Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Čekanje pravog/e kao Godoa  (Pročitano 682 puta)
18. Jun 2005, 05:04:05
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Čekanje pravog/e kao Godoa

- Baš sam imala sreće - već nekoliko puta ponavlja. - A gledam svoje drugarice, sve su same, imaju preko 30 i svakim danom se smanjuju šanse da će sresti nekoga - nastavlja.
Kakva mediokritetska priča i to od devojke koja se udala u 31. Znači, kao već ugrožena vrsta, koja nama dvema koje joj pravimo društvo u kafiću "izvlači presudu".

- Čekaj, pa nije baš tako. Zar udaja ne znači i zrelost i pronalaženje tvoje druge polovine - pitamo.
- Nije to samo udaja. To je pitanje da li si srećan, a to teško možeš bez nekog koga voliš. A kako dani idu, sve se manje krećeš, sve manje ljudi upoznaješ, sve manje trpiš, sve više njih je zauzeto i tako je to - kaže.

Poruka: Svakim trenutkom manje su nam šanse za sreću. Neudate valjda treba da ćute. Šta će, bolje da se pokriju ušima kad su već tako jadne.
U redu, ima istine u njenim rečima. S godinama sve ređe imaš normalne veze, sve to što ne ide ka zakletvi raspada se u prah. Odlučuješ se za samoću sve dok ne nagaziš pravu stvar. Ili ne napipaš.

I još nešto. Ne istančava li se s godinama i njuh kao kod veštih pasa tragača, pa mi sve više znamo šta hoćemo i sa sve manje skretanja idemo ka tome?
Ali ipak! Ne mogu da prihvatim jednostavnu statistiku - manje muškaraca na raspolaganju - veća šansa da za tebe neki neće ostati. Znači da je moja polovina već možda zalutala u neki brak?

Uvek sam mrzela matematiku. I to deljenje ostatka. Te egzaktne nauke uvek su težile pojednostavljivanju stvari. Rodiš se, razmnožavaš, umreš. Pravila. Udaš se "na vreme" - srećna si. Ne udaš se do 30 - ugrožena si. I nešto se tu još nameće - proređena, i podrazumeva se, lošija ponuda. Ali šta ćeš, daj šta daš; ili ne udaš se - frustrirana usedelica - već ti visi etiketa.
U 30. budućnost kao: stroga profanka kreće da preti prstom. Nisi pravilno upotrebila formulu. Imaš još jednu šansu. Ili... šta? Nemaš svog para? Vidiš da se svi s nekim drže za ruku, šta je s tobom? Počinje u vrtiću, ovo je samo krajnji rok.

I kao i sa svim ostalim "stvarčicama", ko pokušava da izađe iz šablona i konformizma u koje je ovaj grad duboko ogrezao, ispade da se samo donkihotovski bori protiv vetrenjača koje će ga na kraju slomiti. Ali, sad se još ne dam.
Milica Bjelovuk
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Čekanje pravog/e kao Godoa

"Ne može, pa ne može. Sada počinjem da verujem u to. Dugo sam odbacivao tu pomisao i govorio sebi: Vladimire, budi razuman. Još nisi sve pokušao. Dakle, evo te opet..."
Citirani pisac, veliki Semjuel Beket, umro je 1989. godine, ne dočekavši Godoa. Negde baš u to vreme, ili možda koju godinu kasnije, odlučio sam da nastavim njegovu misiju. Malo sam je, doduše, prema sebi modifikovao, usmerivši pažnju na iščekivanje gospođice Godo. Koja, prirodno, ima naviku da kasni još više nego gospodin Godo, budući da se, jelte, treba našminkati, doterati... Mene namerno ostaviti da čekam još duže.

Međutim, ne ogleda se samo u tome "ničim zaslužen" povlašćen položaj Beketovih junaka, Vladimira i Estragona; oni su barem imali izvesnu predstavu kako Godo izgleda. Ja nisam te sreće. Stoga sam sebe nekoliko puta dovodio u nezavidan položaj, shvatajući da preda mnom stoji zla sestra gospođice Godo. Neverovatno koliko ponekad mogu da liče jedna na drugu...

Isprva se nisam mnogo bunio. Matematički gledano, posle svake žene za koju se ispostavi da je iz daljine samo podsećala na gospođicu Godo, za jedan sam stepenik bliži cilju. U smislu da sam "škartirao" jedan primerak lepšeg pola, koji mi više neće dosađivati i zaklanjati pogled na ostale, među kojima se sigurno negde krije Ona.

Strah da ću završiti slično Vladimiru i Estragonu povećava se s godinama. Uprkos mojoj ne baš najjasnijoj predstavi o gospođici Godo, odbacujem mogućnost da sam je možda za života već bio sreo. Od onih sam što veruju da bih je u tom slučaju zasigurno prepoznao.

Ali, šta ćemo ako je gospođica Godo u međuvremenu preimenovana u gospođu Godo, dodavši sebi jedno prezime viška?! Dođavola, zar moja gospođica Godo može biti toliko nesmotrena, da ne upotrebim neki grublji izraz? Kad malo bolje razmislim, zašto ne bi mogla. Zapravo, sada počinjem da verujem u to. A dugo sam odbacivao tu pomisao i govorio sebi: Aleksa, budi razuman. Još nisi sve pokušao...
Strpljenje me polako izdaje. Mislim da ću odustati od čekanja. I početi da je tražim!
Aleksa Jovanović
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.058 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.