Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 13 14 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Да ли сте прочитали Кур'ан часни?  (Pročitano 25803 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 378
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Sta pominjes Allah i Muhamed....Muhamed s.a.w.s je bozji rob i bozji poslanik...On je samo poslat da ljudima ukaze na istinu...On je Allahov rob kao i svaki drugi covjek musliman...On nije trazio da nesto posebno za sebe nego je govorio da je on kao i svi ljudi i da je rob Allahov..Nosio je krpljenu staru odjecu,nikada u zivotu nije jeo hljeb od psenice nego je jeo ječmeni hljeb mada je mogao da ima sve...U kuci u sobama su samo pod i zidovi bili...Znaci nije zelio da se okoristi time sto je poslanik...To dovoljno govori da je on uistinu pravi bozji poslanik..Neka je Allahova milost na njemu...

Sad ga i ti tupis, svaki prorok se zrtvovao na neki nacin.Pocevsi od Mojsija (Koji je kao Egipcanin imao sve) pa sve do Muhameda.......ne vidim zasto tome stavljas neki znacaj....to i jeste poenta price.
Mada kad pogledas realno, Muhamedu je bilo najbolje...........sta reci kad imas brdo zena kuci koje te cekaju.........ehhhhh to su bila vremena lol.

Jedna stvar me interesuje, kako gledas na to da on koji je tada imao 40+godina ozeni devojcicu od 15god?

Vidi druze jeste da su se i ostali zrtvovali,ali njih nemuslimani (ne svi,ali vecina) priznaju kao prave poslanike...A Muhameda s.a.w.s ne priznaju tu je razlika..Misle da je varao i izmislio Kur'an...A ja sam naveo cinjenice koje to pobijaju...To je ono sto hocu da kazem...Daleko od toga da se ostali nisu zrtvovali...

Ne znam za slucaj da je Muhamed a.s zenio djevojcicu od 15 godina...I ako je zenio nije sigurno imao spolne odnose sa njom....A jeste da je on imao mnogo zena,ali samo sa nekoliko njih je imao spolne odnose...Mnoge je ozenio jer su ostale udovice same sa djecom bez muskarca u kuci...On je ih ozenio da bi im pruzio dom i da se ne pate same sa djecom.Da ne budu nezasticene...Jer tada su bila druga vremena ..




Kaze neznam da je Muhamed as zenio djevojcicu od 15 god .



Pazi ovo zbog toga sto sam rekao da nisam cuo da je poslanik a.s ozenio 15-ogodisnju djevojcicu...I upravu sam da nije...Ovaj konakos pise da ne znam dovoljno o islamu i da ne shvatam ozbiljno ove stvari....Eh da ja tebi kazem bolje nemoj nista pisati ako ces pisati gluposti...Onaj post ti je dobar za brakove poslanika s.a.w.s i cijenim to,ali nemoj pisati gluposti...Ne prilici temi...
« Poslednja izmena: 15. Sep 2008, 20:01:18 od respons »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 
Istorija islama nije folk scena pa da ti nesto cujes ili necujes , ljudi su trosili cio svoj zivot da bi utvrdili autenticnost jenog jedinog hadisa, zivot Poslanika savs je poznat do tancina  , a kolko vidim ti si tu nesto malo procito , pa bi da malo pametujes po forumu , i nikakva cifra od 15 godina nigde ne postoji , sto je onda spominjes , onako odokativno , to se tako tebi cini .

Poslanik savs  je reko ko izgovori laz na mene naka spremi sebi mjesto u vatri , zato pamet uglavu a knjigu u sake.    Smile
IP sačuvana
social share
Ovde će stajati vaša reklama za samo 10 KM !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 378
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Sta pominjes Allah i Muhamed....Muhamed s.a.w.s je bozji rob i bozji poslanik...On je samo poslat da ljudima ukaze na istinu...On je Allahov rob kao i svaki drugi covjek musliman...On nije trazio da nesto posebno za sebe nego je govorio da je on kao i svi ljudi i da je rob Allahov..Nosio je krpljenu staru odjecu,nikada u zivotu nije jeo hljeb od psenice nego je jeo ječmeni hljeb mada je mogao da ima sve...U kuci u sobama su samo pod i zidovi bili...Znaci nije zelio da se okoristi time sto je poslanik...To dovoljno govori da je on uistinu pravi bozji poslanik..Neka je Allahova milost na njemu...

Sad ga i ti tupis, svaki prorok se zrtvovao na neki nacin.Pocevsi od Mojsija (Koji je kao Egipcanin imao sve) pa sve do Muhameda.......ne vidim zasto tome stavljas neki znacaj....to i jeste poenta price.
Mada kad pogledas realno, Muhamedu je bilo najbolje...........sta reci kad imas brdo zena kuci koje te cekaju.........ehhhhh to su bila vremena lol.

Jedna stvar me interesuje, kako gledas na to da on koji je tada imao 40+godina ozeni devojcicu od 15god?

"Jedna stvar me interesuje, kako gledas na to da on koji je tada imao 40+godina ozeni devojcicu od 15god?"

Evo ovo me je covjek pitao ja sam mu napisao da nisam cuo da je poslanik s.a.w.s bio u braku sa tom djevojciom...I ja stvarno,ali bas stvarno ne vidim da sam sta lose rekao..Samo sam mu odgovorio da ne znam za taj slucaj....I znam za taj hadis sto si napisao...Hadis je Buharijin i Muslimov i sahih je....I bas zbog toga sto znam za taj hadis ne bi slagao na poslanika a.s....Ja ovdje kako vidim jedini ti pametujes nesto...

« Poslednja izmena: 15. Sep 2008, 21:06:17 od respons »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows 2003
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Samsung S7
Mogu li ja vas dvojcu da pitam nesto?Da li ste vi citali Kuran na Arapskom jeziku ili nase interpetacije?
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 378
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Zasto pitas? Jesam citao na arapskom i procitao citav.
« Poslednja izmena: 15. Sep 2008, 21:59:11 od respons »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 
Postavio si vrlo , vrlo zanimljivo pitanje .

Dakle celokupna islamska intelegencija se slaze da je Kuran potpuno ne prevodiv. Zato kad se kaze Kuran uvjek se misli na onaj na arapskom jeziku , dok se za one na drugim jezicima kaze prijevod Kurana tog i tog . Prijevodioci recimo uvjek isticu da je ljepota Kurana na arapskom  ne mjerljiva u odnosu na njihov prijevod. Cinjenica da je Kuran nemoguce prevesti a da on zadrzi identicno znacenje i svoju knjizevnu lepotu vrlo se lako moze utvrditi prostim pregledom nekoliko prijevoda na srpski ili ti bosanski jezik. Dakle ako uporedimo prijevode videcemo da postoje razlike medju njima uprkos teznji prevodioca na sto uspesnijem prijevodu  , to je i sasvim normalno ako uzmemo u obzir prirodu arapskog jezika koji je jako "slozen" .Recimo arapi samo za mjesec imaju vise od dvjesta izraza a svaki od njih se kod nas moze prijevesti samo sa jednom rijecju  mjesec.

Ja licno ne poznajem arapski jezik tako da bih mogao razumjeti Kuran na arapskom onako kako je to potrebno , dakle u svom proucavanju Kurana oslanjam se na prijevode sto je priznajem izvestan peh u odnosu na onog ko doro poznaje arapski jezik.
IP sačuvana
social share
Ovde će stajati vaša reklama za samo 10 KM !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Samsung S7
@konankos

Tako je.Pisan je u jako slozenim "zavisnim recenicama" .......i samo mali nedostatak pri prevodu menja znacaj cele recenice.
Na primer.
"Ubij neverenika ako ti kucu napadne" .......e sad ....ovaj drugi deo iseces......i dobijes "Ubi nevernika" ...pa predjes u drugi pasus .......i krvnika jer vernik nije.
Na kraju dobijes recenicu "Ubij nevernika i krvnika jer vernik nije" sto odmah dovodi do mrznje prema svim ostalim religijama i kufarima.....jel da, a u sustini to nije to.
Meni je mnogo tesko da prevodim Sure i delove...pa to radim onako on the fly ...ali mislim da je iole dobar prevod.Na primer ovo "krvnik" ..u stvari nije bas to ....ali nemam bolji izraz.


Citat
Zasto pitas? Jesam citao na arapskom i procitao citav.

Ako imas vremena molim te napisi mi ceo izvod ili slikaj Kuran gde pise o njegovim zenama.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1636
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6120
a jel moze neko da mi objasni, kako gleda na brak sa 4 zene?

jel vama to normalno, mene iskreno nije, pa nisu ljudi copor lavova ????
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
a jel moze neko da mi objasni, kako gleda na brak sa 4 zene?

jel vama to normalno, mene iskreno nije, pa nisu ljudi copor lavova ????
naravno da je normalno...oni toliko vole zene da im jedna nije dovoljna... Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 
Kad se govori o islamskoj polgamiji koja je iskreni da budemo potpuno dozvoljena , obicno se presucuje jedan vrlo vazan uslov ( po meni )  , dakle niko kad krece u poligamnu zajednicu nekrece od trece  zene nego od prve jeli , e ta prva ima pravo da u bracni ugovor unese klauzulu da njen muz nemoze da ozenu jos neku zenu , ako ona to nece ,  a ako prihvati to je vec njena stvar.  Dakle poligamna zajednica da , ali nikako uz protivljenje zene .

E sada braco moja ako ima taviih muskaraca koji mogu , a zene dragovoljno pristaju da ih djele , sta mi tu imamo da guramo nos u tudja posla !
IP sačuvana
social share
Ovde će stajati vaša reklama za samo 10 KM !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 13 14 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.