Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 02:39:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vera, potomstvo i sterilitet  (Pročitano 7405 puta)
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Naravno da ne treba, i bas mi onda to u celoj prici nije jasno. Onda, na osnovu ovog teksta i izjava ljudi ispada da je citav brak samo formalnost u kome ces moci da radjas decu, a svaki brak koji ne ispunjava to, je rdjav brak?!

Dakle, nit ljubavi, nit postovanja...Samo produzenje ljudske vrste?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Sony xperia
To i meni nije bas jasno. Ne pomaze bilo koji papir ako tu ne postoji jos nesto. Izgleda da su ljudi pre nekoliko milenijuma, bili pametniji, i shvatili da inces, moze dovesti do loseg potomstva. Da ne govorim o genima i DNK-a sada. Uvidevsi to, nacin kako bi se to izbeglo, i drzalo pod kontrolom, je bila bracna zajednica. Nesto visi stepen same zivotinjske grupe ili zasebnog copora. Kasnije je to uslo u veru i religiju, i tu smo gde smo sada.
Medjutim, i danas oni koji drze do "plave krvi", ne primaju nikog sa strane, vec se medjusobno ....
« Poslednja izmena: 16. Jun 2008, 20:40:20 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Ok, sve najbolje.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Na primer šta će meni žena za brak ako nemože da rodi,ili se zavetovala na celibat.Džaba tu ljubav i sve.Takva osoba najbolje da ode za časnu sestru ili muškarac za monaha gde takve osobe više odgovaraju nego za brak.E tu neodređuje crkva već Bog.

 Smile

Pa ja ne verujem sta ljudi pisu...A inace ti treba ta formalnost kao sto je vencanje da bi zaceo i rodio dete i osnovao porodicu....
Kažeš neveruješ šta ljudi pišu,odnosno što ja pišem.
Možda me nisi razumela.
Da bi ja imao ljubav,poštovanje i poverenje prema ženi,meni ne treba brak.Ja mogu da živim sa ženom kao najbolji prijatelj,ili kao da mi je sestra. Ali ako je brak u pitanje,nemože da kod nje fali ono što od nje pravi ženu.Ako me razumeš.
IP sačuvana
social share
Skrab.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
mob
Nokia the best
naravno da je potreban brak da bi se rodilo dete. vise mi je muka od novog trenda i samohranih majki i veza kao brakova ali nisu brakovi. ne znam sta ima lose u tome? jeste brak ''parce papira'' ali postoje pisana normativna pravila koja se trebaju postovati, plus moralne norme. pitanje nije zasto ako mi je super da se udam ili ozenim, vec je pitanje zasto da se ne udam tj ozenim ako je sve o.k. te prazne price o ''slobodnoj zajednici'' postoje zato da se neka osoba ne bi vezala i obavezala jer nije sigurna u vezu.
e sad ako ne mogu da imam dete sa osobom koju volim.. hm ne daj boze da budem u takvoj situacji ali bi ostala sa tom osobom. razmisljam na ovaj nacin, sta da se ja nadjem u takvoj situaciji tj da ne mogu zaceti dete i pored tog bola ostavi me osoba koju volim. ne bih to volela ni za sebe ni za drugog. crkva ne bi trebala u to da se mesa.

Citat
Medjutim, i danas oni koji drze do "plave krvi", ne primaju nikog sa strane, vec se medjusobno ....

da, ovo mi je poznato. koliko sam cula to je bilo karakteristicno za engleze.
« Poslednja izmena: 16. Jun 2008, 22:21:35 od glviki »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
bilo bi mi logicno da crkva potpuno zabrani seks onima koji ne mogu da imaju potomstvo  Smile posto je i onako u jednu svrhu, a uzivanje samo po sebi bez svrhe i cilja je tabuisano...  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Mislim da su ovde pobrkana dva različita termina. Jedno je sterilitet a drugo je polna nemoć. U slučaju sklapanja braka u crkvi mladenci se obavezuju na vernost. Ali seksualni nagoni žene koja bi stupila u ovaj brak nikako ne bi mogli da budu ispunjeni od strane njenog muža. Što bi naravno postalo povod da ona počini greh preljube.

Sa aspeka sveštenika ne dozvoljavajući brak on je u stvari sprečio da se data reč o vernosti jednog dana pogazi. Naravno sveštenik nije niti može da spreči sklapanje građanskog braka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia 
al ni po gradjasnki pravima nije baš jak taj brak, zbog nemoći. to je dobar argument kada je razvod za to da žene odnese i tvoju gaću, bez umrenih spermatozoidima.
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
al ni po gradjasnki pravima nije baš jak taj brak, zbog nemoći. to je dobar argument kada je razvod za to da žene odnese i tvoju gaću, bez umrenih spermatozoidima.
jednostavno....priceless Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 02:39:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.