Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Cetiri devojcice seksualno zlostavljale drugaricu  (Pročitano 33407 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5330
Zastava Srbija, Beograd, Barajevo
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung Z400
strasno...  jbt... ja za pricu na casu dobijem ukor  Smile  Smile

joooj bre stvarno strasno.... ja bih to uhvatio i tukako, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i sve tako, i .i...i... pojma nemam,..... strasno...  Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1
IP sačuvana
social share
  Нек му је вечна слава и хвала!
�аааааааа, хоћу стару екипу, роштиљницу, добре пријатеље на окупу!!!!!
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Mooooo

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 996
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia n70 ME
@catherinee
"to je nase skolstvo"
genije, sta skola moze da uradi vise, oni su je kaznili najstrozije sto su mogli i oni nemaju tu sta vise da ucine...ostalo je na nekim druigm institucijama...


IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
strasno... jbt... ja za pricu na casu dobijem ukor Smile Smile

joooj bre stvarno strasno.... ja bih to uhvatio i tukako, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i sve tako, i .i...i... pojma nemam,..... strasno... Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1
Smile Smile Smile
Tako je bre sahranite stoku. Ja sam se gotovo svim mojim napadacima osvetio. Zahvalan sam da sam imao samo modrice, prelome i pokidanu odecu. Da je bilo nesto vise, niko od njih sad ne bi bio ziv.
Posle naravno osobe koje su zlostavljane na jedan ili drugi nacin su krive. Posle mene prozivaju sto pozivam na nasilje. Skole ne rade nista. Jednom sam naveo da je moja razredna rekla sledece "nije kriv ona sto tuce vec onaj sto je tucen!!!" dakle ko je ovde lud a ko normalan?
Jedini odgovor koji siledzije znaju je veca sila. Sravniti takvu stoku sa zemljom.
Ja sam se nadao da je to bar prestalo izgleda da sam se prevario.
Imamo mnogo takvih koji se izivljavaju.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 4859
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
strasno... jbt... ja za pricu na casu dobijem ukor Smile Smile

joooj bre stvarno strasno.... ja bih to uhvatio i tukako, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i tukao, i sve tako, i .i...i... pojma nemam,..... strasno... Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1
Smile Smile Smile
Tako je bre sahranite stoku. Ja sam se gotovo svim mojim napadacima osvetio. Zahvalan sam da sam imao samo modrice, prelome i pokidanu odecu. Da je bilo nesto vise, niko od njih sad ne bi bio ziv.
Posle naravno osobe koje su zlostavljane na jedan ili drugi nacin su krive. Posle mene prozivaju sto pozivam na nasilje. Skole ne rade nista. Jednom sam naveo da je moja razredna rekla sledece "nije kriv ona sto tuce vec onaj sto je tucen!!!" dakle ko je ovde lud a ko normalan?
Jedini odgovor koji siledzije znaju je veca sila. Sravniti takvu stoku sa zemljom.
Ja sam se nadao da je to bar prestalo izgleda da sam se prevario.
Imamo mnogo takvih koji se izivljavaju.

Потпуно си у праву  Smile, ту стоку треба њи`овим оружјем.  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Tako je.
Oni se ne brinu za ukore niti za smanjivanje ocena iz vladanja. Siledzije znaju batine samo i nista drugo.
Nazalost kod nas ima previse kabadahija.
Zato pamet u glavu i palicu u ruke i lemaj stoku.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone SE 2020
Ma, kakva telesna kazna... kasno je za to...
Lepo ih poslati u radni kamp na sledece 4 godine da okopavaju krompir i kukuruze, pa ces videti promenu...
Opet kazem.. problem je sto su deca glupa, lenja i besna...
Koliko je danasnjih klinaca u izvidjacima ili goranima... podmlatku Crvenog krsta... koliko ih se bavi folklorom, plesom, sportom... ide u muzicku skolu... slikanje... balet...klizanje... zanemarljivo malo...
Sada je najvaznije da sa 13 godina nabacis sminku i izadjes u klub za drugaricam koje izgledaju ko kamenjarke... da imas decka... da ga varas...da okacis svoje male sise na internetu...  i ostale gluposti...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone SE 2020
Snimak brutalnog mučenja učenice osnovne škole u Pirotu šokirao Srbiju
Direktor škole hteo da zataška zlostavljanje

Autor: Z. Panić, T. Marković-Subota | 16.05.2008 - 09:03




PIROT - Gledao sam snimak zlostavljanja ćerke. Nisam mogao da verujem očima. Pa, ona ima samo trinaest godina. Nemam reči da opišem to zlo - priča za „Blic“ otac učenice iz OŠ ‘’8. septembar’’ iz Pirota, koju su prošle nedelje četiri maloletnice tukle i potom seksualno zlostavljale u stanu jedne od njih, terajući njenu drugaricu da sve to snima kamerom mobilnog telefona.

Otac više ne može da ponavlja strašnu priču. Ćuti, a onda drhtavim glasom, pod vidnim uticajem lekova za smirenje, kaže da se od tog užasa nikada niko u njegovoj porodici neće oporaviti.
- Snimak mi je dao komšija. Njegovo dete ide u istu školu. Svi đaci su to gledali. Ne možemo to da shvatimo... Ako nema zakona da kazni maloletnike, ima institucija koje leče tako bolesne osobe - kaže on.
Direktor Osnovne škole u koju ide zlostavljana devojčica, ali i tri napasnice, Ljubiša Ćirić juče je bezobzirno pokušao da odbaci odgovornost što o brutalnom mučenju, koje je njegovom zameniku trinaestodišnja devojčica prijavila već narednog dana, nisu obavešteni roditelji žrtve i policija.
Zakonsku obavezu da istog momenta pozove roditelje i policiju, Ćirić je juče, pred dvadesetak novinara, okarakterisao kao „sitnu manjkavost u sprovođenju zakonske procedure“.
- Škola je preduzela sve zakonske mere. Sastali smo se sa načelnikom Školske uprave u Nišu i republičkim i opštinskim prosvetnim inspektorom. Zaključili smo da postoje izvesne sitne manjkavosti. Imamo rok od 60 dana da to ispravimo, ali ćemo mi to uraditi mnogo brže - sada revnosno obećava Ćirić.
Posle brojnih pitanja novinara, on je na kraju priznao da je „trebalo da reaguju brže i ranije obaveste nadležne iz policije i Ministarstva prosvete“.
- Ali, situacija je bila delikatna i morali smo da razmotrimo sve detalje. Učenice jesu sutradan dale pisane izjave. Šta se desilo znali su razredni starešina i pomoćnik direktora, koji su postupili prema zakonskim propisima - nastavio je direktor ne navodeći koji to zakon opravdava neodgovornost njegovih najbližih saradnika.
Ćirić je potom priznao da su u školi dan kasnije saznali da postoji snimak zlostavljanja i naglasio da se zlostavljanje odigralo „u kući devojčice iz druge osnovne škole u Pirotu“.
- Nije tačno da je zlostavljanje trajalo osam sati, već se sve odigravalo od 8 do 13 sati - nastavio je sa skandaloznim detaljima Ćirić.
On je naveo da je snimke zlostavljanja prvi put video u ponedeljak, pošto su u školu došli roditelji trinaestogodišnje učenice.
- Ne želim da komentarišem navode roditelja da ih nismo obavestili. Nije tačno da smo pokušali da zataškamo stvar. Bili smo svesni da, čim postoje snimci, stvar ne može biti sakrivena od javnosti. Stvar je delikatna, a postoje kontradiktornosti u izjavama roditelja i dece. Istog dana održali smo sednicu Nastavničkog veća i odredili vaspitno-disciplinske mere učenicama. Sve učesnice ovog nemilog događaja dobile su strogi ukor Nastavničkog veća. Postoji i zakonska mogućnost da se premeste u drugu školu, što se može uraditi samo uz saglasnost roditelja. Zgranuti smo time što se dogodilo i smatramo da je odgovornost na svima nama, porodici, školi, društvu - svima koji brinu o učenicima. Žalosno je što su akteri ovog incidenta deca sa primernim vladanjem, izuzev jedne učenice koja je imala četvorku iz vladanja - rekao je juče Ćirić.
Stric zlostavljane devojčice kaže za „Blic“ da umesto ukora očekuje da se „ove koje su učinile tako gnusno delo pošalju u popravni dom ili u ustanovu za lečenje“.
- Moja bratanica sada umesto u školu svakodnevno ide kod psihologa. Ne pričamo sa njom o tome šta je preživela, ona neće da priča. Kad se to pomene, ona samo zaplače i ćuti. U šoku je, ima modrice i ogrebotine po telu, ali najveće povrede su u njenoj glavi - priča stric devojčice i navodi da je jedina sreća što su se u kući napasnice potom pojavila dvojica dečaka i spasla je dalje torture.
Tog dana, prepričava stric, četiri devojčice su pod pretnjom batinama prisilile njegovu bratanicu i njenu drugaricu da pođe sa njima. Odvele su je u kuću jedne od njih, a zatim su je uz psovke i pogrdne reči naterale da sa sebe skine svu odeću. Uz brutalno šamaranje i udaranje, devojčicu su potom naterale da se dodiruje. Monstruozan čin morala je pod pretnjom da snima drugarica žrtve mučenja. Snimak od osam minuta jezive brutalnosti dan kasnije pojavio se među učenicama škole „8. septembar“, a razdelile su ga četiri napasnice. Stric devojčice kaže da sada čeka reakciju tužilaštva i Centra za socijalni rad.
Direktor Centra za socijalni rad Marija Vasić kaže da se u ovakvim slučajevima zna ko i kada treba da reaguje.
- Kada se krivično delo dogodi u porodici, školi ili na ulici, ono odmah mora da se prijavi nadležnim službama i da se detetu koje je izloženo nasilju pruži puna podrška i pomoć. Ako je dete odlučilo da prijavi slučaj nekoj od nadležnih službi, a tek zatim da to kaže roditeljima, tom detetu treba pomoći. Ako neko nije nadležan, ne sme da zatvara oči pred problemom, već mora da potraži pomoć nadležnih institucija kakva je Centar za socijalni rad. Mi dežuramo 24 sata dnevno. Imamo psihologe, pedagoge, sociologe i socijalne radnike. Tu su i policija i zdravstveni centar - kaže Vasićeva.
Ona za „Blic“ navodi i da svi koji se bave zaštitom dece moraju da znaju šta moraju da učine kada se dogodi ovakav slučaj i kada i kako zaštititi decu.
- O nasilju ne sme da se ćuti. Ovaj slučaj je zgrozio celokupnu javnost i ne možemo da ostanemo mirni na ovakve događaje. Sa nadležnima ćemo se dogovoriti o narednim koracima. Deca do 14 godina ne podležu krivičnoj odgovornosti. Sa njima se radi savetodavno, ali kada je reč o teškim krivičnim delima sa izuzetnom opasnošću, može da se reaguje na neki drugi način. Naša ustanova je spremna da pruži svu pomoć i žrtvi koja je pretrpela nasilje, a i da savetodavno radi sa decom koja su sve ovo počinila, kao i sa njihovim porodicama. Za ono što je učinjeno sigurno postoje veoma duboki razlozi - smatra Vasićeva, koja navodi da je ceo slučaj još u policiji.
Podružnica Srpskog lekarskog društva u Pirotu juče je javno osudila najbrutalniji incident koji se ikada dogodio u ovom gradu.
„Upućujemo javnu podršku devojčici i njenim roditeljima koji su uprkos primitivizmu male sredine, koja je sklona da sve što je negativno i za najstrožu osudu, sakrije pod tepih, glasno progovori o svirepom zlostavljanju, čime su zaštitili sve potencijalne žrtve“, navodi se u saopštenju SLD.

Majka napasnice zgrožena

Stric zlostavljane devojčice kaže za „Blic“ da je majka jedne od učenica koje su mučile njegovu bratanicu posle svega što se desilo došla kod njih tvrdeći da ju je njena ćerka samo išamarala.
- Pustili smo joj snimak. Kada je sve videla, ućutala je. A onda je, posramljena svime što je videla, rekla: ‘’Radite joj šta hoćete. Ako hoćete, vi joj sudite’’ - priča stric.
Roditelji ostale tri devojčice im se nisu javili.


U Ministarstvu prosvete neobavešteni
U Ministarstvu prosvete juče su bili zatečeni pitanjem šta će prosvetna inspekcija preduzeti zbog nereagovanja nadležnih u školi „8. septembar“ kojima je zlostavljana devojčica prijavila nasilje.
- Ne znamo ništa o tome - rekla je službenica pres službe, koju smo zatim morali da upoznamo sa gnusnim događajem iz Pirota.
Uprkos obećanju da će nam se javiti sa odgovorom, iz Ministarstva prosvete juče nije bilo moguće dobiti izjavu.
Dušan Spasić, opštinski prosvetni inspektor iz Pirota, rekao je da je „škola preduzela sve mere u skladu sa zakonom“. Spasić je, ipak, morao da prizna da je inspekcijski nadzor u ovoj školi izvršen tek juče. Iz Policijske uprave se za sada niko nije zvanično oglasio povodom ovog slučaja, a u tužilaštvu nam je rečeno da slučaj ispituje policija. Kako „ Blic“ nezvanično saznaje, protiv jedne od učenica, starije od 14 godina, pokrenut je pretkrivični postupak.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
BlackBerry bold 9000
Ma, kakva telesna kazna... kasno je za to...
Lepo ih poslati u radni kamp na sledece 4 godine da okopavaju krompir i kukuruze, pa ces videti promenu...
Opet kazem.. problem je sto su deca glupa, lenja i besna...
Koliko je danasnjih klinaca u izvidjacima ili goranima... podmlatku Crvenog krsta... koliko ih se bavi folklorom, plesom, sportom... ide u muzicku skolu... slikanje... balet...klizanje... zanemarljivo malo...
Sada je najvaznije da sa 13 godina nabacis sminku i izadjes u klub za drugaricam koje izgledaju ko kamenjarke... da imas decka... da ga varas...da okacis svoje male sise na internetu...  i ostale gluposti...

 Smile Smile Smile

kod mog klinca u 3. razredu učiteljica sazove roditeljski u kome moli roditelje ženske dece da ih u školu ne šalju u mrežastim čarapama, štiklicama od 7cm i šminkom na faci...
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.1.1
Ma, kakva telesna kazna... kasno je za to...
Lepo ih poslati u radni kamp na sledece 4 godine da okopavaju krompir i kukuruze, pa ces videti promenu...
Opet kazem.. problem je sto su deca glupa, lenja i besna...
Koliko je danasnjih klinaca u izvidjacima ili goranima... podmlatku Crvenog krsta... koliko ih se bavi folklorom, plesom, sportom... ide u muzicku skolu... slikanje... balet...klizanje... zanemarljivo malo...
Sada je najvaznije da sa 13 godina nabacis sminku i izadjes u klub za drugaricam koje izgledaju ko kamenjarke... da imas decka... da ga varas...da okacis svoje male sise na internetu...  i ostale gluposti...

 Smile Smile Smile

kod mog klinca u 3. razredu učiteljica sazove roditeljski u kome moli roditelje ženske dece da ih u školu ne šalju u mrežastim čarapama, štiklicama od 7cm i šminkom na faci...
auuu jbt  Smile Smile ma ja cu moje na madagaskaru da vaspitavam  Smile


@lex_bgd
 kp valjevo pogledaj tamo mozda su dobili... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Over & out

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 4706
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia E51
ima li gde da se skine snimak?

U kojoj ćeš rezoluciji? Smile Smile Smile 
Nije ti dovoljno što je i ovako morbidno?

IP sačuvana
social share
Happiness has 4 paws and a blue tongue

Daniel Alves da Silva
Ako ima Boga, teško da se zove drugačije.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.