Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Linux Debian ~ Download ~ Problemi ~ Saveti  (Pročitano 12587 puta)
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11114
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
mob
Samsung Galaxy S10
Zar ga nema u Synaptic-u? Otvori pa pogledaj na listi, mora da ima.
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Tvrdoglavi Kernel

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 427
OS
Linux
Browser
Mozilla (Debian-1.1.11-1)
Ima ndsiwrapper-sources ... al nema GUI za sve to, ovako u procesu konfigurisanja kroz terminal uvek neshto promakne.
IP sačuvana
social share
Il' si hardkor il' si smor...
no woman no grind
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11114
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla Flock 1.2.6
mob
Samsung Galaxy S10
Nemam wirelles, ali bi trebalo da je postupak sledeći:
downloaduješ ndiswrappew odavde i raspakuješ ovu arhivu negde u tvoj /home dir, recimo /home/tvoje-korisničko-ime/ndiswrapper.
Zatim otvoriš konzolu, kucaš su, pa enter, pa ukucaš svoju root lozinku, pa uđeš u taj dir gde ti je raspakovan, znači kucaš

cd /home/tvoje-ime/ndiswrapper
make
make install


Kad završi instalaciju, treba negde da smestiš svoj windows drajver, u neki dir, nebitno koji, i to onaj *.inf fajl, koji je ustvari drajver. Kad to odradiš, onda treba da instaliraš drajver u linux pomoću ndiswrapper-a, ovako:

cd /putanja-do-windows-drajvera  (zatim entar, naravno)
ndiswrapper -i ime_fajla.inf
ndiswrapper -l
          (ovo će to pokazati da li je drajver instaliran)

Ako je sve prošlo kako treba, drajver je ovim instaliran u linux, sad treba da ga učitaš:

modprobe ndiswrapper
dmesg                    (pokazuje da li je kartica instalirana, treba da jeste)
iwlist wlan0 scan       (ovo bi trebalo da pokaže listu svih AP-a koji te okružuju)

Da ti se ndiswrapper startuje u toku boota svaki put automatski, kucaš
ndiswrapper -m

E sad, oko konfiguracije tvoje kartice bi trebalo da ide nešto ovako:
iwconfig wlan0 essid ime-tvog-APa-sa liste         (sa liste od prethodne komande)
wlan0 enc <key>               (popuni svoj WEP ključ, ako ga imaš)
dhclient wlan0             (time pokrećeš svoju IP adresu)
i ako je sve u redu, testiraš svoju konekciju, pinguješ recimo google
ping -c www.google.com

To bi trebalo da je to.
« Poslednja izmena: 03. Okt 2008, 01:46:40 od MladenIsakovic »
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Tvrdoglavi Kernel

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 427
OS
Linux
Browser
Mozilla (Debian-3.0.1-1)
Hvala čovek , iskopiraću ovo tvoje ako mi bude trebalo za neku sledeću situaciju.

Muke sam namučio da instaliram Linux drajver, neke delove sam našao u Debian arhivi, a jedan fajl sam skidao iz Sidux arhive  Smile Trebao mi je ipw2100-source i ipw2100- modules. Onda sam restartovao laptop i ozaren pogledao u wirelles monitor  Smile Jebi ga, Debian i njihova filozofija. Pre instalacije firmwarea sam morao da pročitam neki licence agreement. To je za Debiance kršenje prve zapovesti Smile
« Poslednja izmena: 03. Okt 2008, 18:50:52 od Growlboy »
IP sačuvana
social share
Il' si hardkor il' si smor...
no woman no grind
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 496
Zastava Ниш брее ...
OS
UNIX
Browser
Opera 9.60
mob
Nokia E52
Ја користим Дебиан Лени неких три месеца и кусур, и за сада да куцнем о астал, дека Дебиан код мене лети само тако. Нема багова, штуцања, кочења. Моја препорука свакоме. Smile
IP sačuvana
social share

"Са Вером у Бога, за Краља и Отаџбину"

"Чујте Срби-чувајте се себе", и "Књига о Милутину"- (http://forum.burek.com/index.php/topic,207224.170.html).


"Свето Писмо"- верзија за мобилне телефоне:http://forum.burek.com/index.php/topic,152532.70.html
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
Imam problem, zakacio sam neki virus i izbrisao mi je kompletnu opciju  desktopa, uopste ga ne vidi, nudi mi samoThemes, Apperance i Settings.  Tako da ne mogu da postavim odnosno na nacin koji hocu postavim pozadinu.  Ima li ko resenje.  zocamarkovic@gmail. com
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11114
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla Flock 2.0
mob
Samsung Galaxy S10
Nije tebi to virus syebo, bar ne na linuxu, a i ne bi mogao da ti sroka bez root naloga. I da, jel' to na windowsu ili linuxu? Ako ti je to stradalo na linuxu, probaj napravi novog korisnika pa se uloguj, tek da kao opciju otklonimo oštećenje sistema.
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 560
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Ovako, nakon X probanih distribucija Debian je naizad legao
ali ipak imam nekoliko problema:
1. ne mogu da otvorim Windows-ove particije - slika 1
2. kad sam probao instalirati softver sa DVD (onaj sa koga sam instalirao Debian) takođe odbija - slika 2 - ovde možda grešim što ne koristim ostala 4 DVD koja tek sad skidam

Ako može neko da mi pomogne bar sa prvim problemom...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

slika 1.jpg
(98.85 KB, 1280x1024)
slika 2.jpg
(60.89 KB, 1280x1024)
IP sačuvana
social share
Moja država se zove Republika Srpska !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11114
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung Galaxy S10
Debian menjа GLIBC za EGLIBC

Dosta kratkom porukom na svom blogu, Debianov developer Aurelian Jarno (Auréllian Jarno) je najavio fundametalne promene u budućim Debian-ovim izdanjima. EGLIBC (Embedded GNU C Library), koje je orginalno napravljen za embedded sisteme, će zameniti GLIBC (GNU C Library).

Jarno kaže da ove izmene obećavaju unapređenje razvoja, posebno kada su u pitanju drugi učesnici u radu, izveštaju o greškama i podneseni patch-evi. U ranijem periodu su GLIBC developeri bili ocenjivani kao delimično "ne baš" prijateljski nastrojeni. Izveštaji o greškama su često odbijani zato što su bili bazirani na prethodnim verzijama u odnosu aktuelne verzije sa CVS-a a često su bili zatvarani bez ikakvog objašnjenja.

Druge koristi, kako kaže Jarno, će bizi podrška za plaforme pored x86 i druge šelove pored Bash-a, za koje je GLIBC blisko vezan. Takođe, EGLIBC ima bolje alate za testiranje koji se pokreću na raznim platformama i lakše se podešavaju, za na primer, komponente poput NIS ili RPC .

GNU C biblioteka  (GLIBC) je osnova Linux distribucija, koja gotovo sve binarne pakete dinamički povezuje sa bibliotekom i koristi njene funkcije. Dinamičkim povezivanjem sa bibliotekom, smanjuje veličinu binarnih fajlova, i kada se ispravi bag u biblioteci, automatski su ispravljene i sve aplikacijeBy dynamically linking the library. Srećom, ovo takođe znači da će biti relativno lako zameniti je sa alternativom poput EGLIBC-a koji ima bolju podršku.

Info: h-online.com
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 496
Zastava Ниш брее ...
OS
Linux
Browser
Mozilla (Debian-3.0.9-1)
mob
Nokia E52
Pošto je Lenny prešao u stabilno izdanje, rešio sam da poteram na kompu Squeeze (testing). I za sada sve pohvale. Dosta brži boot sistema, i to primetno. Ono što me najviše obradovalo je OpenOffice 3.0.1, i GIMP 2.6.6. Konačno su sredili da Toolbox-levo, i Layers, Channels, Paths, Undo-Brushe-desno, uvek budu vidljivi i aktivni dok god radite nešto sa slikima. Nema više besumučnog kliktanja po Panelu, čas na sliku, čas na panele sa alatima, i filterima.
Da završim, za sada sam više nego zadovoljan stabilnošću i brzinom Debianove test verzije... Smile
« Poslednja izmena: 07. Maj 2009, 22:18:24 od ixtis »
IP sačuvana
social share

"Са Вером у Бога, за Краља и Отаџбину"

"Чујте Срби-чувајте се себе", и "Књига о Милутину"- (http://forum.burek.com/index.php/topic,207224.170.html).


"Свето Писмо"- верзија за мобилне телефоне:http://forum.burek.com/index.php/topic,152532.70.html
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.228 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.