Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Stariji muškarac pucao u maturanta Ugostiteljsko-turističke škole  (Pročitano 1975 puta)
23. Maj 2008, 13:28:08
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone SE 2020
Stariji muškarac pucao u maturanta Ugostiteljsko-turističke škole
Učenik ranjen ispred škole
Autor: D.M. - L.B. - M.N. | 23.05.2008 - 06:35



BEOGRAD - Učenik srednje Ugostiteljsko - turističke škole Relja Popović (19) ranjen je hicem iz pištolja u stomak juče, oko 17 časova, ispred ulaza u školu, na uglu Jug Bogdanove i Ulice Gavrila Principa, na Zelenom vencu. Ranjeni mladić je operisan u Urgentnom centru, posle čega je prebačen na odeljenje intezivne nege i nalazi se u kritičnom stanju i život mu je u opasnosti. Policija je sinoć uhapsila Miloša Ivanovića (35), osumnjičenog za pokušaj ubistva.

Kako saznajemo, pucnjavi je prethodila svađa Popovića i nekoliko njegovih drugova sa napadačem u obližnjem bifeu „Sprajt“ u Ulici Gavrila Principa.
- Nekoliko momaka, od kojih je jedan bio vidno pijan, sedeli su sa dve devojke za jednim stolom. U jednom trenutku posvađal su se sa jednim stalnim gostom starim oko 35 godina, inače veoma mirnim čovekom, koji je bio sam za drugim stolom. Tad je došlo do koškanja, ali, ipak, sve se brzo smirilo zahvaljujći jednom prisebnom mladiću i čovek je izašao napolje. Posle su mi rekli da je verovatno ranjen momak, koji se trudio da smiri situaciju. Strašno - priča radnica bifea.
Kako smo saznali na licu mesta, muškarac sa kojim su se Popović i njegovi drugovi posvađali se malo kasnije vratio.
- Pozvao je Relju, sa kojim je krenuo i još jedan učenik škole, da izađe ispred bifea. Kako sam čuo tad mu je posle kraće prepirke uperio pištolj u glavu. Relja je rukom pomerio pištolj, koji je u tom momentu i opalio. Napadač je potom ispalio i još jedan hitac na učenika koji je bio sa njim ali je, srećom, promašio. Zatim je pobegao niz Ulicu Gavrila Principa - ispričao je jedan učenik, očevidac nesreće.
Oko ranjenog Popovića posle pucnjave se se ubzo skuplilo još nekoliko učenika.
- Minut pred pucnjavu sam ušao u školu, kad sam čuo zvuk sličan pucanju kapisle. Izašao sam i čuo kako nekoliko mladića viču da je neko povređen. Prišao sam im i odmah smo ga uneli u poritirnicu, gde mu je jedna profesorka pružila prvu pomoć. Kad smo mu podigli majicu nije bilo mnogo krvi, ali video sam malu ranu od metka, pa pretpostavljam da je u pitanju bio mali kalibar - kaže radnik obezbeđenja Turističko - ugostiteljske škole.
Ubrzo su na lice mesta stigli nekoliko policijskih patrola i ekipa Hitne pomoći, koja je ranjenog Popovića odmah prevezla u Urgentni centar.
- Relja Popović je maturant i pretpostavljam da je sa društvom proslavljao kraj školske godine. Stvarno je strašno što se ovako nešto desilo. Kako sam čuo moguće da je razlog pucnjave i svađa oko devojke - kaže dr Milijanko Portić, direktor škole Ugostiteljkso turističke škole.

Mladiću izvađeni bubreg i slezina
Kako „Blic“ nezvanično saznaje Relji Popoviću su kasno sinoć ostranjeni bubreg i slezina zbog opasnosti od sepsom. Njegovo stanje je jako nestabilno i doktori se bore za njegov život.
Ranije sinoć direktor Hirurgije u Urgentnom centru prof. dr Vlada Đukić izjavio je da je ranjeni učenik operisan i da je četvopročasovna operacija protekla dobro, ali da je s obzirom na težinu povrede rano za bilo kakve prognoze. On je rekao da je mladić zadobio treške povrede bubrega, jetre, pankreasa i slezine.


Uhapšen napadač
Miloš Ivanović (35), osumnjičenim za pokušaj ubistva Relje Popovića (19), uhapšen je oko 22.45 sati u blizini noćnog kluba „Brodarac“, u Hercegovačkoj ulici. Kako nezvanično saznajemo Ivanović, poznatiji kao Miško Pacov, policiji se lažno prestavljao kao Miloš Pavlović. Proverom njegov identitet je otkriven, i on se sada nalazi iza rešetaka. U trenutku hapšenja nije bio naoružan.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 547
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6300
У вези овог грозног догађаја, верници знају да постоје смртни греси. Подсетимо се два од њих:

1.гнев
2.пијанство

Ово су само последице (затвор за једног, тешке повреде за другог). Дај Боже да момак буде добро.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone SE 2020
Napadač uhapšen dok je pio pivo
Ranjeni maturant kritično
Autor: P. Z. V. | 24.05.2008 - 06:00


BEOGRAD - Devetnaestogodišnji maturant srednje Ugostiteljsko-turističke škole Relja Popović koga je prekjuče oko 17 časova ispred kafea „Sprajt“ hicima iz pištolja ranio Miloš Ivanović (35), u teškom je stanju. Kako „Blic“ saznaje, mladiću su izvađeni jedan bubreg i slezina.

- Mladić je operisan i smešten u šok sobu. U životnoj je opasnosti i pod stalnim nadzorom lekara - kaže dr Dušan Jovanović.
Relja Popović ranjen je prekjuče oko 17 sati ispred kafića „Sprajt“ u Ulici Gavrila Principa, posle svađe sa Milošem Ivanovićem, zvanim Miško Pacov. Posle koškanja, Ivanović, koji je bio vidno pijan je izašao iz lokala, ali se posle nekoliko minuta vratio i pozvao Popovića da izađe. Na ulici su nastavili raspravu. Ivanović je u jednom momentu izvadio pišolj i pucao Popoviću u stomak. Zatim je ispalio još dva hica u njegovog druga, ali je promašio i potom pobegao.
Dok je teško povređenom dečaku ukazivana lekarska pomoć, policija je krenula u potragu za napadačem. Posle skoro šest sati potrage, Ivanović je nađen u kafani u Hercegovačkoj ulici, u momentu dok je pio pivo. Kada je ugledao policiji, Ivanović je krenuo da beži, pri čemu mu je ispao pištolj. Uhapšen je, a na saslušanju u policiji je priznao zločin. Ivanović, koji je odranije poznat po nasilničkom ponašanju, juče je sa krivičnom prijavom priveden istražnom sudiji.
U Ugostiteljsko-trgovačkoj školi dan posle pucnjave vlada šok. Tužni, ali i besni učenici, nisu mogli da veruju da čovek od 36 godina izvadi pištolj i puca u njihovog druga. Direktor škole Miljanko Portić, koji je juče posetio Popovića u Urgentom centru, kaže da je on dobar đak i da nije pravio probleme.
- Dobro je dete. Bavi se muzikom i želeo je da upiše Fakultet dramskih umetnosti. Učenici idu na nastavu, ali je atmosfera mučna. I ja sam u šoku - kaže direktor Portić.
Profesorka Vesna Vale koja je povređenom mladiću prva ukazala pomoć navodi da je Relja u tom momentu bio svestan.
- Jaukao je od bolova. Oko nas je bilo mnogo učenika koji su sa nestrpljenjem čekali dolazak Hitne pomoći. Nismo se uspaničili jer, nažalost, profesori u Srbiji znaju kako da reaguju i u ovakvim situacijama - kaže profesorka Vale.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.