Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 45 46 48
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Plivanje na Olimpijskim igrama 2008  (Pročitano 53649 puta)
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Doček srebrnog plivača

Čavić: Nisam bio ovako nervozan ni pored Felpsa!

Autor: Beta | Foto:Reuters | 19.08.2008. - 22:23  22:58

Najbolji sprski plivač Milorad Čavić, koji je na Olimpijskim igrama osvojio srebrnu medalju, izašao je na balkon Skupštine grada oko 22 časa i 20 minuta, a doček mu je priredilo desetak hiljada građana.

Čavić je po izlasku na čuveni balkon Starog dvora dočekan dugim i glasnim ovacijama i vidno uzbuđen je rekao da takav osećaj nije imao ni pred sada već čuveno finale u trci za 100 metara delfin stilom.




"Ovakav osećaj, ovoliku nervozu nisam imao ni kada sam stajao pored Majkla Felpsa. Ovakav prijem samo Beograd može da napravi, samo u Srbiji čovek sa olimpijskom medaljom može da oseti pravi značaj onoga što je uradio. Ni jedan sportista u drugim zemljama to ne može da oseti. Ovo nema nigde", rekao je Čavić, a publika je odgovorila novim skandiranjem "Milorad Čavić!" i "Šampione!"

Aleksandar Stojanović je pitao osvajača prve olimpijske medelja u istoriji Srbije o njegovoj odluci da 2006. godine napusti plivanje, a on je rekao da je gledajući Noleta, Anu, košarkaše, vaterpoliste i druge sportiste Srbije video da treba da se vrati u bazen.
"Video sam sve naše sportiste i shvatio sam da želim da doživim ovako nešto. Znao sam da imam još da dam. Neki kažu da je moj uspeh bio motiv Noletu da osvoji bronzu. Pokazao sam tog dana Noletu ovu medalju, da vidi za šta i zbog čega radi to što radi. Ali Nole je šampion, nisam ja morao da mu kažem šta da radi", rekao je Čavić, koji je prethodno sa okupljenim skandirao "Kosovo je srce Srbije".

"Novi cilj je da postanem svetski šampion i to ne za jednu stotinku, nego da bude svetski rekord", poručio je najbolji plivač Srbije, koji se zahvalio trenerima Majklu Botomu i Petru Popoviću.

Čavić je sleteo na beogradski aerodrom oko 20 časova i 40 minuta, gde su ga dočekali mnogobrojni prijatelji, novinari, kao i gradonačelnik Beograda Dragan Đilas. Čavić je na konferenciji za novinare rekao da se posle osvajanja srebrne medalje odlično oseća, podsetivši da je do tog odličja došao posle mnogo uloženog truda uključujući i svakodnevnih sedam sati treniranja na Floridi.
"Dok sam se nalazio na pobedničkom postolju potpuno sam uživao", rekao je on, dodajući da je posle osvajanja medalje, što je san svakog sportiste, ispunjen kao plivač.
Čavić je rekao i da je ceo život čekao da dođe u poziciju da se na olimpijskim igrama bori za medalju i da je u trci bio potpuno miran, tako da je uspeo da osvoji to odličje. On je istakao i da je zadovoljan srebrom jer je očekivao da osvoji bronzanu medalju.

Čavić ukazao i da u Srbiji postoji mnogo talentovanih plivača, ali i da je neophodno da se izgradi još više bazena, kako u Beogradu, tako i širom zemlje, kao i da se angažuju strani treneri.

Čavić je srebrnu medalju u Pekingu osvojio u disciplini 100 metara delfin stilom novim evropskim rekordom (50,59), a za pobednikom Majklom Felpsom zaostao je svega za stotinku sekunde.

Izvor:Blic
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Величанствен дочек за Чавића

Хиљаде младих и поклоника спорта свих узраста дочекало је на платоу испред Скупштине Београда Милорада Чавића првог спотисту који је Србији донео, после пуних 96. година, медаљу са Олимпијских игара. Погледајте снимак са дочека.

Сребрног" пливача који је у Пекингу за стотинку секунде умало помрсио рачуне Мајлку Фелпсу најуспешнијем олипијском такмичару свих времена , грађани Србије  и главног града дочекали су, као да је освојио злато, поклицима: "Милорад Чавић, Милорад Чавић" и "шампионе, шампионе".

"Овакав осећај нервозе нисам имао ни када сам пливао у финалу поред Мајкла Фелпса , најпре је рекао Чавић.

"Пре три дана, када сам примао медаљу мислио сам да сам најсрећнији, а сада сам још срећнији због оваквог дочека и кажем Вам да такав дочек може да приреди само Београд и Србија и да то неће доживети ни они који су освојили осам медаља", рекао је Чавић.

Он се захвалио свом тренеру Мајклу Ботону, за кога је рако да му је као отац, и свом менаџеру Петру Поповићу,

"Захвањујем се Богу што има оволико људи који су уз мене", рекао је на крају олимпијски вицешампион Милорад Чавић !


Милорад Чавић је роћен 31. маја 1984. године.

Завршио је политичку економију на Универзитету Беркли у Калифорнији.

После студија поветио се искључиво пливаљу.

Висок је 198 центиметар и тежак 97 килограма.

Пливањем је почео да се бави у деветој години а са 19 у Даблину је постигао први велики упех, победивши на Европском првенству у 25 метарском базену на 100 метара делфин.

Четвроструки је европски а од полуфинала на Олимпијади и олимпијски рекордер на 100 у истој дисциплини.

Још пре одласка на Олимијаду отворено је рекао да верује да ће освојити медаљу.

Жиботни мото преузео је од свог узора, атлетичара Стива Прифонтејна.

Он гласи : "Трка је уметност коју људи могу да гледају и схавате на онолико начина колико су сами способни да је разумеју"!

Izvor:RTS
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Tel.Me Your.Number
Too Milorade
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Aries
Pol
Poruke 42390
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.50
SINHRONO PLIVANJE 20 avgust:

09.00 - Finale u dublu, slobodan sastav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Aries
Pol
Poruke 42390
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.50
Larisa Ilčenko na debiju do zlatne medalje

Ruska plivačica Larisa Ilčenko osvojila je danas zlatnu
medalju na Olimpijskim igrama u Pekingu u trci na 10 kilometara na otvorenom.


Ilčenkova je do zlata na svom olimpijskom debiju došla pošto je 10
kilometara preplivala za sat, 59 minuta i 27,7 sekundi.

Srebrnu medalju osvojila je Britanka Keri-En Pejn sa vremenom
1:59.40,7, dok se bronzom okitila njena zemljakinja Kasandra Paten sa
rezultatom 1:59.42,3.

Natali Du Tua iz Južne Afrike, kojoj je amputirana leva noga, trku je
završila na 16. mestu.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Aries
Pol
Poruke 42390
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.50
Ruskinje Davidova i Jermakova osvojile zlatnu medalju

Ruski duet Anastazija Davidova i
Anastazija Jermakova osvojio je danas zlatnu olimpijsku medalju u
umetničkom plivanju.

Ruske plivačice su u finalu osvojile ukupno 99,251 poen, a za tehniku
svog nastupa dobile su maksimalnih deset poena.
Srebrnu medalju osvojile su Hema Mengual i Andrea Fuentes iz Španije,
dok su Saho Harada i Emiko Suzuki iz Japana osvojile bronzanu medalju.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Aries
Pol
Poruke 42390
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Plivanje 21 avgust:

3.00 Muškarci 10km maraton
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 204
OS
MacOS X
Browser
Mozilla rv:1.9b5)
Ajde ko je digg-er da mi pomogne - neko je oznacio sajt 100thofasecond kao sajt "zavere", pa bih vas zamolio sve da digg-ujete ovu pricu i pomognete:
http://digg.com/olympics/Tin_Foil_Hat_Brigade_After_Phelps_Already
IP sačuvana
social share
februar 2003:
"Olos ne moze jos dugo da vlada Srbijom, olos ce morati na dno duboke i mutne reke, gde mu je mesto!" - Vojislav Seselj
"Ako neko od vas vidi negde Zorana Djindjica, recite mu da je i Tito pred smrt imao problema sa nogom!" - Tomislav Nikolic

12. mart 2003. - ubijen dr Zoran Djindjic.

http://en.wikipedia.org/wiki/Zoran_%C4%90in%C4%91i%C4%87
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Bez noge preplivala 10 kilometara

Južnoafrikanka Natali d Toa osvojila je 16. mesto u plivačkom maratonu na 10 kilometara. Natali je 2001, kao 17-godišnjakinja, stradala u saobraćajnom udesu i lekari su morali da joj amputiraju levu nogu ispod kolena.
- Ostvario mi se san da plivam na Olimpijadi u Pekingu, ali nisam zadovoljna rezultatom. Mislim da je trebalo da završim u prvih pet - izjavila je Natali, koja je 10 kilometara preplivala za dva sata i 49 sekundi.
D Toa je prva sportistkinja u istoriji koja će se takmičiti i na Paraolimpijskim i Olimpijskim igrama. Pre četiri godine na Paraolimpijadi u Atini osvojila je pet zlatnih i jednu srebrnu medalju.
- Ne znam šta bih radila da nisam nastavila da plivam posle nesreće? U vodi sam jednaka s ostalima i želim da se takmičim - dodala je hrabra Natali koja, slično kao i njen sunarodnik i atletičar Oskar Pistorijus, za plivanje koristi veštačku nogu.



Izvor: 24 Sata
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 45 46 48
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.