Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 12:05:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Veza na daljinu – mit ili stvarnost?  (Pročitano 16622 puta)
14. Maj 2008, 10:12:47
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia 
Veza na daljinu – mit ili stvarnost?


Povjerenje je ključ uspjeha veze na daljinu

ZAGREB - Kako se čini, danas je puno lakše ući u Guinessovu knjigu rekorda nego ostvariti uspješnu vezu. Još ako je ljubav koju ste toliko dugo tražili pronašla svoj put stotinama ili tisućama kilometara daleko... eh, onda tek nastaju problemi.

Jesmo li dovoljno jaki da ostvarimo vezu s nekim tko nije tu svaki put kada nam treba rame za plakanje ili kada želimo samo zagrljaj?

Naravno, veza na daljinu rijetko je kada nečiji izbor, ona je splet okolnosti i nešto na što ne možemo utjecati. Može se dogoditi slučajni susretom na nekom od putovanja, može biti nastavak ljetne romance... kako god počela, ona ne mora imati nesretan kraj.

Postoje neke stvari koje mogu olakšati već očite probleme prilikom veze na daljinu.

OČEKIVANJA

Kao prvo, jako je važno biti realan u svojim očekivanjima. Morate biti svjesni da su stvari puno drugačije kada je u pitanju ovakav tip veze. Osoba koju volite i zovete partnerom ne može biti uz vas baš svaki trenutak kada vam treba zagrljaj ili rame za plakanje. To je nešto na što se samo treba naviknuti. Ovisi kako postavite stvari, to može biti i kamen spoticanja ali i jedan velik plus.

Sama činjenica da svoju ljubav ne možete vidjeti baš u svakom trenutku čini one trenutke kada ste zajedno intimnijima i ujedno ih više cijenite.

Svi želimo pažnju, dodire, držanje za ruke. E, kod veze na daljinu zaboravite na taj dio nježnosti. Umjesto dodira, internet chat, umjeto šetnje - telefonski razgovor, umjesto držanja za ruke - sms. U trenucima kada niste zajedno, sve što ćete imati jesu znaci pažnje koje je omogućila današnja tehonologija.

POVJERENJE

Najvažnija stvar u svakoj vezi je povjerenje, ali u vezi udaljenoj stotinama ili tisućama kilometara, povjerenje postaje stup veze, oslonac bez kojega ne možete niti pomišljati da bi to što ste s nekim započeli moglo trajati. Većinu vremena niste s osobom koju volite, stoga ako nema povjerenja, onda nema ni smisla kretati u avanturu zvanu veza na daljinu.

Beskrajno povjerenje s dozom realnosti s obzirom na situaciju u kojoj se nalazite ključ je uspjeha kod ovakvih veza.

U vezi na daljinu jako je važno biti realan u svojim očekivanjima

STALNA KOMUNIKACIJA

Osim povjerenja, potrebna je komunikacija, i to na visokom nivou, s obzirom da je komunikacija većinu vremena sve što imate. Kvalitetni i česti razgovori o važnim životnim pitanjima, kao i neobavezne zezancije, jednostavno su ono što čini vašu vezu najveći dio vremena, tj. kada niste zajedno.

PONEKA PREDNOST

Ovakve veze prava su poslastica za ljude slobodnog duha koji vole svoju slobodu i neprestana druženja s prijateljima. Znate da imate nekoga, da ga volite, i on vas, ali ipak ste slobodni raditi sa svojim vremenom što želite

Kada su veze na daljinu u pitanju, ne treba biti potpuni pesimist i voditi se za onom: daleko od očiju, daleko od srca. Uz dovoljno truda i povjerenja, ovakve veze mogu dugo trajati, s tim da morate biti spremni, u slučaju trajnog vezanja (zaruke, brak) na preseljenje... Kod koga, na vama je da dogovorite.

(TotalPortal/A.Vujević)
Тотал Портал
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Sony xperia
Kod nas bi se lako moglo svesti na onu narodnu: " Daleko od ociju, daleko od srca "
Dosta stvari iz teksta, zafali i u klasicnim vezama, a onda nastupe problemi ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6827
Zastava Kr
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
SonyEricsson k770i
probao,ne ide  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Veza na daljinu jednostavno nema fizički element. Može tako da se trpi neko vreme, ali ne dugo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Citat
Veza na daljinu jednostavno nema fizički element.

... neke da , neke ne... kao sto ni neke 'normalne' veze nemaju taj element...

... imam druga kome devojka dolazi iz usa... znam jednu stjuardesu koja je skoro dobila dete i stacionirala se konacno... znam jos par primera... prilicno uspesne veze, normalni ljudi... ne verujem da bi bili u njima da nisu zadovoljni...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Onda su ti koji su održali veze na daljinu imali mnogo manje zahteva od partnera nego ja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6827
Zastava Kr
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
SonyEricsson k770i
Onda su ti koji su održali veze na daljinu imali mnogo manje zahteva od partnera nego ja.

takodje....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Citat
Onda su ti koji su održali veze na daljinu imali mnogo manje zahteva od partnera nego ja.

...e, nemoj da ja dolazim tamo da pravim sranje... te dira neko samo reci.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


"I always tell the truth. Even when I lie."

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2483
Zastava Tamo gde sam i ranije bio
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung D900
Probao više puta i ne ide. Ranije dok nisam ušao u dužu vezu.
Najinteresantnije je to što se jedna devojka koja je živela 55km od mene kada smo bili zajedno, sada živi nekoliko kilometara od mene i studira na mom fakultetu.
Ali sada je to nažalost prošlost.
Tako da ako postoji nada da se kad-tad nađete u istom gradu, onda možda i treba pokušati.
Ja sam rano presekao, jer sam znao da neću ja moći da budem veran i tako je i bilo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Citat
Ja sam rano presekao, jer sam znao da neću ja moći da budem veran i tako je i bilo.

Jes, stvarno tesko ako te niko ne kontrolise.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 12:05:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.