Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Linux Debian ~ Download ~ Problemi ~ Saveti  (Pročitano 12560 puta)
07. Jun 2008, 21:34:54
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
LG Nexus 5
Kao sto samo ime teme govori, ovde postavljajte probleme, savete i sl. iskljucivo za ovu distribuciju.




Debian


                                   

Neko rece:
Evo nekoliko razloga zasto bas Debian:
- jer je najstabilniji i najvjerniji tzv. GNU filozofiji;
- jer ga koristi NASA;
- jer ste culi da sve prave face vrte Debian

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11112
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla Flock 1.2.1
mob
Samsung Galaxy S10
Debian je jedna od najstarijih distribucija linuxa, i uz Slackware, drži status veterana među drugim distroima.
Ono što odlikuje Debian je da u svom sastavu, sem linux kernela, sadrži softver koji je i otvoren i slobodan, i ništa drugo ne dolazi u obzir. Čak su i Firefoxu promenili ime u Iceveasel baš zbog toga što je ime kopirajtovano, i već time ne spada u slobodan softver.
Druga odlika Debiana je da ćete uz njega dobiti veću količinu softvera od bilo kojeg drugog distroa, i to nekoliko puta veću količinu. Debian je umeo da dođe i na 21 CD ili par DVD-eva. Međutim, sav taj softver nije novijeg datuma, tačnije, često ćete naići na stariju verziju nekog programa od aktuelne, baš zbog politike Debianovaca - sve mora biti prečišćeno od bubica, počev od kernela, verzije GCC-a, x-org-a, pa do ostalih softverskih komponenti. Zbog takve politike, koja nekima smeta, Debian linux važi za izuzetno kvalitetan i stabilan, što serverski, što desktop operativni sistem baziran na linux kernelu, i kao takav stekao je veliku popularnost i potšovanje celokupne linux zajednice, koju drži i do dan danas.
Debian koristi DEB paket menadžer, a od ranih dana krasio ga je jedan izuzetan alat bez kojeg se danas ne može da linuxu - apt-get  To je bio alat koji se starao o dostupnim prekompajliranim programskim paketima za Debian linux, koji je takođe vodio računa i o međuzavisnim bibliotekama potrebnim za rad određenog programa. U praksi, to je značilo da, kada ste nekada recimo na nekom drugom linux distrou hteli da instalirate neki program, recimo showimg, osim samog programa, morali ste da svučete i instalirate i potrebne biblioteke, koje trebaju tom programu za rad, tipa libkipi, libsql, itd, pa je tek onda program mogao da radi, što je zadavalo glavobolje, jer je nekada bilo potrebno instalirati i više desetina potrebnih biblioteka. A na debianu je bilo potrebno otvoriti konzolu i otkucati
apt-get install showimg
i time ste sve završili, on sam svuče sve potrebne biblioteke, kao i program showimg, i sve to instalira i čak ubaci u startni meni, na vama je samo da kliknete na ikonicu i pokrenete program. Apt-get je danas standard na svim modernim linuxima, iako neki koriste druge programe, koji imaju istu namenu, i rade isti posao, samo se drugačije zovu.
Na bazi Debiana nastajali su i danas nastaju mnogi drugi popularni linux distroi, od kojih je svakako najpoznatiji Ubuntu.
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Tvrdoglavi Kernel

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 427
OS
Linux
Browser
Mozilla (Linux
Jel zna neko da mi objasni malo bolje testing verziju Debiana. Jer ona zauvek ostaje testing i apdejtuje se redovno, ili kad jednom postane stable, ostaje stable?
IP sačuvana
social share
Il' si hardkor il' si smor...
no woman no grind
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11112
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla Flock 1.2.5
mob
Samsung Galaxy S10
Vrlo prosto, Debian standardno dolazi sa malo starijim verzijama softvera, ali veoma prečišćenim od bugova, to je njihova filozofija, nek' i nije najnovije, al' da je stabilno i da ne zeza. E taj testing dir je ustvari novije verzije softvera, ništa drugo.
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Tvrdoglavi Kernel

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 427
OS
Linux
Browser
Mozilla (Linux
PA  znam da malo preteruju što se tiče pitanja stabilnosti. NJihov stable je stabilan ko stenčuga, po cenu malo matorijeg softwera ... samo eto taj testing ne znam dal je dovoljno siguran pošto ima to malo nesigurno ime "testing"?
IP sačuvana
social share
Il' si hardkor il' si smor...
no woman no grind
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11112
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Google Chrome 0.2.149.30
mob
Samsung Galaxy S10
Pa pazi, za desktop jeste, ionako te verzije softvera koji je u testing već rade dobro u stable verzijama drugih distribucija. Nije da su bete u testing-u Smiley
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Tvrdoglavi Kernel

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 427
OS
Linux
Browser
Mozilla (Linux
Hvala tebra!!  Smile

A moram da te pitam> Debian testing vs Arch Linux? Koji je bolji(ako to može tako da se kaže)?
« Poslednja izmena: 28. Sep 2008, 20:29:14 od Growlboy »
IP sačuvana
social share
Il' si hardkor il' si smor...
no woman no grind
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Tvrdoglavi Kernel

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 427
OS
Linux
Browser
Mozilla (Debian-3.0.1-1)
 Zdravo svima!

Počeo sam juče da koristim Debian testing release (netinstall). Instalirao sam ga na laptop Dell Latitude D400. Ranije sam koristio Linux Mint i wireless je bio odmah nakon instalacije detektovan i osposobljen. Dakle reč je o najobičnijoj Intel wireless karti.
Prilikom instalacije DEBIAN je i sam primetio da ta kartica postoji i rekao mi ime drajvera koji nisam mogao da nađem. Instalirao sam sve što sam našao u Synapticu vezano za wireless. Jel postoji šansa da se namesti preko onog ndsiwrapera?
IP sačuvana
social share
Il' si hardkor il' si smor...
no woman no grind
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11112
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
mob
Samsung Galaxy S10
Da, instaliraj ndiswrapper, i preko njega instaliraj windows drajver, ako već nema drajvera za linux.
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Tvrdoglavi Kernel

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 427
OS
Linux
Browser
Mozilla (Debian-3.0.1-1)
A kako njega da instaliram (ndsiwrapper)? Probao sam , al ne ide, u stvari , komplikovano je mnogo ...
« Poslednja izmena: 02. Okt 2008, 23:26:10 od Growlboy »
IP sačuvana
social share
Il' si hardkor il' si smor...
no woman no grind
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.