Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nova teorija o posledicama i mogućnosti putovanja kroz vreme  (Pročitano 7709 puta)
Svakodnevni prolaznik


Aum Namah Shivaya

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 278
Zastava Nikšić
mob
Apple iPod Touch
Materija\Energija se nemoze iz nicega stvoriti. To svi znamo...
Sad, ako bi neko htio da putuje u proslost znaci da bi njegov vremeplov morao da se stvori iz nicega. Nije li tako? Pa kako je moguce putovati u proslost ako je ova teorija tacna?
IP sačuvana
social share
Peace, Love, Unity, Respect
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Moguće je videti prošlost a mislim da sam objasnio na prošloj strani. Znači videti, ne putovati i uticati. Međutim, teorija ne važi za budućnost već samo za ono što se već dogodilo!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Citat
Materija\Energija se nemoze iz nicega stvoriti. To svi znamo...
Sad, ako bi neko htio da putuje u proslost znaci da bi njegov vremeplov morao da se stvori iz nicega. Nije li tako? Pa kako je moguce putovati u proslost ako je ova teorija tacna?

To su jos nerazjasnjene stvari, nismo ni sigurni da li bi to bilo bas iz nicega pojavljivanje u proslost. Kada se govori o putovanju kroz vreme, uvek se ide od crnih rupa. Tj crne rupe nastaju kada se zvezda gasi, tj umire. Crne rupe imaju tu osobinu da uvlace sve u sebe, pa cak i svetlost. Ajnstajan je pretpostavljao da se iz te crne rupe nalazi veza sa vremenom i prostorom, tj prolazak kroz tu rupu bi nas vratio u neko proslo vreme. Problem predstavlja sto je taj kanal koji povezuje suprotne strane uzak svega koliko i jedan atom, tako da jedna letelica ne bi mogla tu svakako se provuci. Danasnji moderni naucnici rade na tome kako uspostaviti antigravitaciju, koja bi delovala suprotno od uvlacnje i tako prosirili taj prolaz. Za sada postoje odredjene pretpostavke, ali je to jos uvek samo teorija.
« Poslednja izmena: 27. Jun 2005, 11:35:58 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Лонг лив ћирилица!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 6247
Zastava
mob
Nokia Lumia 1020
A i ovo je nerazjašnjeno
Brzinom svetlosti nije moguce putovati, jer tada se materija pretvara u energiju.

Neki su dokazivali da fotoni imaju masu.
IP sačuvana
social share
Молим паметније да више не попуштају.
Стање је веома критично.
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Foton je foton. Fotoni imaju osobine i energije i materije. Zamisli sta bi bilo sa ljudskim telom kada bi islo 300.000 km/s!! Zemlja nije slucajno ovoliko veca od coveka, jer se zemlja krece 50 km/s, i upravo ova velicina planete koja je zastrasujuca u odnosu na jednog coveka, neutralise ono sto bi smo osetili kada bi smo isli 50 km/s na znatno manjem mediju. Onda zamisli koliki bi trebao da bude spaceship koji bi isao 300000 km/s, tako da covek ne oseti posledice na svom telu!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Лонг лив ћирилица!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 6247
Zastava
mob
Nokia Lumia 1020
Kad bi se kretao ravnomerno i bio lepo zatvoren, ne bi nista osetio kojom god brzinom se kretao. Samo, dok dodjes do konstantne brzine od 300000 km/s ko zna sta bi ti se desilo Smiley
« Poslednja izmena: 27. Jun 2005, 16:37:03 od lukpot »
IP sačuvana
social share
Молим паметније да више не попуштају.
Стање је веома критично.
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
O putovanju kroz vreme, mada se u naucnim krugovima nikad ne govori o putovanju u buducnost, nego samo o putovanju u nazad, proslost, ti procesi koji se desavaju crnim rupama su toliko komplikovani, i jaki da ako uvalce svetlost, pitanje sta bi ostalo od ikakvog svemirskog broda koji bi pokusao proci kroz crnu rupu. Mozda ako se nadjenacin, da se covek "fotonizuje privremeno", ali to onda postavlja pitanje, a sta je sa dusom, bozanska priroda ljudkse duse, jesmo li mi puka materija??
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
E to je već drugo pitanje  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Da, ali to je sustina svega. sigruno je da se u ovakvom obliku kakvom jesmo ne mozemo preneti u drugu dimenziju, ili vreme, jedino mozda onaj sistem teleportacije kao zvezdanim stazama. Ali opet ta teleportacija zanemaruje duhovni aspekt coveka, njegove misli, zamisli, ono sto pamti. Ja imam neki osecaj kao da je ovaj nas zivot RAM memorija, sve je dobro dok radi, dok je iskljucis na bilo koji nacin gube se svi podaci iz nje. Tako je i sa covekom, moja je prestpostvaka da bi covek izgubio svaku informaciju o sebi, ako bi se izlozio putovanju kroz vreme, pa ne mora teleportacijom, ili fotonizacijom, jednostavno postao bi robot, kao oni duhovi-ljudi u filmu sa Christopher Lamberom u onom podzemnom zatvoru.
« Poslednja izmena: 27. Jun 2005, 19:59:18 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Лонг лив ћирилица!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 6247
Zastava
mob
Nokia Lumia 1020
A mozda su sva secanja, osecanja i karakter odredjeni polozajem i vezama nervnih celija i mozda smo mi samo materijalni. Ja mislim da je tako.
IP sačuvana
social share
Молим паметније да више не попуштају.
Стање је веома критично.
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.