Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:30:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jezero Perućac - raj na zemlji  (Pročitano 27315 puta)
11. Jun 2008, 09:17:10
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Kupanje, krstarenje, ribolov



Jedno od najlepših prirodnih destinacija u Srbiji, (to dobro znaju oni koji žive na zapadu zemlje), jeste jezero Perućac, udaljeno od Bajine Bašte samo13 kilometara. Kroz kanjon Drine, jezero, koje je dugačko 54 kilometra, doseže do Višegrada. Ono je u stvari nastalo izgradnjom hidroelektrane, čija je visina 90 metara, a dužina 461 metar. Nad jezerom, koje je dobilo naziv po istoimenom mestu, nadvile su se padine Tare, što posetiocima još više dočarava prirodno čudo Srbije, posebno ako se popnete na ogranke ove predivne planine, pa bacite pogled naniže, na jezero i na Drinu.
Perućac, do koga se dolazi prateći sliv Drine, malo je, ali veoma privlačno posebno za one koji vole da uživaju u prirodi. Osim Drine i jezera Perućac, treba spomenuti da kroz ovo mesto protiče i najmanja reka u Evropi, Vrelo, dugačka 365 metara, odnosno "godinu dana" (tako je mnogi i zovu, reka godina). Na izvorištu ove reke sagrađan je veliki ribnjak kalifornijske pastrmke. Takođe, na vodopadu, gde se reka "godina" uliva u Drinu nalazi se restoran "Vrelo" sa veoma pristupačnim cenama i ljubaznim osobljem. Jedino zimi ovaj restoran nije prepun gostiju, tako bar kaže simpatični konobar. Pogled sa terase restorana je fenomenalan, jer na tom mestu Drina ima neopisivu zelenu boju, a mir i žubor dve reke momentalno otklanja svakodnevne frustracije.

Kao i u drugim jezerima i u Perućcu voda ume da bude ponekad hladnija nego što je uobičajeno, tako da osim kupanja, turisti mogu da se voze barkom, gliserom, da se spuštaju čamcima Drinom ili jednostavno da se sunčaju na pontonima ili piju pićence u obližnjim kafićima. Čuvena plaža na jezeru u vrelim letnjim danima potpuno je popunjena. Ni deca nisu zanemarena, tako da su za njih na pontonima sagrađeni mali bazeni, pa roditelji ne moraju da binu. Za one koji vole daleko da plivaju, dostupno je celo jezero, ali i pred toga jedan deo je ograđen zbog zaštite.

Perućac je odnedavno postalo veoma popularno mesto za odmor, pa je tako počela i gradnja objekata oko jezera. Ipak, izdvaja se hotel "Jezero", koje pored odmora na Perućcu organizuje i obilaske manastira Rače, Mokre Gore, jezera Zaovine, Predovog krsta... Sa svojim bungalovima ovaj hotel predstavlja izuzetno mesto za turiste, ali i za ribolovce, jer je jezero bogato raznim vrstama ribe. Za sve mlade koji žele da, osim odmaranja na jezeru, vreme iskoriste i za zabavu, Bajina Bašta je pravo odredište. Iako je jedan od manjih gradova u Srbiji, Bajina Bašta je iskoristila svoje potencijale i postala letnji hit za mnoge turiste. U glavnoj ulici je sve što vam je potrebno, brojni kafići, butici, restorani...

Na kraju, ne treba zaboraviti ni izuzetnu Taru, prekrivenu gustom listopadnom i zimzelenom šumom i prostranim planinskim pašnjacima. Najviši vrh Tare je Zborište, sa svojih 1544 metra nadmorske visine. Tara je, između ostalog, interesantna zbog svog jedinstvenog biljnog sveta, a najpoznatija je naravno Pančićeva omorika, koja jedino raste na ovoj planini.

Preko Tare, put vodi do Užica i Zlatibora, a negde na sredini nalazi se selo Kremna, rodno mesto čuvenih proroka Tarabića. Tu je sagrađena kućica posvećena prorocima u kojoj se mogu kupiti knjige, ali i saznati brojne priče u vezi sa Kremanskim proročanstvom. Međutim, to prvenstveno zavisi od raspoloženja prodavaca. Ispred kućice se nalazi fontana (bez vode) u koju se baci metalni novčić i zamisli želja. Ne znam koliko je vremena potrebno da bi se želja ispunila...


Izvor: Danas


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora ziledin (Vreme: 23. Apr 2009, 15:11:02)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
Dajte još neke slikice. Smile Naslušala sam se divnih priča o ovom jezeru...fantastično za kampovanje  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


^^

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 17395
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Samsung Galaxy Note 4
pogled sa Tare   reka Vrelo
 bungalovi iznad jezera

Možda odem tokom leta tamo na nedelju dana.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
Cakki gde je taj bungalov, kako se zove to mesto? Da li je u njihovoj blizini ona najmanja reka - Vrelo? Slikaj to mesto - okolinu ako možeš. Hvala Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.9
Citat: Makišon link=topic=351209. msg5553387#msg5553387 date=1213216825
Dajte još neke slikice.  :chuckel: Naslušala sam se divnih priča o ovom jezeru. . . fantastično za kampovanje  :P

Jezero Perucac sa Tarom je po meni najlepsi deo Srbije i zalosno je da kod nas malo ko i cuo za njega.  Takodje, vecina onih koji su bili na Tari nisu posetili Perucac jer nisu znali kakva lepota se nalazi odmah pokraj Tare.  Ono sto se pamti je pogled na jezero sa vidikovca Biljeska stena.  Slicice mozes videti ovde:

Jezero Perucac

Samo par kilometara od brane, ulazi se u kanjon Drine, mogu se iznajmiti camci a ceto vozii i brodic.  Dozivljaj je neverovatan.  Slike:

Kanjon Drine

Inace nije sve tako belo.  Iz gornjeg toka Drina donosi plasticne flase koje se kod brane zaustavljaju.  Kad sam zimus bio, prizor je bio uzasan.  Puno jezero sa flasama.  Na srecu ovih dana je organizovano ciscenje:

Ciscenje jezera
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
[Unlocked]
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 67
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.9
jezero je pola u Srbiji pola u Bosni ... samo sto je sa srpske strane sredenije i ima plaza a s ove ovamo nema nista ...
ja sam u zelji da predem na ljepsi dio obale platio 50 eura kaznu jer nisam imao licnu kartu(sta ce mi licna u vodi?) i jos je malo falilo da me pritvore kao kakvog marokanca koji hoce u spaniju Smile
inace ... prelijepo jezero... svi koji nisu bili ... toplo preporucujem
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Звезда живот је!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 22
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung F480




IP sačuvana
social share
Публика је твоја, најлуђа на свету, нико Звездо нема, то што имаш ти!

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Ima li neko informacije u vezi bunglova sa gornje slike u vezi rezervacije i cene iznajmljivanja.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
ajde ako neko ima informaciju o bungalovima neka okači i cenu ako može
« Poslednja izmena: 26. Maj 2009, 13:42:53 od Gale10 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:30:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.