Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 03:32:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 53
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto ne u EU??  (Pročitano 85354 puta)
25. Maj 2008, 23:40:50
Svakodnevni prolaznik


Kad Ima Volje Ima i Načina

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 411
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung d900i
Ovako ljudi... Znam da verovatno već postoji ovakva tema ali nemojte odma da je zatvarate... Treba mi pomoć, ovako: Radim neki esej i treba da uradim Zašto U Eu a zašto ne? Zašto u EU našao sam dobre činjenice, ne smem da pišem rekla kazala, što bi mi bilo izuzeto lako... U takvoj sam stisci da mi ovo treba za sutra, ja mogu da nabrojim zašto ne ali mi treba pomoć oko činjenica, gde da ih nađem, našta da obratim pažnju, kako da se ogradim... itd....

Ja vas molim da mi negasite odma ovo, a ako je možda nekom interesantno, da pokaze svoje znanje baratanja činjenicama možda i malo opstane (koji minut duže).... Pozdrav i jbg jest na brzinu ali nemam vremena....

P.S. Nisam znao gde drugde da je postavim a ovde ljudi vole pričaju o politici itd pozz
IP sačuvana
social share
Znam ko sam i ne tražim da budem shvaćen
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
Zašto DA?

Jednostavno je:

Možeš da budeš dio jednog društva koje nešto radi ili se druži sa klošarima ili alternativno samuj.

Zašto NE?

Razmisli.....
« Poslednja izmena: 26. Maj 2008, 01:38:56 od nikola34 »
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 624
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Nema ni jednog normalnog odgovora protiv EU.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Kad Ima Volje Ima i Načina

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 411
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung d900i
Za mnoge ljude ulazak u Evropsku uniju znači bolji život, to je verovatno i tačno. Pitanje koje se pred nama postavlja je da li mi tj. Srbija treba da uđe u Evropsku uniju, postoje različita shvatanja ljudi o ulasku u Evropsku uniju i šta ono nama donosi. Srbija treba da uđe u Evropsku uniju ali samo voljom većine njenih građana. Znači najveći problem Srbije je neodlučnost. Iako više od 70% građana smatra da Srbija treba du uđe u Evropsku uniju, neodlučni su pre svega zbog stanja na političkoj sceni Srbije, i zbog neznanja šta tačno predstavlja Evropska unija.


Zašto Srbija treba da uđe u Evropsku uniju?
Evropska unija nam donosi Ekonomsku sigurnost. Srbija otkada je otpočela pregovore sa Evropskom unijom  znatno je poboljšala ekonomsku situaciju u zemlji. S obzirom da pristupanje Evropskoj uniji znači da nema granica, carina, Srbija dobija mnogo veće tržište na kome može da nudi svoje proizvode kako bi ostvarila što bolje prihode.
Ostvarenje jedinstvenog tržišta predstavlja jedan od osnovnih ciljeva
Evropske zajednice od samog njenog nastanka. Jedinstveno tržište kao jedinstven sistem pravnih okvira se sastoji iz tri komponente: Prva komponenta je ostvarivanje osnovnih sloboda. Osnovne slobode označavaju garantovanje slobodnog toka robe, lica, usluga I kapitala. Sloboda kretanja ne znači samo putovanje bez vize. Ono znači mnogo više. Pre svega ako bi Srbija ušla u Evropsku uniju to bi značilo da njeni građani mogu da rade u bilo kojoj zemlji Evropske unije. U uskoj vezi sa njima je I garantovanje slobodnog platnog prometa, koja se posmatra  kao peta osnovna sloboda. Drugu komponentu predstavlja obezbeđivanje lojalne konkurencije,dok se treća komponenta odnosi na carinsku uniju i jedinstven spoljno-trgovinski režim.
   Ulazak u Evropsku uniju, bi u velikoj meri rešio problem nezaposlenosti kod nas. Problem nezaposlenosti je zastupljen na celom Balkanu. Procenat nezaposlenih u Srbiji iznosi oko 48%, što je slično I na celom Balkanu, dok na primer procenat nezaposlenosti u Evropskoj uniji iznosi između 10% I 15%. Tako da ulazak bilo koje zemlje Balkana u Evropsku uniju smanjuje broj nezaposlenosti I poboljšava kvalitet života u celom regionu. Naravno to će se najbolje osetiti kada I naša zemlja stupi u Evropsku zajednicu.
   Osnovni razlog zbog kojeg zemlje članice Evropske unije insistiraju da Zapadni Balkan postane deo njihove zajednice su stabilnost I bezbednost. Njima je važno da u svojoj okolini imaju zemlje sa sličnim stepenom razvoja čija je socijalna politika na nivou Evropske unije. Samim ulaskom Evropsku uniju I Srbija uživa blagodeti koje imaju I ostale članice Evropske unije. Ulaskom u zajednicu postiže se pomak  ka ekonomskoj I bezbednosnoj stabilnosti.
   Evropska unija je već dosta učinila za Srbiju. 2000.godine jednostrano je ukinula carine na uvoz proizvoda (industrijskih I poljoprivrednih) poreklom iz Srbije. Bez obzira na to Srbija je primila 1,2 milijarde evra bespovratne pomoći. A sam ulazak, ili koji korak više ka pristupanju u Evropsku uniju donosi još mnogo pogodnosti. Novčana pomoć koju Srbija prima sada od Evropske unije nije ni delić onoga što bi primila, govoreći sa materijalne strane, od Evropske unije za poboljšanje standarda života u Srbiji.
   Izuzetno je bitno da Srbija uđe u Evropsku uniju jer sam ulazak Srbije predstavlja korak ka stabilnosti celog Balkana.
   Zemlje Evropske unije se zalažu za rodnu pripadnost, što znači zastupljenost, moć I učešće oba pola u svim sferama javnog života. Rodna pripadnost u Srbiji nije dovoljno zastupljena, postoje izuzetci, ali to I dalje nije na nivou Evropske unije, a kamoli na nivou potencijala same Srbije bez obzira na pol.
      Pitanje koje postavlja svaki Srbin je naravno Kosovo? Da li ulazak u Evropsku uniju znači gubljenje Kosova? Pa na ovo pitanje je malo teže odgovoriti. U samom sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju ili u bilo kom drugom nigde ne piše da Srbija mora da prizna Kosovo kao nezavisnu državu, ali u sporazumu takođe ne piše da druge zemlje moraju da priznaju ili ne priznaju Kosovo i to je ono što nas brine. Brine nas to što se Kosovo stavlja pod neutralan status. Neutralan status ne mora da znači da će Evropska unija priznati Kosovo, ima dosta zemalja članica Evropske unije koje ne žele da ga priznaju tako da samim tim Evropska unija neće odlučivati o tome da sve zemlje EU moraju da ga priznaju, slobodna volja je glavni adut naše zemlje. Zašto slobodna volja? Zato što produžavanjem saradnje sa Evropskom unijom dobijamo priliku da naša volja dopre što dublje u Evropu, i ne samo u Evropu nego ceo svet. Stavljanjem našeg pogleda na celu situaciju, i našim trudom, zalaganjem za obnovu pregovora i miroljubivo rešenje Srbija ima šanse da odbrani svoje stavove „zdravim razumom“, i da pokaže dobru volju, i „lepo lice“.
Srbija samim ulaskom u Evropsku uniju dobija bolji politički položaj kako bi mogla da brani svoje interese kao i da učestvuje u donošenju normi,  politika i standarda koji su bitan element Evropske zajednice.
Glavni razlog osnivanja Evropskih zajednica, Evropske unije je ste mir. Kako je Evropa preživela dva velika svetska rata, bilo „joj“ je dosta ratovanja i došlo je vreme mira. Rane tih velikih ratova nisu još zalečene, ali sam trud zemalja Evrope pokazuje koliko je svima stalo da žive u miru i slozi. Srbija ma koliko se do sada trudila nije uspela sama sebi da obezbedi mir, Evropska unija može Srbiji da pruži priliku da zaleči „rane“ ratovanja, nemira i nesloge. Vreme je da svaka zemlja zakopa ratne sekire.
   Za NE ulazak Srbije u Evropsku uniju ne postoje vidljive činjenice.
Da se vratimo na neodlučnost srpskog naroda. Neznanje, neznanje šta će se desiti sutra, neizvesnost da li će Evropska unija promeniti stav prema Srbiji. Da li ćemo uopšte ući u Evropsku uniju. Ulazak u Evropsku uniju je pun “zapleta” I “raspleta”, postoje određeni koraci koji se moraju preduzeti kako bi se ušlo u Evrpsku uniju tj. poboljšanje pravnog, ekonomskom I bezbednosnog sistema kod nas.
Većina ljudi u Srbiji to vidi kao pokušaj da se Srbija oslabi. To nije tačno, verovatno je da ćemo dosta izgubiti, ali ćemo dosta I dobiti što je već navedeno gore.  Sama pomisao da nam neće biti problem, sesti u avion I otići do naših bližnih koji žive u inostranstvu, ili čisto turistički da odemo gde želimo. Možda poželimo da radimo malo u Francuskoj, Italiji ili pak Nemačkoj, da kažemo da naša država (Evropska unija) ima 500 miliona stanovnika, da smo deo takve zajednice, koja brine o svojim susedima, a kamoli državama koji su deo nje, postavlja novi pogled na svet oko nas.
Ušli mi u Evropsku uniju ili ne, mi ćemo uvek biti Srbi I bićemo na to ponosni. Tokom celog našeg postojanja mi smo se borili za boje sutra, a danas izgleda sputavamo sami sebe. Prava pobeda bi bila “prevazići razlike” uklopiti se I zadržati svoje “JA”. Svoju nacionalnost mi ćemo uvek sačuvati, kao I što sad govorimo: “Bosanac, dalmatinac, šumadinac, sremac itd, tako kad budemo deo te velike zajednice govorićemo “SRBIN” i zbog toga će nas poštovati”!
IP sačuvana
social share
Znam ko sam i ne tražim da budem shvaćen
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Kad Ima Volje Ima i Načina

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 411
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung d900i
to mi je ko neka skica, ukratko...
IP sačuvana
social share
Znam ko sam i ne tražim da budem shvaćen
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2227
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Zasto EU? Zato sto trenutno nema boljeg resenja za zemlju kao sto je Srbija i ocuvanje njenih interesa Smile

Zasto ne? Ne vidim ni jedan iole inteligentan razlog Smile   Smile
IP sačuvana
social share
Interview - Bebi Dol: Skoro me je gospođa iz komšiluka koju stalno pozdravljam sa dobar dan pitala: „Je li, je l’ ti to mene provociraš?“
nidzo, svaka cast Smile
Edit by latifovich: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung XYZ1004
Zato i nisi zavrsio/la/lo skolu!  Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Kad Ima Volje Ima i Načina

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 411
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung d900i
Zato i nisi zavrsio/la/lo skolu!  Smile  Smile  Smile

Kome ti to???
IP sačuvana
social share
Znam ko sam i ne tražim da budem shvaćen
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung XYZ1004
litlegirl1 a.k.a maleckaa a.k.a Glavic a.k.a Raznosac Pica a.k.a nedefinisani zivotni oblik!  Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Kad Ima Volje Ima i Načina

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 411
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung d900i
litlegirl1 a.k.a maleckaa a.k.a Glavic a.k.a Raznosac Pica a.k.a nedefinisani zivotni oblik!  Smile  Smile  Smile

cccc Baš voliš da govoriš nepovezano...

Mislim što se tiče teme, ja kao što vidiš želim da uđemo u EU, ali dosta ljudi govori kako je to loše, kako ovo kako ono, zato želim da mi kažu ZAŠTO NE???
IP sačuvana
social share
Znam ko sam i ne tražim da budem shvaćen
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 53
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 03:32:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.