Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 23:28:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Plazma ili LCD ???  (Pročitano 6610 puta)
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Sve ili nista!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4436
Zastava MunZe
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Samsung D830
ma bre nista ti ne brini za sliku , koliko para toliko muzike, a sto se tice plazma ili lcd , ja bih uzeo lcd .
citao sam na yahoo-u da plazma trosi mnogo struju cak i kad je televizor ugasen na daljinski, ako uzmes neku plazmu malo veci ekran izadje te godisnje oko 200-300 dolara samo za struju!
IP sačuvana
social share
Sve ili nista!
 Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
HTC Tattoo
Sale, ja sam pre za LCD. A zasto? Mozda sto sam u toku prvih plazma tv-a, citao negde da imaju ogranicen vek trajanja. Ne namerno ogranicen, vec da je takva tehnologija. Da li je nesto ucinjeno po tom pitanju, ne znam.

Potpuno si u pravu oko 7000 radnih sati im je vek.
Radni vek plazme je 30.000 sati,a radni vek LCD je 50.000 sati.

Ima dobra ponuda u tehnoi-marketu LCD Samsung od 50 inča(127 cm) plus DVD recorder samsung sa 160 GB hardom za 89.999 din.

Ima i plazma Samsung od 40 inča sa full HD rezolucijom i DVD recorder sa 160 GB hardom za 89.999 din

Imau dosta dobrih ponuda u tehnomarketu,samo sa kupovinom plazma i LCD ekrana treba još malo sačekati,tj.treba sačekati početak olimpijskih igara u Kini,jer se očekuje ogromna kupovina tih televizora što će dovesti do pada cena televizora na svetskom tržištu. Smile
« Poslednja izmena: 23. Maj 2008, 03:16:04 od diletant »
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 62
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
Plazma stvarno gubi polovinu svetlosti nakon nekih 30000-50000 radnih časova. Stvar je u tome što je plazma na polovini svoje osvetljenosti i dalje svetlija od CRT televizora/monitora. Radni vek plazme će takođe biti znatno kraći ako plazmu gledaš sa "brightness-om" povećanim na maksimum. Smanji osvetljenost i plazma će duže trajati.

Plazme troše puno struje - oko 300-400 wati za 50-to inčnu plazmu. To odgovara potrošnji CRT televizora iste veličine. Ne zaboravite da se plazma puno greje pa može leti da stvara problem ako prostorija nije dobro klimatizovana.

LCD-i imaju slab ugao vidljivosti (kod plazme on je ekstremno velik). Mnoge vrste panela imaju problem da realno prikažu crnu boju. Osvetljenost ekrana može biti neujednačena (kod plazme je savršena). Zavisno od vrsti panela može biti problema sa nivoom kontrasta, kao i kvalitetom prikaza boja.

LCD od 19 inča troši maksimum 40 W struje, što je oko 3 puta manje od odgovarajućeg CRT-a. Uzimajući u obzir navedenu potrošnju plazme, to bi trebalo da znači da bi LCD od 50 inča trošio oko 120 wati.

Sve u svemu, plazma ima daleku bolju sliku i prikaz, ali zato troši puno struje i mnogo se greje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 454
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
SonyEricsson Xperia X1
ovo je i moja dilema plazma ili LCD  Smile sve sam pazljivo procitao i opet sam u dilemi   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


I`m a good guy

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 281
Zastava Jagodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
mob
Nokia N85
Ljudi ovo je srbija  Smile pa koliko televizija imamo da gledamo sa HD rezolucijom pa se samim tim plazma moze odmah odbaciti jer se kod nje muti slika. LCD je bolji ali nisam siguran koliko. Sto se mene tice ne treba se zalicati a posle kajati a ako bas moram da se odlucim onda je to LCD   Smile
IP sačuvana
social share
To sto sam cuo za hitlera ne znaci da sam nacista. To sto sam cuo za marksa ne znaci da sam komunista. To sto znam da postoje govna ne znaci da cu da ih jedem. Tako ja razmisljam. Ako se vase misljenje razlikuje bojim se da imate problem.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Citat
Ljudi ovo je srbija  Smile pa koliko televizija imamo da gledamo sa HD rezolucijom pa se samim tim plazma moze odmah odbaciti jer se kod nje muti slika.


Citat
SBB uveo digitalnu kabelsku TV D3
[2007/12/05]
Najveći srpski kabelski operator SBB ovih je dana uveo i DVB-C , odnosno digitalnu kabelsku televiziju. Signal digitalne kabelske tv je zasjeo na frekvencijama bivše "PAY TV" usluge čiji su kanali preseljeni u digitalni paket, a svim korisnicima PAY TV usluge SBB je besplatno zamijenio stare Dalvi dekodere sa novim digitalnim STB prijemnicima kompatibilnima sa DVB-C standardom.

 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


cappo di tutti cappi

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6497
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
mob
Samsung s3
Hvala na savetima, kupio sam  Smile


Samsung 42" HD Plasma TV

Specifications

Video
• Screen Size: 42"
• Resolution: 1024 x 768
• Contrast Ratio: 20000:1
• DNIe: DNIe+
• Brightness: 1500cd/m²
• FilterBright: Yes
• Number of colours(expressed): Natural True Colour (18bit)
• Grey Level(Gradation): 262144
• Cinema Progressive (Film mode): Yes
• Digital Comb Filter: 3D
• Low Noise Amplifier: Yes
• Movie Plus: No
• Screen Aspect Ratio(16:9/4:3): 16:9
• Silhouette Editor: Yes
• Viewing Angle: over 175 (H/V)

AUDIO
• Sound Output(RMS): 10W x 2
• Speaker: Hidden
• Sound output: SRS TruSurround XT

Input & Output (back)
• RF input: 1
• RF output: No
• Composite (AV): 1
• S-Video: No
• Component (Y/Pb/Pr): 2
• PC input (D-sub): 1
• HDMI: 2
• Audio Monitor Out: 1
• Digital Audio (Coaxial): No
• Digital Audio (Optical): 1
• Euro Scart: No

Input & Output (side)
• Composite (AV): 1
• HDMI: No
• S-Video: 1
• Headphone: 1
• WISELINK (USB): No
• WISELINK (Multi Memory Slot): No
• WISELINK (etc.): No

Feature
• Sleep Timer: Yes (Max 180Min)
• Still Picture: No
• Auto Power Off: Yes (15Min after No Signal)
• Anynet+ (HDMI-CEC): No
• Anti Burn-in Technology: Yes (APS/All white/Signal pattern/Side gray)
• Power Saving (Hot key): Yes (Off/High/Middle/Low)
• Melody On-Off: Yes
• Plug & Play: Yes
• Absent Power Off: Yes
• Favourite Channel List: Yes
• Teletext (TTXT): 1.5 (1000P)
• Picture-In-Picture: No
• Clock & On/Off Timer: Yes
• OSD Language: English

System
• Tuners: NTSC 4.43; PAL-B/G; D/K; I; SECAM-B/G; D/K; AV Multi; DVB-T

Dimension
• Set size(WXHXD) with stand: 1054.9 x 759.4 x 315.9mm
• Set size(WXHXD) without stand: 1054.9 x 699.4 x 95.0mm

Weight
• Set weight with stand: 31.5kg
• Set weight without stand: 27.8kg

Accessory
• Power Cable: Yes
• Remote Control: TM95
• RF Cable: No
• User Manual: Yes
• Battery: 2EA (AAA)
• Stand: Yes

Power
• Power Supply 220 ~ 240V (50/60Hz)
• Operation Power Consumption: 380W
• Stand-By Power Consumption: < 1W

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

DSC00351.JPG
(358.93 KB, 1632x1224)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


cappo di tutti cappi

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6497
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.61
mob
Samsung s3
Ima samo jednu manu...
Mnogo je veliki  za sobu 4x4m
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 23:28:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.151 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.