Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gabrijel Garsija Markes : "Sto godina samoće"  (Pročitano 23463 puta)
15. Jul 2008, 19:38:50
Svakodnevni prolaznik


Kad Ima Volje Ima i Načina

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 411
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
mob
Samsung d900i
Ovako kao prvo Gabrijel Garsija Markes je za ovo delo dobio Nobelovu Nagradu za književnost 1982 godine. Knjiga tj. roman je napisan između 1965 i 1967 za 18 meseci i smatra se remek delom svetske literature....

Pročitao sam ovu knjigu, bukvalno sam je sažvakao i mislim da zaslužuje temu na ovom forumu... Svima koji nisu pročitali toplo preporučujem da je uzmu u ruku jer će uživati, a za Vas koji ste pročitali molim da počnemo malo da razrađujemo temu, prvo sa mišljenjima o knjizi, a onda ako ste raspoloženi laganom analizom njenih delova...

Pozdrav
IP sačuvana
social share
Znam ko sam i ne tražim da budem shvaćen
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows 2003
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Verovatno jedna od najludjih knjiga ikad napisanih...

I, po meni, nema sta mnogo da se ona grupno analizira - uzmes i pocnes da citas. I verovatno posle sat vremena ces biti izgubljen u cudesnom svetu Makonda, gde je led najveci izum njihovog doba, gde je Hose Arkadio Buendija provalio ciklicni tok vremena i shvatio da je svaki dan ponedeljak, gde je pukovnik Aurelijano Buendija poveo desetine ustanaka da bi starost proveo praveci zlatne ribice koje cim zavrsi ponovo pretapa u zlato...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;

...uskrsavaju mrtvi, lete tepisi, žene se bore protiv destrukcije, dok su muškarci obuzeti paklenim ludilom ratovanja, borbom petlova, javnim ženama i neobičnim poduhvatima...sve ključa od života da bi se na kraju shvatilo da je to knjiga o samoći latinoameričkog čoveka.

Ovaj roman je prvo Markesovo delo objavljeno u Jugoslaviji i to je knjiga koja mu je donela uspeh i popularnost kod nas.

Moja najomiljenija knjiga!  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows 2003
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Nije Hose Aurelijano bio obuzet borbom petlova, nego samim petlovima... Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


свако је друкчије луд , рече ђаво и седе у коприве

Zodijak
Pol
Poruke 33607
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Слажем се са свим до сада написаним. Веома интензивно сам преживела и проживела читање књиге - морам да кажем,не једно,читала сам више пута и увек пронађем нешто ново.
Читала сам је и на словачком језику.Обожавам је,мада је раскупусана и маргине су ижврљане мојим коментарима,на  један од задњих чистих листова сам нацртала породично стабло Буендија.

Пошто ово није тема о мени,вратила бих се  роману. О самом писцу могу рећи само то да  ме ниједан његов роман нити приповетка  нису до те мере одушевили,те о  Маркесу не знам много.
Који  вам је омиљен лик ?   Мени Мелкијадес.
Најупечатљивија судбина ?  Рената-Меме Буендија
Окосница  бајке ? Урсула Буендија.

Предложите тему о којој ћемо расправљати   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 263
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.60
Nije samo da aktiviram temu nego me i zanima nesto u vezi ove knjige:
citam je i dosao sam do pola, ali me muci sto se pocnem ponekad gubiti u tolikim likovima sa istim ili slicnim imenima pa ako neko od vas moze da napise ovdje porodicno stablo porodice Buendija. Hvala! Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 33.0
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 17
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 35.0
citao sam tu knjigu za vreme rata 1999. godine. pomogla mi je dai ti uzasni dani bar na trenutak izgledaju lepse, da na svet pogledam drugacijim ocima... ko voli markesa, preporucujem da potrazi zbirku njegovih novinskih testova koje je pisao za espektador, casopis u kojem je i poceo karijeru. ta knjga se kod nas zove "riba je crvena", po jednom tekstu iz nje...
« Poslednja izmena: 28. Jan 2015, 00:27:36 od 2861389 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.