Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 98
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: U susret novoj vladi ~ Komentari ~ Misljenja  (Pročitano 48097 puta)
26. Jun 2008, 20:34:01
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
LG Nexus 5
Buduci da je tema o parlamentarnim izborima zatrpana morem spama i komentara koji nisu ni za recycle bin, otvaram ovu temu u nadi da cete bar pokusati da razmenjujete misljenja iskljucivo vezana za naslov teme.

Ne sumnjam da ce opet biti spamovanja za sve pare ali, da podsetim samo, ne mozete vi da napisete onoliko, koliko ja mogu da obrisem. Wink

Izvolite.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1620
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
nova vlada pod vodtvom bojana pajtica bi morala da ekonomski ako unapredi srbiju, takodje tu su prava gradjana koja treba da se postuju, kao i socijalna prava.
IP sačuvana
social share
Edit by ziledin: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Bojan Pajtić najbliŽi funkciji premijera
Demokrate očekuju da Tadić uvaži glas većine
Autor: Željka Jevtić - Tamara Spaić | 27.06.2008 - 20:01
Demokrate očekuju da Tadić uvaži glas većine

Najviše šansi da bude novi premijer, po navodima visokih funkcionera DS, ima Bojan Pajtić, prvi čovek vojvođanskih demokrata. Međutim, lider DS Boris Tadić, koji treba da odredi mandatara, nije se izjašnjavao posle razgovora koji je imao sa Pajtićem. Završne pripreme za formiranje buduće vlade Srbije su u toku, a u četvrtak po podne dorađivana je završna verzija novog zakona o ministarstvima. Prema saznanjima „Blica“ vlada liste „Za evropsku Srbiju“, koalicije oko SPS i manjina imaće 24 ministarstva, ali sa četiri potpredsednička mesta biće ukupno 28 mesta u vladi.

Nova vlada Srbije biće uvećana za četiri mesta, ali su još neke izmene moguće dok se predlog zakona o ministarstvima ne nađe pred Skupštinom Srbije, tvrde naši izvori. Po poslednjoj verziji, ministarstva za poljoprivredu i ekologiju spojena su u jedan resor, a umesto Ministarstva za infrastrukturu ubuduće će biti građevina, urbanizam i prostorno planiranje. Buduća vlada dobila je novi resor - Ministarstvo za manjinska i ljudska prava. Dileme više nema, buduća vlada neće imati ministarstvo za EU, iako je to bilo izvesno jedno vreme dok se pregovoralo o sastavu i formi nove vlade. Nekada ministar bez portfelja zadužen za NIP sada je zaseban resor - Ministarstvo za NIP. Iako je bilo predloga da se ukine Ministarstvo za KiM, a s druge strane vrati operativna moć koju je nakada imao Koordinacioni centar, ovaj resor će ostati, a njime će rukovoditi DS.
Vlada Srbije trebalo je da bude formirana do kraja ove nedelje, ali to se nije dogodilo. Učesnici u pregovorima, isprva nezvanično a potom i zvanično, su četvrtak navodili kao „siguran dan kada će biti objavljeno da je Srbija dobila vladu“. Prema saznanjima „Blica“, vlada bi trebalo da bude formirana sredinom naredne sedmice, najverovatnije do srede. Do prolongiranja je došlo zbog unutarpartijskih previranja u DS oko raspodele resora i određivanja mandatara. Dok su druge stranke članice vladajuće većine već odredile buduće funkcionere i ministre, u DS se do poslednjeg trenutka lomilo ko će „dobiti“ evropske integracije, a još uvek nije izvesno ko je na čelu Ministarstva finansija. Ova unutrašnja kombinatorika nije bila samo uslovljena ličnim ambicijama pojedinih visokih funkcionera DS, već i činjenicom da se ne zna ko je premijer i da ta nepoznanica mnogo menja u raspodeli resora. Dva pominjana kandidata - ministri finansija Mirko Cvetković i spoljnih poslova Vuk Jeremić - i pitanje ko će od njih biti izabran, ostavljalo je prostor unutar DS za procene ko bi ubuduće vodio ova značajna ministarstva.

Blic

Oko izbora mandatara se sukobljavaju dve snažne struje u DS. Jedna je većinska u predsedništvu i ona podržava Pajtića. Cvetkovića ne odbijaju eksplicitno, ali ni ne podržavaju. Druga je predsednikova koja podržava Cvetkovića, uz eventualnu mogućnost da prihvati Jeremića, kojeg pa većina u predsedništvu odbija oštro.

Meni lično Pajtić nikad nije pokazivao neke političke talente, ali nesumnjivo ima veliku snagu u Vojvodini. Cvetković mi je bled i kao ličnost i kao ekonomista, a pošto pri tome uopšte nije iz DS nije mi jasno ni koji vrag onda on a ne direktno Danko Đunić.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 6300
Ma ja mislim da će se ova nova vlada raspasti posle prve sednice. Prvo će biti napada na relaciji SPS-SPO, pa će se međusobno zavaditi u DS, pa će G17+ da se zavadi sa DS-om, a Čanak će samo da doliva ulje na vatru. Ma biće ova vlada kraćeg veak od prošle. A o ekonomskom napredku, graađnskim pravima i socijalnoj pravdi nema ni glas da se čuje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Не веруј жени која лаже

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 13308
Zastava Негде у Србији
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Након Метиља, чак је и овај Арканов мали помак на боље
IP sačuvana
social share
,, Све су жене ( по мало ) вештице  '' - Душко Дугоушко  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Petrović: Neću biti ministar, baviću se DS-om
Autor: Beta | 26.06.2008 - 20:44

Zamenik predsednika Demokratske stranke (DS) i ministar pravde u odlazećoj Vladi Srbije Dušan Petrović izjavio je danas da će se ubuduće baviti isključivo strankom i da neće biti član nove vlade.

"Sa predsednikom Srbije i DS Borisom Tadićem sam se dogovorio da preuzmem bavljenje DS-om u narednom periodu i neću biti član nove vlade Srbije", rekao je Petrović agenciji Beta i najodlučnije demantovao da u DS postoji raskol.

Petrović je rekao da svi ljudi u DS imaju jedinstvene poglede na sva važna pitanja. On je potvrdio da DS ima tri kandidata za premijera - Bojana Pajtića, Vuka Jeremića i Mirka Cvetkovića i istakao da je "duboko uveren da je svako od njih potpuno sposoban da obavlja posao predsednika Vlade".
U narednih nekoliko dana će, prema njegovim rečima, biti odlučeno i ko će se naći na čelu Ministarstva pravde, jer za to mesto ima više kandidata.

Petrović je rekao da su on i Tadić odluku o tome da preuzme bavljenje strankom doneli "iz iskustva", jer je činjenica da taj posao niko nije radio od 2001. godine u vladi Zorana Đinđića, niti u odlazećoj vladi.
"Neophodno je da se neko bavi isključivo strankom jer je to garancija da ceo sistem koji vodi DS funkcioniše na dobar i stabilan način. Treba da, pored velikih poslova u izvršnoj vlasti, imamo i stabilnu stranačku strukturu. U prethodnim vladama u samoj DS se, u vezi sa stranačkim pitanjima, donosilo premalo odluka jer su se svi bavili izvršnom vlašću. Sada pravimo veliki zaokret i odluka je da se kao zamenik predsednika stranke uklonim deficit donošenja odluka", rekao je Petrović.

Blic

Znači već znamo da Petrović neće biti ministar, što je trenutni ustupak Tadiću, ali i jačanje unutarstranačke pozicije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
ocigledno je da petrovic nece da sedi u vladi zajedno sa sps-om i da je ovo njegovo brljanje samo puka sprdnja za medije...
da je posten covek,lepo bi se isclanio iz ds-a i kraj price....ovako,i njemu sleduje svakodnevna porcija govana koju ce morati sa zadovoljstvom da pohasa Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 3324
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung 
RUŽIĆ: KOALICIJA NA NIVOU BEOGRADA PRIRODNA KOALICIJA


BEOGRAD , 26. juna (Tanjug) - Predsednik Izvršnog odbora SPS Branko Ružić izjavio je večeras da je koalicija radikala, narodnjaka i socijalista na nivou Beograda "prirodna koalicija" i da to ne treba da bude problem za formiranje vlade na republičkom nivou.

"Prirodna koalicija je ovakva kakva je trenutno sporazumom definisana u gradu Beogradu i mislim to ne treba da bude problem. Da li će se nešto menjati zavisi od partnera koji su potpisali taj sporazum, među kojima smo i mi", rekao je Ružić.

On je gostujući na Televiziji B92 rekao da nije održiv princip formiranja vlasti po vertikali.

"Mi smo vrlo principijelni. Kada nas pitate da li mora po vertikali nešto da bude, mi kažemo ne. Neka nas neko ubedi da li je po vertikali ikada, od kada je uveden višepartijski sistem u Srbiji, da li je po vertikali uvek bila identična vlast, nije. Možda je bila prve dve godine", kazao je Ružić i dodao da socijalisti smatraju da to nije održiv princip.

Prema njegovim rečima, za SPS je neprihvatljivo da formiraju bilo kakvu većinu sa LDP, a na pitanje da li postoje okolnosti u kojima bi za SPS bila prihvatljiva manjinska vlada koju bi podržala LDP, Ružić je kazao da takva inicijativa nije došla do SPS i da bi "i oni koji bi je uputili morali prvo da odmere da li bi uopšte smeli takvu inicijativu da upute SPS".

On je istakao da je prioritet formiranje vlade i da zato "nema potrebe opterećivati formiranje vlade pitanjem o Beogradu".

Ružić je rekao da će vlada liste "Za evropsku Srbiju" i koalicije SPS-PUPS-JS biti formirana vrlo brzo, ali nije želeo da kaže koji će resori pripasti socijalistima.

On je za današnju izjavu lidera D S S Vojislava Koštunice da je SPS ulaskom u koaliciju sa listom "Za evropsku Srbiju" pokazala svoje pravo lice rekao da to nije istina.

Ružić je dodao da je korak unazad u pregovorima napravila D S S, a ne SPS i da su socijalisti u donošenju odluke da većinu formiraju sa DS bili rukovođeni interesom Srbije i njenih građana.

On je kazaoo da je koalicija oko SPS iskreno o formiranju vlade razgovarala sa SRS i D S S-NS, ali da su ipak ciljevi socijalista bili ostvariviji u saradnji sa listom "Za evropsku Srbiju".

(Kraj)


Извор: Тањуг
IP sačuvana
social share
Citat
Po sopstvenom priznanju,Tomislav Nikolić svoj politički život duguje Vojislavu Šešelju. Na njegovim delima vaspitavao se osamdesetih godina. Oduševljeno je čitao sve što je napisao.

Citat
Kad je Tomislav, član Narodne radikalne stranke, čuo Šešelja iz Četničkog pokreta uživo, uverio se da je to „najveći srpski intelektualac”.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
UNIX
Browser
Opera 9.50
mob
Ericsson T28
Ja sam se navikao na Vojislava Koštunicu , tako da imam utisak da ni jedan predsjednik vlade poslije njega neće napraviti ono što je on napravio.

Ali i ja željno očekujem novu vladu Srbije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
Само да не буде горе, жељни смо нечег позитивног, добрих вести, нормалног живота.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 98
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.