Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 07:06:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 14 15 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Fejk... ups... Fejsbuk  (Pročitano 41730 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Pa ajd sad, imas ih raznih  Smile Rekoh jednom da ih obavestavam o svemu sto radim ma koliko glupo bilo(tipa "Bio do WC-a i israo ogromno g.... itd. ) da vidim sta ce napisati, ali jos uvek ne realizovah.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1473
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Meni Fejs treba zbog skole! Smile Tu se raspitam za sve kontorlne i odgovaranja (brisem ga na raspustu Smiley )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
FB imam od avgusta prošle godine. do tad ga nisam imala jer mi je bio odbojan..zbog razloga koji su mi i danas postojani.  baš to što kažete-imam tumor,lajk. umrlo mi štene,lajk. troje poginulo..lajk. i normalno,glupost je i izjaviti saučešće,pružiti tu vrstu podrške na wall-u,ako već nemaš br,blabla..imaš inbox makar.
i ono..kaži zašto me ostavi,što si njoj napravio dijete,drugarice prokletnice,qq meni aj neutješna sam danima...ma daaj molim te

sve što postavim ,postavim je rmi se svidja,ne da bih dobila lajk. i komentarišem šta god mi je za koment.,lajk za ono što mi se svidja,bez obzira čije je..šta ga komplikuju,koji djavo..
imala sam onu kuhinjicu,igrala bilijar,XO....onda sam sve blokirala,crnjak mi je više. šta znam..to je samo fb,mnoge stvari nam tu ne trebaju Smile
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
FB kao FB nije ni dobro ni zlo (ako zanemarimo one priče o CIA-i i ostala sranja). Ljudi ga čine takvim, jednim od ta dva. I naša percepcija tih ljudi. Poenta je što su nam sada dostupni uvidi u živote drugih koji su nam prethodno bili nedostupni. A to je ponekad istinski previše, ako imate nežan želudac.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Nokia 
niko me ne tera da na fb pregledam tuđe objave ni da na njih reagujem, ali mi pruža mogućnost da vidim nešto zanimljivo u vezi nekih prijatelja i rođaka
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Poenta je što su nam sada dostupni uvidi u živote drugih koji su nam prethodno bili nedostupni. A to je ponekad istinski previše, ako imate nežan želudac.
Ceo Fejsbuk je napravljen upravo zbog toga. Onaj ko je gledao "Social Network" zna o cemu pricam.  Smile

Jeste previse, posebno za nekoga ko drzi do privatnosti informacija.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Psihologija lajkovanja



Svi znamo takve osobe na fejsbuku. One koje sve što vide lajkuju- hajde da jednu takvu osobu nazovemo Marko.

Mačka vam se razbolela? Dobili ste posao? Otišli ste u šetnju? Probali ste suši? Tužni ste? Ne brinite. Sve će to Marko da lajkuje. Kako možemo da razumemo Markovo ponašanje? Društvene mreže najviše koristimo da se povežemo i komuniciramo sa drugima, a čin lajkovanja postao je sredstvo stvaranja nekog vida saveza. Da li Marko ipak previše koristi ovo sredstvo?

„Sviđa mi se“ ili „Lajk“ na fejsbuku, pojavio se kao brz i jednostavan vid komunikacije sa drugima. Ako neko postavi bilo šta bar malo pozitivno, sve što Marko treba da uradi da pokaže da je video, jeste da klikne LAJK, i njegov komentar i priznanje pojavljuje se kao „palac gore“. Lajk dugme omogućava Marku da potvrdi svoje online prisustvo. Na taj način se oseća bitnim delom društvene mreže, i pokazuje da želi da se poveže sa pošiljaocem. Lajkovanje stvara osećaj pripadnosti i privlači pažnju drugih. Kada Marko nešto lajkuje, ne samo da objavljuje svoje prisustvo i povezuje se sa pošiljaocem, već i sa prijateljima pošiljaoca. Sada je cela mreža svesna povezanosti Marka i pošiljaoca.

Nažalost, mnogi ne shvataju koliko je važno adekvatno lajkovati. Ako Marko lajkuje samo da bi lajkovao, brzo će biti označen kao „mirođija u svakoj čorbi“. U odsustvu pravih bliskih odnosa, lajkovanje svega što neko pošalje šalje poruku neautentičnosti, pogotovo ako Marko lajkuje statuse koji zahtevaju empatičnost. Ako nije u pitanju blizak odnos, lajkovanje važnih životnih događaja (veridba, novi posao, novi stan, diplomiranje i sl) doprinosi povezanosti. Lajkovanje svakodnevnih događaja rezervisano je za bliske kontakte. Primetno je i pomalo čudno kada neko lajkuje ili komentariše vaš status a poznajete se vrlo površno.

Kako je Lajk inflitritan svuda po internetu, stvari koje vam se sviđaju postaju produžetak vaše digitalne persone. Ono što lajkujete, doprinosi vašoj online reputaciji. Ako lajkujete nešto što su vaši prijatelji već lajkovali,  potvrđujete vašu povezanost identifikujući zajedničke teme. Dakle, očigledno postoji i neki pritisak oko toga šta da lajkujete. Tako mnogi lajkuju samo one stvari koje se uklapaju u sliku o sebi koju žele da prezentuju drugima. Ako previše lajkujete- po internetu ili samo po fejsbuku, postavlja se pitanje prirode vašeg digitalnog profila.

Obratite pažnju na to šta ste u zadnje vreme lajkovali, i kakvu poruku to šalje o vašoj ličnosti. Obraćate li pažnju na to ko lajkuje vaše statuse? Kakva je vaša reakcija na lajk od strane osobe sa kojom i nemate baš puno veze?

Sve ovo, jer je lajkovanje danas tako važno…tako da, lajkujte i ovaj članak ako ga čitate na fejsbuku! Hvala!

Izvor:
Psihobrlog
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.71
mob
Nokia krntija
zadnje što sam lajkovo na fejsu još pre 100 godina



 Smile
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Nokia 
Odvratno je   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
matora slika  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 14 15 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 07:06:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.