Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 11:22:12
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto varamo svoje partnere  (Pročitano 16891 puta)
14. Jul 2008, 13:14:41
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone SE 2020
Zašto varamo svoje partnere

Objavljeno:   14.7.2008 12:08:02



Varali ste, bili prevareni ili ste u situaciji kada bi svaki čas mogli pokleknuti? Možda ništa od navedenog, no ljudska znatiželja najčešće se zapikira upravo oko ovih tema, a ruku na srce prevara oko nas ima na svakom koraku, samo većina toga nije niti svjesna. Za sve koji bilo, iz znatiželje ili osobnih interesa, žele saznati više o tome kako živjeti nakon afere, zašto do njih uopće dolazi i mogu li se izbjeći prije konačnog kraha upravo se na tržištu pojavila odlična literaura.
Nakon 30 godina savjetovanja (bračnih) partnera Mira Kirshenbaum odlučila je pomoći svima te one najučestalije razloge zbog kojih dolazi do prevara kao i savjete kako novonastale situacije riješiti skupila u knjizi When Good People Have Affairs: Inside the Hearts & Minds of People in Two Relationships. Navedena je knjiga ujedno bila i razlog za intervju s autoricom objavljen u Time-u.

Postoji li neki uzorak kako započinju afere?
Ljudi uvijek ponavljaju kako nisu željeli da se to dogodi. I sigurna sam da to uistinu i misle, da su iskreni. Uglavnom je većina njih predana svojim vezama, no nešto ih ne čini sretnima. Da se razumijemo, nitko tko je savrešno sretan u svojoj vezi neće započinjati aferu. Ili su jako nesretni ili samo malo. No nemaju namjeru prevariti. Ali u nekom trenutku im u vidno polje uđe neka osoba. Volim to usporediti s osobom koja hoda uokolo s praznom čašom vina i onda sretne nekoga tko ima punu bocu. Naravno da bi rado probali kakvo je to novo vino.

Polako se upoznaju. Najčešće se započinje sa emotivnom aferom. Ponekad su to samo dugi razgovori, zajedničke teme, isti smisao za humor, u svakom slučaju u jednom tenutku shvate da su prešli neku nepostojeću granicu. Problem je što to shvate tek nakon što su je prešli. Doduše u tom trenutku je taj osjećaj predivan jer su i jedno i drugo umirali od želje da prijeđu tu granicu. No, istovremeno je i užasan osjećaj, jer znaju da je riječ o prevari, a to je nešto što nikada nisu htjeli biti.

Priča se naravno nastavlja. Razlozi zbog kojih ljudi ne žele razvod su mnogi (djeca, financija, stigma...), i paralelan život jedan je od načina kako to riješiti.Žive u iluziji da nitko to neće saznati. Ako se rastanem, svi će znati da sam promašaj, no ako nastavim tajno s aferom, pravit ću se da je sve OK i nitko neće biti povrijeđen. Tako se zapetljaju u dvostruki život, krivnja se čini podnošljivom, o budućnosti ne razmišljaju. Na početku im se čini kao da su dobili predivan poklon koji će riješiti sve njihove probleme.



Može li takav život trajati?
Nikada ne traje. Jednostavno to nije moguće. Održavati takav život je kao da pokušavate u beskonačnost graditi kulu od karata. Realno je stanje da što više gradite to će se prije srušiti. Osoba pokušava održati sve pod kontrolom ali pritisak je sev veći – od strane ljubavnika/ce i bračnog partnera (ako zna za vezu. Ako ne zna svejedno želi više vremena od partnera nego što ga dobiva, tako a pritisak i dalje postoji).

Uhvate li većinu preljubnika?
Da. Mislim da je to neizbježno. Recimo, jedna od češćih varijanti je da partner nađe poklon i naravno pomisli da je za nju/njega, i onda nikada ne dobije taj poklon. Krah je neizbježan nakon toga.

Treba li priznati preljub?
Ne. Da se razumijemo, ja sam osoba koja će napraviti sve u ime istine, tako da mi je trebalo jako puno vremena dok nisam došla do točke savjetovati ljudima da im ideja priznavanja jednostavno nije dobra. Gledajte to ovako – hoće li ta osoba biti manje kriva ako nanese užasnu bol nekome? To je naime upravo ono što bi priznanje donijelo. Stavlja drugu osobu u stanje povrijeđenosti, tuge, gubitka povjerenja, a jedino što ne čini je ne olakšava vašu krivnju. Dakle, moja je deviza – veća moralna vrijednost od ove je ne povrijediti ljude. I u skladu s time savjetujem ljude – ako želite biti iskreni, sjednite i razmislite s kime želite biti i posvetite se toj vezi.

Priznati treba ukoliko ste imali aferu za jednu večer i pri tome niste koristili zaštitu, jer ukoliko se takva prevara otkrije na najgori način povratka više nema. Iznenadili bi se koliko se veza oporavi od prevare, barem znam da sma ja bila iznenađena. Ali nitko se ne oporavi ukoliko mu partner u kojeg su imali povjerenja prenese spolnu bolest.
S druge strane jako puno ljudi prevaru doživi kao poziv za reagiranje i nakon toga veza im postane nešto o čemu su oduvijek sanjali.bez pretvaranja i bez laži.

Ostaju li ljudi u vezama zbog kojih (ako to odluče) prekinu brak ili im je to samo jedan od načina kako izaći iz prve veze?
Postoji 17 razloga, prema mojim kalkulacijama, zbog kojih se ljudi upuštaju u afere, i ovo što ste naveli je jedan od tih razloga.  Ja to zovem Stolica za izbacivanje. Ljudi koriste aferu kako bi prekinuli brak ili neku drugu vezu. Iz nekog se rzaloga boje napustiti taj početni odnos i nadaju se da će ih prevara izvući iz te situacije. Ili će ih partner izbaciti ili će im ljubavnik/ica dati snage da napuste vezu.

Što nam možete reći o razlogu Pogledaj – što ako afera?
Ako vam je motiv za aferu želja da saznate što propuštate u braku, odnosno postoji li nešto više što biste mogli dobiti od neke druge osobe, i ako je odgovor potvrdan čini li za vas to uistinu razliku kakvu ste očekivali, onda govorimo o aferi Pogledaj što ako.

A Želim udovoljiti sebi - afera?
Riječ je o ljudima koji toliko rade i zaokupljeni su svojim poslom da im je afera jedini način na koji si mogu priuštiti malo zadovoljstva. To je nešto što oni poklanjanju sebi.



Afera zbog propuštenih afera?
To se događa mnogim ženama (ali i muškarcima) koji nisu imali puno veza prije braka i osjećaju se kao da su nešto propustili. Afera je jedini način da nadoknade 'propušteno'.
Tu je i primjer krize srednjih godina...
Kada se o njima ne brine, ne ulaže se u njih, u brakovima se gomilaju problemi, postaju učmali i teški. Tako djeluju i na ljude koji su u tom braku, i naravno da je očiti izlaz iz toga – afera. Radi se dakle samo o tome u kakvom se stanju brak nalazi, i načinu na koji ljudi danas žive. Svakodnevni je život ubitačan za ljubav. Za ljubav treba vremena, vrijeme je dah koji ljubav udiše, a ljudi jednostavno nemaju vremena. Vikendima kada su napokon slobodni trče uokolo obaviti sve što prije nisu stigli. Gdje je vrijeme koje ste imali kada ste se zaljubili? Jednostavno ga za mnoge više nema...

Što kažete ljudima koji vam dođu s problemom da ne mogu odabrati s kime ostati?
Ukoliko želite raditi samnom, prvo osvijestite da je pogled na vašeg ljubavnika/icu i partnera/icu promjenjiv. Ljubavnici uvijek izgledaju zamamnije, s njima nema svakodnevnih problema, sve je romantika i seks, ali nemojte se zavrati – novo s vremenom postaje staro. Da imam novčić za svaku osobu koju znam da se udala za ljubavnika/icu i otkrila ubrzo da je u biti to kopija njihovog prijašnjeg partnera danas bi bila bogata žena. Isto tako bračni partner nije uvijek tako očajan kao što nam se u trenutku kada se upuštamo u aferu čini.
Sama afera na mnoge načine crpi energiju iz braka, no ukoliko tu energiju uložite kako bi poboljšali stvari u njemu iznenadit ćete se dobivenom rezultatu.

I za kraj, jeste li još uvijek optimista kada su u pitanju braku nakon svih priča koje ste tijekom godina čuli?
Naravno. Samo zato što ljudi imaju probleme ne znači da ih ne mogu i riješiti. Pomogla sam tolikim parovima da dođu na jedno sasvim novo mjesto što se njihovih odnosa tiče, toliko bogatije i plodnije za daljni razvoj. Posebno kada nisu priznali prevaru, jer nakon toga umjesto da ulažu u razvoj svo vrijeme provode na terapijama gdje pričaju o onome što se dogodilo, a svi znamo da se prošlost en može promijeniti.

(Time)

Izvor: Klik


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora MunkaZe (Vreme: 15. Jul 2008, 00:49:01)
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Budi uvek ti!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 14178
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung E870
 Smile  poznajem zenu koja ima aferu (u braku su oboje) i to verovali ili ne punih 19 godina  Smiley 1
Pravi se pred svima da nisu u vezi...prica tako glupe price da niko u njih ne veruje... Smile

Ali, oni su i dalje u braku(-vima)  i ja se dugo vremena vec pitam zasto to supruznici dozvoljavaju...i da li je moguce da su na to pristali...i kako to da su jos uvek sa njima...
jer, da se ne lazemo...to predugo traje pa mislim da nema sanse da druge strane ne znaju... Smile
IP sačuvana
social share
Zivot je put kojim treba trcati sa prijateljem koji ce nam osmehom, cutanjem, daljinom, postojanoscu, strpljenjem i secanjem dokazati da vredimo onoliko koliko znamo da volimo...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
mob
LG Google Nexus 5
postoje ljudi koji znaju da ne mogu biti zajedno, u smislu da nisu jedno za drugo, za brak, a opet odlicno funkcionisu, razumeju se ...


bracni drug/drugarica, to je nesto sasvim drugo ...
« Poslednja izmena: 14. Jul 2008, 20:22:26 od mirjanammm »
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 19882
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
...nezadovoljstvo od samog pocetka stupanja u bracnu zajednicu, pa svoj nedostatak upotpunjuju prevarama i tako podizu svoj ego i samo tako funkcionisu...


ili...traze problem, jer nemaju pametnija posla  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Streetball is my job........AND1

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1574
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
mob
Nokia N95
Evo ja cu da otkrijem tu tajnu zasto varaju neki svoje partere.


Zato sto su retardi.
IP sačuvana
social share
I ja mrzim Grand
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



mislim da neke osobe jednostavno ne mogu da budu  verne jednoj osobi , takve su,sta da im radis ...
imam druga koji  besomucno vara svoju zenu , mrzi sebe zbog toga  , to ga izjeda ( ne folira )
ali i dalje je  vara ...ja ga razumem i mnogo mi je zao tog  coveka jer  jednostavno ne moze da se
izbori sa svojim strastima ... tj zasad ne moze
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
Sta kome ima da bude zao nekoga ko ne moze da prihvati da ima vlastitih problema i nesiguran je u sebe, pa to manifestuje i ublazava time sto "lupa recke"?  Smile Ne moze da prestane?

Mrzi sebe zbog toga? Naravno da mrzi sebe, to je koren njegovog problema, jer ako ne voli sebe, ne voli ni nikog drugog, a ako ne voli nikog drugog, ne cudi sto je takav preljubnik, te ne moze da bude veran jednoj osobi.

Ljudi najcesce varaju zbog kompleksa inferiornosti, neizivljenosti ili nezadovoljstva u vezi.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Citat
Ljudi najcesce varaju zbog kompleksa inferiornosti, neizivljenosti ili nezadovoljstva u vezi.


ne opravdam svog druga  ali  mislim da nema  kompleks  te vrste (mislim cak da je obrnuto ), neizivljen nije , a  ni
nezadovoljan u braku , mislim ima  skoro pa savrsen brak , nemaju  probleme  - osim  tog  njegovog ...
cudno je to ali  meni ga je bas zao  zato sto ga  to razdire i ja to vidim i osecam , naravno morace  ubrzo  da se
suoci  sa  svojim  demonima ...
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Are you talking to me?

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 111
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
Samsung 
Mislim da je bolje pitanje- koliko puta je nama pala na pamet prevara, kao ideja proizasla iz znatiželje ili puko dokazivanje prvenstveno sebi a
onda i pred drugima, ali onda koliko je nas spremno da mnogo toga rizikuje da izgubi u svom životu,ako se na taj čin i odluči...šta mislite? Pozz svima.
« Poslednja izmena: 17. Jul 2008, 22:15:43 od ubimestruja »
IP sačuvana
social share
Biće bolje posle rata.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia ispo iz modu
Има људи који своју везу не доживљавају као озбиљну (за разлику од партнера) па самим тим ни превару не сматрају као нешто спектакуларно. Има и оних који чист секс не сматрају преваром. Има ги разних.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 11:22:12
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.