Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 06:38:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Novi Audi A6 za dve godine  (Pročitano 5023 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8869
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Sony Xperia Neo L

Aktuelni Audijev model A6 se na tržištu nalazi još od 2004. godine, a kako je potpuno nova generacija najavljena tek za 2010. godinu (kao model za 2011.-u), sasvim je očekivana odluka nemačke fabrike da ovaj automobil podvrgne kuri podmlađivanja.

Ipak, sudeći po ovim prvim zvaničnim fotografijama, vizuelne promene u odnosu na dosadašnju verziju i nisu toliko drastične. Tačnije, izmene su zahvatile prednja LED dnevna svetla, usisnike za vazduh u prednjem braniku, deo oko svetla za maglu, dok su bokovi ostali praktično neizmenjeni. Pozadi odmah upadaju u oči drugačija i veća LED svetla kod limuzine (nastavljaju se na modifikovani poklopac prtljažnika), nalik na rešenje na novom Audiju A4 (na raspolaganju je inače i pet novih boja za karoseriju).

Manje modifikacije je doživela i unutrašnjost (više hroma i ekskluzivnijih materijala, u ponudi su i dva odvojena sedišta pozadi), a tu je i doterano ogibljenje.

Što se palete pogonskih agregata tiče, najveća novost je 3.0 TFSI V6 motor (nema turbo punjač, već kompresor), koji raspolaže sa 213kW/290KS pri 4850 o/min. i 420Nm obrtnog momenta u rasponu od 2500 do 4850 o/min. Sa njim Audi A6 od 0 do 100 km/h ubrzava za 5,9 sekundi, postiže 250 km/h, a po fabričkim podacima na 100 km potroši 9,5 litara (ovaj motor će se nuditi i u obnovljenom Audiju Allroad, koji može da se dobije i sa 2.7 V6 TDI i 3.0 V6 TDI dizelašima od 190, odnosno 240KS).

Ostatak palete obuhvata 2.0 TFSI sa 125kW/170KS, dve varijante 2.8 V6 FSI motora (slabija ima 140kW/190KS i troši 8,2 litra na 100km, a jača ima 162kW/220KS i troši 8,4 litra), sledi 4.2 V8 FSI od 257kW/350KS, a od dizelaša tu su 2.0 TDI sa 100kW/136 i 125kW/170KS, 2.7 V6 TDI sa 140kW/190KS i 380Nm, kao i 3.0 V6 TDI od 240KS i 450Nm. U ponudi će biti i posebna 2.0 TDIe verzija sa 136 konja, koja po fabričkim podacima troši samo 5,3 litra goriva na 100 km, a emituje 139 grama CO2 po kilometru (do stotke ubrzava za 9,9 sekundi i postiže najveću brzinu od 204 km/h).

Ovde i podatak da sportski Audi S6 (na četiri poslednje slike) i dalje ima 5.2 V10 FSI agregat sa 320kW/435KS, da je u ponudu uvršten i novi RS6 sedan sa 580 konja, a da je tu i opcioni S-line paket, koji podrazumeva alu felne od 18 inča, sportsko ogibljenje (spušteno za 30 mm), sportska sedišta, modifikovanu kabinu...

 

Prodaja obnovljenog Audija A6 u Nemačkoj startuje sredinom oktobra ove godine, po ceni od 34.200 evra za A6 2.0 TFSI, pa naviše










AutoBlog
« Poslednja izmena: 13. Avg 2008, 20:56:25 od ooooooooooo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


cappo di tutti cappi

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6497
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Samsung s3
Kolko mi se ne svidja ta politika da svi automobili lice jedni na druge (od istog proizvodjaca)
Mislim, koliko je glupo da su svi klonovi. Pa svaki treba da nosi neku svoju crtu. A ne lice i A3, A4, A5 i A6 i sad ce i A8 da lici. Svi imaju iste diode napred i masku i branik
Slicno je i kod drugih proizvodjaca. npr. 207, 308,... Ili C4, C5.
Pa glupo je da kad neko kupi recimo A6 i da da, lupam, 45.000 evra za nov, neko kupi A4 za recimo 30.000, a lice jedan na drugi. Koja fora  Smile
« Poslednja izmena: 14. Avg 2008, 23:54:23 od Sale_S »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
HTC Tattoo
Ovo je auto za mene  Smile Smile Smile
Kolko mi se ne svidja ta politika da svi automobili lice jedni na druge (od istog proizvodjaca)
Mislim, koliko je glupo da su svi klonovi. Pa svaki treba da nosi neku svoju crtu. A ne lice i A3, A4, A5 i A6 i sad ce i A8 da lici. Svi imaju iste diode napred i masku i branik
Slicno je i kod drugih proizvodjaca. npr. 207, 308,... Ili C4, C5.
Pa glupo je da kad neko kupi recimo A6 i da da, lupam, 45.000 evra za nov, neko kupi A4 za recimo 30.000, a lice jedan na drugi. Koja fora  Smile
To ti je politika koju vode i bmw i mercedes,a i nekoliko drugih fabrika.Ali zato svaki izgleda bolesno dobro. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8869
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Sony Xperia Neo L
i meni je to bzvz npr. peugeot 308 je kao uvecani i ugojeni 207,audi 6 je pozadi isti kao a4,a5.i a4 lici na a5. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Filozofiramo u strahu od ludila !!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 432
Zastava Ja sam stanovnik planete zemlje i ponosim se time!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
HTC P4350
ma boli te uvo dali lice ili ne.... opet super izgledaju
IP sačuvana
social share
Homo homini lupus est!                                                                           





                                                                                           �
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8869
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Sony Xperia Neo L
naravno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 61231
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 06:38:53
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.