Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mike Patton ( faith no more, fantomas, tomahawk . . . . ) 15. Jun - skc  (Pročitano 3758 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 1425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia 1234
pa, kako je bilo, ljudovi??
IP sačuvana
social share
povežite:

kako si?                            -pa tu sam, a ti? nema te ovih dana...
e cao gde si ti?                  -eto, nista
cao, sta radis?                   -evo, dobro sam, ti?

Virtuelna galerija ~ mkicus
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


You Scream,I Scream,We all scream for Morphine

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 12305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
mob
Samsung Neki shit
Meni bilo prevrh ne znam za ostale...video sam sve sto zelim da vidim od pattona plus ovaj zu kida bash masno...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.50
Majk Paton kasnio na koncert u Beogradu - zbog večere
Autor: Beta | 16.06.2008 - 10:12

Bivši pevač američke rok grupe "Fejt no mor" Majk Paton i italijanski pank-džez trio "Zu", kasnili su u nedelju uveče sat i po sa početkom koncerta u Studentskom kulturnom centru Beograda - zbog večere.

Publika je puštena u salu u 21 sat, u zakazano vreme početka svirke. Svetla su pogašena u 21:30, ali je koncert počeo tek u 22:32 - i to par minuta pošto su Paton i članovi grupe "Zu" ušli u SKC, a tehničari na bini krenuli da šteluju instrumente i ozvučenje.
U izvorima bliskim organizatoru Beti je rečeno da su muzičari kasnili zato što su bili na večeri u jednom beogradskom restoranu. Za to vreme, u publici se orilo "vratite nam pare", čule su se i psovke na račun Patona, a u jednom trenutku ka bini je poletela prazna limenka.
Koncert je trajao tačno sat vremena, uključujući jedan bis, i potpuno je bio sastavljen od hardkor-pank-fri džez improvizacija.
Povremeno, oko zvučnika se stvarao prazan prostor, a u pauzama između "pesama", publika je oduševljeno aplaudirala.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.50
Koncert Majka Patona trajao samo sat vremena



Eto, dočekasmo i Patona. I šta da kažem? Ni "F" od Fejta (čitaj "Faith No More"). A toliko smo se nadali... Iščekivali. Ali nije tu kraj mukama.

U nedelju, 15. juna, u tropskoj vrelini sale SKC-a, Majk Paton, bivši pevač grupe "Faith No More", održao je koncert sa svojim bendom "Zu". Zajedno s Patonom, ovaj italijanski fri džez-pank trio čini "Zu Quartet", bez sumnje jako kvalitetan i originalan bend, koji nam je te večeri pružio odličnu svirku. U čemu je onda problem?

Prvo, koncert je kasnio. Dobro, na takve stvari smo se navikli. Svirka zakazana u 21, u 21.30 se gase svetla. I to je u redu. Histerija u masi. Čeka se Paton. I čeka... I čeka... Vruće je i zagušljivo. A i dalje se čeka. Još dodatnih sat vremena. Do 22.30. Što je mnogo, mnogo je! Posle smo čuli da su kasnili zbog večere u nekom restoranu. Navodno su skoro i zaboravili na sopstveni nastup. U to ne želim da poverujem. Ipak, znojava i umorna tela sam video rođenim očima a čuo sam i zvižduke i psovke, kao i povike: "Vratite nam pare!" S debelim razlogom.

Dalje. To što smo mi očekivali Fejte na sceni, a ne Patona, to je svakako naš problem. Čovek hoće da pobegne od vokala u neku drugu dimenziju zvuka i glasova. Poštujem. Pri tom to sjajno zvuči. A ozvučenje stvarno ne pamtim tako dobro. Ljudi u prvim redovima su izmicali pred zvučnicima. Silno, nema šta!

Sledi šlag na torti. Nakon sat vremena (sa sve bisom) eksperimentalne muzike i neartikulisanih glasova i Patonovih vrisaka, koncert je završen. Da, završen. A najavljivali su nam više od dva sata paklene svirke. Pola sale je bilo oduševljeno, a pola u šoku, pitajući se šta je uopšte i tražilo tu. Dok sam odlučivao kojoj polovini da se priklonim, svetla su se popalila, a od Patona više nije bilo ni traga, ni glasa. Srušene nade, izneverena očekivanja ili nešto novo u životu? Šta god da je, kratko je trajalo.

Sva sreća pa nisam poslušao svog prijatelja Željka i nisam napisao članak o Patonu, niti sam najavio ovaj koncert, niti sam ga posetio.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia 6021
a recimo može i ovako:

Opis koncerta ZU Quartet u slikama i videu! [url]http://www.bungleoid.in.rs/mjuzzik/koncerti/patton-zu-belgrade-2008.html[/url]

ekipa koja takođe prati Pattona od 1989... ali i sluša neku drugu muziku (Bungle,Fantomas,Zorn,Moonchild,Naked City itd itd).
« Poslednja izmena: 20. Jun 2008, 14:09:54 od mr_bungle »
IP sačuvana
social share
crbcdzmna bdzcmnovmndzica
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 127
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
koncert bio do jaja. nije mi jasno kako ovaj gore pise recenziju koncerta, a nije bio na kocertu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Самоубица дивова

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Mozilla SeaMonkey 1.1.10
mob
LG 8290
Najlakse je pricati sa neke istorijske distance, ali hajde da idemo linijom manjeg otpora barem u prilikama kad na taj luksuz imamo pravo. . .
Elem, svojevremeno sam o-bo-za-va-o FNM.  Svojevremeno sam "Kiing for a Day. . . " preporucivao svima koji su rock otpisivali kao besperspektivan muzicki pravac.  Nazalost, nisam uspeo nikoga da ubedim da FNM pusti na zurci.  Wink
Cak i kada su objavili rastur, i u tome sam ih podrzao, jer im je jos jedino to i ostalo da urade u karijeri.  Dakle, moze se reci da sam bio FNM fan. . .  a Patton mi je bio pojam za pevaca koji je iizvanredan na svim poljima od jazza do trasha.
I tako, ja nemam pravo da komentarisem njegov dalji rad - jednostavno ga ne pratim otkad nije deo FNM koncepta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


You Scream,I Scream,We all scream for Morphine

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 12305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Samsung Neki shit
Iskreno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.