Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prednosti i mane života sa roditeljima  (Pročitano 5056 puta)
03. Jun 2008, 14:17:44
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Bio sam mlad zelen, ponekad i zut

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24688
Zastava Lausanne
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Motorola V3i
Jedna od tema na ovom forumu u kojoj može da se diskutuje poprilično, a ne samo da se lupaju smajliji radi nabijanja postova!

Koje su prednosti zajedničkog života sa roditeljima u kući?
Koje su mane?
Kako gledate na život u istoj sredini. a kako u odvojenim?
Šta mislite o samostalnom životu?
Kada je, po vama, pravi trenutak za odvojeni život?
Koje sve kriterijume, po vama, morate da ispunite da biste mogli samostalno da živite?

I još mnoga druga pitanja...
IP sačuvana
social share



And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who would attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee.

Neke price koje kruze forumom ne moraju biti istinite. Mogu biti samo tracevi zlih jezika.

I'm gonna make him an offer he can't refuse.

Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Ponosni vlasnik samog sebe

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 39829
Zastava Ovde sam negde
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Koje su prednosti zajedničkog života sa roditeljima u kući?

Sve je prednost, nista neradis  Smile Smile sve ti roditelji rade i daju

Koje su mane?

Nece da odu negde kad ti treba gajba prazna  Smile
Kako gledate na život u istoj sredini. a kako u odvojenim?

Pa ovaj....  Smile neznam bas

kad je zajednica, uvek ima neki nesuglasica (mozda je razlog razlika u godinama)

a kad je odvojen zivot, pozele se roditelji i jedva se ceka susret
(ipak ne bi bas daleko od roditelja Smiley )

Šta mislite o samostalnom životu?

Nije lose, svidja mi se (ali su mi roditelji blizu, 15 min peske)  Smile


Kada je, po vama, pravi trenutak za odvojeni život?

Kad se dobije stalan posao, tj kad se imaju konstantna primanja, a ne da budes odvojen a starci ti sve placaju

Koje sve kriterijume, po vama, morate da ispunite da biste mogli samostalno da živite?

Kad se dobije stalan posao, tj kad se imaju konstantna primanja, a ne da budes odvojen a starci ti sve placaju + da si fizicki i mentalno zdrava osoba

I još mnoga druga pitanja...

Koja pitanja???
« Poslednja izmena: 03. Jun 2008, 14:43:08 od klody »
IP sačuvana
social share
Kad vidis me na Bureku odma reci Alal vera 

Wc ne radi
Radovi u toku
Apiš me za Đoku
Smiley

Nije kriza,lakse nac litar ulja i kilu brasna neg pamet..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Bio sam mlad zelen, ponekad i zut

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24688
Zastava Lausanne
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Motorola V3i
Ja sam imao prilike da živim kako sa roditeljima tako i odvojeno tokom svog života. Lepo je kad dođeš kući i čeka te mamin ručak, lepo je kad ne brineš da li ti je čista garderoba, opeglana, šta da kupiš za jelo, kako da platiš stan, hranu, komunalije!

Lepo je takođe kad živiš i studiraš u drugom, velikom gradu, odvojeno od svojih roditelja. Imaš svoj život, nemaš nikakve restrikcije, i prigovore (da ne kažem kritike i pridike) kada si došao kući, kada si ustao, kada i koliko učiš, koliko provodiš u kući, kako (ne)uredno živiš, a opet ti roditelji šalju novac za život.

A sada živim potpuno samostalno i odvojeno! Od svojih primanja, od svog rada, od onoga za šta sam se ceo život školovao. I jako mi je lepo i ispunjen sam. Jer znam obe strane medalje! Trenutno sam u Švajcarskoj, moji su u Srbiji! Nije toliko loše! Kući sam za 2 sata u vrh glave. Evropa je Amerika za Ameriku, mnogo bolje nego bilo gde drugo. Kada se uželimo možemo lako da se vidimo.

Slažem se sa klody-jem da je potrebno stalno zaposlenje za potpuno samostalan život. Ali to ne znači živeti indiferentno i lenjo, ne tražiti posao, samo zato što postoje roditelji tu koji će voditi računa o tebi, pa i do 30-35 godine!!!
IP sačuvana
social share



And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who would attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee.

Neke price koje kruze forumom ne moraju biti istinite. Mogu biti samo tracevi zlih jezika.

I'm gonna make him an offer he can't refuse.

Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Citat
Koje su prednosti zajedničkog života sa roditeljima u kući?
Majka koja uglavnom kuva (mozda i otac), mnogo manje brige oko racuna, komunalija, nabavke itd ... uglavnom nema preterano mnogo opterecenja nekim problemima koji su neminovni kada sve preuzmes na sebe.
Citat
Koje su mane?
U odredjenom dobu krecu raznorazne krize i njihove i nase, klasicni sukob generacija i to niko nije izmislio jer mu je bilo dosadno, to je neminovnost. Stvari koje se ponavljaju dugi niz godina a koje su pomalo smetale pocinju da smetaju sve vise i kapiras da je vreme da se odvojis ako mozes ne bi li se spasio od slusanja toga narednih 20 godina ...
Citat
Šta mislite o samostalnom životu?
To je i sloboda i robija. Sa jedne strane si sam svoj gazda i imas neogranicenu slobodu kretanja, isto tako i slobodu da svoje vreme provodis onako kako ti zelis bez obzira na to da li ces nekome smetati ili da li je primereno u odnosu na to kada zivis sa roditeljima, isto tako je i ogromna obaveza jer nema vise beneficija koje ti donosi zivot u zajednoci sa roditeljima. Biti samostalan znaci i biti zreo i organizovan jer pocinjes da se hvatas u kostac sa stresovima koje ranije nisi imao.
Citat
Kada je, po vama, pravi trenutak za odvojeni život?
Cim se steknu potrebni materijalni uslovi, tj osoba proceni da je sposobna i da je moguce ostvariti tu zamisao.
Citat
Koje sve kriterijume, po vama, morate da ispunite da biste mogli samostalno da živite?
Prevelika ocekivanja ostavite ispred vrata novog doma, osim ako niste krem-de-la-krem ili jednostavno lezilebovic kome je izvod iz maticne knjige rodjenih resio sve buduce probleme u zivotu.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 5501
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa ovako...
Ja zivim sa roditeljima.
Posao kojim sam se do pre godinu dana bavila omogucavao mi je da osetim kako izgleda i samostalan zivot, doduse na odredjene periode.Ali ipak mislim da mogu da komentarisem na tu temu.
Sve ima svoje izrazene prednosti i mane.
Imam srecu, da pored toga sto zivim sa roditeljima imam svoju privatnost u kuci, pored toga imam roditelje koji imaju poverenja u mene pa imam mogucnost da mnoge odluke donosim bez konsultacija sa njima.
Posto sam pocela da zaradjujem porilicne sume novca vec sa 17 godina, jos os tada nisam potpuno zavisna od roditelja, sada kad imam ozbiljan posao smela bi da se odvojim, i imam svoj stan,sto puno znaci za taj pocetal, ali ne zelim.
Obzirom da imam jako ispunjen zivot i da imam jako malo slobodnog vremena ptpuno mi odgovara da kuci pronadjem skuvano, oprano, opeglanno, i da ne moram jos i o tome da razmisljam.
Slobodno vreme koje bi koristila pretezno za kucne poslove mogu iskoristiti kako kada zelim.
Posle radnog vremena mogu ostatak dana iskoristiti za odmor ili zabavu i sto je meni jako bitno mogu se posvetiti sebi.
Mane zivota u zajednici sa roditeljima su razlicite.Mogu biti ozbiljne ili krajnje zanemarljive u zavisnosti od nacina zivota. Konkretno ja imam manji problem sa mamom koji se tice mog nekontrolisanog trosenja novca. Jako me nervira sto se mesa u to zasto ja imam 30 pari cipela i sl. Uvek mora da prokomentarise "Sta ce ti to, iskoristi to na pametnije stvari" ...ufff!" I druga stvar sto mi stalno prebacuje kako malo vremena provodim kuci.
Mada ja nju saslusam i ne ulazim u diskusiju sa njom, pa kada shvati da ja nemam nameru da se raspravljam, ona odustane i sve se lepo zavrsi. Pa imamo korektan odnos.
Sto se tice samostalnog zivota mislim da ne postojie godine za koje bi se moglo reci da su najbolje.
Sve je pitanje osobe koja se na taj korak odlucuje.Nije bitna toliko stvar da li imas stalni posao, bitno je da si sposoban da pokrijes svoje rashode i ne padnes u depresiju ako ti se ucini da to neces uspeti.
Treba znati pasporediti svoj prihod, ( sto ja ne znam), ali se opet snadjem da svedem na 0 mesec, bez pomoci mame i tate.Treba znati rasporediti svoje vreme.Najpravilnije po meni ... 8h posla ... 8h slobodnog vremena ... 8h sna!
Ovo trece je najvaznije.Bili u zajednici ili ne, ako smo neispavani sve nam smeta... i sve nam pada tesko, sto je cesti problem u porodicama ( sto govorim iz iskustva svojih prijatelja), a i ako zivimo sami nervoza koja nam se stvara u nedostatku sna potstice nas da do podne mrzimo sebe, a od pode ceo svet...
Jedina stvar koja u najvecem broju ne trpi zajednicu sa roditeljima je kad pod jednim krovom zive dve porodice. Roditelji misle da su oni stariji i iskusniji i da sve bolje znaju,te svoju decu celoga zivota gledaju zastitnicki i imaju potrebu da ih usmeravaju na "prvi put", a mladi da su savremeniji i zreli da o svojim odlukama odlucuju sami.
Tako da tu nastaju glavni problemi. I da u tom slucaju je najbolje da svako ima svoj zivot.
Tako da kad se pojavi potreba za tim svako ce sam osetiti kada je to "Pravo vreme".

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


It's Better To Burn Out, Than To Fade Away

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 21158
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
mob
Samsung neka dva..
nema prednosti...upravo prodajemo stan, pa svako na svoju stranu. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 61225
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Zapad je na to vec odavno da odgovor. ali sigurno je da nece da mogne posle 30 banke!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.