Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 17:12:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Salaši  (Pročitano 9373 puta)
27. Jun 2008, 13:53:53
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Cvetni Salaš



Cvetni Salaš nalazi se na starom produžetku međunarodnog puta E-75, na oko 900 m od strogog centra Palića i oko 300 m od silazne petlje za Palić novog auto-puta Beograd-Budimpešta.

Cvetni salaš u svom sastavu ima: 10 komfornih soba sa četiri zvezdice, trpezariju, TV salu, saunu, teretanu, salu za sastanke, kozmetički salon…

Sve sobe su sa kupatilom. Imena soba data su po cveću: iris, kala, gerber, ruža, orhideja.

Aktivnosti na salašu
Jahanje na ergeli:

Na ergeli "Maestoso" na Cvetnom Salašu već desetak godina se odgajaju lipicaneri. Jahanje je besplatno. Gosti se mogu upisati u školu jahanja (plaća se) ili se provozati fijakerom po Paliću. Zimi je predviđeno sankanje sa upregnutim konjima.

Takođe je moguće je kupanje u bazenu, vožnja fijakerom, pecanje u šaranskom ribnjaku, opuštanje u sauni, vežbanje u teretani, vožnja bicikla.

Pored ovih aktivnosti mogu se organizovati:

Šetnja oko jezera, poseta ZOO vrtu na Paliću, poseta farmi nojeva, poseta Vinskom dvoru, izleti do Segedina, Novog Sada, Petrovaradina, Sremskih Karlovaca, manastira Hopovo i Krušedol, Beograda.

Adresa: Palić
Opština: Subotica
Pošt.broj: 24413
Lokacija: Palić

Izvor: SeoskiTurizamSrbije
« Poslednja izmena: 27. Jun 2008, 13:57:16 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Salaš 137



Uživaćete u bogatoj ponudi vojvođanskih specijaliteta , a odmarati se u sobama u altdojč stilu. Vožnja kočijama, tereni za rekreaciju, škola jahanja, vožnja saonicama ili sulkam samo su neke od mogućnosti koje vas očekuju.

Adresa: Selo Čenej
Opština: Novi Sad
Pošt.broj: 21233
Lokacija: Selo Čenej

Izvor: SeoskiTurizamSrbije
« Poslednja izmena: 27. Jun 2008, 13:56:25 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Salaš Cveja





U dvorištu salaša nalazi se stub iz rimskog perioda i ogroman hrast star više od sto godina. Specijaliteti su supa i pašteta od fazana. U blizini je i čarda "Kod Braše" sa ribljim specijalitetima i muzikom tamburaša. U ponudi su lov, pecanje, šetnja do obližnjeg ribnjaka, čarda Dunavac, obilazak manastira, vožnja skelom. I sve to nalazi se na samo 97 km. od Beograda.


Adresa: Selo Begeč
Opština: Novi Sad
Pošt.broj: 21411
Lokacija: Selo Begeč


Izvor: SeoskiTurizamSrbije
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0


Salaši nestaju, nestaje jedan život, nestaje jedan svet, napisao je pokojni molski lekar  Rada Marić.
Dolazi i neko novo vreme salaša, tvrdi Radoslav Katić, deronjski salašar i nastavljač tradicije naše ravnice, pravnik koji stvarajući udruženje salašara čuva prošlost, ali i razmišlja o budućnosti.
- Zašto salaši vojvođanski ne bi bili brend Panonije i što mi ne bi gostili znatiželjnike u objektima koji su izazovni za belosvetske putnike, bar koliko i dvorci Loare ili stare konobe dalmatinske, kaže Radoslav Katić čiji je i otac im’o salaš iza benta na korak od Deronja, ali i Dunava.



- Zašto salaši vojvođanski ne bi bili brend Panonije i što mi ne bi gostili znatiželjnike u objektima koji su izazovni za belosvetske putnike, bar koliko i dvorci Loare ili stare konobe dalmatinske, kaže Radoslav Katić čiji je i otac im’o salaš iza benta na korak od Deronja, ali i Dunava.

Nije salaš ni bircuz, ni zapušteni posed bez struje i vode, mož’ da bidne, al’ ne mora. Salaš u novom veku je samostalni život, porodična proizvodnja namenjena familiji, al’ i tržištu. Stvarno se na vojvođanskim salašima može proizvesti sve ono što turiste i zanima i što svet prepoznaje. Eto Šveđane zanima pekmez od šljiva i kajsija, vole Skandinavci, al’ i Nemci našu rakiju. I palinku i dudaru, a o kajsijevači da ne divanimo! Naše mleko, sir i meso je na ceni, a prodati ga kroz salašarsku uslugu je cena koja vredi, a mnogo je veća od one pijačarske, zar ne.

- Odmor u salašarskom raju, bez obzira da li se radi o subotičkoj peščari, topolskom i maloiđoškom vinogorju, banatskoj pustari ili našoj bačkoj ravnici ispresecanoj rekama i kanalima je ponuda koja se ne odbija, tvdri Katić salašar iz Donje Branjevine kod Deronja. Il’ ako vam je to lakše za prepoznavanje salašar iz bačkog špica kod Dunava nedaleko od Odžaka, tu je i Sombor, a samo priko velike reke i Slavonija. Novi Sad il’ bolje rečeno aerodrom Surčin su na sat vožnje.- Nudimo odmor u nedirnutoj prirodi, u tišini usnulog panonskog mora, organizovali smo i raznorazne radionice tkanja i predenja, ekološke škole za najmlađe, pecanje, lov, a ukoliko neko ima želju može i da se uključi u rad na salašu da namiruje sermiju, da kosi livadu i da se na taj aktivan način sprema za pos’o koji ga čeka kod kuće.

Vojvođani su čudnovat soj. Rade od jutra do sutra, al’ kad im tambura zasvira sve prikidaju i bećare se. Vojvođanska ravnica iznedrila je Đoleta Balaševića, po njegovim pesmama nas prepoznaju, a Lajoš Brindza iz Bačke Topole k’o da je sve iz Đoletovih pesama na svoj salaš preslik’o.
-Bez bagrenja se nemože na salašu, zasadio sam oko 17.000 ovog drveća da nas čuva od vetra i da nas seća na vreme naših dedova kad su salaši bez bagrenja bili retkost. Skoro da ih i nije bilo, divani Lajoš čiji sinovi su stvorili nedaleko od salaša turistički raj zvan Kapriolo.

Kad krenete od Zvonke u Begeču na petnaestak minuta ste kod Babe na Poloju. Salaš je k’o iz filma, a Baba- Dragan Gojić se hvali:
-Imam čvarke guščije, ne nisu od sala već od guske ucelo. To niko ne zna bolje od mene da sprema, da sam u Mađarskoj bio bi bogat, a njihove guščije džigerice niko ne bi poruučiv’o već bi svi samo jeli guščije čvarke- Babin specijalitet. Znaš šta se radi dok spremam guščije čvarke. Ne znaš? Rakija se pije iz fićoka i to ova voćara. Samo goste čekam i sve ispočetka, poručuje Baba Gojić sa Poloja, tu na Busiji kod Bačke Palanke.

Piše: Jovan Tanurdžić
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 194
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Prelepi ambijenti nema sta!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
alaši u Vojvodini

Salaš urastao u pejzaž, dragulj panonske ravnice i svetionik Panonskog mora je svojevrstan spomenik vojvodjanske kulture. Reč salaš je tursko-madjarskog porekla sa značenjem "zaštićeno mesto", "azil". Nomadski Madjari su imali svoj "salaš", mesto gde su se privremeno nastanjivali, odnosno zadržavali. Salaši su gazdinstva sa kućom za stanovanje, pratećim objektima i pripadajućim zemljištem, obično udaljen od naseljenih mesta. Podizani su sa namerom da se bude bliži zemlji, koja priznaje samo težak rad. Danas su oaze mira i spokoja, gde urban čovek dolazi na odmor i uživa u domaćoj hrani i piću.

Perkov Salaš

Gorska oaza mira i spokoja u selu Neradin Irig


Perkov salaš se nalazi na obroncima Fruške Gore. Idealna lokacija, pejsaž, voćnjaci, vinogradi, čist vazduh i gostoprimljivost  vlasnika salaša, čika Nikole, koji je tu ugošćavao i članove dinastije Karadjordjević, su razlozi zašto ovo mesto privlači toliki broj posetioca. Čika Nikola je neko koga prosto morate upoznati.

Posebna atrakcija ovog salaša je velika kolekcija starih fotografija, stare opreme i alata za obradu zemlje, starog nameštaja i ručno pravljenih prekrivača za krevete, starih preko dva veka.


Okruženje salaša krasi manastir Grgeteg, jedan od najstarijih i najlepših manastira u Srbiji. U okviru manastira nalazi se crkva posvećena Svetom Nikoli, koja čuva čudotvornu ikonu Majke Božje Trojeručice, zaštitnice Fruške Gore i njenih manastira.

Po tradiciji, gosti prilikom posete salašu mogu da probaju dobru domaću rakiju kao i razne vrste domaćeg peciva, koje nisu imali prilike probati na drugim mestima.

      


Majkin salaš

Mesto za gurmane na Paliću


Majkin salaš se nalazi na Paliću na imanju koje se prostire na površini od 20 hektara . Stari vojvodjanski salaš je središte života i okupljanja ljudi uz cašicu dobre domaće rakije, izvorne tamburaške muzike i tradicionalnih jela.

Gurmani u restoranu mogu da uživaju u dobroj krompirači, telećem perkeltu sa domaćim testom i sirom, pevčijem paprikašu sa knedlama, salašarskom pasulju, ovčijem paprikašu sa kupusom, svinjskim papcima, pečenoj patki ili ribljoj čorbi. Za sladokusce na meniju su čuvene vojvodjanske poslastice domaće štrudle, gomboce, kompot....

To je samo deo bogate ponude "Majkinog Salaša". Uz sve to kvalitetna ponuda domaćih vina, domaće rakije od dunje, jabuke ili šljive. Za dobru atmosferu je zadužen tamburaški orkestar "Neven" a na imanju se nalazi i šaranski ribnjak, bazen, sportski tereni kao i ergela konja.

Salaš je okružen voćnjacima i malim bagremovim šumarkom. Na salašu neguju organizovanje raznih svetkovina koja je doprinela da se gosti edukuju i podsete na nekadašnji život i običaje naroda koji žive u ovom regionu.

Posebno je interesantno da posetioci mogu da prisustvuju bačkom svinjokolju i vide kako to domaćini prave paštetu, kulen i posebnu poslasticu čvarke.

Tel 024/753-672

   


Salaš 84

Salaš 84 Žabalj Perfektno mesto


Na Salašu 84 sve miriše na tradiciju. Salaš se greje starim kaljevim pećima, krovovi su ručno šiveni trskom, a u pod i zidove ručno je ugradjena cigla koja je pečena po specijalnom kalupu - kao pre dvesta godina. Hrana je jedinstveni doživljaj na salašu, sprema se u originalnim pećima koje su sačuvane kroz istoriju. Recepti su stari i jedinstveni, pa je gastronomsko iskustvo neponovljivo.


Salaš 84 ima istorijsku vrednost, jer se u neposrednoj blizini, na samo 70 metara udaljenosti, nalazila vila Mileve Marić Anštajn. Mileva je zajedno sa svojim mužem Albertom u više navrata boravila u toj vili. Na mestu gde je nekada bila Vila ostao je samo jedan stari dud ispod kojeg su pre pola veka Mileva i Albert sedeli i smišljali teoriju relativiteta

Salaš 84  je samo 8,5 kilometara udaljen od autoputa E-75. Kod Novog Sada skrece se na put za Zrenjanin, a  zatim na stari asfaltirani put.

Tel: 021/ 445-993, 6417-263

   


Salaš 137

Salaš 137 Čenej Jedinstveno mesto


Salaš 137 je jedinstveno mesto ako želite da uživate u domaćoj hrani i piću uz autentični ambijent i lokalnu Vojvodjansku etno muziku. Salaš 137 je već afirmisan po ovako koncipiranom načinu svoje kuhinje i društvenog života.

Restoran sa tradicionalnom Vojvodjanskom kuhinjom (gibanica, carska pita, štrudla sa makom i orasima, bundevara, rinflajš sa 5 sosova, rolovana teletina, ribić na kajmaku, salašarski sote, punjene tikvice,...). Restoran ima kapaciteta  u salama 70 mesta, u bašti 80 mesta i ''Gazebo" (letnja bašta) 150 mesta.

Smeštajni kapacitet od 14 soba uredjenih u Alt Deutsche stilu. Sadržaji u okviru Salaša 137 su škola jahanja, rekreativno jahanje, vožnja fijakerom / sankama, igralište za decu, tereni za mali fudbal, odbojku i badminton, pansion za pse i konje, degustacija vina, organizacija lova,  škola golfa - početni udarac (za organizovane grupe),  gadjanje lukom i strelom (za organizovane grupe) ,..

Tel 381 21 714 497

   


Salaš Capriolo

Salaš Capriolo Bačka Topola Savršen odmor


Na Salašu 264 koji je primer spoja modernog i tradicionalnog se nalazi  lovački dom i restoran. Ime Capriolo na italijanskom  je vezano za Srndaća što asocira lovce da je to pravo mesto za njih a naravno i za sve sladokusce hrane i kuhinje od divljači. Specijalitet kuće je srneći paprikaš a služi se iz kazana. Hrana se služi na drvenim pladnjevima a ljubitelji dobrog vina imaju dobar izbor domacih vina iz okruženja.


Stogodišnji dud zauzima centralno mesto i dominira i pravi veliki hlad. Domaćini se svojski trude da zadovolje goste pa gosti imaju na raspolaganju apsolutno sve što im je potrebno i ambijent gde će se sigurno odmoriti. Sadržaji dečje igralište, sauna i mini zoo vrt će vam biti na raspolaganju a salaš sigurno ostati u dobrom sećanju.

Tel: 024/712-055

   





Izvor: Serbiatouristguide
« Poslednja izmena: 28. Maj 2009, 14:20:36 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Apple 5
Majkin salas je fenomenalan.Klopa i stimung odlicni,jos kad svrati Zvonko Bogdan.Preporucujem ga toplo Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 17:12:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.