Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ukrajinski milijarder Ahmetov najbogatiji čovek u Evropi  (Pročitano 1059 puta)
15. Jun 2008, 02:56:29
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14

Kijev, Moskva – Rinat Ahmetov, vlasnik ukrajinske grupacije „Sistem kapital menadžment” i fudbalskog kluba „Šahtjor” iz Donjecka, uvećao je svoje bogatstvo na 31,1 milijardu dolara i tako prestigao najbogatijeg ruskog oligarha, Olega Deripasku, čija imovina prema podacima američkog časopisa „Forbs” iznosi „samo” 28 milijardi dolara.

Ahmetov je, prema najnovijem rejtingu nedeljnika „Korespondent”, koji već treći put objavljuje listu najbogatijih ljudi u Ukrajini, ne samo najbogatiji čovek ove bivše sovjetske republike, već je po vrednosti imovine na prvom mestu u 12 zemalja Zajednice Nezavisnih Država (ZND) pa i cele Evrope.

Prošle godine časopis je, inače, predviđao da će do 2008. godine Rinat Ahmetov postati najbogatiji čovek u ZND i, kako se pokazalo, ta procena je bila tačna.

Imovina biznismena iz Donjecka, koji je i član ukrajinskog parlamenta, sada vredi dvostruko više nego pre godinu dana, a veća je za oko tri milijarde dolara od bogatstva najimućnijeg ruskog tajkuna Olega Deripaske.

Ne samo da je postao najbogatiji u ZND već je, prema proračunima investicione kompanije „Dragon kapital”, Ahmetov i najbogatiji čovek u Evropi, pretekavši švedskog milijardera, osnivača trgovinskog lanca „Ikea”, čiju je imovinu „Forbs” ocenio na 31 milijardu dolara, a koji je za godinu dana izgubio dve milijarde dolara kapitala. Imovina 50 najbogatijih Ukrajinaca je u proteklih 12 meseci udvostručena – na 112 milijardi dolara – što je više od vrednosti dva godišnja budžeta Ukrajine, navodi nedeljnik. Sto najimućnijih tajkuna iz Rusije lani su raspolagali, prema podacima ruskih javnih glasila, imovinom u vrednosti oko 720 milijardi dolara, što je ravno polovini ostvarenog bruto domaćeg proizvoda (BDP) zemlje u 2007. Ukrajinski bogataši, a još manje ruski, praktično nisu ni osetili tekuću kreditno-finansijsku krizu u svetu i dok su njihove brojne kolege na Zapadu sumirale gubitke, na postsovjetskom prostranstvu najimućniji sloj ljudi se, narodski rečeno, kupao u dolarima.

Zahvaljujući rastu cena ne samo energetskih već i svih drugih sirovina u 2007-2008. godini, listu TOP 50 najbogatijih Ukrajinaca popunjavaju, mahom, vlasnici metalurških kombinata, rudnika uglja i energetike, ističe se u informaciji „Korespondenta”.


Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Sreca je jedini udarac koji me je promasio...

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 10305
Zastava u mom svetu bez patnji,lazi i bola....
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
SonyEricsson w350
odakle im tolke pare mamu li mi mafijasku....  Smile
IP sačuvana
social share
I sve sto mogu i znam i kada osetim kraj iz sebe bar imam to sto bi svako pozeleo. I svaki svoj dan ja dobro pamticu znam, jer znam da prosla sam i sada spavam mirnim snom...
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.