređeni, nastavili su putovanje drugim autobusom „Laste“.
U novogradišku opštu bolnicu, kako je za „Novosti“ rekao dr Dražen Oršulić, primljeno je šestoro putnika, od kojih je troje, nakon ukazane pomoći pušteno na kućno lečenje.
Jasmina Šuput iz Kraljeva zadobila je teže opekotine po glavi i rukama, dok je dr Viktorija Vujičević zbog trovanja i opekotina transportovana u Zagreb. Dr Ivan Marković nam je rekao da stepen povreda jeste visok, ali da nisu životno ugrožene.

Troje zadržanih pacijenata su van životne opasnosti. Doktorka Viktorija Vujičević (68) iz Beograda je transportovana u zagrebačku bolnicu u Draškovićevoj, dok su na intenzivnoj nezi zadržane Jasminka Šuput (32) iz Kraljeva i Radojka Stevančević iz Beograda. Putnici sa lakšim povredama: Neda Lukić iz Gračaca, Nada Pavlović-Berdon (53) iz Boleča i vozač autobusa Igor Janković (34) iz Beograda.
- Povređenim putnicima pružena je medicinska zaštita - rekao je za „Novosti“ dr Dražen Oršulić, portparol Opšte bolnice u Novoj Gradišci.

Na Odeljenju intenzivne nege ove bolnice leži Radojka Stevančević, koja je putovala iz Vrhovina, sela u Lici, gde je bila u poseti majci. Seća se da je bila budna i sedela je odmah iza vozača.
- Pokušala sam da izađem iz autobusa, ali jedna žena se u agoniji uhvatila za mene. U poslednjem trenutku sam prošla toj ženi kroz noge i izašla iz autobusa. Kosa mi je gorela, nadisala sam se otrovnog dima. Zbrinuti smo ekspresno, usluga u bolnici bila je na najvišem nivou, a hirurg Ivan Marković je pružio maksimum. Hvala sjajnom osoblju - rekla je Radojka Stevančević.

Požar u autobusu je izbio, pod suvozačevim sedištem. Dim i vatra su krenuli minjevito da se šire. Najteže su prošli putnici iz prvog dela autobusa, a oni koji su sedeli pozadi bili su prinuđeni da razvale vrata i spasu se.

Ni vatrogasna služba iz Slavonskog Broda, koja je ubrzo došla, nije mogla da ublaži posledice požara i autobus je potpuno izgoreo.
Portparol Policijske uprave Slavonsko-brodske županije Kata Nujić za „Novosti“ je saopštila da je vozač autobusa Igor Janković još uvek zadržan „i da će protiv njega biti podignuta krivična prijava“.
Vozača Igora Jankovića, koji je zadobio lakše povrede desne ruke, zbrinuli su u novogradiškoj opštoj bolnici. Sve vreme je bio pod policijskom pratnjom.
Hrvatski mediji prenose da je šofer Igor Janković izjavio da je čuo prasak i u tom trenutku je izgubio kontrolu nad autobusom.
Mesto nesreće i povređene u bolnici obišao
je Damir Trkulja, konzul Srbije u Zagrebu. Neki od putnika su u požaru ostali bez dokumenata, pa konzulat nastoji da im obezbedi što brži povratak kući.

MAJKA: JELENA JE SAMO PROPALA
- NiŠta se od dima nije videlo. Moja ćerka Jelena nastradala je u požaru. Nekako smo krenule ka prednjim vratima kako bi izašle, ali nas je vozač vratio. Tada je planuo prednji deo autobusa, a zatim je moja ćerka bukvalno propala! Posle toga je od dima nisam videla, a ni čula - kaže majka nastradale devojke Nada Pavlović Berdon.

PENZIONER SLUTIO TRAGEDIJU
NIŠ - Vojni penzioner - muzičar, Miroslav Veljković, jedan od dvoje poginulih putnika rođen je 1932. godine u Subotincu kod Aleksinaca. Tu ima i rođake a nedavno je sebi zakupio grobno mesto i podigao nadgrobni spomenik na seoskom groblju, kao da je slutio tragediju.
Inače, Veljković je dugo godina živeo u Splitu, gde je i stekao penziju radeći kao dirigent Vojnog pomorskog orkestra i hora. Ima ćerku i dva unuka. Razveden je, a posle prodaje stana u Splitu, skrasio se u Nišu. Živeo je u Knjaževačkoj ulici a u komšiluku mu je bio i brat od strica Velibor Đokić (70), penzioner niškog KPD.
- Miroslav je svaka dva meseca odlazio u Split po penziju. Obično je tamo stizao ujutru oko osam sati, a sa povratnom kartom vraćao se već uveče. Tako je bilo i ovoga puta ali nažalost tragedija ga je zaustavila na pola puta - ispričao nam je telefonom Velibor Đokić.
- Miroslav je bio dobar komšija i pravi gospodin, koji se slabo kretao pa smo mu često pomagali. Inače, kada je ovoga puta krenuo za Split, gotovo tiho mi je rekao, kako ima čudan osećaj da se neće vratiti - kaže komšinica Mirjana Marković. (E. V. N.)

POMOĆ KASNILA
MARICA Vukotić i Mira Vranješ, koje su bile u poseti rodbini u Korenici, ogorčene su što se nijedan od automobila koji su prolazili autoputem nije zaustavio, niti je iko javio policiji i vatrogascima kada su ugledali autobus buktinju.
- Sramota je da vatrogasci i Hitna pomoć dođu sa zakašnjenjem od 45 minuta - priča Dijana Bolta, koja živi u Ohaju. - Ostala sam bez ičega. Barem da su vatrogasci stigli za 15 minuta, sigurno bi mnogo toga bilo spaseno.

U DOMOVINU SE VRATILO 27 NEPOVREĐENIH OSOBA
SREĆNI ŠTO SU ŽIVI

NEPOVREĐENI putnici, njih 27, vratilo se u sredu oko 17 sati u Srbiju. Posle više od 12 sati paklenog puta na „Lastinu“ autobusku stanicu stiglo je desetak putnika, dok su ostale odvezli do Rume. Uplašeni, umorni, ali srećni što su se vratili!
Putnike su, pored rodbine dočekali, direktori marketinga i saobraćaja u „Lasti“ Goran Topalović, odnosno Goran Šarac.

SLAVICA ZELEN:
- Krenula sam iz Like za Beograd, zajedno sa ćerkom Majom (7) i sestrom Divnom Galović. Sedela sam iza devojčice koja je kasnije poginula. Kretali smo se autoputem i ništa sumnjivo nisam primetila na autobusu. Odjednom je nešto strahovito puklo. Autobus je zatim naglo skrenuo ulevo i u brzini „počeo“ da grebe zaštitnu ogradu. Unutrašnjost vozila se za tren ispunila dimom, a zatim je buknuo i plamen. Dok sam u panici sa ćerkom izlazila iz vozila videla sam kako na drugom kraju autobusa leži neko potpuno ugljenisan. Užasna slika koju ću pamtiti dok sam živa. Hitna pomoć je brzo stigla, ali ne i vatrogasci kojima je „trebalo“ više od pola
sata. Više od pet sati morali smo da stojimo (neki i bosi) na livadi. Niko nas nije pitao da li smo gladni ili žedni.

MILAN NJEGOVAN:
- POKUŠALI smo da ručno otvorimo zadnja vrata, koja su bila blokirana. Pošto to nije uspelo nogom sam ih razvalio. Vatra i dim su kuljali na sve strane i ja sam znao da nam nema spasa ako za jedan minut ne izađemo. Većina putnika spasla se izlaskom kroz zadnja vrata.

BRANKO BUDIMIR:
VRAĆAO sam se iz Knina u Beograd. Spavao sam u trenutku kada se dogodila nesreća. Srećom, rukama i nogama uspeo sam da razbijem nekoliko prozora i vrata. (V. B. M.)

TOŠE PROESKI
NEDALEKO od mesta gde je izgoreo „Lastin“ autobus, samo na suprotnoj traci ka Zagrebu, 16. oktobra 2007. godine je u saobraćajnoj nesreći poginuo makedonski pevač Toše Proeski.
Popularni pevač je spavao na suvozačevom mestu džipa „folksvagen tuareg“, koji je vozio njegov prijatelj, kada je udario u kamion italijanske registracije. Uzrok nesreće je bila prebrza vožnja, a teško je povređen i vozač, dok je pevačeva menadžerka zadobila lakše povrede.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone SE 2020
Dvoje stradalo, osmoro povređeno kada je izgoreo „Lastin“ autobus
Moja Jelena je nestala u plamenu

Autor: M. P. - T. M. S. | 17.07.2008 - 07:06



Dete mi je izgorelo. Šta ću sada - jecala je juče po dolasku u Srbiju Nada Pavlović-Berdon (54) iz Beograda, čija je ćerka Jelena (15) juče u 4.50 stradala u požaru „Lastinog“ autobusa na autoputu Zagreb-Beograd u blizini Starog Petrovog Sela. Držeći se za glavu, Nada je na autobuskoj stanici u Beogradu izašla iz minibusa i stropoštala se na klupu, gde su je dočekali rođaci. U požaru je poginuo i Miroslav Veljković (76) iz Niša, koji se iz Splita vraćao sa podignutom penzijom.

Lekari bolnice u Novoj Gradiški kažu da je majka nastradale devojčice, uprkos povredama, otišla kako bi tražila ćerku.
- Nema mi deteta. Moram nazad do autobusa - preklinjala je Nada juče ujutro doktore bolnice u Novoj Gradiški.
Tela dvoje poginulih juče po podne izvučena su iz olupine autobusa i prebačena na obdukciju. Osmoro povređenih putnika zbrinuto je u bolnici u Novoj Gradiški, gde su na lečenju zadržane Jasminka Šuput (32) iz Kraljeva i Radojka Stevančević iz Beograda. Beograđanka Viktorija Vujičević (68), zbog opekotina visokog stepena, premeštena je u Zagreb na Traumatološku kliniku i nalazi se u životnoj opasnosti.
Do požara u autobusu koji je preksinoć u 21 sat krenuo iz Splita za Beograd i Niš najverovatnije je došlo zbog pucanja gume.
- Bila sam budna. Bilo je oko 5 sati. Svanulo je. Najednom sam čula vozača koji je povikao: „Puče guma!“ Autobus se zateturao. Čulo se strašno lupanje, lom stakla, udaranje. Većina putnika je spavala. U bunilu su svi počeli da skaču. Nastala je gužva, panika. Vrata nisu mogla da se otvore, a plemen je izbijao sa svih strana. Jedna žena me je u panici uhvatila za ruku. Provukla sam se kroz njene noge i tako se spasla - potreseno i na prekide priča povređena Radojka Stevančević.

Velibor Sovrović, direktor beogradske „Laste“, kaže za „Blic“ da se o uzroku nesreće čeka izveštaj hrvatske policije.
- Iz nekog razloga, vozač je desnom stranom autobusa udario u zaštitnu ogradu i tako vozio narednih sto metara. Najverovatnije je zaštitna ograda probila rezervoar za gorivo, što je dovelo do eksplozije i požara. Autobus je star manje od četiri godine i tehnički je bio ispravan. Dan ranije je prošao dnevni pregled - rekao je Sovrović.
Ekipe policije i vatrgosaca, prema rečime putnice Slavice Zelen, na mestu nesreće pojavile su se posle pola sata.
- Pretpostavljam da je vozač zaspao. Zaparao je u ogradu sa strane dužinom celog autobusa. Kada je autobus stao, vrata nisu mogla da se otvore. Svuda je bilo dima, vrištali smo. Izlazio je kako je ko znao. Bilo je toliko zadimljeno da se unutra ništa nije videlo. Nismo mogli da dišemo - rekla je Zelenova.
Putnik autobusa Boris Mijaković kaže da je spavao u momentu udarca u bankinu.

- Nekoliko sekundi kasnije, počeo je da gori zadnji točak. Bio sam u zadnjem delu. Za 15 sekundi je sve bilo zadimljeno. Sreća da je vozač uspeo da održi autobus da se ne prevrne. Da je pao na stranu, bili bismo bukvalno zarobljeni u buktinji - priča Miljković. Milan Njegovan, koji je sedeo do vrata, kaže da se plamen za samo par sekundi proširio kroz ceo autobus.
- Udario sam u vrata. Da l’ su se otvorila od udarca, ne znam. Odjednom su svi počeli da izlaze. To je plamen i tu nema spasa. Par ljudi je izgorelo, svi su bili crni - priča Njegovan.
Doktor Dražen Oršulić, pomoćnik direktora bolnice za nadzor u Novoj Gradiški, kaže za „Blic“ da su odmah po dojavi o nesreći brzom intervencijom u bolnicu dopremljeni svi povređeni.

- Obezbeđen je dovoljan broj zdravstvenih timova i zbrinjavanje ljudi je urađeno kvalitetno i na vreme - kazao je Oršulić za „Blic“.
U bolnicu su, pored tri zadržane putnice i majke nastradale Jelene, koja je na sopstvenu odgovornost napustila bolnicu i vratila se na mesto nesreće, primljeni i Neda Lukić ( 35) iz Batajnice i vozač autobusa Igor Janković( 54) iz Mladenovca, kao i jedan državljanin Hrvatske i jedan švajcarski državljanin.
Povređena Radojka Stevančević kaže da se nagutala dima i da povraća garež.
- Sva sam bila crna, ali sam dobro. Očekujem da po mene dođu sin i kćerka iz Beograda. Ovde, u Novoj Gradiški, zbrinuli su nas ljudski. Zahvalna sam osoblju bolnice i lekarima - kaže Radojka.
Povređena Neda Lukić, kao i majka nastradale devojčice, za to vreme otišle su do benzinske pumpe u Lužanima, gde su nepovređeni putnici čekali novi autobus koji je po njih iz Beograda poslala „Lasta“.
U pomoć putnicima prvi su pritekli generalni konzuli Srbije u Zagrebu i Vukovaru - Davor Trkulja i Bojana Ristić. Oni su izdejstvovali da se putnici u Srbiju vrate bez dokumenata koji su im izgoreli u požaru. Konzuli Srbije kažu i da su dogovorili da po dve povređene putnice, koje su zadržane u Novoj Gradiški, danas dođe ekipa beogradske Hitne pomoći i preveze ih u Srbiju.
Vozač Igor Janković, nakon ukazane pomoći, odveden je na saslušanje u policiju Nove Gradiške. Protiv njega će biti podneta krivična prijava zbog ugrožavanja saobraćaja, ali se za sada ne zna da li će mu biti određen pritvor.

Nova tragedija porodice Pavlović-Berdon
BEOGRAD - Tragedija! Šta sve zadesi tu jadnu porodicu! A Jelena je bila tako divno dete, uvek nasmejana, vedra. Pozitivna osoba, uvek je bila u pokretu. Strašno je sve to što se desilo - plačnim glasom kaže komšinica porodice 16-godišnje Jelene Berdon, koja je juče ujutro poginula u nesreći u Hrvatskoj. S njom u autobusu bila je i majka Nada Pavlović-Berdon.
Komšije iz Ulice 20. oktobar u Boleču vest o tragediji porodice Berdon juče po podne čuli su od ekipe „Blica“. Zanemeli su i uhavili se za glavu, suze nisu krili...
- Molim vas, ne idite kod babe i dede, kod Vere i Steve. To su Nadini roditelji. Stari su, bolesni. Ne znam kako će preživeti kad saznaju da je Jelena poginula - tihim glasom pričaju komšije.
A kuća Steve i Vere Pavlović deluje kao da u njoj nema nikog. Prozori su zatvoreni, roletne spuštene, a ispred kuće je parkiran „jugo“. Komšije kažu da ih retko viđaju. Nadu i decu, Jelenu i njenog, dve godine starijeg brata Gorana, međutim, sretali su na ulici.
- Normalno se jave, popričamo. Pretpostavljnjam da je Nada otputovala u Hrvatsku zbog kuće u okolini Šibenika koju su im Hrvati uzeli. Prošle godine je pričala da hoće da vrati kuću da bi imala šta da ostavi deci. Da je znala šta će im se dogoditi, ne bi ni krenula na taj put - kaže jedan sused.
Jelena je završila prvu, a Goran treću godinu Šeste beogradske gimnazije.
- Deca su preživela pakao jer im je pre više od deset godina u stanu u centru grada ubijen otac Milan, koji je bio kompjuterski stručnjak i radio je u NBS. Goran treba ovog leta da ide u Petnicu u školu za talentovanu decu, a Jelena još nije ni počela da živi. Tek je nedavno počela malo da se sređuje, da izgleda kao devojka - pričaju komšije.
A. Ž. A.


Mučna atmosfera među preživelima
„Lastin“ minibus sa desetak putnika stigao je juče u Beograd u 17 sati. Većina od 27 putnika koji su iz Nove Gradiške krenuli put Srbije izašla je u Rumi i na usputnim stanicama. Svedoke teške saobraćajne nesreće čekale su brojne novinarske ekipe i članovi porodice.
- Čekam jetrvu, Nedu Lukić. Otišla je na jedan dan u Gračac, a sa sobom nije ponela mobilni telefon, pa nikako nisam mogla da stupim u kontakt s njom. Na televizijskom snimku videla sam da je živa i zdrava. Hvala bogu - kaže rođaka koja nije želela da se predstavi.
Na licima putnika koji su izlazili iz minibusa bilo je vidljivo olakšanje što su živi i zdravi, ali i tuga zbog dva izgubljena života.
- U minibusu je bila mučna atmosfera. Majka nastradala devojčice bila je s nama. Bila je skrhana od bola i raspitivala se kako da prebaci telo - priča Branko Budumir iz Knina, koji je razvalio srednja vrata na zapaljenom autobusu i pomagao putnicima da izađu napolje.
- Sve se desilo brzo. Krenuli smo da se zanosimo i odjednom je pokuljao gust dim. Nismo imali vremena da razmišljamo. Samo smo izleteli napolje - opisuje Budimir.
P.V.



Veljković, Titov dirigent, putovao u Split po penziju
NIŠ - Jedan od nastradalih u teškoj saobraćajnoj nesreći Miroslav Veljković (76) iz Niša putovao je u Split da bi podigao penziju. Po priči komšija iz zgrade u Knjaževačkoj ulici 103, „mirovinu“ je stekao svojevremeno radeći kao dirigent orkestra na Titovom brodu, a pred sam polazak, imao je crne slutnje da se neće živ vratiti sa puta.
- Pred sam polazak mi je pričao: „Miro, ko zna da li ću se živ vratiti“. Bio je bolestan, imao je ugrađen pejsmejker i hodao je uz pomoć štake. Bukvalno sam ga unela u autobus jer se teško kretao kada je u ponedeljak krenuo na put. Išao je po penziju koju je primao u Splitskoj banci svakog meseca ili na dva meseca. Uvek je putovao „Lastom“, jer mu je odgovarao komfor njihovih autobusa i uvek sa istim polaskom kao i sada. Kada su objavljene prve vesti o nesreći, nismo znali da li je među nastradalima i on, mada je to stvarno bio polazak iz Splita kojim se obično vraćao, ali su malopre pročitali na televiziji i njegovo ime - priča komšinica iz zgrade Mirjana Marković.
Veljković je živeo tiho i mirno, sam u stanu u Knjaževačkoj, još od pre tri godine, otkada se doselio iz Hrvatske.
B. J.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone SE 2020
Hrvatskoj policiji i vatrogascima trebalo je vise od pola sata da dodju do autobusa...
Postavlja se pitanje sto su uopste i dolazili...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Aries
Pol
Poruke 42390
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Dvoje stradalo, osmoro povređeno kada je izgoreo „Lastin“ autobus
Moja Jelena je nestala u plamenu

Dete mi je izgorelo. Šta ću sada - jecala je juče po dolasku u Srbiju Nada Pavlović-Berdon (54) iz Beograda, čija je ćerka Jelena (15) juče u 4.50 stradala u požaru „Lastinog“ autobusa na autoputu Zagreb-Beograd u blizini Starog Petrovog Sela. Držeći se za glavu, Nada je na autobuskoj stanici u Beogradu izašla iz minibusa i stropoštala se na klupu, gde su je dočekali rođaci. U požaru je poginuo i Miroslav Veljković (76) iz Niša, koji se iz Splita vraćao sa podignutom penzijom.

Lekari bolnice u Novoj Gradiški kažu da je majka nastradale devojčice, uprkos povredama, otišla kako bi tražila ćerku.
- Nema mi deteta. Moram nazad do autobusa - preklinjala je Nada juče ujutro doktore bolnice u Novoj Gradiški.
Tela dvoje poginulih juče po podne izvučena su iz olupine autobusa i prebačena na obdukciju. Osmoro povređenih putnika zbrinuto je u bolnici u Novoj Gradiški, gde su na lečenju zadržane Jasminka Šuput (32) iz Kraljeva i Radojka Stevančević iz Beograda. Beograđanka Viktorija Vujičević (68), zbog opekotina visokog stepena, premeštena je u Zagreb na Traumatološku kliniku i nalazi se u životnoj opasnosti.
Do požara u autobusu koji je preksinoć u 21 sat krenuo iz Splita za Beograd i Niš najverovatnije je došlo zbog pucanja gume.
- Bila sam budna. Bilo je oko 5 sati. Svanulo je. Najednom sam čula vozača koji je povikao: „Puče guma!“ Autobus se zateturao. Čulo se strašno lupanje, lom stakla, udaranje. Većina putnika je spavala. U bunilu su svi počeli da skaču. Nastala je gužva, panika. Vrata nisu mogla da se otvore, a plemen je izbijao sa svih strana. Jedna žena me je u panici uhvatila za ruku. Provukla sam se kroz njene noge i tako se spasla - potreseno i na prekide priča povređena Radojka Stevančević.

Velibor Sovrović, direktor beogradske „Laste“, kaže za „Blic“ da se o uzroku nesreće čeka izveštaj hrvatske policije.
- Iz nekog razloga, vozač je desnom stranom autobusa udario u zaštitnu ogradu i tako vozio narednih sto metara. Najverovatnije je zaštitna ograda probila rezervoar za gorivo, što je dovelo do eksplozije i požara. Autobus je star manje od četiri godine i tehnički je bio ispravan. Dan ranije je prošao dnevni pregled - rekao je Sovrović.
Ekipe policije i vatrgosaca, prema rečime putnice Slavice Zelen, na mestu nesreće pojavile su se posle pola sata.
- Pretpostavljam da je vozač zaspao. Zaparao je u ogradu sa strane dužinom celog autobusa. Kada je autobus stao, vrata nisu mogla da se otvore. Svuda je bilo dima, vrištali smo. Izlazio je kako je ko znao. Bilo je toliko zadimljeno da se unutra ništa nije videlo. Nismo mogli da dišemo - rekla je Zelenova.
Putnik autobusa Boris Mijaković kaže da je spavao u momentu udarca u bankinu.


- Nekoliko sekundi kasnije, počeo je da gori zadnji točak. Bio sam u zadnjem delu. Za 15 sekundi je sve bilo zadimljeno. Sreća da je vozač uspeo da održi autobus da se ne prevrne. Da je pao na stranu, bili bismo bukvalno zarobljeni u buktinji - priča Miljković. Milan Njegovan, koji je sedeo do vrata, kaže da se plamen za samo par sekundi proširio kroz ceo autobus.
- Udario sam u vrata. Da l’ su se otvorila od udarca, ne znam. Odjednom su svi počeli da izlaze. To je plamen i tu nema spasa. Par ljudi je izgorelo, svi su bili crni - priča Njegovan.
Doktor Dražen Oršulić, pomoćnik direktora bolnice za nadzor u Novoj Gradiški, kaže za „Blic“ da su odmah po dojavi o nesreći brzom intervencijom u bolnicu dopremljeni svi povređeni.

- Obezbeđen je dovoljan broj zdravstvenih timova i zbrinjavanje ljudi je urađeno kvalitetno i na vreme - kazao je Oršulić za „Blic“.
U bolnicu su, pored tri zadržane putnice i majke nastradale Jelene, koja je na sopstvenu odgovornost napustila bolnicu i vratila se na mesto nesreće, primljeni i Neda Lukić ( 35) iz Batajnice i vozač autobusa Igor Janković( 54) iz Mladenovca, kao i jedan državljanin Hrvatske i jedan švajcarski državljanin.
Povređena Radojka Stevančević kaže da se nagutala dima i da povraća garež.
- Sva sam bila crna, ali sam dobro. Očekujem da po mene dođu sin i kćerka iz Beograda. Ovde, u Novoj Gradiški, zbrinuli su nas ljudski. Zahvalna sam osoblju bolnice i lekarima - kaže Radojka.
Povređena Neda Lukić, kao i majka nastradale devojčice, za to vreme otišle su do benzinske pumpe u Lužanima, gde su nepovređeni putnici čekali novi autobus koji je po njih iz Beograda poslala „Lasta“.
U pomoć putnicima prvi su pritekli generalni konzuli Srbije u Zagrebu i Vukovaru - Davor Trkulja i Bojana Ristić. Oni su izdejstvovali da se putnici u Srbiju vrate bez dokumenata koji su im izgoreli u požaru. Konzuli Srbije kažu i da su dogovorili da po dve povređene putnice, koje su zadržane u Novoj Gradiški, danas dođe ekipa beogradske Hitne pomoći i preveze ih u Srbiju.
Vozač Igor Janković, nakon ukazane pomoći, odveden je na saslušanje u policiju Nove Gradiške. Protiv njega će biti podneta krivična prijava zbog ugrožavanja saobraćaja, ali se za sada ne zna da li će mu biti određen pritvor.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


i sirom otvorenih ociju ne vidim nista...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 35384
Zastava Tamo negde
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Nokia N95 8gb
Nisam znao da je dvoje ostalo u plamenu

BEOGRAD - Da sam znao da su unutra devojčica i čovek, vratio bih se u autobus i pokušao da ih izvučem. Nisam to znao. Svi putnici su stajali pored autobusa i niko od njih mi nije rekao da je neko ostao u autobusu - priča za „Blic“ Igor Janković (33) zvani Janša, vozač „Lastinog“ autobusa koji se prekjuče zapalio u Hrvatskoj i u kojem su stradali Jelena Berdon (16) i Miroslav Veljković (78).

Vozač Igor Janković
Foto: 24sata.hr
Spasavajući putnike iz zapaljenog autobusa, Janković je povređen. Ima opekotine trećeg stepena na obe ruke. Smešten je u bolnici u Novoj Gradiški, na infuziji je, svakodnevno ga previjaju i lekari su mu rekli da će do ponedeljka biti na lečenju.
- Krenuli smo iz Splita u 20.30 sati, a kooperant je prethodno pogledao autobus i utvrdio da je sve u redu. Vozio je kolega Vlada Kandić, a ja sam spavao da bih odmoran preuzeo volan. Zamenili smo se u Korenici, mislim da je bilo pola dva. Petnaestak minuta pre nesreće imali smo pauzu i normalno sam nastavio vožnju - kaže Janković i dodaje da su žena i devojčica, koja je stradala, ušle u Kninu.
Jelena Berdon
Ubrzo po polasku, kada je većina putnika zaspala, na autobusu je eksplodirala prednja desna guma.
- Autobus je počeo da ide na desnu stranu. Vukao sam volan nalevo, da se ne bismo prevrnuli i pali u livadu s dva metra visine. Posle dvadesetak metara autobus je udario u bankinu i zaustavio se. Prednji deo autobusa odmah je počeo da gori. Prvo mi je na pameti bilo da spasem putnike. Izbacio sam iz autobusa dve devojke koje su sedele pored vrata. Zatim sam starijoj ženi, koja je sedela tri sedišta iza mog, pomogao da izađe. Vatra se širila munjevitom brzinom. Kada sam tu ženu izvukao iz autobusa, plamen mi je zahvatio ruke - nastavlja s pričom Janković.
Tada je vatra zahvatila i njega i odmah je izašao iz autobusa.
Miroslav Veljković
- Kolega je spavao u boksu, probudio sam ga i on je istrčao. Pola minuta nakon što sam izleteo iz autobusa, vozilo je izgorelo. Od trenutka kada je eksplodirala guma pa do momenta kada je izgoreo autobus, nije prošlo više od dva minuta - kaže Janković.
Pored autobusa, sve do dolaska Hitne pomoći, kukala je starija žena. Neki putnici bili su lakše povređeni. Svi su, međutim, bili u šoku i retko ko je progovorio reč dok su gledali kako buktinja guta vozilo. Nastojali su da se odmaknu od autobusa.
Vozač „Laste“ kaže da su policajci s njim razgovarali samo na mestu nesreće i da mu je urađen alko-test koji je pokazao tri nule.
Povređenog vozača prekjuče su u bolnici posetile majka Milanka i supruga Irena.
- Još je u šoku. Oseća bolove, ali mu je mnogo teže zbog nesreće. Kada smo se videli, prvo je rekao: „Nisam mogao da spasem devojčicu“ - kaže majka Milanka.
Kako „Blic“ saznaje, policija će danas Županijskom sudu u Slavonskom Brodu podneti krivičnu prijavu protiv Jankovića zbog sumnje da je izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj su dve osobe poginule. Kata Nujić, portparol Brodsko-posavske PU, kaže da je u istrazi utvrđeno da je vozač Janković kriv za nesreću.
- Vozač se nije pridržavao odgovarajuće strane kretanja, zbog čega je vozilo udarilo u zaštitnu ogradu, što je prouzrokovalo paljenje autobusa. Jedina pozitivna stvar je to što je vozač uspeo da vozilo vrati na put, a ne da sleti - kaže Nujićeva.
Nakon podnošenja prijave sud će odlučiti da li će Jankoviću biti određen pritvor i protiv njega sprovesti ubrzani postupak ili će možda ceo slučaj ustuputi našem pravosuđu, jer su i vozač i stradali putnici državljani Srbije.
- Još nisam dobila nikakvu dokumentaciju u vezi sa saobraćajnom nesrećom niti krivičnu prijavu. Kad je dobijem, odlučiću o ustupanju predmeta nadležnim pravosudnim organima - rekla je juče Blaženka Pokorec-Šimić, državni tužilac u Novoj Gradiški.
Vladimir Vinš, direktor međunarodnog saobraćaja u „Lasti“, kaže za „Blic“ da će ova firma uraditi sve što je u njihovoj moći da pruži pravnu pomoć vozaču Jankoviću.
Vozač i putnici kažu da se autobus „Laste“ zapalio i izgoreo za veoma kratko vreme. Milan Vujanić, profesor Saobraćajnog fakulteta, objašnjava za „Blic“ da je to moguće jer su najverovatnije varnice, prilikom udarca autobusa u bankinu, zapalile dovod goriva.
- Kada se zapali dovod goriva, požar se širi munjevito, jer su pored cevi ostaci maziva, ulja, pogodni za rasplamsavanje vatre. Vatra se brzo proširi do rezervoara u kome je nekoliko stotina litara goriva. Skoro je nemoguće ugasiti požar i vozilo za veoma kratko vreme izgori - kaže Vujanić i dodaje da „pucanje gume nije povezano s paljenjem autobusa“.

Mislila sam da mi je ćerka izašla
U kući nastradale Jelene Berdon juče mučna tišina. U dvorištu kuće reporteri „Blica“ zatekli su njenu baku, rođake i Jelenine nastavnice iz osnovne škole.
- U septembru je trebalo da slavi 16. rođendan, a mi čekamo da stigne telo iz Hrvatske. Njen brat Goran je sada ostao i bez sestre. Celog dana dolaze drugovi iz škole, nastavnici i rođaci i izjavljuju saučešće - kroz suze je pričala Jelenina baka.
Ubrzo je iz kuće izašla i majka Nada Pavlović-Berdon. Odsutnog pogleda, sa zavojem na ruci, pričala je šta se događalo u autobusu.
- Sedeli smo na prednjim sedištima. Nešto je puklo i videli smo kako autobus struže bankinu. Bio je mrkli mrak, a još je počeo da kulja i dim. Ništa nisam videla, a Jelena i ja smo krenuli prema zadnjim vratima jer su prednja vrata počela da gore. Osetila sam ćerku kako prolazi pored mene i u onom mraku mislila sam da je izašla. Međutim, kada sam uspela da se izvučem, nigde je nije bilo - tiho priča majka nastradale devojčice.
Ona kaže da su joj iz konzulata u Hrvatskoj javili da će Jelenino telo biti transportovano ili danas ili sutra pre podne.

Čeka se DNK identifikacija tela
Telo Miroslava Veljkovića (78), koji je stradao u zapaljenom „Lastinom“ autobusu, još je u Hrvatskoj i neće biti prevezeno u Srbiju dok se ne uradi DNK identifikacija, potvrdio je juče Velibor Đokić, brat od strica nastradalog Nišlije. Đokić kaže da su stupili u kontakt s Veljkovićevom ćerkom koja živi u Splitu kako bi se što pre uradila identifikacija.
- Nije mu se ispunila želja da umre u Srbiji, valjda će mu se ispuniti poslednja želja da ovde bude sahranjen. Konzul Srbije u Hrvatskoj nam je rekao da će njegovo telo morati da ostane u Vukovaru dok se ne obavi analiza DNK. Pokušavamo da nađemo drugu kćer, koja živi u Kruševcu i koju Miroslav nikada nije video za života, jer se rodila nakon razvoda od prve žene - kaže Đokić.
On priča i da je Veljković na groblju u Subotincu napravio sebi grob i dodaje da su u kontaktu s „Lastom“ koja će finansirati transport do Subotinca.
B. Janačković

Povređena putnica u komi
Viktorija Vujičević (68), koja je u nesreći zadobila opekotine trećeg stepena, pa je smeštena u Zagreb na Traumatološku kliniku, u komi je i priključena je na aparate. Ima opekotine unutrašnjih organa i prognoze lekara nisu optimistične. Jasmina Šuput i Radojka Stevančević su dobro. Bojana Ristić, konzul Srbije u Vukovaru, kaže da bi Stevančevićeva već danas mogla biti prevezena u Beograd.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
"Vlast i vlasnistvo se mogu razdovjiti na izvesno vreme, ali nikako zauvek jer ce vlasnistvo, shvativsi koliko je razdvajanje bolno, odmah kupiti vlast ili ce vlast osvojiti vlasnistvo a time i bogatstvo."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.118 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.