Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 06:24:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Flash bios-a i plavi ekran smrti  (Pročitano 8396 puta)
20. Maj 2008, 18:18:30
Hronicar svakodnevice


Dobar Los Zao

Zodijak Leo
Pol
Poruke 597
Zastava Affoltern Zh
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson X1 Nokia N97
Menjao sam sistem i skinuo sve potrebne drajvere za XP i nasao sam neki drajver flash bios i pocnem ja i to da instaliram i  u toku instalacije pojavi se plavi ekran smrti a instalacija biosa se jos nije zavrsila,na ekranu je pisalo nesto u vezi drajvera.Pokusao sam da iskljucim komp na dugme al nije htelo i posto je laptop u pitanju ikljucio sam ga iz struje i izvadio bateriju da bi ga ugasio i posle toga nece vise da se upali samo stoji crni ekran i samo svetli lampica za hard i napajanje! Sta da radim,kako da resetujem bios il sta vec da radim al komp je kao mrtav? Smile Smile
IP sačuvana
social share
    

                     
Ajkula može da preživi samo dok neprestalno pliva. Konj koji legne i ne može da ustane je gotov. Bezubi lav nece docekati sledeci mesec. Coveka cini um i zato onog casa kad um prestane da ga podstice pada u depresiju i polako umire.
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 7657
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
flesovao si a neznas odgovara li bios... Smile
ako si ga iskljucio iz struje u toku flesha rizikujes da  sjeb** maticnu...jbga
tebi je u toku flesha pojavio plavi ekran...mozda nije odgovarala verzija...
Citat
,na ekranu je pisalo nesto u vezi drajvera
jesi li 100% siguran da su se verzije poklapale? obratio si paznju na to,jel da?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Dobar Los Zao

Zodijak Leo
Pol
Poruke 597
Zastava Affoltern Zh
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson X1 Nokia N97
Bios je za moj komp jer dan pre toga sam isto to radio al na visti i ne znam koji me vrag terao opet to da radim na xp i sjebo sam,prekinulo je negde na 10 od 18 i izasao plavi ekran i tu pisalo nesto u vezi drajvera.Jel ima neka fora da ga sad resetujem i vratim na staro?

btw. ovde sam skinuo drajvere i to flash bios isto....driver
« Poslednja izmena: 20. Maj 2008, 18:42:57 od goran_cipko »
IP sačuvana
social share
    

                     
Ajkula može da preživi samo dok neprestalno pliva. Konj koji legne i ne može da ustane je gotov. Bezubi lav nece docekati sledeci mesec. Coveka cini um i zato onog casa kad um prestane da ga podstice pada u depresiju i polako umire.
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Dobar Los Zao

Zodijak Leo
Pol
Poruke 597
Zastava Affoltern Zh
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson X1 Nokia N97
Nasao sam neko resenje al ovo pod 2. ne znam sta treba da uradim,jel zna neko to da mi objasni ako zna kako se ovo radi i kako treba da ubacim  "PHLASH16 /mode=3 /X xxx.WPH" u autoexec.bat?? Smile

1. Make USB flash boot disk
2. add to the usb disk the original bios file and copyes of the bios with diferent ex. like bios.bak, bios.wph, bios.rom and executable files autoexec.bat and fix.bat with string "PHLASH16 /mode=3 /x bios.WPH" and the patcher phlash16. Entered "PHLASH16 /mode=3 /X xxx.WPH" to Autoexec.bat and tried Tolik746 solution
3. unplug the battery
4. unplug the ac/dc cable
5. plug the USB disk
6. hold keys [Fn]+[Esc] (or [Crtl]+[Esc] opt.)
7. during holding the keys plug the ac/dc cable
8. press the power button on laptop
9. release the keys [Fn]+[Esc] (or [Crtl]+[Esc] opt.)
after short time press one more time [Fn]+[Esc] (or [Crtl]+[Esc] opt.)
IP sačuvana
social share
    

                     
Ajkula može da preživi samo dok neprestalno pliva. Konj koji legne i ne može da ustane je gotov. Bezubi lav nece docekati sledeci mesec. Coveka cini um i zato onog casa kad um prestane da ga podstice pada u depresiju i polako umire.
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 133
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia x6
Bios je za moj komp jer dan pre toga sam isto to radio al na visti i ne znam koji me vrag terao opet to da radim na xp i sjebo sam,prekinulo je negde na 10 od 18 i izasao plavi ekran i tu pisalo nesto u vezi drajvera.Jel ima neka fora da ga sad resetujem i vratim na staro?

btw. ovde sam skinuo drajvere i to flash bios isto....driver

Pa sto flesujes Bios kad radis reinstal Wina??
Nije to dajver pa mora stalno da se istalira.Znas kako kazu "Ne diraj nista kad dobro radi".. Smile
Moguce da si shebo maticnu.
Idi bolje u servis nego da napravis jos gore..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Dobar Los Zao

Zodijak Leo
Pol
Poruke 597
Zastava Affoltern Zh
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson X1 Nokia N97
Ma imao sam vistu pa sam brisao i instalirao XP i te drajvere skidao i tu se nasao taj WinFLash i ....zajebem se! Smile
IP sačuvana
social share
    

                     
Ajkula može da preživi samo dok neprestalno pliva. Konj koji legne i ne može da ustane je gotov. Bezubi lav nece docekati sledeci mesec. Coveka cini um i zato onog casa kad um prestane da ga podstice pada u depresiju i polako umire.
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Sony xperia
@ Cipko, mislim da novije Asusove ploce imaju restor biosa. Ako ti je Asus-ova, i jos novija, pogledaj u dokumentacij mora imati uputstvo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Dobar Los Zao

Zodijak Leo
Pol
Poruke 597
Zastava Affoltern Zh
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson X1 Nokia N97
Ne znam da li Asusova a u pitanju je Acer Aspire 5710. Danas sam ga odneo u servis... Smile
IP sačuvana
social share
    

                     
Ajkula može da preživi samo dok neprestalno pliva. Konj koji legne i ne može da ustane je gotov. Bezubi lav nece docekati sledeci mesec. Coveka cini um i zato onog casa kad um prestane da ga podstice pada u depresiju i polako umire.
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


No leaf clover

Zodijak
Pol
Poruke 183
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Da je desktop racunar, rekao bi ti da izvadis bateriju BIOS-a, ali posto je laptop... Ne bi ti preporucio da ga otvaras, ali ako hoces, probaj. Na maticnoj ploci postoji okrugla baterijica. Izvadi je na nekoliko sata i vrati je nazad. To bi trebalo da je "vrati".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
UNIX
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia 6120
Da vrati stari BIOS? Smile

Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 06:24:55
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.