Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Linux Fedora ~ Download ~ Problemi ~ Saveti  (Pročitano 46587 puta)
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11114
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla Flock 2.0.3
mob
Samsung Galaxy S10
naravno, ja i ne znam da može sa flasha, bar ne osnovna verzija, možda neka posebna edicija može.
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 910
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Jel ova Fedora bolja od windowsa i po cemu? Vredi li prelaziti na taj operativni sistem? Negde sam procitao da ne postoje virusi za nju ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11114
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla Flock 2.0.3
mob
Samsung Galaxy S10
Windows vs. Linux - rasprave o tome koji OS je bolji i za šta traju već više od 10 godina, na mnogim svetskim forumima, i konkretnog odgovora nema. Svako će ti reći po svom ukusu, a šta ti je bolje, moraćeš sam da odlučiš.
Sa Fedorom, kao i svakim drugim OSom baziranim na Linux kernelu, običan korisnik ne mora brinuti o virusima. Postoje i linux virusi, ali u jako malom broju, a većina ih ne radi Smiley Znači, veća je verovatnoća da ti avion padne na glavu ili dobiješ 7-icu na lotou, nego da pokupiš virus na linuxu, a i ako ga pokupiš, najviše što može je da ti obriše korisničku particiju, dok sistem ostane netaknut. E sad, ako mu sam daš root privilegije - onda jebi ga, sam si kriv Wink
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 910
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Hvala na objasnjenju druze...Zanima me jos da li je tesko naci igrice i programe koji ce sljakati na ovoj Fedori...Recimo jel bih mogao nekako Pro Evolution 2009 da sljaka na tom operativnom sistemu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11114
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla Flock 2.0.3
mob
Samsung Galaxy S10
Ne znam, imaš emulatore, poput Wine-a koji služe da neke programe pisane za windows "prevode" i izvršavaju ih na linux kernelu. Spisak programa imaš ovde ali spisak windows aplikacija je i širi od ovog kod njih, meni rade i neke kojih tamo nema na spisku. Za ProSoccer ne znam da li radi, iskreno, mrzi me sad da googlam, ali većina najpoznatijih windows programa preko wine-emulatora - rade.
native linux igrica nema mnogo u ponudi, a programe instaliraš sa njihovog repozitorijuma (servera sa softverom). Uz Fedoru ćeš dobiti konkretno i brdo softvera, čitav OpenOffice, Firefox, Thunderbird, valjda javu i flash podršku, e sad multimedijalne kodeke moraš svući, ali to moraš i na windowsu Smiley  Fedora ima YUM alat, koji služi za instalaciju softvera. Znači, otvoriš ga, upišeš ime programa koji ti treba (ako ga već nemaš na instalacionom disku), i on ti ga dovuče sa neta i automatski instalira.
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 910
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
auu extra zvuci to,samo pitanje je dal cu ja to umeti instalirati  Smile
Hvala u svakom slucaju druze  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 1110
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia 2760
Pokusavam da instaliram Fedoru 10 ali imam neke nedoumice pa ako moze neko da pomogne.
Naime, na disku imam vise particija (ntfs). Na jednoj je Windows. Kad prilikom instalacije idem na opciju za kreiranje particije odaberem onu na kojoj zelim da instaliram Fedoru (45 GB). Ona je takodje prikazana kao ntfs pa sam isla na edit da bi napravila root, boot, swap i home.
Pitanje je: da li postoji mogucnost da ja samo naznacim particiju na koju zelim da instaliram pa da on sam uzme od tih 45 GB za root.... koliko mu  je potrebno ili cu ipak morati deo po deo?
Zamolila bi ako bi neko mogao malo detaljnije da mi objasni kako to da uradim Smile
Hvala.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Pokusavam da instaliram Fedoru 10 ali imam neke nedoumice pa ako moze neko da pomogne.
Naime, na disku imam vise particija (ntfs). Na jednoj je Windows. Kad prilikom instalacije idem na opciju za kreiranje particije odaberem onu na kojoj zelim da instaliram Fedoru (45 GB). Ona je takodje prikazana kao ntfs pa sam isla na edit da bi napravila root, boot, swap i home.
Pitanje je: da li postoji mogucnost da ja samo naznacim particiju na koju zelim da instaliram pa da on sam uzme od tih 45 GB za root.... koliko mu  je potrebno ili cu ipak morati deo po deo?
Zamolila bi ako bi neko mogao malo detaljnije da mi objasni kako to da uradim Smile
Hvala.
Najbolje je da to bude cista ( prazna ) particija .    Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Mozilla (intrepid)
mob
Nokia C5-00
probao sam Fedoru 10 juce, posto sam imao dosta problema, nisam mogao da namestim zvucnu, nije mogla da najde kodeke za zvuk, imao sam problem sa workspaces.... vratio sam se na ubuntu, na njemu mi nekako, sve fino radi Smiley
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

moki_licno

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 274
OS
Windows Vista
Browser
Google Chrome 1.0.154.48
mob
Nokia 6110 navigator
pomoc ljudi. instalirao sam fedoru 10 i 1000 problema. i resio da idem nazad na windows moje podrucje pa neka me neki virus pojede hihihi.    ali imam problem sa partiticijama. vidim samo 32 gb hard diska...sta da radim kojim programom mogu da sredim partiticiju.probao sam kildisk.nema sanse sada nevidim disk uopste kada ga prikljucim na kompjuter i startujem win xp preko drugog diska,  moze li mi neko pomoci
IP sačuvana
social share
moki_licno
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.